Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016  (Przeczytany 119442 razy)

Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Filmy z kongresów w roku 2016
« Odpowiedź #120 dnia: 29 Maj, 2016, 18:26 »
Ej, nie odpowiadaj mi jak reżyser tego klipu. Pytam się jak świadka :)
A to przepraszam. ;D Za długo już jestem poza organizacją i "duch tego świata" całkowicie mną zawładną. :) A nie odpowiem Ci jak świadek bo musiałbym pisać nie to co myślę, czyli musiałbym kłamać  ;D ;)
« Ostatnia zmiana: 29 Maj, 2016, 18:28 wysłana przez Nemo »
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Lila

Odp: Filmy z kongresów w roku 2016
« Odpowiedź #121 dnia: 29 Maj, 2016, 18:27 »
No i mamy kolejny film z serii "chowajmy się w piwnicy żeby nas policja nie znalazła". Tym razem nie będę go komentował - zostawię to Wam.

Kliknij tutaj, by obejrzeć filmik

Muzyka pod koniec prawie jak "Rydwany ognia" :)

A sam filmik bez wyrazu. Obliczony na to, że wyobraźnia widza zrobi swoje.

ps.
Amerykańska piwnica też mi się podoba. Oni często urządzają tam "bawialnie", więc pewno stąd pomysł na to by tam się zgromadzić. Ja zapraszam ich do przeciętnej polskiej piwnicy, takiej z węglem, ziemniakami i szczurami :) Uznaliby pewno, że już po armagedonie i znaleźli się w piekle ;)


Offline PoProstuJa

Odp: Filmy z kongresów w roku 2016
« Odpowiedź #122 dnia: 29 Maj, 2016, 18:57 »
No ale po co tak straszyć braci? Jacyś komandosi, piwnica, konspiracja...

Ale z tych strachem to proste - taki filmik dużo lepiej jest zapamiętany. A dodatkowo bardziej motywuje do czynów: rzuć pracę, DAWAJ DATKI, sprzedaj dom/mieszkanie, DAWAJ DATKI, głoś 24h/dobę, DAWAJ DATKI... a wtedy masz większe szanse na wybawienie!


Offline M

Odp: Filmy z kongresów w roku 2016
« Odpowiedź #123 dnia: 29 Maj, 2016, 18:58 »
Jeśli kogoś interesują pozostałe filmy (lub szkice przemówień), to można je obejrzeć po angielsku pod tym linkiem:

https://wtsarchive.com/pub/co-vid16-e_regional-convention-2016-talk-videos


Offline PoProstuJa

Odp: Filmy z kongresów w roku 2016
« Odpowiedź #124 dnia: 29 Maj, 2016, 19:10 »
Jeśli kogoś interesują pozostałe filmy (lub szkice przemówień), to można je obejrzeć po angielsku pod tym linkiem:

https://wtsarchive.com/pub/co-vid16-e_regional-convention-2016-talk-videos

M, a czy wiesz może kiedy te filmiki będą dostępne po polsku? Ogólny sens rozumiem, ale mnie interesują te małe "niuanse i drobiażdżki językowe", które najlepiej można zrozumieć tylko we własnym języku.


Offline M

Odp: Filmy z kongresów w roku 2016
« Odpowiedź #125 dnia: 29 Maj, 2016, 19:13 »
M, a czy wiesz może kiedy te filmiki będą dostępne po polsku? Ogólny sens rozumiem, ale mnie interesują te małe "niuanse i drobiażdżki językowe", które najlepiej można zrozumieć tylko we własnym języku.

Najwcześniej za około miesiąc, jak rozpoczną się kongresy po polsku.


Offline alojzy pompka

Odp: Filmy z kongresów w roku 2016
« Odpowiedź #126 dnia: 29 Maj, 2016, 19:16 »
Film jest beznadziejny. Z trudem obejrzałam  do końca >:(
Wcześniejsza koncepcja ochrony ludu Jehowy padła.

