Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: moja historia  (Przeczytany 50757 razy)

puma

  • Gość
Odp: moja historia
« Odpowiedź #120 dnia: 14 Listopad, 2018, 15:39 »
Dorkas Roszado dziękuje za wasze wyjaśnienia :) Czy zdarzyła się kiedyś sytuacja, że ktoś na swój komitet sądowniczy zamiast sam pójść wysłał prawnika? No bo w końcu jak sądowniczy to sądowniczy i teoretycznie adwokat czy prawnik przydatny mógłby być :)


Offline dobryczlowiek

Odp: moja historia
« Odpowiedź #121 dnia: 14 Listopad, 2018, 16:22 »
Witam Dorkas :)! Czy mógłbym wrzucić fragmenty te na kanał na Youtube? Chyba że wolisz zrobić to sama lub ich w ogóle tam nie udostępniać :)! Przemyśl!


Offline Roszada

Odp: moja historia
« Odpowiedź #122 dnia: 14 Listopad, 2018, 16:24 »
Kiedyś zdaje się Gedeon powiedział tym co chcieli go wzywać, że owszem przyjdzie, ale z adwokatem. ;D
Wargi im opadły i dali se spoko z wzywaniem. :)


Offline Dietrich

Odp: moja historia
« Odpowiedź #123 dnia: 14 Listopad, 2018, 16:44 »
Właśnie kończę słuchać odwoławczy.
Same bluzgi mi się cisną na usta kiedy słyszy się takich dzbanów.
Dorkas, choć Cię nie znam powiem tylko tyle, że jesteś babka na medal.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: moja historia
« Odpowiedź #124 dnia: 14 Listopad, 2018, 18:26 »
Ale obłuda na tym komitecie. Kilka razy parsknąłem śmiechem, a kilka razy k....... zajechałem. Czyli na miłość braterską i miłosierdzie liczyć nie można!! Ciekawe jak można dowieść swojej skruchy, skoro przyjście do starszych i poinformowanie ich o swym uchybieniu nie jest wystarczającym aspektem do okazania miłosierdzia podczas komitetu.
« Ostatnia zmiana: 14 Listopad, 2018, 18:42 wysłana przez Gandalf Szary »
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Dietrich

Odp: moja historia
« Odpowiedź #125 dnia: 14 Listopad, 2018, 18:33 »
Ale obłuda na tym komitecie. Kilka razy parsknąłem śmiechem, a kilka razu k....... zajechałem. Czyli na miłość braterską i miłosierdzie liczyć nie można!! Ciekawe jak można dowieść swojej skruchy, skoro przyjście do starszych i poinformowanie ich o swym uchybieniu nie jest wystarczającym aspektem do okazania miłosierdzia podczas komitetu.

To prawda. Nawet w takim zakichanym urzędzie skarbowym funkcjonuje instytucja "czynnego żalu". Pociesza jedynie nadzieja, że karma wróci do tych nadświadkowych starszych.
Z moich obserwacji wiem, że zdarza się to w sposób dość niespodziewany. Zbór w którym byłem zaliczył kilka takich bomb, po których prześwietni nie mogli się pozbierać i polecieli z hukiem.
 


Offline Estera

Odp: moja historia
« Odpowiedź #126 dnia: 14 Listopad, 2018, 18:39 »
   Po uważnym wysłuchaniu obu części komitetu,
   doszłam do wniosku, że to Dorota zrobiła im komitet sądowniczy i komitet odwoławczy, a nie oni im.
   Bardzo dobra demaskacja wewnętrznych procedur sądowniczych w tej sekcie.
   Dorota, jeszcze raz brawo.
   :)
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Kachinas

Odp: moja historia
« Odpowiedź #127 dnia: 14 Listopad, 2018, 18:49 »
Nie mogę tego słuchać, jak trzeba być zabetonowanym przez tych ludzi. Niestety trzeba otrzepać proch z butów i iść dalej. Fajnie to prowadziła Dorka, myślę że bardzo logicznie lepiej bym tego sam nie zrobił.
Najbardziej ciśnienie mi skacze przy tym tonie protekcjonalnym z ich strony, no krew mnie zalewa wręcz.
Co to za komitet, wypaczone słowa z biblii o pomocy starszych. Dziękuje za taką pomoc, przecież osoba która nie potrafi się obronić zostaje jeszcze bardziej dobita przez takich ...... faryzeuszy, no krew mi buzuje.
Dorka bardzo mądrze i logicznie. Też uważam że Jehowa oczekuje miłości i miłosierdzia.
Pozdrawiam cię gorąco,


