Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Witam!!!  (Przeczytany 3519 razy)

Offline cicior112

Witam!!!
« dnia: 14 Marzec, 2016, 14:37 »
Jestem nowy na forum. Wiec witam wszystkich.


Offline Fantom

Odp: Witam!!!
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Marzec, 2016, 14:39 »
Witaj.Jesteś byłym,niedoszłym czy obecnym ŚJ?
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Witam!!!
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Marzec, 2016, 16:09 »
Witaj,
Czuj się tu swobodnie, poznawaj nas poprzez nasze posty i daj się trochę poznać pisząc swoją historię i opisując swój punkt widzenia  :)
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline cicior112

Odp: Witam!!!
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Marzec, 2016, 16:27 »
Więc tak nie jestem ŚJ, ale mam znajomych, którzy są. I tak rozmawiając z nimi o temacie Wiary zaproponowaliby się tutaj zapisał. Od razu chce zaznaczyć ze nie mam nic do ŚJ nie uważam ze są to ludzie gorszego sortu. Po prostu chce poznać Wasz punkt widzenia na ten i inne tematy.


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Witam!!!
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Marzec, 2016, 16:36 »
A zatem rozglądaj się tu, czytaj i...pytaj  :)
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline cicior112

Odp: Witam!!!
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Marzec, 2016, 16:47 »
No wiec, aby rozpocząć jakąkolwiek dyskusje najpierw chciałbym dowiedzieć się, jakie są podstawowe różnice miedzy ŚJ a takim zwykłym Katolikiem. Owszem rozmawiałem na ten temat ze swoimi znajomymi, ale wiecie jak to jest, aby mieć ogląd tematu to chce zasięgnąć Waszych poglądów. Chodzi o podstawy różnic miedzy ŚJ a Katolikiem.


Offline gerontas

Odp: Witam!!!
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Marzec, 2016, 16:51 »
Witaj cicior!

Mam nadzieję, że nie będziesz robił porządku na naszym forum.  ;)
« Ostatnia zmiana: 14 Marzec, 2016, 16:53 wysłana przez gerontas »


Offline cicior112

Odp: Witam!!!
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Marzec, 2016, 16:58 »
Żadnych porządków. Po prostu chce wiedze wszystko o różnicach miedzy ŚJ a Innymi wierzącymi


od-nowa

  • Gość
Odp: Witam!!!
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Marzec, 2016, 17:22 »
Cicior112 Witam Cię serdecznie :)
Działów, wątków, postów na Forum wiele, bardzo wiele. Zaglądnij, poczytaj, pytaj :)


Offline M

Odp: Witam!!!
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Marzec, 2016, 17:34 »
Różnic jest wiele, ale mnie ciekawi co innego - napisałeś, że to Świadkowie zaproponowali, byś zarejestrował się na tym forum. Czy dobrze zrozumiałem? Pytam, bo być może nie zauważyłeś, ale to forum głównie byłych Świadków Jehowy i zdecydowana większość z nas uważa to ugrupowanie za sektę, gdyż poznaliśmy ją od środka, jednak na szczęście w którymś momencie otrząsnęliśmy się z letargu.


Offline cicior112

Odp: Witam!!!
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Marzec, 2016, 17:43 »
No wiec właśnie, być może tym moim znajomym chodzi o to żebym nie przystał do tej (jak to mówisz sekty), bo może sami doszli do takich wniosków, co Ty a nie chcąc wprost odradzać podali mi to forum.


Offline gangas

Odp: Witam!!!
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Marzec, 2016, 18:53 »

zacytuję  ciciora "Więc tak nie jestem ŚJ, ale mam znajomych, którzy są. I tak rozmawiając z nimi o temacie Wiary zaproponowaliby się tutaj zapisał.

zacytuję ciciora   ;"No wiec właśnie, być może tym moim znajomym chodzi o to żebym nie przystał do tej (jak to mówisz sekty), bo może sami doszli do takich wniosków, co Ty a nie chcąc wprost odradzać podali mi to forum"

Czy ja dobrze rozumiem, że Ty jakbyś napraszał się o poznanie tego ugrupowania a oni nie za wiele chcą powiedzieć i odsyłają cię do strony internetowej.
 Powiem Ci z doświadczenia, że nie poznałem jeszcze nigdy śJ który by nie chciał aby inny człowiek też nie został śJ.
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline MartaW

Odp: Witam!!!
« Odpowiedź #12 dnia: 14 Marzec, 2016, 19:39 »
Może im chodziło o to, żeby na jw.org poczytał.


Offline Roszada

Odp: Witam!!!
« Odpowiedź #13 dnia: 14 Marzec, 2016, 19:46 »
No wiec, aby rozpocząć jakąkolwiek dyskusje najpierw chciałbym dowiedzieć się, jakie są podstawowe różnice miedzy ŚJ a takim zwykłym Katolikiem.
Witaj!
Są same różnice. Nie ma punktów wspólnych.
Nawet przykazanie "nie zabijaj" jest inaczej rozumiane:

u katolików możesz iść wg sumienia na wojnę
u ŚJ nie możesz podjąć decyzji wg sumienia co do transfuzji

i odwrotnie też to działa. :-\


Offline Iza

Odp: Witam!!!
« Odpowiedź #14 dnia: 14 Marzec, 2016, 19:48 »
Może im chodziło o to, żeby na jw.org poczytał.
Witaj Cicior!
Pewnie im chodziło o to, co  MartaW napisała, czyli odesłali cie do swojej oficjalnej strony JW org ,
  bo mi sie wierzyć nie chce, zeby Swiadkowie zachęcali Cie do czytania treści krytycznych wobec  Organizacji i to z odstępczego źrodła. ;)
Tak , czy owak, miło ze tu trafiłeś.
Gdzie Duch Pana, tam wolność.