Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Kościół katolicki-wolna dyskusja  (Przeczytany 126129 razy)

Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #420 dnia: 13 Kwiecień, 2016, 22:36 »
Myślę, że Pisma Hebrajskie i Greckie również czytasz w oryginale... jak porządny i wierzący człowiek!  ;D ;D ;D
A wiesz, że jeden wyleciał ze zboru jako odstępca, bo właśnie czytał w oryginale biblię.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #421 dnia: 13 Kwiecień, 2016, 22:41 »

Myślę, że Pisma Hebrajskie i Greckie również czytasz w oryginale... jak porządny i wierzący człowiek!  ;D ;D ;D

Tylko w oryginale... jak porządny i wierzący człowiek.

Ty czytasz przekład z angielskiego. Kiedyś western oglądałem z dubbingiem niemieckim. Też fajne.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline TomBombadil

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #422 dnia: 13 Kwiecień, 2016, 22:44 »
A co myśleć o koncelebracji mszy w Poznaniu z okazji chrztu Polski przez  "roma" czytane od tyłu,znaczy Paetza? Ciekawie o tym wypowiadają się  sami katolicy.hmmm


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #423 dnia: 13 Kwiecień, 2016, 22:49 »
A co myśleć o koncelebracji mszy w Poznaniu z okazji chrztu Polski przez  "roma" czytane od tyłu,znaczy Paetza? Ciekawie o tym wypowiadają się  sami katolicy.hmmm
To zależy jacy. Wśród katolików, jak wśród śJ są umiarkowani, którym Petz przeszkadza, po tym co wyprawiał. A beton powie, że to nieprawda, on jest niewinny i to tylko wrogie media robią nagonkę. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #424 dnia: 13 Kwiecień, 2016, 22:52 »
A co myśleć o koncelebracji mszy w Poznaniu z okazji chrztu Polski przez  "roma" czytane od tyłu,znaczy Paetza? Ciekawie o tym wypowiadają się  sami katolicy.hmmm

Nie jest suspendowany, sam o sobie decyduje. Nikt poza stolicą apostolska nie może mu tego zabronić. 

Jest umoczony po pachy jako biskup, sam będzie odpowiadał za swoje czyny. Nie nam sądzić.
« Ostatnia zmiana: 13 Kwiecień, 2016, 22:54 wysłana przez tomek_s »
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline PoProstuJa

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #425 dnia: 13 Kwiecień, 2016, 22:57 »
Jest umoczony po pachy jako biskup, sam będzie odpowiadał za swoje czyny. Nie nam sądzić.

Ciekawe czy tak samo myślą rodzice tych dzieci, którymi Petz się "opiekował"...?!


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #426 dnia: 13 Kwiecień, 2016, 23:01 »
Ciekawe czy tak samo myślą rodzice tych dzieci, którymi Petz się "opiekował"...?!

Masz kiepskie "zborowe" informacje. Akurat w tym przypadku nie dzieci ;) Choć to niczego nie usprawiedliwia.

„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline zaocznie wywalony

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #427 dnia: 13 Kwiecień, 2016, 23:06 »
A wiesz, że jeden wyleciał ze zboru jako odstępca, bo właśnie czytał w oryginale biblię.
Żeby być na dywaniku obecnie nie trzeba czytać "w oryginale", na rozmowę, "wizytę pasterską"  a jak nie zareagujesz odpowiednio to i na KS wystarczy czytać Biblię w innym przekładzie niż NŚ


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #428 dnia: 13 Kwiecień, 2016, 23:10 »
Żeby być na dywaniku obecnie nie trzeba czytać "w oryginale", na rozmowę, "wizytę pasterską"  a jak nie zareagujesz odpowiednio to i na KS wystarczy czytać Biblię w innym przekładzie niż NŚ

Biblią Tysiąclecia juz nie mozna? :)

Juz tu kiedys pisałem. Pożyczyłem (na chwile) BT o mojego kolegi "straszego". Była tak wypodkreślana, usmarowana. Wyglądała jakby ktoś ją krowie z gardła na żywca wyciągał. Wyglądała jak trzeci szlif na drelichach mechanika lat 80 tych. :)

Kolega mi powiedział ze to juz kolejna, tyle juz ich "zużył". Bo to jakby narzędzie pracy.

W tym gąszczu podkreśleń zapamiętałem jeden duży czerwony pytajnik - przy: "Zaprawdę, powiadam ci: Dziś ze mną będziesz w raju ..." :)
« Ostatnia zmiana: 13 Kwiecień, 2016, 23:21 wysłana przez tomek_s »
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline PoProstuJa

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #429 dnia: 13 Kwiecień, 2016, 23:12 »
Masz kiepskie "zborowe" informacje. Akurat w tym przypadku nie dzieci ;) Choć to niczego nie usprawiedliwia.

A bo to wszystko przez tan Poznań! Pomyliło mi się z tym dyrygentem "Polskich Słowików", co swoich chórzystów molestował.

Ale kleryk Paetza to też dziecko swoich rodziców!  :D
Plus jest taki, że w tej sytuacji molestowanie kleryka nie możemy nazwać pedofilią a tylko molestowaniem homoseksualnym  ;D


Efezjan

  • Gość
Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #430 dnia: 13 Kwiecień, 2016, 23:17 »
A figurka św. Barbary w kopalniach, przed którą kłaniają się górnicy.
A figurka św. Floriana patrona strażaków, albo św. Krzysztof na deskach samochodów z szablonową modlitwą.
A niezliczone figurki Marii matki Jezusa przed którymi już w maju będą znowu odprawiane modlitwy.
To nie jest w/g Ciebie bałwochwalstwo? Przecież bóg powiedział że cześć należy się wyłącznie jemu.
Ale do kogo Bóg tak powiedział? Czyż nie do Izraelitów, by nie czynili sobie posągów pogańskich bóstw i bogiń.
Bo też i cześć należy się samemu Bogu. Nikt obrazom czci nie oddaje. Znasz jakąś modlitwę do obrazu?

