Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Watchtower-forum  (Przeczytany 21746 razy)

Offline Roszada

Watchtower-forum
« dnia: 20 Kwiecień, 2016, 10:03 »
Niestety poziom poniższego forum bardzo się obniżył:

http://watchtower-forum.pl/

Dziś widzę przebudowano forum. Nowe otwarcie.
Jednak ja już nie chcę tam być.
Zawsze pisałem o nim jako o "bratnim forum" i za takie je uważam, ale to brat schodzący na manowce.
Nie chcę już wchodzić w nową jakość techniczną. Nawet się tam nie żegnam po prostu się wylogowałem pierwszy raz pewnie od pół roku.

Mało co już tam ostatnio pisałem. Właściwie tylko jakieś sprzeczki. Szkoda na nie czasu.
Zaglądałem tam nawet kilka razy dziennie, licząc, że coś nowego znajdę, jednak bezskutecznie.
M czasem coś tam napisze, ale nic ponad to co tu jest podane.
« Ostatnia zmiana: 20 Kwiecień, 2016, 10:28 wysłana przez Roszada »


Offline matus

Odp: Watchtower-forum
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Kwiecień, 2016, 10:24 »
Drogi blogasku!
Jedno takie forum słabe jest i już go za bardzo nie lubię, bo ludzie na nim teraz rozmawiają o rzeczach, które mnie nie interesują, a nei takich, co mnie interesują, czyli o beznadziejnych.
Do tego zmienili sinik na jakiś co go nie chce mi się ogarniać, co było okazją do tego wpisu.
Aż nową stronę przeznaczyłem.

Wylogowałem się stamtąd, chyba już na stałe.
Smuteczek.

Papatki i buziaczki!


P.S. Lajkujcie i Subskrybujcie!
« Ostatnia zmiana: 20 Kwiecień, 2016, 10:26 wysłana przez matus »
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


Offline Roszada

Odp: Watchtower-forum
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Kwiecień, 2016, 12:44 »
Powiem tak:
Poświęciłem tamtemu forum szmat czasu. Ponad 17 000 postów.
Niestety tam był większy żywioł, niż tu, i wszystkie one zostały 'zasypane' tysiącami postów, często nie na temat.
Nie żałuję tego czasu, ale czasem szkoda, że tam bałagan. :-\

Kiedyś próbowałem założyć tam tematy Nowe Światła, tak jak tu, ale jeden z moderatorów po prostu przerzucał w inne miejsca moje zakładane wątki.
Wtedy po raz pierwszy byłem wnerwiony na to.

Moje przyzwyczajenie do "bratniego forum" słabło, wraz z założeniem przez Gedeona tego forum.
Czasem bez sensu było zakładać te same wątki tu i tam, skoro forumowicze sami zaglądają w dwa miejsca.
Owszem czasem nowi się tam pojawiają.
Nie da się tam reklamować tego forum, jak to robię na biblia webd czy na protestantach w stałej stopce:

Cytuj
Udzielam się na forum byłych Świadków Jehowy jako Roszada:
http://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php

http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?p=381709#381709

czy na protestantach:
Cytuj
Udzielam się na forum byłych Świadków Jehowy jako Roszada:
http://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php
Moje poglądy tu:
http://www.piotrandryszczak.pl/artykuly_wedlug_tematow.html

http://forum.protestanci.info/viewtopic.php?f=17&t=14764&p=490355#p490355

Na tamtym forum by usunęli takie reklamy. ;)
« Ostatnia zmiana: 20 Kwiecień, 2016, 13:16 wysłana przez Roszada »


Offline janeczek

Odp: Watchtower-forum
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Kwiecień, 2016, 15:33 »
A to usuwają nieraz coć było o póżniej nic nie było ja mam tyle czasu ile mam doba 24 godziny,tutaj jak coś jest to w konkretnym miejscu teraz to wogule nie działa tamto forum,w nocy to co żuważyłem że mocno była to testowa wersja i te kółka do awatarów trzeba na tym forum się skupić nie zabardzo lubie radykalne zmiany a tam bendzie bałgan podwójny
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline Roszada

Odp: Watchtower-forum
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Maj, 2016, 11:43 »
Niestety poziom poniższego forum bardzo się obniżył:

http://watchtower-forum.pl/
Dziś od święta się zalogowałem. Jak zobaczyłem co się tam wydarzyło w ciągu tego czasu od 20 kwietnia, to się zaraz wylogowałem. :-\


Offline Snowid

Odp: Watchtower-forum
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Maj, 2016, 13:44 »
A kogo to obchodzi, gdzie ty się logujesz? Na tym forum możesz nabijać posty do woli, widocznie użytkownicy tamtego szukają innej zawartości i nie lajkują twoich wklejek.


