Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy  (Przeczytany 82945 razy)

Roberta1

  • Gość
Odp: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy
« Odpowiedź #195 dnia: 26 Czerwiec, 2015, 11:27 »
Ponowie pytanie: dlaczego użyłeś logo JWfacts.com zamiast logo wyzwolonych?
Nie ryzykowałabym używania logo zbliżonego do jw.org na obcych rynkach, żeby nie zostać posądzonym o jakieś podróbki plagiaty czy naruszanie dóbr.
W Polsce jest jeszcze swoboda gdzie indziej juz niekoniecznie.


Offline M

Odp: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy
« Odpowiedź #196 dnia: 26 Czerwiec, 2015, 12:24 »
Ponowie pytanie: dlaczego użyłeś logo JWfacts.com zamiast logo wyzwolonych?
Nie ryzykowałabym używania logo zbliżonego do jw.org na obcych rynkach, żeby nie zostać posądzonym o jakieś podróbki plagiaty czy naruszanie dóbr.
W Polsce jest jeszcze swoboda gdzie indziej juz niekoniecznie.

Ponieważ "Wyzwoleni" nic nikomu za granicą nie mówią, a strona wyzwoleni.org jest tylko po polsku.

Za granicą najlepszym źródłem informacji jest właśnie jwfacts.com i oni sami stylizują się trochę na jw.org. Zresztą nie oni jedni. Oskarżać sobie ludzie mogą, ale sądzie by to nie przeszło.


Offline Liberal

Odp: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy
« Odpowiedź #197 dnia: 26 Czerwiec, 2015, 12:35 »
Warto to też skonsultować z Paulem Grundy, zanim ulotka pójdzie w świat.
Marek Boczkowski

Viva la Apostasía!


Offline gedeon

Odp: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy
« Odpowiedź #198 dnia: 26 Czerwiec, 2015, 14:02 »
Warto to też skonsultować z Paulem Grundy, zanim ulotka pójdzie w świat.

Zdecydowanie tak. Tu należy zachować ostrożność.


Roberta1

  • Gość
Odp: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy
« Odpowiedź #199 dnia: 26 Czerwiec, 2015, 19:55 »
Ponieważ "Wyzwoleni" nic nikomu za granicą nie mówią, a strona wyzwoleni.org jest tylko po polsku.

Za granicą najlepszym źródłem informacji jest właśnie jwfacts.com i oni sami stylizują się trochę na jw.org. Zresztą nie oni jedni. Oskarżać sobie ludzie mogą, ale sądzie by to nie przeszło.

Podrążę, bo trochę to dla mnie niejasne. Ulotkę stworzyliśmy/ście tu w kraju na rynek polski, ew. dla polaków za granicą, Stowarzyszenie wzięło nad nią patronat, dlatego pytanie dlaczego mamy promować inne portale zapominając o własnym? Może zostawiając logo Stowarzyszenia i linki do forum i innych stron w Polsce pokazujemy, że w Polsce też jest ruch osób, które ujawniają kłamstwa Strażnicy.
Jako ciekawostkę podam, że Wyzwoleni powstali pół roku wcześniej niż AAWA. I mogę śmiało powiedzieć, że nie mamy się czego wstydzić.


Mario

  • Gość
Odp: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy
« Odpowiedź #200 dnia: 26 Czerwiec, 2015, 22:16 »
Podrążę, bo trochę to dla mnie niejasne. Ulotkę stworzyliśmy/ście tu w kraju na rynek polski, ew. dla polaków za granicą, Stowarzyszenie wzięło nad nią patronat, dlatego pytanie dlaczego mamy promować inne portale zapominając o własnym? Może zostawiając logo Stowarzyszenia i linki do forum i innych stron w Polsce pokazujemy, że w Polsce też jest ruch osób, które ujawniają kłamstwa Strażnicy.
Jako ciekawostkę podam, że Wyzwoleni powstali pół roku wcześniej niż AAWA. I mogę śmiało powiedzieć, że nie mamy się czego wstydzić.
Proponuję poczekać z angielską wersją ulotki. Rozpoczniemy prace nad angielską i niemiecką wersją strony wyzwoleni.org i wtedy moglibyśmy pomyśleć o wersjach językowych ulotki.