O obrazie, jakie ramy twe cudowne, a płótno tak delikatne jak wełna jagnięcia. Uczyń mnie silnym i daj mi poznać twą wolę. Bałwochwalstwo to byłoby, gdyby ktoś się do Zeusa modlił i jemu oddawał cześć. Niewolniczo trzymasz się ST. A tymczasem:

KKK 134: "Omnis Scriptura divina unus liber est, et ille unus liber Christus est, quia omnis
Scriptura divina de Christo loquitur, et omnis Scriptura divina in Christo impletur" - "Całe
Pismo święte jest jedną księgą, a tą jedną księgą jest Chrystus, ponieważ całe Pismo
święte mówi o Chrystusie i całe Pismo święte wypełnia się w Chrystusie" - Hugo od
Świętego Wiktora, De arca Noe, 2, 8: PL 176, 642 C.

I jeszcze: KKK 140 "Jedność obu Testamentów wynika z jedności zamysłu Boga i Jego Objawienia. Stary Testament przygotowuje Nowy, a Nowy wypełnia Stary. Stary i Nowy Testament  wyjaśniają się wzajemnie; obydwa są prawdziwym słowem Bożym.

Skoro wyjaśniają się wzajemnie, to nie można korzystać tylko ze Starego Testamentu? Zgoda?
Jeśli Pismo święte wypełnia się w Chrystusie, to czy mówił on gdzieś, aby nie czynić jego obrazów albo nie czynić obrazów jego Matki lub jego świętych?


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #431 dnia: 13 Kwiecień, 2016, 23:35 »
Jeśli Pismo święte wypełnia się w Chrystusie, to czy mówił on gdzieś, aby nie czynić jego obrazów albo nie czynić obrazów jego Matki lub jego świętych?
A mówi gdzieś, żeby to robić?  Kilka postów temu napisałeś że:
No czytam, a nawet słucham. I tam jak byk stoi: 'To jest Ciało moje'. 'Bierzcie i jedzcie z tego wszyscy' i żadnych Wiesiów ani Czesiów 'od krążących talerzyków' nie słucham

To dlaczego jak byk nie ma napisane, żeby modlić się do obrazu Marii, czy innych osób obwołanych świętymi?

W Dziejach Apostolskich 17:24 jest chyba napisane, że bóg nie mieszka w świątyniach ręką ludzką zbudowanych. A tym czasem świątynie wypełnione są obrazami, rzeźbami, przeróżnych świętych do których modlą się wierni. Prosząc o pomoc w różnych problemach. Czy bóg nie powinien być zazdrosny, że został usunięty w cień?
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #432 dnia: 13 Kwiecień, 2016, 23:39 »

W Dziejach Apostolskich 17:24 jest chyba napisane, że bóg nie mieszka w świątyniach ręką ludzką zbudowanych. A tym czasem świątynie wypełnione są obrazami, rzeźbami, przeróżnych świętych do których modlą się wierni. Prosząc o pomoc w różnych problemach. Czy bóg nie powinien być zazdrosny, że został usunięty w cień?

Skoro nie mieszka z swiątyniach zbudowanych ludzka ręką to chyba nie jest zazdrosny, że w swiątyniach sa obrazy świętych.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Efezjan

  • Gość
Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #433 dnia: 13 Kwiecień, 2016, 23:47 »
A mówi gdzieś, żeby to robić?  Kilka postów temu napisałeś że:
No czytam, a nawet słucham. I tam jak byk stoi: 'To jest Ciało moje'. 'Bierzcie i jedzcie z tego wszyscy' i żadnych Wiesiów ani Czesiów 'od krążących talerzyków' nie słucham

To dlaczego jak byk nie ma napisane, żeby modlić się do obrazu Marii, czy innych osób obwołanych świętymi?

W Dziejach Apostolskich 17:24 jest chyba napisane, że bóg nie mieszka w świątyniach ręką ludzką zbudowanych. A tym czasem świątynie wypełnione są obrazami, rzeźbami, przeróżnych świętych do których modlą się wierni. Prosząc o pomoc w różnych problemach. Czy bóg nie powinien być zazdrosny, że został usunięty w cień?
Bóg nie został usunięty w cień, bo oni są tylko pośrednikami.
W jakiejkolwiek litanii masz: np. święty Józefie, módl się za nami /a więc zwracamy się o modlitwę za nami do Boga. On się za nami modli, ale nie ma mocy sprawczej, bo nie jest wszechmocny. Nikt nie traktuje św. Józefa /czy kogo tam/ jak Boga. On tylko zanosi nasze modlitwy przed tron Baranka, tak jak i święci modlitwy przed tron Baranka zanoszą:

„I przyszedł inny anioł, i stanął przy ołtarzu, mając złote naczynie na żar, i dano mu wiele kadzideł, aby dał je w ofierze jako modlitwy wszystkich świętych, na złoty ołtarz, który jest przed tronem”. (Ap 8, 3)

„I wzniósł się dym kadzideł, jako modlitwy świętych, z ręki anioła przed Bogiem”. (Ap 8, 4 BT).
« Ostatnia zmiana: 13 Kwiecień, 2016, 23:52 wysłana przez Efezjan »


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #434 dnia: 13 Kwiecień, 2016, 23:47 »
Skoro nie mieszka z swiątyniach zbudowanych ludzka ręką to chyba nie jest zazdrosny, że w swiątyniach sa obrazy świętych.
Jak nie... przecież zażyczył sobie wyłącznej czci.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi