Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Strażnica do studium - LIPIEC 2016  (Przeczytany 7752 razy)

Tusia

  • Gość
Strażnica do studium - LIPIEC 2016
« dnia: 25 Marzec, 2016, 16:59 »

str.10

ad.2
To co zaoszczędzisz wrzuć do skrzynki w Sali Królestwa.

ad.6
Najlepiej rzuć pracę i idź głosić 24 godziny na dobę



« Ostatnia zmiana: 25 Marzec, 2016, 17:01 wysłana przez Tusia »


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Strażnica do studium - LIPIEC 2016
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Marzec, 2016, 19:43 »
  Proszę, a niektórzy usilnie nam wmawiają że część tych bardziej oddanych jak popada w tarapaty to na własne życzenie.
A oni przecież tylko zawierzyli organizacji i stosują się do zasad.

Już byłam gotowa uwierzyć, że to co ja pamiętam to zamierzchłe czasy, które już dawno pokrył cień z nowego światła. A tu wszystko jak najbardziej na czasie.

 PS. Jeśli chodzi o dojenie ( dosłowne i w przenośni)nic się nie zmienia. :P
« Ostatnia zmiana: 25 Marzec, 2016, 19:45 wysłana przez Tazła »
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Roszada

Odp: Strażnica do studium - LIPIEC 2016
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Marzec, 2016, 19:50 »
Toć oni do lenistwa namawiają: ogranicz pracę zawodową. :-\
No pewnie lepiej za darmo głosić cały dzień a utrzymywać się z tego co Jehowa da.


Offline ExSJMario

Odp: Strażnica do studium - LIPIEC 2016
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Marzec, 2016, 19:54 »
Skoro Pan Jezus już zna datę rozpoczęcia Armagedonu to dlaczego nie przekaże jej CK??
Przecież to jedyny kanał łączności!!
 ???
"Człowiek zostaje przyjęty do kościoła za to w co wierzy, a wykluczony za to, co wie" - Mark Twain


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Strażnica do studium - LIPIEC 2016
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Marzec, 2016, 19:55 »
  I to do jakiego lenistwa...pozbądź się rzeczy jakich nie używasz...a po co masz je odkurzać i się męczyć.:D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Roszada

Odp: Strażnica do studium - LIPIEC 2016
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Marzec, 2016, 20:01 »
W Pytaniach czytelników piszą o połączeniu dwóch lasek.
Ale to nic nowego bo pisali o tym np. w 1989:

*** w89 1.1 ss. 24-25 ***
W jaki sposób zobrazowano przywrócenie jedności organizacyjnej w łonie starożytnego ludu Jehowy? (Odczytaj Ezechiela 37:15-20, Bw). Istnieje współczesny odpowiednik takiego połączenia dwóch lasek (jedna przedstawiała dwupokoleniowe królestwo judzkie, a druga dziesięciopokoleniowe królestwo Izraela). W okresie pierwszej wojny światowej pewni ambitni osobnicy usiłowali rozbić jedność sług Bożych, ale w roku 1919 wierni pomazańcy zwarli szeregi pod wodzą Chrystusa, swego „jednego króla” i „jednego pasterza”. Co więcej, na wzór ponad 7500 nie-Izraelitów, którzy powrócili na terytorium Judy, do wiernego ostatka przyłączyła się „wielka rzesza”. Jakąż radość sprawia przebywanie w raju duchowym i służenie Jehowie w jedności pod panowaniem naszego „jednego króla”! (Ezechiela 37:21-28)

Teraz zaś szerzej napisali:

"Jehowa obiecał, że doprowadzi do zjednoczenia swoich sług (Ezech. 37:18, 19). Słowa te spełniają się również w naszych czasach. W roku 1919 Jehowa rozpoczął stopniowy proces reorganizacji i jednoczenia członków swojego ludu. Próby Szatana, by wprowadzić wśród nich trwałe podziały, zostały udaremnione. Większość ówczesnych sług Jehowy miała nadzieję, że wraz z Jezusem będzie królami i kapłanami w niebie (Obj. 20:6). Zostali oni wyobrażeni przez laskę „dla Judy”. Jednak z czasem do tych duchowych Żydów zaczęło się przyłączać coraz więcej osób mających nadzieję żyć na ziemi (Zach. 8:23). Wyobraża ich laska „dla Józefa”." (Strażnica lipiec 2016 s. 32).

Trochę dziwne, że uczą, iż te dwie laski (ostatek i drugiem owce) zeszły się w roku 1919 (pokazują to na obrazku).
Przecież uczą, że drugie owce zaczęli gromadzić po roku 1930:

„Jednakże szczególnie po roku 1930 zaczęła się wyłaniać jeszcze inna grupa ludzi. Utożsamiono ją z »drugimi owcami« z przypowieści o owczarniach (Jana 10:16). Do grona tego należeli naśladowcy Chrystusa spodziewający się żyć wiecznie na rajskiej ziemi. Stanowili oni niejako duchowe potomstwo chrześcijan namaszczonych duchem...” (Strażnica Nr 13, 1995 s. 15).