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: Watchtower-forum
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Maj, 2016, 14:15 »
A kogo to obchodzi, gdzie ty się logujesz? Na tym forum możesz nabijać posty do woli, widocznie użytkownicy tamtego szukają innej zawartości i nie lajkują twoich wklejek.


A na przykład mnie to obchodzi ,
« Ostatnia zmiana: 05 Maj, 2016, 14:23 wysłana przez Dorkas »
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline Roszada

Odp: Watchtower-forum
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Maj, 2016, 16:23 »
A kogo to obchodzi, gdzie ty się logujesz? Na tym forum możesz nabijać posty do woli, widocznie użytkownicy tamtego szukają innej zawartości i nie lajkują twoich wklejek.
Gdybym był moderatorem czy adminem, to byś był pierwszym co by wyleciał z tego forum za podżeganie i trolowanie.
Tak więc módl się, bym nie zechciał dołączyć do zespołu moderatorów, bo stracisz szansę trolowania. ;D

Kogo obchodzi? Ciebie obchodzi, bo zabrałeś głos w sprawie. :)
Jak byś olewał sprawę, to byś nawet nie pisnął. ;)

Tamto forum jest mi drogie, bo je współtworzyłem przez swoje tysiące postów.
Boleję na tym, że nie jest jakąś konkurencją.
:(

Tam też mogłem do woli pisać i wklejać, bo nikt mi nie ograniczał tego.
A jednak sam się ograniczyłem. Tu jeszcze długo nie będę miał tylu postów co tam.
« Ostatnia zmiana: 05 Maj, 2016, 16:26 wysłana przez Roszada »


Offline Lila

Odp: Watchtower-forum
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Maj, 2016, 17:08 »
Ostatnio wspominamy tu cykl życia produktów. Forum też jest produktem i ma swój cykl.
Tamto działa znacznie dłużej i siłą rzeczy wiele już tam zostało napisane (oczywiście nadal by mogło), ale pewno użytkownicy w większości przerobili swoje traumy i nie mają potrzeby już rozkminiać doktryn. Dyskusje tam się toczące mają charakter okołoreligijny, ogólnoludzki. Nowi forumowicze mają to szczęście, że mogą dowolnie wybierać, na którym się lepiej czują, albo tak jak ja bywać na obu forach :)

ps.
Roszado, Twój wkład jest niesamowity i robi piorunujące wrażenie. Szczególnie to, że w wielu sprawach orientujesz się lepiej niż nie jeden świadek :) Możesz być pewien, że jest masa osób, które  nie piszą, ale czytają i myślą, więc Twój trud jeszcze długo będzie przynosić korzyść!


Offline Roszada

Odp: Watchtower-forum
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Maj, 2016, 17:19 »
Lubika dałem za pierwszą część postu.
Świetnie ujęłaś problem 'gaśnięcia' forum, czy przygasania, choć nowa krew też się tam pojawia.
Ale inni się 'wyeksploatowują' pewnie i tematy też. :-\


