Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Teatr - sztuka Sala Królestwa  (Przeczytany 11955 razy)

Offline Roszada

Teatr - sztuka Sala Królestwa
« dnia: 07 Luty, 2016, 09:26 »
Napiszcie coś o granej na Śląsku, zdaje się w Sosnowcu. sztuce Sala Królestwa.
To ponoć właśnie o Świadkach Jehowy, jak wybierają sobie domy po Armagedonie.
Tak słyszałem. Pewnie na bratnim forum o tym było, ale nie czytałem, a wczoraj przez telefon jeden exŚJ opowiadał mi co nieco, ale sam jeszcze nie był na tej sztuce. Ma dopiero pójść. :-\


Offline Roszada

Odp: Teatr - sztuka Sala Królestwa
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Luty, 2016, 11:53 »
Tu jest link do teatru i kilka fotek:

http://www.teatrzaglebia.pl/sala-krolestwa/
Cytuj
W spektaklu wykorzystano utwór Nino Roty pt.”Toby Dammit” z filmu „Histoires Extraordinaires”, F. Fellini; wykonawca: City of Prague Philharmonic Orchestra

oraz na zasadzie prawa cytatu fragment z pieśni 60 „Bóg cię utwierdzi i umocni” ze śpiewnika „Śpiewajmy Jehowie” – duży format z nutami; wydawnictwo: Watch Tower Bible and Tract Society of Pennsylvania, 2009

Na bratnim forum omawiali to tu:

http://watchtower-forum.pl/topic/6556-sala-kr%C3%B3lestwa-spektakl-teatralny/

Może ktoś coś prześledzi i napisze?

Znany mi exŚJ mówił mi, że reżyser miał jakiś epizod w rodzinie związany ze ŚJ i tak mu on zalazł za skórę, że po latach postanowił przedstawić życie ŚJ w sztuce.
Nie wiem, czy to nie pierwsza sztuka tego typu. Nie licząc dramatów ŚJ na stadionach. :)
Ale ta sztuka, jak mówił mi ten exŚJ, to naprawdę dramat. :(


od-nowa

  • Gość
Odp: Teatr - sztuka Sala Królestwa
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Luty, 2016, 12:33 »
Na spektakle teatralne, monodramy bardzo lubię chodzić, nie raz sobie tak siedząc w sali teatralnej, myślałam jak wiele traciłam, nie mając czasu, sił plus wyrzuty sumienia, że to tracenie czasu na "sprawy świeckie", a teraz spokojnie mogę korzystać z innej "uczty duchowej" niż ta na zebraniach, jak wiele mądrych przekazów miałam okazję usłyszeć, przemyśleć, poznać inne punkty widzenia w zależności od tematu i wyrobić swój własny. Podziwiać talent aktorów, poznać ciekawych, mądrych ludzi, swobodnie wymienić się opiniami.
Podczas przeglądania zdjęć sztuki "Sala Królestwa", aż mną wzdrygnęło, widząc te garnitury, spódniczki, ten zamknięty krąg ludzi w którym i ja byłam, a w wyobrazni "światła", rady i wskazówki zebraniowe :-\
I ta sztuka ma swoją wartość!
PS. Skończyłam patrzeć wg śJ na świat, że jest to "zły świat".
« Ostatnia zmiana: 07 Luty, 2016, 12:51 wysłana przez od-nowa »


