Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Kościół katolicki-wolna dyskusja  (Przeczytany 126142 razy)

Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #360 dnia: 08 Kwiecień, 2016, 12:34 »
Dlatego należy oddzielić to, co pożyteczne - i to chwalić, od tego, co jest zwykłym hochsztaplerstwem - i na tym nie zostawiać suchej nitki.
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline Fantom

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #361 dnia: 11 Kwiecień, 2016, 13:09 »
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #362 dnia: 11 Kwiecień, 2016, 13:22 »
Fantom oczom własnym :-\ :-\ :-\ nie wierzę  ;D
Wydawało mi się, że takie "zabawy" kościół zakończył wieki temu  :-\
Tu w takim razie publicznie przyznaję rację Tusi który stwierdził, że moja wiedza na temat KK jest znikoma  ;D
I niech taka pozostanie  ;)
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Tusia

  • Gość
Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #363 dnia: 11 Kwiecień, 2016, 13:44 »
Wydawało mi się, że takie "zabawy" kościół zakończył wieki temu  :-\

Przez wiele wieków Bóg ukazuje swoją prawdziwą obecność w Eucharystii. Dla jednych jest to powód do utwierdzenia wiary, dla innych jest to powód do wyśmiewania i szyderstw. Dopóki nie nastąpi paruzja Chrystusa, tak się będzie działo. Dla Ciebie to "zabawa". A co można się spodziewać po katoliku, który odszedł od wiary? Nie ty pierwszy i nie Ty ostatni. Początek dali już uczniowie. Dla nich słowa Jezusa były trudną mową, dlatego też odeszli:

"Lecz pośród was są tacy, którzy nie wierzą. Jezus bowiem na początku wiedział, którzy to są , co nie wierzą (...)  Odtąd wielu uczniów Jego się wycofało i już z Nim nie chodziło" (J 6, 64-65)



Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #364 dnia: 11 Kwiecień, 2016, 17:47 »
Czyli Bóg objawia się w plamach na budynkach, kałużach, itp bo ktoś dostrzegł w tym wizerunek Chrystusa czy Maryi?
Czy też do uznania Boskiego objawienia potrzebna jest akceptacja CK w KK?

Wybacz Tusia, ale nie podejmę polemiki z Tobą na temat mojej wiary  ;D

Nie spodziewam się także od Ciebie merytorycznej odpowiedzi  :-\ Bardziej w tym względzie liczę na Roszadę. On ma bardziej wyważone stanowisko.
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Tusia

  • Gość
Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #365 dnia: 11 Kwiecień, 2016, 18:10 »
Czyli Bóg objawia się w plamach na budynkach, kałużach, itp bo ktoś dostrzegł w tym wizerunek Chrystusa czy Maryi?

Jest mi przykro, że wszystko sprowadzasz do absurdu. Coś czuję, że dołączysz do grona ignorowanych. Mam już dość czytania Twoich bredni na temat Kościoła.
Nie musisz odpowiadać. I tak nie zobaczę Twoich wypocin. Moim zdaniem, wykorzystujesz forum o ŚJ do kpienia ze wszystkiego, co katolickie. Żegnam.
« Ostatnia zmiana: 11 Kwiecień, 2016, 18:12 wysłana przez Tusia »


Offline Roszada

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #366 dnia: 11 Kwiecień, 2016, 18:35 »
Czyli Bóg objawia się w plamach na budynkach, kałużach, itp bo ktoś dostrzegł w tym wizerunek Chrystusa czy Maryi?
Czy też do uznania Boskiego objawienia potrzebna jest akceptacja CK w KK?
Wybacz Tusia, ale nie podejmę polemiki z Tobą na temat mojej wiary  ;D
...
Nie spodziewam się także od Ciebie merytorycznej odpowiedzi  :-\ Bardziej w tym względzie liczę na Roszadę. On ma bardziej wyważone stanowisko.
Ale o jakie kałuże Ci chodzi.
Jak Ci napiszę że Credo Katolickie, Katechizm i inne dokumenty KK nie piszą, nie dogmatyzują pewnych rzeczy, to Ty powiesz, że w Konstytucji też wszystkiego nie ma.
No to o czym gadać.

