Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Pieśni królestwa  (Przeczytany 11722 razy)

Offline Fantom

Odp: Pieśni królestwa
« Odpowiedź #15 dnia: 06 Kwiecień, 2016, 01:04 »
Roszada zapodał Tytuły Jezusa wg Towarzystwa https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php?topic=2411.msg30148#msg30148

 Ciekawe ile tytułów ma Maryja wg KK.Policzył ktoś?Może to temat na inny wątek...
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Pieśni królestwa
« Odpowiedź #16 dnia: 06 Kwiecień, 2016, 07:13 »
Słaby byłeś katolik "dziewiątka". Nawet nie wiesz, że to co przytoczyłeś to nie żadna pieśń. To tytuł Maryi z Litanii Loretańskiej.

To że Maryja jest nazywaną wieżą z kości słoniowej świadczy o Jej niezwykłej wartości w oczach samego Boga, zresztą i ludzi także. Warto żebyś wiedział, że wieża jest symbolem Kościoła jako miejsca schronienia i bastionem bezpieczeństwa.

Poczytaj coś wiecej niż tylko strażnice.

Tomek nie oceniaj wiary innych  :-\
Już samo twoje stwierdzenie "To że Maryja jest nazywaną wieżą z kości słoniowej świadczy o Jej niezwykłej wartości w oczach samego Boga" jest poniekąd herezją. Czy naprawdę dla Boga kość słoniowa jest tak cenna? Czy Bóg objawił tobie niezwykłą wartość Maryi w Jego oczach?
Przeczytaj post Tusi - rzeczowo wyjaśnił zasady kultu Maryi w tradycji katolickiej i znaczenie symboli z tym związanych.
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Pieśni królestwa
« Odpowiedź #17 dnia: 06 Kwiecień, 2016, 07:20 »

Już samo twoje stwierdzenie "To że Maryja jest nazywaną wieżą z kości słoniowej świadczy o Jej niezwykłej wartości w oczach samego Boga" jest poniekąd herezją.

Gdzie tu herezja?
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline dziewiatka

Odp: Pieśni królestwa
« Odpowiedź #18 dnia: 06 Kwiecień, 2016, 07:35 »
Zawsze tak jest ,że widzi się cudze pod lasem a nie widzi swojego pod nosem .Takie wychwalanie matki Jezusa jest żenujące i sprzeczne z biblią .Czy Maria miała odgrywać jakąkolwiek rolę w kościele ,co na ten temat mówi biblia .
Cokolwiek jest związane z kultem Marii to wymysły i przeszczepienia z pogaństwa.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Pieśni królestwa
« Odpowiedź #19 dnia: 06 Kwiecień, 2016, 07:39 »
Takie wychwalanie matki Jezusa jest żenujące i sprzeczne z biblią .


Podobno świadkowie jehowy znaja biblię. Widze, że jest inaczej.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Tusia

  • Gość
Odp: Pieśni królestwa
« Odpowiedź #20 dnia: 06 Kwiecień, 2016, 10:22 »
Zawsze tak jest ,że widzi się cudze pod lasem a nie widzi swojego pod nosem .Takie wychwalanie matki Jezusa jest żenujące i sprzeczne z biblią .Czy Maria miała odgrywać jakąkolwiek rolę w kościele ,co na ten temat mówi biblia .
Cokolwiek jest związane z kultem Marii to wymysły i przeszczepienia z pogaństwa.

Przesiąknięty jesteś Strażnicą do szpiku kości. Ale można z tego wyjść. Czy z pogaństwa wyszło wskazywanie na Jezusa, jako Zbawiciela świata?



To nie Maryja jest najważniejsza na tym obrazie, tylko On, Jezus Chrystus: Pan mój i Bóg mój. A Maryja jest Jego Matką.


Offline dziewiatka

Odp: Pieśni królestwa
« Odpowiedź #21 dnia: 06 Kwiecień, 2016, 10:41 »
No właśnie na obrazie .Każdy jest czymś przesiąknięty i nie koniecznie jest to prawda ja strażnicą Ty kościołem .Tylko co na to biblia ?


