Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Charity  (Przeczytany 2940 razy)

Offline Izaaa

Charity
« dnia: 13 Marzec, 2016, 12:03 »
Wczoraj wychodzac z domu znalazlam pod drzwiami zaproszenie na pamiatke w jezyku polskim gdzie w domu tylko Ja znam polski. Slabo maja opracowany teren...  Zadziwil mnie napis zamieszczony na ostatniej strone
https://drive.google.com/file/d/0B-X-v2A58DcETUdObWxtSTBTY1k/view?usp=docslist_api

Nie wiem czy bedzie dzialac link do zdjecia wiec przepisze

Printed in Britain by watch tower Bible and tract society of Britain
(Registered in England as a Charity)

I to mnie zdziwilo ze w polsce jako swiadkowie jechowy a w UK jako Charity czyzby proba ominiecia prawa ???


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Charity
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Marzec, 2016, 12:21 »
Gdzie ta charytatywność??? Strażnicą nikt się nie naje, ani nie ogrzeje. A jak nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo o co chodzi. Czy aby organizacje charytatywne w GB nie są na bardziej uprzywilejowanej pozycji, jeżeli chodzi o podatki i dotacje niż organizacje religijne? Pytam bo nie wiem, ale to mi pierwsze przyszło do głowy.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Roszada

Odp: Charity
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Marzec, 2016, 12:25 »
W Anglii ŚJ są zarejestrowani nadal jako IBSA czyli Międzynarodowe Stowarzyszenie Badaczy Pisma Św.
To ich stara rejestracja z 1913 r., ale widać musi być wygodna skoro nie zmieniają nazwy. Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi zapewne o kasę.
Może są tam zarejestrowani jako organizacja charytatywna? :)
Jakieś specjalne ulgi celne, podatkowe itp.?


Offline Izaaa

Odp: Charity
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Marzec, 2016, 12:29 »
No chyba by nie klamali w swoich ulotkach ...


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Charity
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Marzec, 2016, 16:31 »
No chyba by nie klamali w swoich ulotkach ...

W swoich publikacjach często przyznają się do oszustw, wręcz się nim i szczycąc  >:(
Tak było w Meksyku, gdzie swoje sale nazywali obiektami kulturalnymi, tak było (i jest nadal!!!) w wielu przypadkach budowy sal królestwa, gdzie aby zdobyć pozwolenie, opisuje się je zupełnie inaczej niż sale królestwa  :-\

A w swoich ulotkach piszą wyłącznie prawdę*
* - prawda - aktualne wytyczne z Brooklynu, niekoniecznie mające pokrycie w Biblii, mogące się w każdej chwili zmienić.

Powinien być jeszcze dopisek:
WTS nie bierze żadnej odpowiedzialności za treści zawarte w niniejszej publikacji. Wszelkie twierdzenia i fakty w niej zawarte mogą być - i na pewno będą - zmienione.

 ;D ;D ;D
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline M

Odp: Charity
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Marzec, 2016, 19:47 »
WTS wszędzie gdzie się tylko da rejestruje się jako organizacja charytatywna (ang. "charity"). W USA np. mają status organizacji tzw. "tax-exempt nonprofit organization 501(c)(3)". Wynikają z tego olbrzymie korzyści - dzięki temu są zwolnieni z praktycznie wszystkich podatków.


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Charity
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Marzec, 2016, 21:10 »
Szkoda, że z charytatywnością to ma tylko wspólne...zbieranie datków i zwolnienia podatkowe  >:(
A dalej już nie działa  >:(
Dla mnie charytatywny oznacza w pewien sposób redystrybucję i brak nakierowania na gromadzenie dóbr  :(
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.