Ja w tym wątku nie biorę udziału bo to jest magiel, a poza tym ja nie mam zamiaru tu ściągać kogoś do KK. To forum o ŚJ a nie ewangelizacja katolicka.


Offline Roszada

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #367 dnia: 11 Kwiecień, 2016, 18:46 »
Ja w ogóle żałuję, że tu są katolicy na tym forum, łącznie ze mną. :-\
Gdyby nas tu nie było, może by się wtedy forumowicze skupiali na wiodących tematach świadkowych, a nie na katolickich.

I nie to żebym się ich bał, ale tych pralni antykatolickich jest pełno, choćby na biblia webd, czy na protestantach lub racjonalistach.
Ja mam dość tych tematów tam a tu chciałbym te sprawy omawiać, a nie katolickie.

Ale rozumiem, że Tadeusz i inni potrzebują tego, niech więc sobie, ale beze mnie te brudy katolickie piorą. :(


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #368 dnia: 11 Kwiecień, 2016, 19:00 »
Jest mi przykro, że wszystko sprowadzasz do absurdu. Coś czuję, że dołączysz do grona ignorowanych. Mam już dość czytania Twoich bredni na temat Kościoła.
Nie musisz odpowiadać. I tak nie zobaczę Twoich wypocin. Moim zdaniem, wykorzystujesz forum o ŚJ do kpienia ze wszystkiego, co katolickie. Żegnam.
To co dla Ciebie jest brednią, dla innych jest faktem. To co Ty traktujesz jako wypociny, inni czytają z zaciekawieniem. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Ale poniżania innych za to że myślą inaczej niż Ty tolerować nie można.
« Ostatnia zmiana: 11 Kwiecień, 2016, 20:30 wysłana przez Nemo »
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline PoProstuJa

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #369 dnia: 11 Kwiecień, 2016, 21:57 »
Czyli Bóg objawia się w plamach na budynkach, kałużach, itp bo ktoś dostrzegł w tym wizerunek Chrystusa czy Maryi?

Nie tylko na budynkach, ale również na grzankach! :D
 Zaczęło się od tego, że chyba z 10 lat temu ktoś robił sobie grzankę w tosterze i.... wypalił mu się na niej wizerunek Jezusa. :D
Grzanka została sprzedana za grube pieniądze - już nie pamiętam kwoty, ale to były chyba setki tysięcy dolarów.
Producent tosterów podchwycił ten pomysł i dziś każdy może mieć swojego "grzankowego Jezusa" :D
http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/grzanki-z-jezusem/8yp0h

Jeżeli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o .... ;)


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #370 dnia: 11 Kwiecień, 2016, 21:59 »
Do Tusia i Roszada:
Przykro mi, że moje posty odbieracie jako atak na kościół czy Waszą wiarę. Nie jest to i nigdy nie było moim zamiarem  :(
Staram się w swoich postach pisać o wszelkich przejawach tego, co mnie drażni, irytuje, zastanawia czy też bawi. Bez względu której denominacji to dotyczy. W każdej przecież znajdują się wspaniali, szczerzy ludzie i w każdej są też tacy, co raczej nie przynoszą chluby.
Ale i tak starałem się skupiać nie na ludziach ale ich postępowaniu.
No cóż...jeżeli zasłużyłem na ignora Tusi - trudno. Nie będę go przekonywał  :(
Mimo wszystko liczę na współpracę na forum zarówno Roszady jak i Tusi. Jeszcze jest wiele do zrobienia w kwestii przebudzenia  ;D (Nawet człowiek nie czuje jak mu się rymuje  ;D)
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #371 dnia: 11 Kwiecień, 2016, 22:32 »
Nie tylko na budynkach, ale również na grzankach! :D
Zaczęło się od tego, że chyba z 10 lat temu ktoś robił sobie grzankę w tosterze i.... wypalił mu się na niej wizerunek Jezusa. :D
Grzanka została sprzedana za grube pieniądze - już nie pamiętam kwoty, ale to były chyba setki tysięcy dolarów.