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Pieśni królestwa
« Odpowiedź #22 dnia: 06 Kwiecień, 2016, 10:41 »
Przesiąknięty jesteś Strażnicą do szpiku kości. Ale można z tego wyjść. Czy z pogaństwa wyszło wskazywanie na Jezusa, jako Zbawiciela świata?

Wskazywanie Jezusa jako Zbawiciela wyszło z Biblii. To napisał/a dziewiątka  :-\

To nie Maryja jest najważniejsza na tym obrazie, tylko On, Jezus Chrystus: Pan mój i Bóg mój. A Maryja jest Jego Matką.

Przesiąknięty jesteś katolicyzmem w najgorszym wydaniu. Ale z tego można wyjść, studiując pilnie Słowo Boże i odrzucając niebiblijne nauki  :)
M.in. czczenie obrazków, nazywanie ich "cudownymi" i przypisywanie im szczególnych właściwości.
Od razu uprzedzam: Znam argumenty o modlitwach do postaci z obrazów i nie przeczę, że tak się zdarza. Ale wtedy niepotrzebne były by same obrazy  :-\
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline gangas

Odp: Pieśni królestwa
« Odpowiedź #23 dnia: 06 Kwiecień, 2016, 10:42 »
Przesiąknięty jesteś Strażnicą do szpiku kości. Ale można z tego wyjść. Czy z pogaństwa wyszło wskazywanie na Jezusa, jako Zbawiciela świata?



To nie Maryja jest najważniejsza na tym obrazie, tylko On, Jezus Chrystus: Pan mój i Bóg mój. A Maryja jest Jego Matką.
  Ta ręka, to jest wskazywanie? No przepraszam Tusia ale twarz Maryi jest na tym obrazie największa i stanowi jego dominantę. A swoją drogą zastanawiałem się czemu te twarze są w takich kolorach. To jakieś latynoskie zapędy?
 Naprawdę nie chcę nikogo obrażać ale może ktoś mi wytłumaczy, dlaczego większość obrazów i innych ozdób związanych z kultem w KK jest tak kiczowatych. Czy malowali to amatorzy nie mający pojęcia o proporcjach, świetle - cieniu, kolorach?
Czy chodzi o inne względy?
 
« Ostatnia zmiana: 06 Kwiecień, 2016, 11:13 wysłana przez gangas »
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Pieśni królestwa
« Odpowiedź #24 dnia: 06 Kwiecień, 2016, 10:56 »
Naprawdę nie chcę nikogo obrażać ale może ktoś mi wytłumaczy, dlaczego większość obrazów i innych ozdób związanych z kultem w KK jest tak kiczowatych. Czy malowali to amatorzy nie mający pojęcia o proporcjach, świetle - cieniu, kolorach?
Czy chodzi o inne względy?

Nie jestem aż takim wybitnym znawcą sztuki  ;D ale kiedyś spotkałem się z tłumaczeniem, że to były dzieła "ludowych" twórców przeznaczone do miejscowych świątyń. Nikt nie przykładał wagi do warsztatu twórcy, bo i tak był najzdolniejszy w okolicy  ;D a na kupno czegoś lepszego po prostu parafii nie było stać.
Potem przypisywano obrazkowi cudowne moce i "ubierano" w różne sukienki, ozdoby, itp.
Dla mnie zawsze to było typowo pogańskie - kult przedmiotu poprzez jego uwielbienie, dekorowanie, oddawanie pokłonów, itp  :-\
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline gangas

Odp: Pieśni królestwa
« Odpowiedź #25 dnia: 06 Kwiecień, 2016, 11:09 »
Podobno świadkowie jehowy znaja biblię. Widze, że jest inaczej.

