Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Pieśni królestwa  (Przeczytany 11724 razy)

Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Pieśni królestwa
« Odpowiedź #30 dnia: 06 Kwiecień, 2016, 12:35 »
ŚJ nie znają Biblii, znają jedynie doktrynę, którą studiują z książek, a i obecnie nie nadążają za ciągłymi zmianami.

Z ciekawości... Co studiują katolicy?
Słowo z kazań?

Czy zawsze trzeba się wyśmiewać z tego, czego się nie rozumie?

Bez komentarza  :-\
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Tusia

  • Gość
Odp: Pieśni królestwa
« Odpowiedź #31 dnia: 06 Kwiecień, 2016, 13:06 »
Z ciekawości... Co studiują katolicy?

Katolicy studiują różne dziedziny wiedzy. Wszystko zależy od predyspozycji i jęci zdobywania wiedzy.


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Pieśni królestwa
« Odpowiedź #32 dnia: 06 Kwiecień, 2016, 13:16 »
Katolicy studiują różne dziedziny wiedzy. Wszystko zależy od predyspozycji i jęci zdobywania wiedzy.

Aha...
Czyli w kwestii wiedzy religijnej, ogólnie wygląda to zgodnie z powiedzeniem: "Toć mamy za wszystko zdrowie, co nam ksiądz w kazaniu powie"?
A Biblijne nakazy odnośnie stałego upewniania się nie odnoszą się do katolików?
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Tusia

  • Gość
Odp: Pieśni królestwa
« Odpowiedź #33 dnia: 06 Kwiecień, 2016, 13:28 »
Aha...
Czyli w kwestii wiedzy religijnej, ogólnie wygląda to zgodnie z powiedzeniem: "Toć mamy za wszystko zdrowie, co nam ksiądz w kazaniu powie"?

Twoja niewiedza jako katolika była znikoma. Sam sobie jesteś winien. Kompromitujesz się tutaj na forum swoim brakiem podstawowej wiedzy na temat Kościoła.
Katolicy gromadzą się w kościele głównie na "łamaniu chleba" i na modlitwie. Oprócz tego jest czytane Słowo Boże (ST i NT), a potem są kazania bądź homilie.
Wydaje mi się, że Strażnica zrobiła Tobie krzywdę. Nie zostałeś ŚJ, ale swoje kłamstwa i herezje zdążyła zaszczepić.

A Biblijne nakazy odnośnie stałego upewniania się nie odnoszą się do katolików?

Nie będę wypowiadał się w imieniu innych, ale powiem we własnym imieniu. Stale upewniam się w czym zostałem wychowany i potrafię rozróżnić naukę Kościoła od uczynków grzesznych ludzi.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Pieśni królestwa
« Odpowiedź #34 dnia: 06 Kwiecień, 2016, 13:47 »
Świadkowie znają biblię i większość z nich potrafi udzielić odpowiedzi na podstawie biblii.

Udzielić odpowiedzi do artukułu ze strażnicy.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Pieśni królestwa
« Odpowiedź #35 dnia: 06 Kwiecień, 2016, 18:23 »
Twoja niewiedza jako katolika była znikoma. Sam sobie jesteś winien. Kompromitujesz się tutaj na forum swoim brakiem podstawowej wiedzy na temat Kościoła.

Stale sam podkreślam znikomość mojej wiedzy  ;D ale moja wrodzona skromność nie pozwoliła by mi oceniać wiedzy innych na podstawie szczątkowych wypowiedzi na jakimś forum  ;D

Wydaje mi się, że Strażnica zrobiła Tobie krzywdę. Nie zostałeś ŚJ, ale swoje kłamstwa i herezje zdążyła zaszczepić.

Muszę Cię zmartwić  :( Nigdy nie byłem ichnim studentem. Wiedzę "strażnicową" czerpię z Twojej strony internetowej, wcześniej Skarbnika, Liberała i (chyba) M. (Rozpoznacie ich po owocach)  ;D No i teraz to forum...
A więc wygląda na to, że może nieświadomie, ale jesteś głosicielem WTS-u  ;D
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Tusia

  • Gość
Odp: Pieśni królestwa
« Odpowiedź #36 dnia: 06 Kwiecień, 2016, 20:44 »
Muszę Cię zmartwić  :( Nigdy nie byłem ichnim studentem. Wiedzę "strażnicową" czerpię z Twojej strony internetowej,

Nie musiałeś być "ichnim studentem", wystarczyło, że czytałeś Strażnicę i zostałeś zarażony. Twój przypadek jest naprawdę rzadki, może nawet jedyny  ;D


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Pieśni królestwa
« Odpowiedź #37 dnia: 06 Kwiecień, 2016, 21:03 »
Nie musiałeś być "ichnim studentem", wystarczyło, że czytałeś Strażnicę i zostałeś zarażony. Twój przypadek jest naprawdę rzadki, może nawet jedyny  ;D

Medice, cura te ipsum  ;D
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline gangas

Odp: Pieśni królestwa
« Odpowiedź #38 dnia: 06 Kwiecień, 2016, 22:26 »
Nie musiałeś być "ichnim studentem", wystarczyło, że czytałeś Strażnicę i zostałeś zarażony. Twój przypadek jest naprawdę rzadki, może nawet jedyny  ;D

 Widzisz Tadeusz Tusia czytał i się nie zaraził a Ty od razu podatny na wirusy człowieku.
Jutro to dziś tyle że jutro.


Tusia

  • Gość
Odp: Pieśni królestwa
« Odpowiedź #39 dnia: 06 Kwiecień, 2016, 22:35 »
Widzisz Tadeusz Tusia czytał i się nie zaraził a Ty od razu podatny na wirusy człowieku.

Nie tylko ja czytam, ale nałogowo robi to Roszada


Offline gangas

Odp: Pieśni królestwa
« Odpowiedź #40 dnia: 06 Kwiecień, 2016, 22:42 »
 To świetnie jest was dwóch. Zastanawiam się dlaczego nie napiszesz w dopisku ignoruję gangas.
Rozumiem, że trudne sprawy przemilczamy. Jak dotąd, to norma. pozdrawiam
Jutro to dziś tyle że jutro.


Tusia

  • Gość
Odp: Pieśni królestwa
« Odpowiedź #41 dnia: 06 Kwiecień, 2016, 23:22 »
To świetnie jest was dwóch. Zastanawiam się dlaczego nie napiszesz w dopisku ignoruję gangas.

Ignorowani wypracowali sobie ignora. Nie masz pojęcia jakie to piękne, kiedy nie widzę co piszą. Miód. Nie muszę się denerwować.


Offline gangas

Odp: Pieśni królestwa
« Odpowiedź #42 dnia: 06 Kwiecień, 2016, 23:27 »
 Nie wiem, na razie nikogo nie ignoruję. Czyli nie widzisz ich postów?
Jutro to dziś tyle że jutro.


Tusia

  • Gość
Odp: Pieśni królestwa
« Odpowiedź #43 dnia: 07 Kwiecień, 2016, 09:38 »
Nie wiem, na razie nikogo nie ignoruję. Czyli nie widzisz ich postów?

Nie widzę i nie chcę widzieć.