Wg dzisiejszej Strażnicy - słuchanie wskazówek oznacza życie,
występują nowe okoliczności,
więc ŚJ zagospodarują piwnice na schrony  :P
z mrocznych pomieszczeń zrobią stylowe kajuty ;)


Offline Skaner

Odp: Filmy z kongresów w roku 2016
« Odpowiedź #127 dnia: 29 Maj, 2016, 19:30 »
Muzyka pod koniec prawie jak "Rydwany ognia" :)

A sam filmik bez wyrazu. Obliczony na to, że wyobraźnia widza zrobi swoje.

ps.
Amerykańska piwnica też mi się podoba. Oni często urządzają tam "bawialnie", więc pewno stąd pomysł na to by tam się zgromadzić. Ja zapraszam ich do przeciętnej polskiej piwnicy, takiej z węglem, ziemniakami i szczurami :) Uznaliby pewno, że już po armagedonie i znaleźli się w piekle ;)

 Polskie piwnice są za to lepiej wyposażone ;)😌, w wypadku wykorzystania na schron...
Kompoty, przetwory w słoikach a też dymiony z płynem rozweselającym😉 ;)


Offline Skaner

Odp: Filmy z kongresów w roku 2016
« Odpowiedź #128 dnia: 29 Maj, 2016, 20:00 »
Film jest beznadziejny. Z trudem obejrzałam  do końca >:(
Wcześniejsza koncepcja ochrony ludu Jehowy padła.

Wg dzisiejszej Strażnicy - słuchanie wskazówek oznacza życie,
występują nowe okoliczności,
więc ŚJ zagospodarują piwnice na schrony  :P
z mrocznych pomieszczeń zrobią stylowe kajuty ;)

  A może nadchodzi nowe światło😉...?
 Trzeba pomnożyć talenty, a kasy nie przybywa to Sale Królestwa na sprzedaż, a zebrania z powrotem do domów...a tam już do piwnicy tylko po schodach 😌


Offline Lila

Odp: Filmy z kongresów w roku 2016
« Odpowiedź #129 dnia: 29 Maj, 2016, 20:04 »
  A może nadchodzi nowe światło😉...?
 Trzeba pomnożyć talenty, a kasy nie przybywa to Sale Królestwa na sprzedaż, a zebrania z powrotem do domów...a tam już do piwnicy tylko po schodach 😌


No to słabo to widzę, bo miejsce po sali już po swojemu zagospodarowałam :)


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Filmy z kongresów w roku 2016
« Odpowiedź #130 dnia: 29 Maj, 2016, 21:09 »
"Wspaniały pokarm duchowy. Jak Jehowa dba o swoich sług daje Nam gotowe rozwiązania, zanim pojawią się problemy, wspiera nas na każdym kroku. Jakże jesteśmy wdzięczni Jehowie że przez niewolnika mówi co mamy robić by wypełniać Bożą wolę. Nie słuchanie niewolnika, jakież to nierozsądne by było. Oczywiście chcemy wspierać, braci którzy się wysilają w służbie, poświęcili swój czas choć zgromadzenie jest darmowe, możemy czerpać radość z dawania..."

Trochę ironicznie, taka byłaby moja reakcja jakbym jeszcze była zaślepiona. Łykałam wszystko, po tego typu filmiku musiałabym sięgać po chusteczkę. To jest obrzydliwe co robią. Wzbudzają strach i uczą że trzeba się bać, jakby była to wymagana emocja by przeżyć armagedon. Sami pionierzy, inni chyba jako niedojrzali duchowo bracia zostali wcześniej złapani, bo nie weszli do wspaniałej arki schronienia jaka jest piwnica. Każdy musiała uprościć swoje życie, niech mi powiedzą jak w Polsce maja bracia uprościć życie, większość żyje na niższym poziomie niż oni po uproszczeniu, nie wspominając o braciach z krajów dużo biedniejszych. Coraz częściej podkreślają tylko na przywilejach.

