Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Wizyta przedstawiciela Biura Głównego w Polsce - transmisja NA ŻYWO  (Przeczytany 32829 razy)

Offline PoProstuJa

Cały wykład był oparty na fragmencie Biblii, w którym Jezus poleca bogatemu młodzieńcowi by sprzedał swój majątek i rozdał biednym. Zaczęłam już zacierać ręce, że brat LaFranca poleci to samo innym - sprzedajcie wszystko i wrzućcie do skrzynki.  ;D
Ale o dziwo było bardziej lightowo. Przedstawiał "tylko" argumenty, że jak zwykle robimy za mało i "czy nie mógłbyś robić więcej dla Jehowy".
Podał przykład niepełnosprawnej dziewczynki leżącej w łóżku i pionierującej przez telefon. Skoro ona może, to czemu nie ja - pełnosprawny/a?! - taki był przekaz.

Czekam na wykład, w którym ktoś w końcu zacznie chwalić Świadków, że pomimo pracy zawodowej i obowiązków rodzinnych spędzają w służbie coś około 2 miliardów godzin rocznie. Ale pewnie się takiego wykładu nie doczekam. Zawsze jest źle - zawsze za mało głoszenia.

Niestety jestem rozczarowana wykładem. Taki wykład jest fajny podczas obsługi zboru, ale jak na jednego ze "świętych" z Brooklynu, to spodziewałam się czegoś dużo ambitniejszego...


Offline Lila

No ale co musiałby powiedzieć, żeby był efekt WOW?
Podać datę Armagedonu? Podać swoje oświadczenie majątkowe? Pozwolić na seks przedmałżeński? Przyznać się, że popiera pedofilię?
Oni już doskonale wiedzą, jakie są nastroje w owczarni i że nie mogą za ostro pojechać.
Z godzinami i tak nie ma się co podniecać, bo pewno 1/4 głosicieli dopisuje godziny...
W mojej rodzinie osoby, które są prawomyślnymi SJ same powiedziały, że nie wiedzą, o czym i po co był ten wykład, bo ani nie zbudował, ani nie skarcił.


ps.
słyszałam, że niektóre zbory miały duże problem z transmisją i nie dało się słuchać :)


Offline M

słyszałam, że niektóre zbory miały duże problem z transmisją i nie dało się słuchać :)

Może dlatego że my im blokowaliśmy transmisję będąc nieplanowanymi widzami. Ja pobierałem 4 strumienie na raz ;D.


Offline PoProstuJa

No ale co musiałby powiedzieć, żeby był efekt WOW?

Nie raz słuchałam przemówień nadzorców obwodu, które wywoływały u mnie efekt "wow". Ale to było dobre ponad 10 lat temu. Teraz te wykłady zrobiły się takie jakieś nijakie.

Wykład mógł dotyczyć życia "wewnętrznego", problemów (w tym także emocjonalnych) z jakimi się spotykamy i sposobów radzenia sobie z nimi. A ten wykład LaFrancy można streścić słowami "więcej głoście"....
Ale może ja za dużo wymagam...

(Mile by było też widziane, gdyby w końcu ktoś ze "świętych" pokusił się o rzeczowe skomentowanie afery pedofilskiej. Ale zapewne boją się pisnąć choć słówko na ten temat, bo liczą na to, ze są jeszcze takie kraje, w których nikt o aferze nie słyszał).


Offline M

Nie raz słuchałam przemówień nadzorców obwodu, które wywoływały u mnie efekt "wow". Ale to było dobre ponad 10 lat temu. Teraz te wykłady zrobiły się takie jakieś nijakie.

Zgadzam się. Mógł na przykład podać jakieś konkretne, realistyczne przykłady z życia wzięte, najlepiej z pierwszej ręki. Mógł być bardziej zabawny. Albo odwrotnie - być do bólu szczery i dobitny, mówić tak że słuchającym by w pięty poszło. Takich ludzie się zapamiętuje.

A on był... letni. Przemówienie oprócz długością niczym się nie różniło od przemówienia "studenta" drugiej klasy TSSK.