Offline ExSJMario

Odp: Teatr - sztuka Sala Królestwa
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Luty, 2016, 01:01 »
Z racji, że mieszkam w Sosnowcu to byłem na premierze w czerwcu ubiegłego roku. Ciekawość mnie zżerała bo byłem świeżo po odejściu. We wrześniu poszedłem jeszcze raz. Spektakl moim zdaniem wyśmienity!! Aktorzy grali tak jak by naprawdę byli ŚJ. Miałem na początku wrażenie jakby ze zboru ludzi pozbierali do tej sztuki. Na początku sztuki zebranie, rozmowy w sali i osoba zainteresowana, którą nurtuje kwestia krwi. Kilka scen naprawdę mocnych!
Szczególnie pod koniec jak umiera siostra nie przyjmując krwi po porodzie. Dostała krwawienia miąższowego. Oczywiście zjawia się KŁS i inni ŚJ, żeby dopilnować niepodania krwi. Informują lekarkę, że decyzja siostry jest niezmienna. Lekarka pyta: To jest jej decyzja?? To po co wy tu jesteście, skoro to jej decyzja!! I wykrzykuje dalej, że to nie jest jej decyzja, tylko decyzja Ciała Kierowniczego z lat 60-tych.
  Scena Komitetu Sądowniczego - super!! Wykluczają siostrę za paczkę LMów. Totalna bezwzględność i brak uczuć. Pytania jakie zadają siostrze:
- Czy wie siostra, że zhańbiła zbór?? Jakie siostra pali??, ile dziennie?? Dlaczego siostra pali?? Odp. Bo lubię.
I scena po armagedonie świetna!! Śj zajmują domy po światusach, te które sobie wcześniej upatrzyli. Cieszą się, że zginęli źli ludzie i nikt nie zbiera ich trupów. Natomiast ci zgładzeni występują w wersji mówionej przez aktorów i rozmawiają, że leżą teraz jak gnój na polu. Wśród nich jest siostra z KSa i jej syn. Palą papierosa a w scenie ci co przeżyli cieszą się błogosławieństwem i urodzajem rolnym. Ogromne warzywa i owoce rosną. Zgładzeni mówią: To na naszym nawozie pewnie takie dorodne. No na czymś to musiało urosnąć!
Trudno oddać w kilku zdaniach całą sztukę. Trzeba ją po prostu zobaczyć. Naprawdę dramat ale w świetnym wykonaniu.
Polecam.
« Ostatnia zmiana: 08 Luty, 2016, 01:07 wysłana przez ExSJMario »
"Człowiek zostaje przyjęty do kościoła za to w co wierzy, a wykluczony za to, co wie" - Mark Twain


od-nowa

  • Gość
Odp: Teatr - sztuka Sala Królestwa
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Luty, 2016, 01:17 »
Krótko, pięknie opisałeś. Warto zorganizować się, aby to zobaczyć!


Offline Fantom

''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Roszada

Odp: Teatr - sztuka Sala Królestwa
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Luty, 2016, 10:07 »
Z racji, że mieszkam w Sosnowcu to byłem na premierze w czerwcu ubiegłego roku.
...
Trudno oddać w kilku zdaniach całą sztukę. Trzeba ją po prostu zobaczyć. Naprawdę dramat ale w świetnym wykonaniu.
Polecam.
Świetnie, super że byłeś i mogłeś zrelacjonować.
Napisz, czy widziałeś tam jakieś błędy doktrynalne, do których mogą się ŚJ czepiać.

Ale przypadek, że grają w mieście gdzie jest Amfiteatr ŚJ. :)


Tusia

  • Gość
« Ostatnia zmiana: 08 Luty, 2016, 10:55 wysłana przez Tusia »


Offline Roszada

Odp: Teatr - sztuka Sala Królestwa
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Luty, 2016, 10:16 »
Nie dałeś Tusia nic nowego, to już było w drugim poście. :(

Nie komentuję tylko domagam się coś nowego. ;)
Np. idę na ten spektakl i go zrelacjonuję. :)
« Ostatnia zmiana: 08 Luty, 2016, 10:58 wysłana przez Roszada »


Tusia

  • Gość
Odp: Teatr - sztuka Sala Królestwa
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Luty, 2016, 10:56 »
Nie dałeś Tusia nic nowego, to już było w drugim poście. :(

A po co to komentujesz? Mogłem przecież nie zauważyć linku.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Teatr - sztuka Sala Królestwa
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Luty, 2016, 14:35 »
Można tą sztukę gdzieś obejrzeć w internecie? Nie będę jechał do Sosnowca bo to dla mnie drugi koniec kraju.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Teatr - sztuka Sala Królestwa
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Luty, 2016, 19:57 »
Popieram, też bym chciał zobaczyć..


Offline ExSJMario

Odp: Teatr - sztuka Sala Królestwa
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Luty, 2016, 20:01 »
Można tą sztukę gdzieś obejrzeć w internecie? Nie będę jechał do Sosnowca bo to dla mnie drugi koniec kraju.
Raczej tej sztuki w internecie nie obejrzysz.... ;(
"Człowiek zostaje przyjęty do kościoła za to w co wierzy, a wykluczony za to, co wie" - Mark Twain


Tusia

  • Gość
Odp: Teatr - sztuka Sala Królestwa
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Luty, 2016, 20:10 »
Idę na spektakl 19 lutego. godz.19:00  8-)


Offline Roszada

Odp: Teatr - sztuka Sala Królestwa
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Luty, 2016, 20:13 »
Idę na spektakl 19 lutego. godz.19:00  8-)
Nie zapomnij o garniturze i krawacie, by ŚJ myśleli że swojak. ;D