Po tym zgromadzeniu wskaźnik strachu wyraźnie się zwiększy. dobrze Salome wcześniej napisała, czy oni zdają sobie sprawę jak to wpływa na dzieci?

Filmik można skomentować prostym równaniem:  jesteś na przywileju, uprościłeś swoje życie, schowasz sie do piwnicy możesz być pewny przeżyjesz. Jeśli nie masz przywilejów albo nie uprościłeś życia możesz być pewny zginiesz.
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline M

Odp: Filmy z kongresów w roku 2016
« Odpowiedź #131 dnia: 29 Maj, 2016, 21:39 »
Filmik można skomentować prostym równaniem:  jesteś na przywileju, uprościłeś swoje życie, schowasz sie do piwnicy możesz być pewny przeżyjesz. Jeśli nie masz przywilejów albo nie uprościłeś życia możesz być pewny zginiesz.

Poprawka, Strażnica naucza tak:

jesteś na przywileju, uprościłeś swoje życie, schowasz sie do piwnicy to być może przeżyjesz

:)


Offline Skaner

Odp: Filmy z kongresów w roku 2016
« Odpowiedź #132 dnia: 29 Maj, 2016, 22:30 »
 Biskupi z Nadarzyna😌, to sobie uprościli życie! Nowa Astra, 200 litrów paliwa miesięcznie na karcie, to do każdej piwnicy zdążą dupsko usadzić😌


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Filmy z kongresów w roku 2016
« Odpowiedź #133 dnia: 29 Maj, 2016, 23:02 »
Poprawka, Strażnica naucza tak:

jesteś na przywileju, uprościłeś swoje życie, schowasz sie do piwnicy to być może przeżyjesz

:)

mój błąd, sypię głowę popiołem.
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline M

Odp: Filmy z kongresów w roku 2016
« Odpowiedź #134 dnia: 29 Maj, 2016, 23:05 »
W tym filmie mamy następującą wymianę zdań (kontekst jest taki że Kevin, jakiś zainteresowany, nie przyszedł na spotkanie ze wszystkimi do piwnicy):

Cytuj
- Nie rozumiem tego, Kevin przecież wie że trwa Wielki Ucisk, a mimo to powiedział, że nie chce mieć już z nami nic do czynienia
- Derren, to ty nie wiedziałeś?
- Czego nie wiedziałem?
- Gdy przestaliśmy głosić o "dobrej nowinie", a zaczeliśmy głosić osąd, mówił wszystkim że to tylko przysporzy nam problemów i że daje sobie spokój

Zastanówcie się przez chwilę nad tym pogrubionym zdaniem. Ciało Kierownicze chce tutaj powiedzieć wszystkim, że w przyszłości, gdy oni uznają to za stosowne, wszyscy Świadkowie Jehowy nagle będą musieli przestać głosić o raju, zwierzątkach i zmartwychwstaniu, a zaczną głosić ludziom niczym Jonasz w Niniwie, że Bóg ich osądził i że zginą w Armagedonie. Czy potraficie sobie to wyobrazić? Wasi bliscy, których być może jeszcze tam macie będą zobowiązani wychodzić do ludzi i mówić im takie rzeczy. Na początku pewnie zostaną wyśmiani, ale z czasem może to być dla nich przyczyną poważnych kłopotów.

Jeszcze niedawno przy rozmowie na temat fragmentu ze Strażnicy z 15 listopada 2013 roku o bezwarunkowym posłuszeństwie wszystkim poleceniom, nawet tym które wydają się nierozsądne nie mogłem sobie wyobrazić jakie to mogłoby być polecenie. Ale jak obejrzałem ten film to mnie zmroziło. Ciało Kierownicze ma władzę i najwyraźniej poważnie rozważa nad tym, by powiedzieć 7 milionom ludzi, że od teraz mają iść i codziennie na ulicach i od domu do domu grozić ludziom śmiercią.