Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Kościół katolicki-wolna dyskusja  (Przeczytany 126083 razy)

Offline Fantom

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #450 dnia: 14 Kwiecień, 2016, 09:01 »
Jeżeli myślisz o przyłączeniu sie do wspólnoty wierzących KK,a jesteś fanem gier,to powinieneś to uwzglednić.:Gry demoniczne.
Oto lista gier demonicznych. Nie pozwól swoim dzieciom grać w te gry!  [a co z dorosłymi?]
https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/gry-demoniczne-nie-pozwol-dzieciom-w-nie-grac/
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #451 dnia: 14 Kwiecień, 2016, 09:17 »
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline Fantom

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #452 dnia: 14 Kwiecień, 2016, 09:52 »
Nikt nie traktuje św. Józefa /czy kogo tam/ jak Boga. On tylko zanosi nasze modlitwy przed tron Baranka, tak jak i święci modlitwy przed tron Baranka zanoszą:



W jaki sposób wiesz,że Józef zanosi modlitwy do Boga?
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Fantom

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #453 dnia: 14 Kwiecień, 2016, 10:00 »
Jak to jest z tymi modlitwami?Niektórzy katolicy twierdzą,że nie modlą się do świętych,bo to nie są modlitwy,ale prośby o wstawiennictwo. Czy ja zostałem wprowadzony w błąd?

MODLITWY DO MATKI BOŻEJ ROZWIĄZUJĄCEJ WĘZŁY
''Modlitwa na dany dzień powinna zostać zakończona modlitwą do Matki Bożej Rozwiązującej Węzły''
http://www.tolle.pl/pozycja/modlitwy-do-matki-bozej-rozwiazujacej-wiezy

„Gdy modlimy się do Niej, wraz z Nią łączymy się z zamysłem Ojca, który posyła swego Syna dla zbawienia wszystkich ludzi. Podobnie jak umiłowany uczeń, przyjmujemy do siebie Matkę Jezusa, która stała się Matką wszystkich żyjących. Możemy modlić się z Nią i do Niej. Modlitwa Kościoła jest jakby prowadzona przez modlitwę Maryi. Jest z Maryją zjednoczona w nadziei”. (Katechizm 2679)
« Ostatnia zmiana: 14 Kwiecień, 2016, 10:08 wysłana przez fantom »
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #454 dnia: 14 Kwiecień, 2016, 11:09 »
Jak to jest z tymi modlitwami?Niektórzy katolicy twierdzą,że nie modlą się do świętych,bo to nie są modlitwy,ale prośby o wstawiennictwo. Czy ja zostałem wprowadzony w błąd?

MODLITWY DO MATKI BOŻEJ ROZWIĄZUJĄCEJ WĘZŁY
''Modlitwa na dany dzień powinna zostać zakończona modlitwą do Matki Bożej Rozwiązującej Węzły''
http://www.tolle.pl/pozycja/modlitwy-do-matki-bozej-rozwiazujacej-wiezy

„Gdy modlimy się do Niej, wraz z Nią łączymy się z zamysłem Ojca, który posyła swego Syna dla zbawienia wszystkich ludzi. Podobnie jak umiłowany uczeń, przyjmujemy do siebie Matkę Jezusa, która stała się Matką wszystkich żyjących. Możemy modlić się z Nią i do Niej. Modlitwa Kościoła jest jakby prowadzona przez modlitwę Maryi. Jest z Maryją zjednoczona w nadziei”. (Katechizm 2679)

Nie zostałeś wprowadzony w błąd. To modlitwa wstawiennicza.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #455 dnia: 14 Kwiecień, 2016, 11:11 »
Nie zostałeś wprowadzony w błąd. To modlitwa wstawiennicza.

Ale w dalszym ciągu jest to modlitwa DO osoby (np. świętego) a nie Boga czy Jezusa  :-\
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #456 dnia: 14 Kwiecień, 2016, 11:29 »
MODLITWY DO MATKI BOŻEJ ROZWIĄZUJĄCEJ WĘZŁY
''Modlitwa na dany dzień powinna zostać zakończona modlitwą do Matki Bożej Rozwiązującej Węzły''

Jako że z zamiłowania jestem żeglarzem, nie będę się modlił do tej matki boskiej ;). Samoczynne rozwiązanie np: węzła knagowego, powoduje zerwanie się łodzi z cumy ;D ;)
To tak żartem dla rozluźnienia atmosfery.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Roszada

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #457 dnia: 14 Kwiecień, 2016, 13:09 »
Ale w dalszym ciągu jest to modlitwa DO osoby (np. świętego) a nie Boga czy Jezusa  :-\

Popełniacie pewien błąd teologiczny zrównując słowo:

"modlitwa" (do Boga)
ze
"zwracaniem się" (do świętych).

Popularnie w obu przypadkach stosuje się słowo "modlitwa", ale już dzieci uczy się w katechizmie, że "modlitwa to rozmowa z Panem Bogiem".

