Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Skuteczne pokrzepianie wymaga wnikliwości  (Przeczytany 7851 razy)

Offline John

Skuteczne pokrzepianie wymaga wnikliwości
« dnia: 29 Marzec, 2016, 16:09 »
witam

czy jest dostępny film do zebrania służby 21-27 marca

Odtwórz film, który starsi widzieli na ostatnim Kursie Służby Królestwa.


Offline M

Odp: Skuteczne pokrzepianie wymaga wnikliwości
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Marzec, 2016, 16:30 »
Ten film powinien być wkrótce dostępny. Czekam na polską wersję ścieżki dźwiękowej od mojego źródła :).

Film jest już dostępny dzięki uprzejmości siloam5. Kliknij tutaj, by go obejrzeć.

PS. Polecam wgranie sobie nowszej wersji systemu operacyjnego. Firma Microsoft nie wspiera już Windowsa XP i narażasz się na wirusy korzystając z niego.
« Ostatnia zmiana: 02 Kwiecień, 2016, 14:49 wysłana przez M »


Offline John

Odp: Skuteczne pokrzepianie wymaga wnikliwości
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Marzec, 2016, 17:49 »
dzięki M za podpowiedź ...

mam windowsa MX 8.1 robota by MalcolmX

pozdrawiam
 


Offline PoProstuJa

Odp: Skuteczne pokrzepianie wymaga wnikliwości
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Marzec, 2016, 00:06 »
Widziałam ten film.

Ciągle mam w pamięci uśmiechniętą twarz drugiego starszego. Kobieta w żałobie płacze, a on cały czas banan na twarzy! :D
Nie wiem czy argumenty użyte przez tych starszych mnie osobiście by pocieszyły... musiałabym jeszcze raz obejrzeć filmik klatka po klatce...


konto usunięte

  • Gość


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Skuteczne pokrzepianie wymaga wnikliwości
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Kwiecień, 2016, 00:16 »
Czemu ma służyć ten żałosny, irytujący, sztuczny filmik?
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline M

Odp: Skuteczne pokrzepianie wymaga wnikliwości
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Kwiecień, 2016, 00:29 »
oto film
https://mega.nz/#!JFcwSA7b!z7_nVVpMmPIfCOLSLBbxF_DHwB_23AH2acoKTI4caKY

Dzięki! Umieściłem link w drugim poście przez który można go obejrzeć bez pobierania na dysk z Mega.

Czemu ma służyć ten żałosny, irytujący, sztuczny filmik?

Filmik ten był pokazywany zborowi podczas zeszłotygodniowego zebrania "Życie i służba". Cytat z programu zebrań:

Skuteczne pokrzepianie wymaga wnikliwości (15 min): Omówienie z udziałem obecnych. Odtwórz film, który starsi widzieli na ostatnim Kursie Służby Królestwa. Poproś obecnych, żeby powiedzieli, dlaczego dwaj pokazani bracia dali dobry przykład pod względem pokrzepiania kogoś, kto jest pogrążony w smutku po stracie bliskiej osoby.
« Ostatnia zmiana: 02 Kwiecień, 2016, 00:31 wysłana przez M »


Offline wrzesien

Odp: Skuteczne pokrzepianie wymaga wnikliwości
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Kwiecień, 2016, 04:00 »
"Czuję się jakby ktoś mi wyrywał serca" - ja tak czuję jak to oglądam...

Ktoś nadgorliwie przetłumaczył - serca zamiast serce.


Offline wrzesien

Odp: Skuteczne pokrzepianie wymaga wnikliwości
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Kwiecień, 2016, 04:09 »
Jeden uśmiecha sie jak psychol, a drugi taką ma minę


Offline Fantom

Odp: Skuteczne pokrzepianie wymaga wnikliwości
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Kwiecień, 2016, 08:49 »
 Jak brazylijska opera mydlana.Strasznie to jest mdłe. Ten starszy ma zegarek w kolorze złota.Jakaś moda na złoto?
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline oświecona

Odp: Skuteczne pokrzepianie wymaga wnikliwości
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Kwiecień, 2016, 11:49 »
To było obrzydliwe, nawet do połowy nie dotrwałam i tylko wyrywkami obejrzałam... Wiadomo, że to gra aktorska (bardzo mierna), ale co sugeruje? Ludziom w depresji, z myślami samobójczymi (!!!) zamiast wysłać do lekarza czytają wersety! A zamiast leków uspokajających i terapii może sobie jak mantrę 2 wersety powtarzać, nawet na głos ^^ +100 do efektu!

