Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: I to by było na tyle  (Przeczytany 8180 razy)

Offline PoProstuJa

Odp: I to by było na tyle
« Odpowiedź #15 dnia: 14 Kwiecień, 2016, 22:58 »
Mylisz się. Gdybyś miała rację, to większość postów trzeba by było usuwać ;D. Bo to dla jednego jest zgodne z jego ideologią, drugiemu jest sprzeczne.
Nie ważne...  ;)

Ojjj to by się działo, gdyby większość postów została usunięta!  ;D ;D ;D
Nie byłoby co czytać ani z kim dyskutować!  ;D ;D ;D


Offline gangas

Odp: I to by było na tyle
« Odpowiedź #16 dnia: 14 Kwiecień, 2016, 23:18 »
 A wiecie kochani, że mam podobne odczucia. Z zapałem wziąłem udział w dyskusjach ale one nic nie wnoszą. Przepraszam Tusia  że nie odpisałem , bo wiem, że będziemy odbijać piłeczkę. Czepiać się słówek odnosić się do przekładów Biblii. To jest najgorsze z czym człowiek może się spotkać. Ustawianie swego życia wg. przecinków słówek, odnośników. Myślałem, że w większość z nas forumowiczów to wyzwoleni ludzie ale chyba jestem w błędzie. Tyż będę wpadał.
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: I to by było na tyle
« Odpowiedź #17 dnia: 14 Kwiecień, 2016, 23:23 »
A wiecie kochani, że mam podobne odczucia. Z zapałem wziąłem udział w dyskusjach ale one nic nie wnoszą. Przepraszam Tusia  że nie odpisałem , bo wiem, że będziemy odbijać piłeczkę. Czepiać się słówek odnosić się do przekładów Biblii. To jest najgorsze z czym człowiek może się spotkać. Ustawianie swego życia wg. przecinków słówek, odnośników. Myślałem, że w większość z nas forumowiczów to wyzwoleni ludzie ale chyba jestem w błędzie. Tyż będę wpadał.
Taka już nasza narodowa słabość, że tam gdzie jest dwóch Polaków, tam są trzy teorie  ;) ;D
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline gangas

Odp: I to by było na tyle
« Odpowiedź #18 dnia: 14 Kwiecień, 2016, 23:27 »
 Masz rację Nemo. Ja tez tego nie trawię. Ale zobacz jak to wygląda. Może jutro będę wyspany i inaczej spojrzę na temat. Ale puki co to moje emocje. ???
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: I to by było na tyle
« Odpowiedź #19 dnia: 14 Kwiecień, 2016, 23:30 »
Masz rację Nemo. Ja tez tego nie trawię. Ale zobacz jak to wygląda. Może jutro będę wyspany i inaczej spojrzę na temat. Ale puki co to moje emocje. ???
To może...setkę (dla spokojności) jak to Kaźmirz Pawlak powiedział. I w kimono. ;) :)
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline TomBombadil

Odp: I to by było na tyle
« Odpowiedź #20 dnia: 14 Kwiecień, 2016, 23:43 »
Dietrich,wszystkiego co naj. Mi też nie podoba się że forum to spluwaczka na świadków a apoteoza katolików. Mieliśmy się wspierać,wymieniać doświadczeniami.
Oba systemy są totalitarne,a ludzie potrafią być szczerzy i tu i tam.
Żal ludzi oszukiwanych i wykorzystywanych.
Ja szanuję ludzkie emocje, ich wiarę i niewiarę. Pozdrawiam wszystkich.


Offline PoProstuJa

Odp: I to by było na tyle
« Odpowiedź #21 dnia: 15 Kwiecień, 2016, 00:36 »
A wiecie kochani, że mam podobne odczucia. Z zapałem wziąłem udział w dyskusjach ale one nic nie wnoszą. Przepraszam Tusia  że nie odpisałem , bo wiem, że będziemy odbijać piłeczkę. Czepiać się słówek odnosić się do przekładów Biblii. To jest najgorsze z czym człowiek może się spotkać. Ustawianie swego życia wg. przecinków słówek, odnośników. Myślałem, że w większość z nas forumowiczów to wyzwoleni ludzie ale chyba jestem w błędzie. Tyż będę wpadał.

To co... może czas na wspólne pożegnanie?!  ;D ;D ;D

Ja też nie lubię sporów "o przecinki", a fakt, że zaczęłam w pewnym momencie dawać na forum  komentarze na temat katolicyzmu (czego unikałam przez kilkanaście lat) świadczy o tym, że wszelkie pomysły na dyskusję na forum mi się już wyczerpały!  ;D

Bardzo bym się cieszyła gdybym znalazła na forum choć jedną osobę, która jest na podobnym etapie co ja i ma podobne przemyślenia. Ale z tego co widzę, to wiele osób albo jest już całkowicie poza zborem, albo są w nim jeszcze ciałem, ale w umyśle jest już tylko bardzo krytyczny stosunek do całej organizacji.

Mam takie (na razie dwie) osoby w realu, które mają te same odczucia co ja i to jest super. Możemy sobie dyskutować, ale nikt nikomu nie narzuca ani nie zarzuca niczego. A tutaj - zwłaszcza na początku, bo teraz to już się forumowicze do mnie przyzwyczaili :D - byłam traktowana jako "chłopiec do bicia". Trudno jest prowadzić dyskusję jak ktoś ma do mnie zarzuty typu: "A czemu popierasz niekontaktowanie się z osobami wykluczonymi - skoro nie zgłaszasz starszym swojego sprzeciwu?!".

Trudno jest też prowadzić dyskusję jak ktoś krytycznie wypowiada się o Świadkach, a jednocześnie (komunikatami podprogowymi  ;D ) zachwala pod niebiosa swoją religię, od której ja uciekłam dawno temu.

A ostatni argument mam taki, że już mi się przestało chcieć dyskutować. Olewam! Mam w nosie! Zabijajcie się dalej, walczcie na argumenty - co mnie to?!  ;D ;D ;D

(Dla sprawiedliwości dodam, że forum to ma kulturalne dyskusje. Dla porównania przejrzałam dziś jakieś podobne - a tam chamstwo, opluwanie się).
To mi przypomina WALKĘ o "pokój" przy pomocy mieczy i karabinów! Aż trudno uwierzyć, że osoby biorące udział w dyskusji uważają się za chrześcijan (i może jeszcze za tych co z pokorą "nadstawiają drugi policzek"?!  ;D )



Offline gangas

Odp: I to by było na tyle
« Odpowiedź #22 dnia: 15 Kwiecień, 2016, 01:50 »
 Tak tak. W zupełności zgadzam się z Tobą PPJ.. Nie trafiłem tu po to żeby mnie ktoś głaskał, ale jako były śJ uważałem, że znajdziemy wspólny język. Jednak mam podobne wrażenie, że jest to tuba dla propagowania katolicyzmu. Może się mylę. Otrzymałem jednak dużo informacji których nie zdobył bym gdzie indziej.
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: I to by było na tyle
« Odpowiedź #23 dnia: 15 Kwiecień, 2016, 07:03 »
Mimo wszystkich niedoskonałości które opisaliście na tym forum, jest ono kapitalnym źródłem informacji o WTS-ie.
Zarówno z opisywanych przeżyć ŚJ, historii dalszej i bliższej, a także nowinek w postaci niepublikowanych listów do starszych można ułożyć sobie prawdziwy i w miarę obiektywny obraz organizacji. Piszę w miarę, bo ŚJ mogących racjonalnie bronić swych racji na forum jak na lekarstwo.
Ale jak zawsze, w każdej beczce miodu musi się znaleźć łyżka dziegciu  ;D Taka już nasza narodowa przywara, że konieczne wręcz jest choć trochę ponarzekać  ;D
Całkiem serio zgadzam się z opiniami:
Trudno jest też prowadzić dyskusję jak ktoś krytycznie wypowiada się o Świadkach, a jednocześnie (komunikatami podprogowymi  ;D ) zachwala pod niebiosa swoją religię, od której ja uciekłam dawno temu.

Dietrich,wszystkiego co naj. Mi też nie podoba się że forum to spluwaczka na świadków a apoteoza katolików. Mieliśmy się wspierać,wymieniać doświadczeniami.
Oba systemy są totalitarne,a ludzie potrafią być szczerzy i tu i tam.

W jednym z wątków userzy zaczęli narzekać, że nic na forum się nie dzieje, poza wątkami o KK  ;D
No to admin zamknął najbardziej popularny wątek  >:( tłumacząc, że to forum ŚJ  :o :-\
Obawiam się, że tym samym forum zmieni się w repozytorium opisów starych świateł, czasem jakieś nowinki z WTS-u.
Raz na jakiś czas zjawi się tu mniej lub bardziej ambitny ŚJ oraz może wpadnie któryś z budzących się aby wylać żal.
Niestety posłuch wtedy znajdą u katolików, albo zrozumienie i współczucie u nielicznych EX-ów.
Reszta pozostanie biernymi obserwatorami... :-\
Czyli robi się jak na pamiątce  ;D
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline gedeon

Odp: I to by było na tyle
« Odpowiedź #24 dnia: 15 Kwiecień, 2016, 08:01 »
Tadeusz narzekać każdy może, znasz receptę na każdą sytuacje to ją podaj chętnie rozważymy Twoje propozycję. ;D ;D ;D
Temat o KK nie został zamknięty tylko wyciszony, masz coś ciekawego do przekazania napisz a go otworzę.


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: I to by było na tyle
« Odpowiedź #25 dnia: 15 Kwiecień, 2016, 08:26 »
Tadeusz narzekać każdy może, znasz receptę na każdą sytuacje to ją podaj chętnie rozważymy Twoje propozycję. ;D ;D ;D
Temat o KK nie został zamknięty tylko wyciszony, masz coś ciekawego do przekazania napisz a go otworzę.