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: Watchtower-forum
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Maj, 2016, 23:04 »
Choć nie mam tak wymownego języka jak co niektórzy , to myślę , że przyczyny gaśnięcia tamtego forum są zgoła inne, ale jak na razie nie czuję się na siłach by ując to w słowa. Ludzie którzy opuszczają wts  nadal potrzebują towarzystwa, mądrych rozmów ,pokrzepienia , zrozumienia . Nawet spory potrafią być budujące ale pod warunkiem , że jest to szczere i nastawione przyjaźnie.
Kiedy jednak górę biorą wts zachowania ( może nie do końca wts-wskie ) nieszczerość ,kumoterstwo czy nie wiem jeszcze co to jest jak jest . Pojechałam po bandzie?
Roszado to dzięki Tobie mamy skarbnice wiedzy o wts ( wcale się nie podlizuję :P) , stare strażnice , skany innych publikacji czyli wszystko co szczery człowiek potrzebuje do podjęcia decyzji i tak trzymaj . Twoja wiedza zawsze będzie potrzebna tym bardziej , że czas biegnie nieubłaganie....a nowe pokolenie zupełnie nie ma dostępu do tych materiałów.
A tak poza tematem , okazuje się , że przed laty byłeś na rozmowie w mieście którym mieszkam , a osoba z która rozmawiałeś na studium  była potem moim studentem ;) ale nie została ŚJ , chyba teraz będe musiała ja odwiedzić.
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline PoProstuJa

Odp: Watchtower-forum
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Maj, 2016, 23:39 »
Świetnie ujęłaś problem 'gaśnięcia' forum, czy przygasania, choć nowa krew też się tam pojawia.
Ale inni się 'wyeksploatowują' pewnie i tematy też. :-\

To chyba tylko najwytrwalsi potrafią ciągle zajmować się tym samym tematem na okrągło przez wiele lat. Ja na tym innym forum nigdy nie byłam, więc porównania nie mam z czasów jego "świetności".
Forum to ludzie. Jak ciągle są ci sami, to dyskusje przypominają kręcenie się w kółko. "Świeża krew" ożywia dyskusję, ale z czasem temat i tak się wyczerpuje.

Ja podziwiam Ciebie Roszada, że Tobie się chce ciągle "grzebać" w tych naukach Świadków. To musi być Twoje prawdziwe życiowe hobby!  ;D

Ja jestem na obecnym forum głównie dlatego, że cały czas mam nadzieję, że spotkam "bratnią duszę" będącą na tym samym etapie co ja i która ma podobne poglądy. Bo dyskusje z osobami, które tu mnie atakowały za sam fakt przynależności do zboru mam już za sobą i nie są to dyskusje wywołujące miłe emocje.

W ogóle widzę, że jako jeszcze Świadek jestem dużo mniej gorliwa niż te osoby z forum,  które już nie są w organizacji. Ja już od 1,5 roku zmuszam się żeby obejrzeć w całości drugi odcinek na Broadcasting i jeszcze mi się to nie udalo!  ;D Widzialam tylko jeden odcinek w całości i chyba aż tak mnie nie zachwycił skoro nie mam parcia żeby oglądać kolejny. A tymczasem tu na forum nie dość że te filmiki są zamieszczane na bieżąco, to jeszcze mają streszczenia opracowane przez forumowiczów!
Wow! Odstępca bardziej gorliwy od Świadka - tego jeszcze nie było!  ;D ;D ;D


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: Watchtower-forum
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Maj, 2016, 00:01 »

Wow! Odstępca bardziej gorliwy od Świadka - tego jeszcze nie było!  ;D ;D ;D

 O ile mi wiadomo Roszada nie jest odstępcą bo nigdy nie był ŚJ ale katolikiem
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline PoProstuJa

Odp: Watchtower-forum
« Odpowiedź #13 dnia: 06 Maj, 2016, 00:45 »
Wow! Odstępca bardziej gorliwy od Świadka - tego jeszcze nie było!  ;D ;D ;D

 O ile mi wiadomo Roszada nie jest odstępcą bo nigdy nie był ŚJ ale katolikiem

Akurat tu nie miałam na myśli Roszady, tylko te osoby, które są zaangażowane w opracowywanie filmików.

A co do wspomnianego w pierwszym poście forum, to zajrzałam tam z ciekawości. Całkiem tam sympatycznie - na pierwszy rzut oka. Ale logować na kolejnym forum już by mi się nie chciało. I tak już tutaj poświęciłam mnóstwo czasu na pisanie postów kosztem np. swojego snu :D Myślę, że i to forum poistnieje przez jakiś czas, a później zakończy żywot i powstanie inne forum. Tak to się już kręci w Internecie, że nie ma wiecznych stron (no może oprócz Wikipedii :) ).

Kto wie - może w przyszłości bardziej się uaktywnię na forum, bo będę miała jakąś traumę (np. po tym jakbym się zdecydowała na odłączenie od zboru). Ale na razie traum nie mam, życiowych wyborów też nie żałuję, bo przez te kilkanaście lat starałam się nie być fanatyczką, ale realizować też swoje potrzeby. Dzięki temu dziś raczej nie mam takiego etapu, że bardzo żałuję, że czegoś nie zrobiłam będąc w organizacji ŚJ.
Jeszcze parę miesięcy temu byłam bardzo zasmucona odkryciem "nieprawidłowości" w WTSie, a dzisiaj już mi to zaczyna obojętnieć  ;D Życie się toczy dalej. Czas pokaże co dalej będzie z organizacją. Żyję sobie w leniwej stagnacji i póki nikt się mnie o to nie czepia, to będę ten stan utrzymywać. Jedyne co mnie może wyrwać z obecnego letargu, to nowe afery (seksualne, finansowe) albo starsi zboru, którzy zaczęliby "węszyć" wokół mnie. Pożyjemy, zobaczymy  ;D


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: Watchtower-forum
« Odpowiedź #14 dnia: 06 Maj, 2016, 08:22 »
No i dobrze, stagnacja , moja wygoda , moje ja, tak trzymać . Nie wiem ,nie czytałam Twojej historii, co robiłaś w organizacji poznałaś prawdę ? czy się w niej urodziłaś? :)

Ile ludzi doprowadziłaś do "prawdy"?
Jeżeli poznałaś "prawdę" co Tobą kierowało? Czy wychowałaś dzieci w " prawdzie"?
Te pytania są oczywiście retoryczne , zadane po to by pokazać po co pewni odstępcy siedzą cichutko a inni coś robią.
Widzisz ja poznałam " prawdę", wyszłam z religii fałszywej i oddałam się Bogu, w jedynej religii, którą ON się posługuje czyli zostałam Ordynowanym Sługą Bożym . Działałam jako pionier stały , pomocniczy, głosiłam ludziom , że muszą opuścić religię którą Bóg zniszczy,zgina oni ich dzieci za które są odpowiedzialni jako rodzice . Swoje dzieci wychowałam w "prawdzie" zabrałam im wiele z normalnego życia , nie byłam fanatykiem ale przestrzegałam zasad. Przez wiele lat było wiele sytuacji które nie podobały mi się ale mówiono -TO TYLKO LUDZIE-organizacja jest Boża i ON to naprawi.
Kiedy zasady zostały złamane rozpoczęłam walkę i wtedy na jaw wyszła cała prawda o jedynej prawdziwej bożej organizacji .
 Czułam moralną odpowiedzialność wobec tych których doprowadziłam do organizacji , wobec moich dzieci , wobec siebie.
To prawda , że dużo zależy od charakteru   ale również organizacja nakłaniała do pokonywania siebie , np strachu przed głoszeniem,

Dla mnie zawsze mottem były słowa z księgi wyjścia 23: 2
"Nie wolno Ci iść za tłumem w złych celach,nie wolno Ci....wypaczać sprawiedliwość "
Jak reagujesz gdy komuś dzieje się krzywda? Milczysz , odwracasz głowę ? nie chcesz widzieć zła?
Dla mnie dziś jest złem to co robią a wykluczonymi , to z jaką siłą wywierają presję na członkach zboru by nie kontaktować się z nimi. Śledzą fb w celu sprawdzania kto ma wykluczonych w znajomych , wykłady , tematy strażnic itd.
Wts chce zamknąć usta odstępcom ale tym działającym ,bo ci którzy nie nie chcą się narażać unikając konsekwencji nie są dla nich groźni dlaczego ? bo Nowi nie będą mogli poznać prawdy o wts-ie  JW.ORG pięknie wprowadzi nowe zmiany aktualizując je jednym kliknięciem !
Wim , że moja postawa nie jest tez akceptowana przez ex-ów , mówią to nic nie da , nic się nie zmieni,  każdy ma swój rozum .
Moja postawa nie przysparza mi tez przyjaciół ale ja jak ten matoł ...
Dziś wiem więcej niż wczoraj