„Szczególnie od roku 1935 przyłącza się do tego grona międzynarodowa »wielka rzesza« (...) Nie zostali jednak namaszczeni duchem i nie oczekują życia w niebie” (Strażnica Nr 13, 1996 s. 20).


Offline ExSJMario

Odp: Strażnica do studium - LIPIEC 2016
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Marzec, 2016, 20:04 »
Toć oni do lenistwa namawiają: ogranicz pracę zawodową. :-\
No pewnie lepiej za darmo głosić cały dzień a utrzymywać się z tego co Jehowa da.

 6 Nakazujemy wam, bracia, w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa, abyście stronili od każdego brata, który postępuje wbrew porządkowi, a nie według tradycji, którą przejęliście od nas. 7 u, we dnie Sami bowiem wiecie, jak należy nas naśladować, bo nie wzbudzaliśmy wśród was niepokoju 8 ani u nikogo nie jedliśmy za darmo chleba, ale pracowaliśmy w trudzie i zmęczenie i w nocy, aby dla nikogo z was nie być ciężarem. 9 Nie jakobyśmy nie mieli do tego prawa, lecz po to, aby dać wam samych siebie za przykład do naśladowania. 10 Albowiem gdy byliśmy u was, nakazywaliśmy wam tak: Kto nie chce pracować, niech też nie je! 11 Słyszymy bowiem, że niektórzy wśród was postępują wbrew porządkowi: wcale nie pracują, lecz zajmują się rzeczami niepotrzebnymi. 12 Tym przeto nakazujemy i napominamy ich w Panu Jezusie Chrystusie, aby pracując ze spokojem, własny chleb jedli.

Aż bije w oczy jak to nie współgra z tym upraszczaniem życia i bycia zdanym na łasce innych ŚJ.
A kolesie z CK to już chyba swobody mowy mieć nigdy nie będą, bo zachęcają ale do nieróbstwa i wykorzystywania innych w/g swojego wzoru.
"Człowiek zostaje przyjęty do kościoła za to w co wierzy, a wykluczony za to, co wie" - Mark Twain


Offline Roszada

Odp: Strażnica do studium - LIPIEC 2016
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Marzec, 2016, 20:04 »
Skoro Pan Jezus już zna datę rozpoczęcia Armagedonu to dlaczego nie przekaże jej CK??
Przecież to jedyny kanał łączności!!
 ???
Słuszna uwaga. ;)
Ciało K. już może zna, bo dodaje 'dwa pokolenia' (poprzedników i siebie ;D), więc granicę znają. :)


Offline Roszada

Odp: Strażnica do studium - LIPIEC 2016
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Marzec, 2016, 20:12 »
Skoro Pan Jezus już zna datę rozpoczęcia Armagedonu to dlaczego nie przekaże jej CK??
Już pewnie CK powiadomiło Jezusa o dniu i godzinie bo wcześniej pisało, że ktoś Go powiadomi:

„Jezus nie chciał przez to oczywiście powiedzieć, że nikt się nigdy o tym nie dowie. On na pewno zostanie dostatecznie wcześniej powiadomiony o tym momencie, aby mógł zwołać do walki swoje wojska niebiańskie” (Strażnica Nr 16, 1964 s. 12).

„Możliwe, że już o tym wie ale nie potrafimy udzielić jednoznacznej odpowiedzi” (Strażnica Rok XCVII [1976] Nr 16 s. 24).

Powiadamiało Go, ale nie wie CK czy Jezus zapamiętał. ;D


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Strażnica do studium - LIPIEC 2016
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Marzec, 2016, 20:43 »
Nie wiem jak ktoś normalny może to czytać !


GŁOŚ, ŻE BÓG WYSŁUCHUJE MODLITW

11, 12. Dlaczego to, że można zwracać się do Jehowy w modlitwie, jest dla ludzi dobrą nowiną?

11 Wielu się modli, ponieważ poprawia im to samopoczucie. Ale w rzeczywistości nie wierzą, że Bóg ich wysłuchuje. Dlatego powinni poznać prawdę na ten temat. Psalmista Dawid napisał: „Ty, który wysłuchujesz modlitwę — do ciebie przyjdzie wszelkie ciało ludzkie. To, co błędne, okazało się mocniejsze ode mnie. Co się tyczy naszych występków, ty sam je zakryjesz” (Ps. 65:2, 3).

12 Jezus powiedział swoim uczniom: „Jeżeli poprosicie o coś w imię moje, ja to uczynię” (Jana 14:14). Oczywiście nasze prośby powinny być zgodne z wolą Boga. Jan zapewnia nas: „To jest ufność, którą żywimy do niego, że o cokolwiek prosimy zgodnie z jego wolą, on nas wysłuchuje” (1 Jana 5:14). Modlitwa nie jest więc jedynie formą wsparcia psychologicznego. To wspaniała możliwość przystępowania do Boga — do „tronu życzliwości niezasłużonej” (Hebr. 4:16). Gdy uczymy ludzi modlić się we właściwy sposób, do  właściwej Osoby i o właściwe rzeczy, pomagamy im przybliżać się do Jehowy i zaznawać pokrzepienia w trudnych chwilach (Ps. 4:1; 145:18).


I ta nowomowa "życzliwość niezasłużona" wymieniona tysiąc razy.
« Ostatnia zmiana: 25 Marzec, 2016, 20:45 wysłana przez tomek_s »
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Strażnica do studium - LIPIEC 2016
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Marzec, 2016, 20:48 »
W Liście do Efezjan 2:7 czytamy, że ‛w nadchodzących systemach rzeczy Bóg ukaże niezrównane bogactwo swojej niezasłużonej życzliwości’. Z pewnością skorzystają z tego wszyscy ludzie żyjący w nowym systemie rzeczy na ziemi (Łuk. 18:29, 30). Jednym z najwspanialszych przejawów życzliwości Jehowy będzie zmartwychwstanie (Hioba 14:13-15; Jana 5:28, 29). Do życia powrócą wierni słudzy Boży zaliczani do „drugich owiec” — zarówno żyjący przed złożeniem ofiary przez Chrystusa, jak i ci, którzy umierają w czasie dni ostatnich. Po zmartwychwstaniu będą mogli dalej służyć Jehowie.

Nie wiem jak to sie stanie, skoro świadkowie mają gdzieś słowa:

Rzekł do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie.  Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem.  Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim.  Jak Mnie posłał żyjący Ojciec, a Ja żyję przez Ojca, tak i ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie.  To jest chleb, który z nieba zstąpił - nie jest on taki jak ten, który jedli wasi przodkowie, a poumierali. Kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki».  To powiedział ucząc w synagodze w Kafarnaum.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline gerontas

Odp: Strażnica do studium - LIPIEC 2016
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Marzec, 2016, 20:56 »

ad.2
To co zaoszczędzisz wrzuć do skrzynki w Sali Królestwa.

ad.6
Najlepiej rzuć pracę i idź głosić 24 godziny na dobę


I znowu służenie Bogu, gromadzenie sobie skarbów w niebie, szukanie królestwa i jego sprawiedliwości dla "niewolnika" oznaczają to, co jest zawarte w pytaniach w akapicie 20:

"Czy mógłbyś na przykład przenieść się do zboru, gdzie potrzeba więcej głosicieli? Może mógłbyś zostać pionierem? A jeśli już nim jesteś, to czy myślałeś o skorzystaniu z Kursu dla Ewangelizatorów Królestwa? Czy mógłbyś usługiwać w Betel lub w Biurze Tłumaczeń jako dojeżdżający współpracownik? Albo współpracować z Lokalnym Działem Projektowo-Budowlanym przy wznoszeniu Sal Królestwa?"

Czy Pan Jezus to miał na myśli gdy wygłaszał Kazanie na Górze? Niech czytelnik okaże rozeznanie.
« Ostatnia zmiana: 25 Marzec, 2016, 20:59 wysłana przez gerontas »


Offline TomBombadil

Odp: Strażnica do studium - LIPIEC 2016
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Marzec, 2016, 22:17 »
Każdy powinien jeść chleb na który zapracował własnymi rękami, z tym,że dotyczy to też księży i zakonników w tym samym stopniu co betelczyków,czy nadzorców obwodu.


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Strażnica do studium - LIPIEC 2016
« Odpowiedź #13 dnia: 25 Marzec, 2016, 22:22 »
Desperacja w nawoływaniu o kasę sięgnęła zenitu  >:(
A chęć dominacji i podporządkowania sobie wyznawców przypomina wręcz Fritzla  >:(
Jezus nakazał poprzestawanie na tym co niezbędne, ale w kontekście, że resztę, nadwyżkę, DAJ UBOGIM I POTRZEBUJĄCYM!!!!!!!!!!!
To właśnie było przewijające się przez cały NT przesłanie  :-\
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Tusia

  • Gość
Odp: Strażnica do studium - LIPIEC 2016
« Odpowiedź #14 dnia: 25 Marzec, 2016, 23:39 »
Skoro Pan Jezus już zna datę rozpoczęcia Armagedonu to dlaczego nie przekaże jej CK??
Przecież to jedyny kanał łączności!!
 ???

Przykro mi. Nie przekaże daty miejsca, zwanego po Hebrajsku Armagedon (Ap 16,16). Jezusa wywalili jako pośrednika między Jehową a Organizacją:

http://piotrandryszczak.pl/kto-dzisiaj-dla-swiadkow-jehowy-jest-posrednikiem-miedzy-bogiem-a-ludzmi.html