Modlitwa to bezpośrednie zwracanie się do Boga (przez Chrystusa).

Natomiast "zwracanie się" do świętych to, prośba do nich o "modlitwę" do Boga w naszej intencji.

Jeśli ktoś nie odróżnia ważności słowa "modlitwa" względem Boga i względem świętych, to powinien stosować wyłącznie słowo "zwracanie się" do nich.
Tak samo jak zwracanie się z prośbą o modlitwę do żyjących tu i teraz.
W KK wierzymy, że święci tak samo jak żyjący tu i teraz mogą nas wspomagać swoją modlitwą.
« Ostatnia zmiana: 14 Kwiecień, 2016, 13:10 wysłana przez Roszada »


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #458 dnia: 14 Kwiecień, 2016, 13:20 »
Popełniacie pewien błąd teologiczny (...)

My mamy prawo do popełniania takich błędów drogi Roszado  :)
Albowiem w niuansach i meandrach nauk kościoła mamy tak samo mierne rozeznanie jak i w światełkach WTS-u  ;D
Dlatego posługując się określeniami funkcjonującymi w potocznym obiegu języka, ale także w oficjalnych publikacjach - w tym stricte katolickich, jak wypowiedzi księży - "popełniamy" nieraz "błędy"  ;D
No i w naturze ludzkiej przecież jest błądzić  ;)
Dziękuję zatem za wyjaśnienie  :)

A'propos, aby nie być gołosłownym, parę linków które mogą wprowadzić w "błąd teologiczny":

http://www.antoni.kuria.lublin.pl/old/html/modlitwy.html
http://www.glogowek.franciszkanie.pl/liturgia,19,modlitwy_do_sw_antoniego.html
http://www.bernardyni.ofm.pl/klasztor/radecznica/ramka_n/modl_itw/modlitwy.htm

Szczególnie zwróć uwagę na słowa modlitwy z ostatniego linku  :)
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline Roszada

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #459 dnia: 14 Kwiecień, 2016, 13:22 »
Ja tam nie słucham uwag i błędów teologicznych przeciętnych księży tylko dogmatyków.
Pisałem już o Matce Boskiej, zamiast Matki Bożej. :-\


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #460 dnia: 14 Kwiecień, 2016, 13:35 »
Ja tam nie słucham uwag i błędów teologicznych przeciętnych księży tylko dogmatyków.
Pisałem już o Matce Boskiej, zamiast Matki Bożej. :-\

Tylko niestety właśnie tacy stanowią większość wypowiedzi w temacie, nie dogmatycy  :(
Zauważ, że nie dotyczy to tylko dziedziny teologii, ale jest widoczne praktycznie w każdej innej  :-\
Co temat - to mnóstwo "ekspertów" w dziedzinie  :-\
Po katastrofie smoleńskiej wyrosło mnóstwo "ekspertów" od lotnictwa. Po każdym błędzie lekarskim - pełno jest "profesorów" medycyny.
Taka jest niestety dodatkowa cena wolności wypowiedzi  :( że człowiek musi się natrudzić, aby coś sensownego wyłapać i nie dać się wpuścić w maliny przy okazji  :-\
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline Roszada

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #461 dnia: 14 Kwiecień, 2016, 13:40 »
Dlatego nie biorę udziału zazwyczaj w wątkach o KK, bo mówimy z ludźmi innymi językami.
Oni powtarzają mi plotki i błędne opinie np. teologiczne, a ja piszę jak jest i powinno być. No i niezrozumienie.
Wmawiają mi, że ja źle wierzę bo ich sąsiadka mówiła im to czy tamto, bo jej wikary mówił to i owo.

Co miałem do napisania o KK to opisałem w książce W obronie wiary i w artykułach, które podejmują tę tematykę.


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #462 dnia: 14 Kwiecień, 2016, 13:54 »
Szkoda  :(
Moim zdaniem, mając wiedzę, powinieneś się nią dzielić. Chociażby po to, by prostować błędne poglądy.  :-\
Nie każdy wie, nie każdy potrafi i wreszcie nie każdemu się chce się wgłębiać i samemu studiować  :(
No ale to mój pogląd...  :)
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline Roszada

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #463 dnia: 14 Kwiecień, 2016, 13:59 »
To jest walka z wiatrakami.
Jak taki fantom powtarza z netu bzdury, że JP2 używał formy Jehowa.
Ile razy można to prostować?
Com miał napisać napisałem w książce. Oby chciano czytać.


Offline gedeon

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #464 dnia: 14 Kwiecień, 2016, 15:39 »
Zamykam ten temat na bliżej nie określony czas, temat KK nie może dominować na naszym forum, ostygną emocję to zostanie otwarty. Temat KK jest bardzo ważny ale nie najważniejszy. Jeżeli ktoś bedzie miał coś ważnego do napisania w tym temacie to otworzę go w tej sytuacji niech sobie temat odpocznie. ;D ;D ;D