Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Skuteczne pokrzepianie wymaga wnikliwości  (Przeczytany 7849 razy)

Gorszyciel

  • Gość
Odp: Skuteczne pokrzepianie wymaga wnikliwości
« Odpowiedź #15 dnia: 03 Kwiecień, 2016, 15:49 »
To było obrzydliwe, nawet do połowy nie dotrwałam i tylko wyrywkami obejrzałam... Wiadomo, że to gra aktorska (bardzo mierna), ale co sugeruje? Ludziom w depresji, z myślami samobójczymi (!!!) zamiast wysłać do lekarza czytają wersety! A zamiast leków uspokajających i terapii może sobie jak mantrę 2 wersety powtarzać, nawet na głos ^^ +100 do efektu!

Swoją drogą, niech zrobią drugi filmik, jak pokrzepiać osoby w depresji, które nie chodzą na zebrania. Chociaż mamy taki materiał już na forum, może nie film, a nagranie głosowe, jak to mąż Izy miał stany depresyjne a starszy "pokrzepił" ich dobrym słowem.

Nie widziałem tego. Gdzie to nagranie?:)


konto usunięte

  • Gość


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Skuteczne pokrzepianie wymaga wnikliwości
« Odpowiedź #17 dnia: 04 Kwiecień, 2016, 07:48 »
Oglądałem wczoraj tę żenadę  >:(  na trzy razy.

Jedyne co mogą starsi to mówić i gestykulować w nienaturalny sposób.

Jakże inny był Pan Jezus. Cechowały Go nie tylko kojące słowa ale również CZYNY: uzdrawianie, wskrzeszanie, karmienie.

Co mogliby zrobić starsi, oprócz pozmywania po sobie naczyń? :D

Otóż kochający pasterze samodzielnie lub przy pomocy innych mogliby na początku zapytać:

- czy nie potrzebujesz pomocy braci przy pracach związanych np.z konserwacją domu (miała problemy finansowe)?
- czy nie chciałabyś oderwać się od problemów i wyjechać z nami na kilka dni nad jezioro, góry itp?
- czy gdy dopada Cię poczucie bezsilności, stany depresyjne, ktoś mógłby Ci zrobić zakupy?

Akcja dzieje się po roku, więc co mogliby zrobić wtedy:

- czy nie potrzebujesz naszej pomocy przy załatwianiu różnych formalności związanych z pogrzebem?
- czy można Ci pomóc przez jakiś czas przy prowadzeniu firmy? (księgowość, sprzątanie, układanie towaru itp)
- a może potrzebujesz wsparcia materialnego na spłatę domu, aż twoja sytuacja się nie poprawi? (darowizna, nieoprocentowana pożyczka itp)

Dla kobiety, która musi sama zmierzyć się ze wszystkim, nawet drobna ale PRAKTYCZNA pomoc jest bezcenna.

Niech każdy poświęci 1 godz. w tygodniu.
24 osoby to 3 dni do przodu.

ŚJ są znani (tak opisuje to ich literatura) z niesienia pomocy potrzebującym. Szkoda tylko, że nie dodają, że pomoc ta polega wyłącznie na gadaniu!!!
Owszem, czasem to też jest potrzebne, ale najpiękniejsze nawet okrągłe słówka nie zastąpią pomocy w realnych potrzebach!!!  >:(
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline TomBombadil

Odp: Skuteczne pokrzepianie wymaga wnikliwości
« Odpowiedź #18 dnia: 04 Kwiecień, 2016, 08:52 »
Ale pokrzepiająco to oni gadają tylko na tych filmach.Mam sporo nagrań jak w praktyce wyglądają te ich rozmowy "pokrzepiajace". Może kiedyś je opublikuję,jak mnie bardzo,ale to bardzo "pokrzepią".


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Skuteczne pokrzepianie wymaga wnikliwości
« Odpowiedź #19 dnia: 04 Kwiecień, 2016, 09:26 »
Ale pokrzepiająco to oni gadają tylko na tych filmach.Mam sporo nagrań jak w praktyce wyglądają te ich rozmowy "pokrzepiajace". Może kiedyś je opublikuję,jak mnie bardzo,ale to bardzo "pokrzepią".