Offline M

Odp: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy
« Odpowiedź #201 dnia: 26 Czerwiec, 2015, 22:58 »
Podrążę, bo trochę to dla mnie niejasne. Ulotkę stworzyliśmy/ście tu w kraju na rynek polski, ew. dla polaków za granicą, Stowarzyszenie wzięło nad nią patronat, dlatego pytanie dlaczego mamy promować inne portale zapominając o własnym? Może zostawiając logo Stowarzyszenia i linki do forum i innych stron w Polsce pokazujemy, że w Polsce też jest ruch osób, które ujawniają kłamstwa Strażnicy.
Jako ciekawostkę podam, że Wyzwoleni powstali pół roku wcześniej niż AAWA. I mogę śmiało powiedzieć, że nie mamy się czego wstydzić.

Nigdzie nie pisałem, że tworzyłem tę konkretną ulotkę tylko z myślą o rynku polskim. Ba, zanim pokazałem ją tutaj, to wrzuciłem projekt na Reddita, gdzie spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem. Nie widzę powodu, żeby nie udostępnić tej ulotki po angielsku za granicą używając stron, które oni znają. Na Reddicie na każdym kroku podkreślam, że projekt pochodzi z Polski, więc ludzie tam są tego świadomi. Owszem, można (za zgodą Gedeona) dać gdzieś informację, że ulotka została stworzona pod patronatem wyzwolonych, ale moim zdaniem nie ma co pchać tej informacji na siłę tam, gdzie odnośnik do strony typu jwfacts.com będzie bardziej na miejscu biorąc pod uwagę zagranicznego odbiorcę.
« Ostatnia zmiana: 26 Czerwiec, 2015, 23:01 wysłana przez M »


Roberta1

  • Gość
Odp: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy
« Odpowiedź #202 dnia: 27 Czerwiec, 2015, 01:07 »
Nigdzie nie pisałem, że tworzyłem tę konkretną ulotkę tylko z myślą o rynku polskim. Ba, zanim pokazałem ją tutaj, to wrzuciłem projekt na Reddita, gdzie spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem. Nie widzę powodu, żeby nie udostępnić tej ulotki po angielsku za granicą używając stron, które oni znają. Na Reddicie na każdym kroku podkreślam, że projekt pochodzi z Polski, więc ludzie tam są tego świadomi. Owszem, można (za zgodą Gedeona) dać gdzieś informację, że ulotka została stworzona pod patronatem wyzwolonych, ale moim zdaniem nie ma co pchać tej informacji na siłę tam, gdzie odnośnik do strony typu jwfacts.com będzie bardziej na miejscu biorąc pod uwagę zagranicznego odbiorcę.
Dziękuję za wyjaśnienie.


Offline Liberal

Odp: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy
« Odpowiedź #203 dnia: 27 Czerwiec, 2015, 02:25 »
A bo trzeba było od razu ustalić, kto ma prawa autorskie do ulotki i nie było by problemu.
Wyzwoleni pewnie myśleli, że oni są właścicielami i jedynymi dysponentami ulotki, a okazało się, że są jedynie sponsorami druku.
Niepotrzebny kwas się zrobił.

Z drugiej strony zgadzam się z argumentami M.
Fakt, że Wyzwoleni powstali wcześniej niż AAWA nie jest żadnym uzasadnieniem, bo rzeczywistość jest taka, że więcej zachodnich odstępców lepiej zna Włodka Bednarskiego i jego książkę o roku 1975, niż Stowarzyszenie Wyzwoleni. Podejrzewam nawet, że 99,9% z nich nawet nie jest świadoma istnienia czegoś takiego jak SW.
Natomiast JWfacts.com i Paul Grundy to solidna i szanowana marka (podobnie jak FreeMinds) i jest szeroko rozpoznawana.
Nawet gdyby powstała angielskojęzyczna wersja strony www Wyzwolonych, to nie zawiera ona treści interesujących zachodnich odstępców. Sorry, ale taka prawda. Tłumaczone zakładki tego nie zmienią. Podobny dylemat będzie przy kolejnych planowanych ulotkach.
A ulotka fajna, świetnie zrobiona i mogłaby zrobić dużo dobrego w innych krajach.

Dlatego proponowałbym Wyzwolonym pozostanie przy swojej wersji ulotki, a wersję angielską skonsultować z Paulem Grundy i puścić na zachodni rynek z treściami odpowiadającymi ich oczekiwaniom. W razie potrzeby mogę pogadać z Paulem. Jak go znam, to myślę, że zgodzi się bez problemu i rozreklamuje ją szeroko, podając polskie źródło inicjatywy.

A przy kolejnych projektach warto najpierw dogadać szczegóły, bo każdy myśli, że jest OK, a później spory i dąsy.
« Ostatnia zmiana: 27 Czerwiec, 2015, 02:33 wysłana przez Liberal »
Marek Boczkowski

Viva la Apostasía!


Offline gedeon

Odp: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy
« Odpowiedź #204 dnia: 27 Czerwiec, 2015, 06:20 »
Nie ma żadnych sporów i dąsów, ulotka nie jest towarem a materiałem edukacyjnym.. Stowarzyszenie jest zgodnie z wola jej autorów właścicielem praw autorskich dla porządku. Ulotka stanowi dobro nas wszystkich i zgodnie z wzorcem moze byc drukowana powszechnie przez wszystkich.
Co do ulotki anglojęzycznej, to uważam ze prawa autorskie do niej ma również Stowarzyszenie dlatego aby nie stała sie towarem handlowym.byly juz takie próby robienia komercyjnych ulotek odpłatne ich rozprowadzanie.
Są dwa wyjścia można zrobić dokladnie taka samą ulotkę ale bez logo Stowarzyszenia i polskich linków bo to nic nie wnosi, lub zmienić układ stron i nieznacznie treść i niech kazdy sobie drukuje. Taka ulotka nie może zawierać praw autorskich Stowarzyszenia a tylko maczkiem napisane że jest to ulotka edukacyjna. Nalezy pamiętać,że w każdym kraju prawo może określać to zupełnie inaczej.

Co do rozdawania ulotek w Polsce to napiszemy specjalna instrukcję aby ktoś nie zrobil prowokacji.

Zamieszczanie logo  angielskich organizacji jest możliwe ale musza wyrazić na zgodę i to na piśmie dlatego bezpieczniej będzie ich nie zamieszczać a zastosować coś uniwersalnego.
« Ostatnia zmiana: 27 Czerwiec, 2015, 06:29 wysłana przez gedeon »


Offline M

Odp: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy
« Odpowiedź #205 dnia: 27 Czerwiec, 2015, 08:32 »
Zgadzam sie całkowicie z przedmówcami :). Mi nie chodzi o żadne prawa autorskie, w koncu na ulotce nie ma żadnego mojego podpisu. Chodzi mi tylko o to, że jesli już włożone zostało w to tyle pracy, to czemu nie dać skorzystać z tej pracy ludziom za granicą. Kto wie, całkiem możliwe, że zrobią jeszcze większą akcję rozprowadzania jej niż my.

Oczywiscie żeby wszyscy byli zadowoleni potrzebna jest rozmowa, dlatego nie zrobiłem nic samemu, ale najpierw rozmawiamy tutaj. Jak skończę tłumaczenie tyłkiem strony to podeśle projekt właścicielowi jwfacts.com i zapytam, co o tym mysli. Dam wtedy znać co odpowiedział.

Zamieszczanie logo  angielskich organizacji jest możliwe ale musza wyrazić na zgodę i to na piśmie dlatego bezpieczniej będzie ich nie zamieszczać a zastosować coś uniwersalnego.

Tak naprawde, chociaż ten kwadrat z adresem jwfacts.com jest stylizowany na logo jw.org, to logiem nie jest, ich logo wyglada inaczej. To po prostu adres strony internetowej. Oczywiscie jesli Paul bedzie chciał, żeby wyglądało to inaczej, to sie to poprawi.
« Ostatnia zmiana: 27 Czerwiec, 2015, 08:37 wysłana przez M »


Offline Liberal

Odp: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy
« Odpowiedź #206 dnia: 27 Czerwiec, 2015, 12:05 »
W porządku. Po prostu z wypowiedzi Roberty i Mario wyciągnąłem wniosek, że Stowarzyszenie jako "patron" wydawania tego typu ulotek chce jednocześnie promować się na Zachodzie umieszczając na każdej wersji swoje logo i odnośniki do strony www.
Uważam jednak, że taki zabieg jest bez sensu, bo: 1) SW jest tworem wyłącznie polskim i nie ma żadnego przełożenia na inne kraje, oraz 2) na witrynie Wyzwolonych nie ma niczego interesującego zachodnich odstępców (może poza kilkoma polemicznymi artykułami Roszady, ale że są tylko po polsku to nikt z tego nie skorzysta).
Dlatego korzystniejsze byłoby nawiązanie współpracy Stowarzyszenia z Paulem Grundy bądź Randalem Wattersem i stworzenia wersji wspólnej, bo ci panowie są gwarantem rzeczywistego zainteresowania takimi wydawnictwami na Zachodzie.
Marek Boczkowski

Viva la Apostasía!


Offline M

Odp: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy
« Odpowiedź #207 dnia: 27 Czerwiec, 2015, 13:20 »
Żeby było w ogóle o czym dyskutować, udało mi się ukończyć tylną stronę ulotki, z pomocą cytatów od Liberala:

http://i.imgur.com/LHIh1IT.jpg

Jak zawsze proszę osoby znające dobrze angielski o sprawdzenie gramatyki, itp. Zgłaszajcie każdy, nawet najmniejszy błąd (albo poprawki żeby coś brzmiało lepiej, bardziej naturalnie).
« Ostatnia zmiana: 27 Czerwiec, 2015, 13:23 wysłana przez M »


Offline Liberal

Odp: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy
« Odpowiedź #208 dnia: 27 Czerwiec, 2015, 14:44 »
Jak zawsze proszę osoby znające dobrze angielski o sprawdzenie gramatyki, itp. Zgłaszajcie każdy, nawet najmniejszy błąd (albo poprawki żeby coś brzmiało lepiej, bardziej naturalnie).

Zauważyłem dwa błędy w trzeciej kolumnie:
Jest "judical comitee", powinno być "judicial committee".
Jest "hellow", powinno być "Hello" (z dużej litery). A w ogóle to ująłbym to tak, jak podaje Strażnica "even a polite 'hello' or 'good-day'".

Ale to tak na szybko. Jak coś jeszcze rzuci mi się w oczy, to dam znać :)

Marek Boczkowski

Viva la Apostasía!


Offline gedeon

Odp: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy
« Odpowiedź #209 dnia: 03 Lipiec, 2015, 13:46 »

Wszystkim serdecznie dziękujemy za wpłaty, które pojawiły się na koncie Stowarzyszenia. Teraz  rozpoczynamy dystrybucję ulotek.

Ponieważ są osoby, które nie chcą by przesyłka z ulotkami trafiła na adres podany na przelewie, dlatego prosimy, aby każdy kto chce otrzymać ulotki wysłał mail na adres Stowarzyszenia  wyzwoleni.sekretariat@gmail.com (ew. za pośrednictwem strony www.wyzwoleni.org) i podał w nim adres wysyłki i liczbę ulotek.

Aby obniżyć koszty związane z wysyłką, stworzyliśmy centra dystrybucji - miejsca, gdzie bezpośrednio będzie można odebrać ulotki. Osoby chętne do prowadzenia takiego centrum dystrybucji prosimy o kontakt. Już wkrótce podamy informacje o tych miejscach.

Jeżeli okaże się, że nie ma w okolicy takiego centrum to przesyłkę wyślemy pocztą. 

Prosimy więc, o informacje od Was z liczbą ulotek, adresem, ew. telefonem.

                                                                             Stanisław Chłościński
                                                                             Prezes Zarządu
                                                                             Stowarzyszenie Wyzwoleni

« Ostatnia zmiana: 03 Lipiec, 2015, 13:48 wysłana przez gedeon »