Swoją drogą, niech zrobią drugi filmik, jak pokrzepiać osoby w depresji, które nie chodzą na zebrania. Chociaż mamy taki materiał już na forum, może nie film, a nagranie głosowe, jak to mąż Izy miał stany depresyjne a starszy "pokrzepił" ich dobrym słowem.


Offline ExSJMario

Odp: Skuteczne pokrzepianie wymaga wnikliwości
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Kwiecień, 2016, 15:17 »
Pamiętam ten film. Do tego był puszczany jeszcze jeden filmik jak jeden starszy zamyka się w biblioteczce z tą siostrą, ruga ją że jak w ogóle może się tak czuć, po czym zostawia ją samą i gasi światło.
Potem były porównania co było dobrego a co złego w tych filmach.

Mnie osobiście pamiętam, że brakowało w tym filmie praktycznej pomocy. Pogadać zawsze sobie można przy kawie i ciasteczkach ale taka osoba zostaje potem sama i dalej ma problem. Żaden z tych starszych nie zaprosił jej np. do siebie (bo pewnie nie są samotni i mają rodziny) gdyby miała ciężkie chwile i czuła się źle. Nie powiedziano jej np. Przyjdź do nas, z żoną moją spędzisz czas czy coś w ten deseń. Dla osoby samotnej po stracie kogoś bliskiego potrzebne jest towarzystwo innych a nie 20 minutowa wizyta.
Jak dla mnie to zwykła pusta gadanina i jeszcze ochy achy z tego.
"Człowiek zostaje przyjęty do kościoła za to w co wierzy, a wykluczony za to, co wie" - Mark Twain


Offline John

Odp: Skuteczne pokrzepianie wymaga wnikliwości
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Kwiecień, 2016, 15:57 »
dzięki Siloam5 dzięki M

pozdrawiam
John


Offline John

Odp: Skuteczne pokrzepianie wymaga wnikliwości
« Odpowiedź #13 dnia: 02 Kwiecień, 2016, 16:25 »
 Słusznie ExSJMario ...

były dwa epizody ten który tu mamy i ten
poprzedzający w złym guście ...

nie dość że był sam na sam to jeszcze zganił ...

jest gdzieś ten film oczywiście po polsku
albo z lektorem  ;D


Offline Rob Roy

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 111
  • Polubień: 265
  • JakPowiemyIm Prawdę DamyWolność ToKto Nas Utrzyma?
Odp: Skuteczne pokrzepianie wymaga wnikliwości
« Odpowiedź #14 dnia: 03 Kwiecień, 2016, 11:34 »
Oglądałem wczoraj tę żenadę  >:(  na trzy razy.

Jedyne co mogą starsi to mówić i gestykulować w nienaturalny sposób.

Jakże inny był Pan Jezus. Cechowały Go nie tylko kojące słowa ale również CZYNY: uzdrawianie, wskrzeszanie, karmienie.

Co mogliby zrobić starsi, oprócz pozmywania po sobie naczyń? :D

Otóż kochający pasterze samodzielnie lub przy pomocy innych mogliby na początku zapytać:

- czy nie potrzebujesz pomocy braci przy pracach związanych np.z konserwacją domu (miała problemy finansowe)?
- czy nie chciałabyś oderwać się od problemów i wyjechać z nami na kilka dni nad jezioro, góry itp?
- czy gdy dopada Cię poczucie bezsilności, stany depresyjne, ktoś mógłby Ci zrobić zakupy?

Akcja dzieje się po roku, więc co mogliby zrobić wtedy:

- czy nie potrzebujesz naszej pomocy przy załatwianiu różnych formalności związanych z pogrzebem?
- czy można Ci pomóc przez jakiś czas przy prowadzeniu firmy? (księgowość, sprzątanie, układanie towaru itp)
- a może potrzebujesz wsparcia materialnego na spłatę domu, aż twoja sytuacja się nie poprawi? (darowizna, nieoprocentowana pożyczka itp)

Dla kobiety, która musi sama zmierzyć się ze wszystkim, nawet drobna ale PRAKTYCZNA pomoc jest bezcenna.

Niech każdy poświęci 1 godz. w tygodniu.
24 osoby to 3 dni do przodu.