Zrób to raczej prędzej niż później...
To może być wspaniały i przekonywujący dowód dla tych, co jeszcze mają złudzenia co do WTS-u  :-\
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline Dietrich

Odp: Skuteczne pokrzepianie wymaga wnikliwości
« Odpowiedź #20 dnia: 04 Kwiecień, 2016, 10:43 »
ŚJ są znani (tak opisuje to ich literatura) z niesienia pomocy potrzebującym. Szkoda tylko, że nie dodają, że pomoc ta polega wyłącznie na gadaniu!!!
Owszem, czasem to też jest potrzebne, ale najpiękniejsze nawet okrągłe słówka nie zastąpią pomocy w realnych potrzebach!!!  >:(

Kiedyś NO, brat Zdzisław "pionier rulez" Kamiński zapytał mnie, czemu nie jestem pionierem. Wówczas kwantum pioniera stałego wynosiło 90 godzin. Ja na to, że pracuję na pełny etat i muszę ponadto od niedawna opiekować się chorym  członkiem rodziny. Jest mi bardzo ciężko samemu. Po prostu jestem zbyt zmęczony, żeby brać na siebie kolejny obowiązek.
Brat:
- Poradzę ci coś. Najlepiej wypełnij wniosek od następnego miesiąca. W służbie zapomnisz o zmęczeniu.

Pozostawię to bez dalszego komentarza.  Niektórym NO nie oddałbym psa pod opiekę, a co dopiero słuchać ich "pokrzepiających" gadek.


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Skuteczne pokrzepianie wymaga wnikliwości
« Odpowiedź #21 dnia: 04 Kwiecień, 2016, 11:13 »
Kiedyś NO, brat Zdzisław "pionier rulez" Kamiński zapytał mnie, czemu nie jestem pionierem. Wówczas kwantum pioniera stałego wynosiło 90 godzin. Ja na to, że pracuję na pełny etat i muszę ponadto od niedawna opiekować się chorym  członkiem rodziny. Jest mi bardzo ciężko samemu. Po prostu jestem zbyt zmęczony, żeby brać na siebie kolejny obowiązek.
Brat:
- Poradzę ci coś. Najlepiej wypełnij wniosek od następnego miesiąca. W służbie zapomnisz o zmęczeniu.

Pozostawię to bez dalszego komentarza.  Niektórym NO nie oddałbym psa pod opiekę, a co dopiero słuchać ich "pokrzepiających" gadek.

Zapomniał dodać:
"Razem z wnioskiem do służby wypełnij od razu wniosek o umieszczenie chorego członka rodziny w jakimś ośrodku opiekuńczym, wniosek o rozwiązanie stosunku pracy oraz daj ogłoszenie o sprzedaży mieszkania".
A...I zupełnie nie przejmuj się tym, co mówi Biblia o dbaniu o domowników, o tym, że kto nie pracuje - ten nie je, itp. W NASZYM rozumieniu te zasady nie obowiązują tak bardzo, jak nakaz głoszenia!!! >:(
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline TomBombadil

Odp: Skuteczne pokrzepianie wymaga wnikliwości
« Odpowiedź #22 dnia: 04 Kwiecień, 2016, 16:35 »
A mnie tenże Kamiński przy obiedzie,gdzie i ja i on z żoną byliśmy gośćmi też obdarzył takim pytaniem. 
A   było to to tak: opowiadałam o tym jakie to mnie błogosławieństwo spotkało bo jako pionierka działałam na terenach x potrzebami ,a gdy skończyłam brat właśnie zadał mi pytanie.A teraz siostra Tom Bombadil nam powie dlaczego nie jest pionierką.
Wszyscy zrobili głupie miny,to ja zapytałam,a czemu brat nie słucha tylko głupio gada. Bardzo się tłumaczył,że to rutyna i dalszs znajomość była udana.
Ale taka to ichnia praktyka.


Offline John

Odp: Skuteczne pokrzepianie wymaga wnikliwości
« Odpowiedź #23 dnia: 04 Kwiecień, 2016, 18:58 »
dzięki siloam5

to właśnie to ...

można by z lektorem

pozdrawiam

John