Offline HARNAŚ

Odp: moja historia
« Odpowiedź #128 dnia: 14 Listopad, 2018, 18:56 »
Powód wykluczenia absurdalny do kwadratu. Oni w swoim stylu zadufani i przeświadczeni o swoim wybraństwie i dlatego maja inne prawa.
Podobało mi się jak jeden z sześciu starszych dopytuje się które wersety z listu  Jana ma odczytać.
- 10 i 11 taaak? ;D ;D
Przerzucanie odpowiedzialności za stan Dawida na Dorotę wymknęło mi się poza jakąkolwiek skalę .
Dorkas ja przekląłem , gdybyś Ty to zrobiła każdy by to zrozumiał  ,oczywiście poza nimi :-[
Zanim przyszła na komitet , troskliwy pasterz  wiedział , że ją wykluczy , bez względu na okoliczności i  już przed przesłuchaniem ostrzegł  o tym członków swojej grupy.
 Faktycznie skrucha okazana jest warunkiem pozostania w zborze ?, czy może sympatie lub antypatie starszych? :'( :'(
« Ostatnia zmiana: 14 Listopad, 2018, 19:03 wysłana przez HARNAŚ »


Offline Trinity

Odp: moja historia
« Odpowiedź #129 dnia: 14 Listopad, 2018, 19:01 »
myślałam że na koniec im powiesz że ich nagrywałaś !!!
można by zrobić stenogram z tych komitetów

my właśnie odsłuchaliśmy z mężem
Dorkas po prostu jesteśmy twoimi fanami  😘😘😘


puma

  • Gość
Odp: moja historia
« Odpowiedź #130 dnia: 14 Listopad, 2018, 19:07 »
Kiedyś zdaje się Gedeon powiedział tym co chcieli go wzywać, że owszem przyjdzie, ale z adwokatem. ;D
Wargi im opadły i dali se spoko z wzywaniem. :)

Brawo dla Gedeona :D Jacy Ci starsi zaskoczeni zachowaniem Dorotki próbowali jej wpierać, że nową religię zakłada a ona przecież z literatury im czytała i z biblii podawała przykłady.Myśleli że ją uciszą a tu niestety nie udało się.I bardzo dobrze że im wygarnęłaś to obrzydliwe zachowanie wobec młodych ludzi.Przecież Ci ludzie z tych komitetów pokiereszowani wychodzą i poniżeni.A na koniec jak im pożyczyłaś miłego gnębienia.Twój komitet pokazuje że prawda zawsze się obroni.Jacy starsi są zdziwieni jak się ich traktuje tak samo jak oni traktują wykluczonego.No i super że im przypomniałaś, że Chrystus nabył zbór swoją własną krwią, a oni śmią potępiać zamiast opatrzyć owce  zawstydzają ją no i jeszcze  kopią leżącego.W trójkę tacy odważni czy tam w szóstkę.W grupie zawsze raźniej komuś dowalić.Oszołomy.


Offline Salome

Odp: moja historia
« Odpowiedź #131 dnia: 14 Listopad, 2018, 19:10 »
Dorota! zakasowałaś ten zaczadzony Sanhedryn.
Niestety, obawiam się, że i tak Twoje argumenty nikogo z komitetu nie wzruszą.

I w tym tkwi cały tragizm ich obłudy. :'(
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline HARNAŚ

Odp: moja historia
« Odpowiedź #132 dnia: 14 Listopad, 2018, 19:46 »
Dorkas , dosłuchałem do końca . Jest mi bardzo , bardzo przykro , że musiałaś to przejść. Ostatnie minuty przed ogłoszeniem wyroku , są strasznie smutne. Mocno , mocno Cię pozdrawiamy z żoną i ściskamy.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: moja historia
« Odpowiedź #133 dnia: 14 Listopad, 2018, 20:37 »
Wysłuchałem i to co mi przyszło do głowy.
Znacie przysłowie że rozmowa z głupcem przypomina grę z gołębiem w szachy? Gołąb porozrzuca figury po szachownicy, potem na nią napaskudzi i zadowolony że wygrał odleci. Ten gołąb dobitnie przedstawia tych pyszałkowatych pseudo sędziów.
Rozwalił mnie jednak monolog jednego z tych otumanionych starszych że na świecie jest 8 mln świadków i prowadzą 9 mln studiów biblijnych.  ;D A co roku 250000 dołącza do tej sekty. To dlaczego ich obywa? A z wywodu tego typa prostą matematyką można powiedzieć że tylko jedna osoba na 36 studiujących da się jednak złowić na tą reklamę czochrania lwa. Czyli niecałe 3%.

Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Estera

Odp: moja historia
« Odpowiedź #134 dnia: 14 Listopad, 2018, 20:58 »
Dorota! zakasowałaś ten zaczadzony Sanhedryn.
Niestety, obawiam się, że i tak Twoje argumenty nikogo z komitetu nie wzruszą.
   Masz rację Salome.
   Komitetu te argumenty nie ruszyły, czego dowodem jest wykluczenie Dorkas.
   Czego się po nich spodziewać, okazania pokory i miłosierdzia i przyznania, że jest tak jak ona mówiła??

   Ale napewno da wiele dla tych co tu zaglądają i nigdy nie mieli takiego komitetu, tu będą mogli usłyszeć, jak to wygląda.
   Taka historyczna lekcja poglądowa, pokazana w praktyce.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.