Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: List do starszych - dot. kwartalnych filmów z serii Osiągnięcia organizacji  (Przeczytany 17191 razy)

Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
"niewolnik wierny i roztropny starannie rozważa jakiego pokarmu w danym momencie potrzebujemy..." to już nie Jehowa decyduje jaki nam pokarm potrzebny, a później daje go przez niewolnika?
Dalej nie chciało mi się słuchać, nie da się.
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline Deborah

"niewolnik wierny i roztropny starannie rozważa jakiego pokarmu w danym momencie potrzebujemy..." to już nie Jehowa decyduje jaki nam pokarm potrzebny, a później daje go przez niewolnika?
Dalej nie chciało mi się słuchać, nie da się.

Tak, tak - niewolnik sam wie, czego najbardziej potrzebujemy. ;)
Ostatnio na przykład jesteśmy wyjątkowo spragnieni pokarmu duchowego w postaci instrukcji jak np. korzystać z aplikacji JW Library, z funkcji "udostępnij" na jw.org lub też jak oglądać filmy na życzenie na Amazon Fire TV!!! ;)
Strona jw.org jest naprawdę "cudowna", ;) bo wyciąga na wierzch głęboko tkwiące w nas potrzeby duchowe, o których istnieniu nawet nie mamy pojęcia! ;)

Jak bardzo nasze życie duchowe było ubogie, zanim powstała ta strona oraz kanał tv.jw.org. ;) ;) ;)

A tak na poważnie - ten "pokarm duchowy" dotyczący instrukcji "jak korzystać ..." to dla mnie tak, jakby pójść do restauracji i przez godzinę lub dwie studiować menu, a potem wyjść głodnym. ::)


Offline feminin

Pseudodubbing rozwala system.
Tak, mnie drażni sam ich  sposób mówienia,  identyczny jak ton głosow w dramatach na kongresach,
sa takie pełne milosci i wdzięczności aż do bólu...


Offline Terek

Trochę mnie zaskoczyli.Myślałem,że czasopisma są pod każdym względem identyczne dla każdego kraju,ale okazuje się,że trochę różnią się okładką  (6:18 w filmie) ;D
Tutaj więcej okładek.Nie czepiam się,to po prostu taka ciekawostka  :)


Offline M

Trochę mnie zaskoczyli.Myślałem,że czasopisma są pod każdym względem identyczne dla każdego kraju,ale okazuje się,że trochę różnią się okładką  (6:18 w filmie) ;D
Tutaj więcej okładek.Nie czepiam się,to po prostu taka ciekawostka  :)

Faktycznie, na czasopismach do rozpowszechniania w tamtych krajach dają osoby czarnoskóre. Gratuluję spostrzegawczości :).


KaiserSoze

  • Gość
To już było
Okładki różnią się od siebie od dawna.


Offline TomBombadil

W Betel za każdym razem o tym wycieczkom opowiadają. Bo my elastyczni i murzynów rozumiemy!😋


Offline Czuwający

hmm czemu w arabskich wydaniach nie ma murzynów ;D ;D ;D ;D


Offline anonymous

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 107
  • Polubień: 270
  • Gdy rozum spi, budza sie demony.
A oto spojrzenie na  osiagniecia "Organizacji" z innej strony  ;) :P



Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
JKP per capita wzrósł dramatycznie  :(
Jednakże jeżeli od kosztów oraz godzin odjąć te poświęcone wyłącznie na pomnażanie majątku WTS-u oraz koszty związane z amortyzacją i utrzymaniem nieruchomości, to może okazać się, że tak naprawdę (po urealnieniu wartości pieniądza) WTS wydaje coraz mniej na pozyskanie jednej duszyczki  >:(
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


KaiserSoze

  • Gość
Myślę, że te liczby oznaczają co innego. W wydatkach nie ma amortyzacji, no bo skąd miałaby się tam wziąć. To są wydatki będące płatnością, a nie zwykłe koszty księgowe. Więc po prostu wydają dużo, dużo więcej


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Niekoniecznie. Wydatki jako pozycja w bilansie ogólnym obejmują także koszty, a także niejednokrotnie również wartość nakładów pozafinansowych.
Choć oczywiście może być tak, jak Najjaśniejszy mój przedmówca pisze  ;D
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline M

Ta kwota to wydatki na "zaspokojenie potrzeb pionierów specjalnych, misjonarzy i nadzorców obwodu" - za Rocznikiem 2016, s. 176.


Offline Deborah

Mam pytanie: gdzie widzicie te wydatki, koszty itd.? Jeśli chodzi tylko o tę pozycję "expenses" to nie ma nic wspólnego z kosztami w sensie rachunkowym i z bilansem.
« Ostatnia zmiana: 11 Lipiec, 2016, 10:32 wysłana przez Deborah »


Offline M

Ja pisałem o tej kwocie 236 mln dolarów z grafiki którą wstawił anonymous.