Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Witam wszystkich  (Przeczytany 1782 razy)

Offline Fox

Witam wszystkich
« dnia: 26 Kwiecień, 2016, 14:58 »
Witam wszystkich serdecznie!
Od jakiegoś czasu sobie zaglądam na to forum, aż w końcu postanowiłem się zarejestrować.
Swoją historię zapewne opowiem w niedalekiej przyszłości, kiedy domknę wszystkie swoje niedokończone sprawy. A tymczasem ograniczę się do kilku ogólnych słów o sobie. :)
Nazywam się Arek. Jestem jeszcze bardzo młody, mam dopiero 22 lata, chociaż czuję się znacznie starszy. Byłem wychowywany w rodzinie Świadków Jehowy i to w większości bardzo ortodoksyjnych. Poza organizacją jestem od niecałych pięciu lat, przy czym formalnie jestem wolny dopiero od roku. Odłączyłem się na własne życzenie, chociaż bracia bardzo chcieli znaleźć na mnie jakiegoś haka by pociągnąć mnie przed komitet. Obecnie, już od jakiegoś czasu, jestem buddystą i sukcesywnie doprowadzam swoje życie do ładu. Dostrzegam olbrzymie zmiany na lepsze i mam nadzieję, że z czasem będzie jeszcze lepiej.
Nie mam żalu do organizacji ani Świadków Jehowy. Zmagam się za to z negatywnymi uczuciami wobec własnej rodziny, ponieważ nadal mieszkam pod jednym dachem z moją bardzo ortodoksyjną rodziną, która często okazuje mi wręcz swoją wrogość, ale staram się pracować nad swoim podejściem. Czasem mam wrażenie, że nawet z pewnymi pozytywnymi efektami. :)
Na chwilę obecną to tyle.
Jeszcze raz witam wszystkich serdecznie.
Żadna religia nie jest ważniejsza niż ludzkie szczęście.
- Siddhartha Gautama (Budda)


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Witam wszystkich
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Kwiecień, 2016, 15:01 »
Witaj

Spory przeskok, od ŚJ do buddyzmu.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline M

Odp: Witam wszystkich
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Kwiecień, 2016, 15:02 »
Witaj :). Gratuluję wybudzenia się w tak młodym wieku i to mimo ortodoksyjnej rodziny. Całe życie przed Tobą, dobrze je wykorzystaj! ;)


Offline gerontas

Odp: Witam wszystkich
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Kwiecień, 2016, 15:11 »
Witaj Fox.
Fajnie, że jesteś z nami. Czekamy na twoją historię.


Offline Roszada

Odp: Witam wszystkich
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Kwiecień, 2016, 16:01 »
Witaj i baw się dobrze. :)
Fox to lis? ;)


Offline Fox

Odp: Witam wszystkich
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Kwiecień, 2016, 17:23 »
Witam wszystkich i dziękuję za miłe powitanie.

tomek_s, owszem i z tego co widzę to chyba też dość nietypowy kierunek zmian.
Roszada, tak fox to lis.
Żadna religia nie jest ważniejsza niż ludzkie szczęście.
- Siddhartha Gautama (Budda)


Offline Lila

Odp: Witam wszystkich
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Kwiecień, 2016, 18:33 »
Witaj Fox :)
to miłe uczucie widzieć kolejną osobę, której udaje się uwolnić i to w tak młodym wieku. Dla Twojej rodziny to też coś nowego i starają się być w porządku przed "Bogiem" bo on ich wszędzie widzi :), ale powoli przyzwyczają się. Mam nadzieję... W sumie, gdyby nie walczyli o Ciebie, to byłoby dziwne, no nie? Oni wierzą, że to dla Twojego dobra. Może kiedyś przejrzą na oczy, wszak nie takie ortodoksy są tu na forum :) a jeśli nie, to przynajmniej Ty przeżyjesz swojej życie w zgodzie z sobą!


Offline TomBombadil

Odp: Witam wszystkich
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Kwiecień, 2016, 18:45 »
Buddyzm to droga i sposób życia.Pozdrawiam serdecznie.Masz ode mnie przytulaski.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Witam wszystkich
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Kwiecień, 2016, 19:29 »
Witaj Fox i czuj się tutaj z nami jak najlepiej. :)
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Witam wszystkich
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Kwiecień, 2016, 20:02 »
witamy.
ciekawy początek życia


Offline Snowid

Odp: Witam wszystkich
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Kwiecień, 2016, 22:31 »
Hej