Producent tosterów podchwycił ten pomysł i dziś każdy może mieć swojego "grzankowego Jezusa" :D
http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/grzanki-z-jezusem/8yp0h

Jeżeli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o .... ;)

Ktoś kiedyś w Ameryce wymyślił przyszłość w "Raju na ziemi". Kontynuator tego pomysłu, dzisiejszy wydawca "Strażnicy" to podchwycił i sprzedaje nadzieje. A ŚJ korzystają z  "niezasłużonej wspaniałomyślności" tegoż przedsiębiorcy z USA i ładują flote w skrzynki, narkotuzując sie przedsionkiem raju, na razie ponoć duchowego.
« Ostatnia zmiana: 11 Kwiecień, 2016, 22:44 wysłana przez tomek_s »
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #372 dnia: 11 Kwiecień, 2016, 22:43 »
Każda zorganizowana religia wyciąga forsę od swoich wiernych. Jedni każą kupować "spokój duszy" zmarłego którą on uzyska jak będzie odprawiona za niego msza, inni sprzedają wejściówki do raju na ziemi, twierdząc, że to już tuż, tuż. I tylko oni (WTS) mają wyłączność na sprzedaż tych wejściówek. Jeszcze innym wmówiono, że dostaną w raju 70 dziewic. No i wierni płacą, jedni pieniędzmi a inni... niestety życiem niewinnych ludzi.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Efezjan

  • Gość
Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #373 dnia: 11 Kwiecień, 2016, 23:21 »
Jak odpowiedzą katolicy  na pytanie:czy bedac w sekcie ŚJ można być zbawionym?
“Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz. Albowiem sercem wierzy się ku usprawiedliwieniu, a ustami wyznaje się ku zbawieniu. Powiada bowiem Pismo: Każdy, kto w niego wierzy, nie będzie zawstydzony. Nie masz bowiem różnicy między Żydem a Grekiem, gdyż jeden jest Pan wszystkich, bogaty dla wszystkich, którzy go wzywają. Każdy bowiem, kto wzywa imienia Pańskiego, zbawiony będzie. Ale jak mają wzywać tego, w którego nie uwierzyli? A jak mają uwierzyć w tego, o którym nie słyszeli? A jak usłyszeć, jeśli nie ma tego, który zwiastuje? A jak mają zwiastować, jeżeli nie zostali posłani? Jak napisano: O jak piękne są nogi tych, którzy zwiastują dobre nowiny! Lecz nie wszyscy dali posłuch dobrej nowinie; mówi bowiem Izajasz: Panie! Któż uwierzył zwiastowaniu naszemu? Wiara tedy jest ze słuchania, a słuchanie przez Słowo Chrystusowe.”

Rz 10, 9-17


Offline matus

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #374 dnia: 12 Kwiecień, 2016, 00:11 »
Bez życia, bez mowy, ni tchnienia, ni oczu, bez ludzkiego wejrzenia. Życie dał Odin, Harner mowę, tchnienie Lopter i ludzkie wejrzenie.
Święty jesion Yggdrasill wiem, gdzie stoi błyszczący i bogaty; rosa z niego na dolinę ocieka. Nie uszkodzony stoi w studni przeszłości (Urdar brunnen).
Trzy dziewice wystąpiły, wiele wiedzące, z owej studni z pod drzewa; przeszłość (Urd) zowie się jedna, druga teraźniejszość (Verdanda), szybka jest na łyżwie trzecia, przyszłość (Skulda).
Nadały i wybrały prawa. Los stanowiący o dzieciach czasu. Wiecież co więcej? I co? Wiem o pierwszym na świecie ludów mordzie: gdy chciwość złota powstała, nawet przybytki Hara (wyniosłego) zapaliła.

Wöluspa, 18-21

O, popatrz, też potrafię cytować mity!
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.