Gdybym miał receptę na każdą sytuację, wtedy modlilibyście się do mnie  ;D

A tak serio, to wyraziłem tylko swoje obawy, które mam nadzieję, że się nie sprawdzą  :)
A ze swej strony postaram się zrobić wszystko co w zasięgu moich możliwości jest, aby forum to nie umarło.  :)
Zupełnie jak w jednym filmie: "Bezapelacyjnie do samego końca. Mojego lub jego"  ;D ;D ;D
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline TomBombadil

Odp: I to by było na tyle
« Odpowiedź #26 dnia: 15 Kwiecień, 2016, 09:20 »
Kochani!
Obejrzałam kwietniowe wydanie brodcasting i mi się tęskno zrobiło za tą starą dobrą zborową atmosferą.
Trudno dzieci wychowywać i wpajać im chrześcijańskie wartości,jak wokół obłuda religijna i świętogłupstwo. Mieliśmy kiedyś cudowny zbór,dbaliśmy o staruszków,młodzieź się przyjaźniła,razem ganiali na piłkę,do służby,uczyli się języków.
Piekło się ciasta blachami,bo spotykaliśmy się spontanicznie w soboty.
Nie wszystko było czarne i złe. A teraz jest nijak.
Znamy prawdę o prawdzie .A żal i niemoc w sercu ,że tak ludzie dali się podprowadzić.Bo nasze codzienne chrześcijańskie życie było piękne, to były autentyczne przejawy miłości do Boga ,Jego Syna i ludzi.
Wszystkich ludzi.Tak było u nas. Zanim nas scentralizowano.
I to by było na tyle.


Offline gedeon

Odp: I to by było na tyle
« Odpowiedź #27 dnia: 15 Kwiecień, 2016, 10:01 »
Gdybym miał receptę na każdą sytuację, wtedy modlilibyście się do mnie  ;D

A tak serio, to wyraziłem tylko swoje obawy, które mam nadzieję, że się nie sprawdzą  :)
A ze swej strony postaram się zrobić wszystko co w zasięgu moich możliwości jest, aby forum to nie umarło.  :)
Zupełnie jak w jednym filmie: "Bezapelacyjnie do samego końca. Mojego lub jego"  ;D ;D ;D

Dziękuje Tadeusz.
Modlić się czemu nie, jak to ma obnażyć "bestię". :D 8-)

Forum nie umrze, czytających nigdy nie zabraknie.  ;D ;D ;D


od-nowa

  • Gość
Odp: I to by było na tyle
« Odpowiedź #28 dnia: 15 Kwiecień, 2016, 11:07 »
Przychodzi taki moment, że człek odnosi wrażenie, że już powiedział wszystko co chciał powiedzieć. Czasem administracja forum w tym pomaga :). Dlatego chciałbym serdecznie pożegnać wszystkich zacnych Forumowiczów. Od czasu do czasu wpadnę poczytać wieści z pierwszej ręki.  Bywajcie zdrowi!
Dietrich!
Dziękuje za Twoja obecność na Forum, za poświęcenie czasu na pisanie postów i dzielenie się swoimi spostrzeżeniami i opiniami.
Wszystkiego Dobrego Ci życzę i serdecznie pozdrawiam  :)


od-nowa

  • Gość
Odp: I to by było na tyle
« Odpowiedź #29 dnia: 15 Kwiecień, 2016, 11:28 »
No właśnie... nie ma o czym pisać! :)
Niewiele też osób się tu czynnie udziela, a ci co się udzielają, to zwykle mają podobne stanowisko w jakiejś sprawie (no może oprócz katolicyzmu  ;D ), więc przyczynku do dyskusji praktycznie nie ma. A jak wpadnie ktoś kontrowersyjny, to albo jest blokowany, albo jego posty są moderowane. No i pewnie stąd ta cisza...
Ile osób "kontrowersyjnych wpadło na Forum" podczas Twojej obecności?
Jedna? Batman?
Tak ogólnikowo, to nie sprawiedliwe pisać.
Wszyscy wiedzą dlaczego osoba "inaczej" kontrowersyjna była blokowana, posty moderowane, ten kto nie stosuje się do przestrzegania Regulaminu Forum, gdzie wyraznie napisano, aby nie zakładać dwóch kont, nie obrażać innych uczestników Forum itd.
Ostatecznie wspomniana osoba, po moderacjach, upomnieniach po raz czwarty chyba ( proszę o poprawienie, jeżeli zle napisałam) została dopuszczona do głosu.
Nie stawiałabym na pewniki skąd "ta cisza".
Nic więcej nie wymyślę, każdy odpowiada za siebie i swoje zachowanie.
Oprócz Forum ludzie żyją własnym życiem, swoimi sprawami, a jakie one są każdy sam wie, dla siebie samego.
Zarejestrowało się w czasie Twojej obecności na Forum kilka innych osób, przedstawiły się, dały kilka komentarzy nie obrażając nikogo i nic nie słychać, nie widać , aby skarżyły się te osoby na moderację, usuwanie postów, BO pisały kulturalnie, na temat i nie założyły  kilku kont, zgodnie z Regulaminem.
Uczciwie podejdzmy do sprawy.
« Ostatnia zmiana: 15 Kwiecień, 2016, 11:34 wysłana przez od-nowa »