 Na pewno znają ją inaczej. W zasadzie każdy świadek MUSI ją znać w sposób jaki go nauczyli inni świadkowie, natomiast większość katolików nie ma bladego pojęcia nawet o poruszaniu się po biblii. Jak będziesz w kościele, to zrób taki test; daj swemu współbratu biblię i poproś o odnalezienie jakiegokolwiek zadanego wersetu. Aż ciekawy jestem
 A wracając do modlitw w KK, to ja niestety nie nazwę ich w żaden sposób, bo nie znam, ale kiedyś w radiu M usłyszałem np. coś takiego. Dzwoni prowadzący do słuchacza i zaczyna się wyliczanka. Ktoś tam, ktoś tam, ktoś tam........ módl się za nami teraz i w godzinę naszej śmierci. I tam wylicza i wylicza ale końcówka ciągle ta sama....módl się za nami grzesznymi teraz i w godzinę śmierci naszej.
 Mógł po prostu wymienić te wszystkie postacie  i zakończyć... módl się za nami....itd.itd. A tak wychodzi po prostu mało ciekawa paplanina.
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline gangas

Odp: Pieśni królestwa
« Odpowiedź #26 dnia: 06 Kwiecień, 2016, 11:12 »
 ?
« Ostatnia zmiana: 06 Kwiecień, 2016, 11:18 wysłana przez gangas »
Jutro to dziś tyle że jutro.


Tusia

  • Gość
Odp: Pieśni królestwa
« Odpowiedź #27 dnia: 06 Kwiecień, 2016, 11:16 »
  Na pewno znają ją inaczej. W zasadzie każdy świadek MUSI ją znać w sposób jaki go nauczyli inni świadkowie,

ŚJ nie znają Biblii, znają jedynie doktrynę, którą studiują z książek, a i obecnie nie nadążają za ciągłymi zmianami.

natomiast większość katolików nie ma bladego pojęcia nawet o poruszaniu się po biblii. Jak będziesz w kościele, to zrób taki test; daj swemu współbratu biblię i poproś o odnalezienie jakiegokolwiek zadanego wersetu. Aż ciekawy jestem

Czy wiesz w jakim celu katolicy gromadzą się w kościele?

A wracając do modlitw w KK, to ja niestety nie nazwę ich w żaden sposób, bo nie znam, ale kiedyś w radiu M usłyszałem np. coś takiego. Dzwoni prowadzący do słuchacza i zaczyna się wyliczanka. Ktoś tam, ktoś tam, ktoś tam........ módl się za nami teraz i w godzinę naszej śmierci. I tam wylicza i wylicza ale końcówka ciągle ta sama....módl się za nami grzesznymi teraz i w godzinę śmierci naszej.
 Mógł po prostu wymienić te wszystkie postacie  i zakończyć... módl się za nami....itd.itd. A tak wychodzi po prostu mało ciekawa paplanina.

Dlaczego wypowiadasz się o modlitwach jako o paplaninie, nie znając ich wcale, nawet nie potrafisz ich zacytować. Czy zawsze trzeba się wyśmiewać z tego, czego się nie rozumie?


Offline dziewiatka

Odp: Pieśni królestwa
« Odpowiedź #28 dnia: 06 Kwiecień, 2016, 11:26 »
Świadkowie znają biblię i większość z nich potrafi udzielić odpowiedzi na podstawie biblii.Katolicy zgromadzają się  (przychodzą )w kościele bo to ich obowiązek zakorzeniony przez setki lat .To taka ceremonia ,która z biblią i jej poznaniem ma niewiele wspólnego.Czy zawsze trzeba się wyśmiewać z tego czego się nie rozumie ?


Offline gangas

Odp: Pieśni królestwa
« Odpowiedź #29 dnia: 06 Kwiecień, 2016, 11:30 »
  Jak widać fanatyzm w żadnym miejscu nie jest wskazany Tusia. Jeżeli należysz do grona o wiecznie urażonych uczuciach religijnych to faktycznie trudna sprawa. Ale jeśli jest inaczej, to powinieneś zrozumieć, że zarówno jedna jak i druga strona powinna mieć podobny dystans czy to dotyczy pieśni królestwa czy pieśni kościelnych lub modlitw.

 A swoją drogą co jest do rozumienia w zacytowanej przeze mnie modlitwie
Jutro to dziś tyle że jutro.