Offline PoProstuJa

Zgadzam się. Mógł na przykład podać jakieś konkretne, realistyczne przykłady z życia wzięte, najlepiej z pierwszej ręki. Mógł być bardziej zabawny. Albo odwrotnie - być do bólu szczery i dobitny, mówić tak że słuchającym by w pięty poszło. Takich ludzie się zapamiętuje.

A on był... letni. Przemówienie oprócz długością niczym się nie różniło od przemówienia "studenta" drugiej klasy TSSK.

Powiem nieskromnie, że ja na szkole teokratycznej potrafiłam zrobić większe "show" w 5 minut niż ów LaFranca podczas (długo oczekiwanego w Polsce) wykładu.  ;D
No a tak, to 3 godziny z życia zmarnowane...  ;D

Najbardziej zapamiętałam z tego wykładu przykład tej niepełnosprawnej dziewczynki głoszącej przez telefon. W sumie uznałam, że bycie pionierką, to była dobra decyzja z jej strony. Dziecię całymi dniami leżało w domu. Ciekawe jak często ktoś ją odwiedzał? Nie zdziwię się, że mogło to być rzadko, bo nie opłaca się głosicielom tracić czasu na odwiedziny u chorych braci, skoro mogą w tym czasie głosić. A jak ta dziewczynka została pionierką, to było dwa w jednym - szlachetny cel (głoszenie) plus zapewnione towarzystwo braci. W przeciwnym razie zostałoby jej chyba tylko patrzenie w ścianę albo oglądanie TV.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
A jak ta dziewczynka została pionierką, to było dwa w jednym - szlachetny cel (głoszenie) plus zapewnione towarzystwo braci.

Super, fajne. Dziewczynka wkręcona w herezje ŚJ.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Ale zauważ jak ludzie reagują. "Wprowadzono zakaz", "nie podano powodu", "zakazane jest przedstawianie w internecie". To kolejna zagrywka, żeby wzmóc w nich odruchy niczym w SB, żeby jeden na drugiego patrzył czy nie robi czegoś "złego", a przy okazji żeby ich nauczyć, że pewnych rzeczy po prostu nie wolno. Bo nie. Nie i ch...

  Jak za komuny, wszyscy sobie w oczka patrzeli, poklepywali się , mówili ładne słówka, a tylko jeden z drugim patrzeli jak się komuś noga podwinie, albo się wyłamie i lecieli nakablować.
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline falafel

Ale o wykształceniu i tak dał radę powiedzieć :)


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Wykształcenie, ważna sprawa ;)
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Sztyrlyc

LaFranca musiał delikatnie zakończyć, bo strasznicą pojechali po bandzie :)


Gorszyciel

  • Gość
A jest gdzieś w necie dostępne nagranie z zeszłego roku?:)


Offline M

A jest gdzieś w necie dostępne nagranie z zeszłego roku?:)

Jeszcze nie ma, ale jutro wrzucę na wtsarchive.com. Niestety posiadam tylko audio.

Edit: Tutaj można posłuchać nagrania audio, ale chyba w ciut gorszej jakości niż ja posiadam:

http://mariomario12.wrzuta.pl/audio/0XUOohPsRkA/nadzorcastrefy
« Ostatnia zmiana: 02 Maj, 2016, 20:45 wysłana przez M »


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Przyjechał chłop z Ameryki do p......w. Pokłony mu sie należą. ;)

Nemo: Proszę, używaj właściwych słów.


« Ostatnia zmiana: 03 Maj, 2016, 07:07 wysłana przez Nemo »
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Dietrich

Przepraszam, ale muszę to napisać:
Tomek_s -  zrobiłeś pioniera specjalnego na pisaniu postów w większości czerstwych jak chleb z Biedronki.  Pniesz się na obwodowego czy jak?  Wszędzie wrzucasz swe trzy grosze; nawet w sprawach o których nie masz pojęcia. A na dodatek zrobiłeś się chamowaty.