Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy  (Przeczytany 82966 razy)

Offline gedeon

Odp: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy
« Odpowiedź #30 dnia: 10 Czerwiec, 2015, 16:37 »
Jasne. Jaki sposób kontaktu jest przez oczko preferowany?

Napisz mu PW tu na forum.


Offline M

Odp: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy
« Odpowiedź #31 dnia: 10 Czerwiec, 2015, 16:54 »
Gedeon i oczko, pamiętajcie tylko, że w kwestii wyglądu ostatnie zdanie powinno należeć do grafika (w tym wypadku do Matusa), nie do nas :). My możemy się zająć stroną merytoryczną, ale im bardziej będziemy wtrącać się w wygląd tym gorzej to wyjdzie.


Offline gedeon

Odp: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy
« Odpowiedź #32 dnia: 10 Czerwiec, 2015, 17:57 »
Gedeon i oczko, pamiętajcie tylko, że w kwestii wyglądu ostatnie zdanie powinno należeć do grafika (w tym wypadku do Matusa), nie do nas :). My możemy się zająć stroną merytoryczną, ale im bardziej będziemy wtrącać się w wygląd tym gorzej to wyjdzie.

Ja pamiętam...... ;D tylko Oczko też jest grafikiem.... ;D ;D ;D Dlatego niech rozmawiają jak grafik z grafikiem ;D
« Ostatnia zmiana: 10 Czerwiec, 2015, 17:59 wysłana przez gedeon »


Offline uncja

Odp: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy
« Odpowiedź #33 dnia: 10 Czerwiec, 2015, 19:40 »
Ulotka jest niefajna
Po pierwsze zawiera mało treści - same hasła jesli ma nasladowac traktaty to powinna zawierać znacznie wieej tresci to co jest nadaje sie na strone zewnętrzną a jeszcze powinno byc cos w srodku

Kolorystyka odstręczająca - zółty na wstazeczce jest ładny spokojny ciepły zółty w tle jest drażniący krzykliwy

Ponadto niezręcznosi językowe wobec pedofilii (zjawiska)czy wobec pedofili (ludzi) , ponadto raczej powinno być ze nie utrzymują konatktow z tymi, którzy zmienili zdanie a nie z tym,i co zmienili zdanie ( a w ogóle lepiej brzmi światopogląd niz zdanie - dotyczy całosci postawy człowieka a nie opinii w jednej kwestii)

Jaracz jest polonistą .....


Offline gedeon

Odp: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy
« Odpowiedź #34 dnia: 11 Czerwiec, 2015, 14:32 »
Ulotka jest niefajna
Po pierwsze zawiera mało treści - same hasła jesli ma nasladowac traktaty to powinna zawierać znacznie wieej tresci to co jest nadaje sie na strone zewnętrzną a jeszcze powinno byc cos w srodku

Kolorystyka odstręczająca - zółty na wstazeczce jest ładny spokojny ciepły zółty w tle jest drażniący krzykliwy

Ponadto niezręcznosi językowe wobec pedofilii (zjawiska)czy wobec pedofili (ludzi) , ponadto raczej powinno być ze nie utrzymują konatktow z tymi, którzy zmienili zdanie a nie z tym,i co zmienili zdanie ( a w ogóle lepiej brzmi światopogląd niz zdanie - dotyczy całosci postawy człowieka a nie opinii w jednej kwestii)

Jaracz jest polonistą .....

Przemówił "Cesarz".......pogroził palcem i co dalej....?

Wnosisz cenne uwagi, teraz jest czas dyskusji nad tym projektem i pewnie projektanci przyjmą każdą uwagę z pokorą.

Uncja a może i TY zrób coś dla ratowania "świata", ciekaw jestem Twojego projektu.


Offline gedeon

Odp: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy
« Odpowiedź #35 dnia: 11 Czerwiec, 2015, 14:39 »
Aby stworzyć skale porównawczą, tak wyglądała ulotka z 2014 roku.



Offline M

Odp: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy
« Odpowiedź #36 dnia: 11 Czerwiec, 2015, 15:15 »
Gedeon, ocenić, że coś jest słabe jest łatwo. Wiele ludzi to potrafi, ja również. Natomiast przyznaję z pokorą (i pewnie uncja powie podobnie, chyba że jest grafikiem), że sam nie zrobię nic lepszego, bo nie mam takiego talentu. Dlatego też zasugerowałem zakupienie takiej usługi u kogoś, kto w taki sposób zarabia na życie i zrobi to lepiej niż ktokolwiek z nas.


Offline gedeon

Odp: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy
« Odpowiedź #37 dnia: 11 Czerwiec, 2015, 15:52 »
Gedeon, ocenić, że coś jest słabe jest łatwo. Wiele ludzi to potrafi, ja również. Natomiast przyznaję z pokorą (i pewnie uncja powie podobnie, chyba że jest grafikiem), że sam nie zrobię nic lepszego, bo nie mam takiego talentu. Dlatego też zasugerowałem zakupienie takiej usługi u kogoś, kto w taki sposób zarabia na życie i zrobi to lepiej niż ktokolwiek z nas.

Zgodzę się z Tobą i nie o słowa krytyki tu chodzi bo w tym wypadku jest to krytyka twórcza. Tylko mówiąc NIE trzeba też umieć powiedzieć JAK.
Stowarzyszenie nie dysponuje środkami z których można opłacić coś innego, no i też trzeba pamiętać że należy uszanować prace innych.
Dlatego dla porównania zapodałem ulotkę z roku poprzedniego.


Offline M

Odp: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy
« Odpowiedź #38 dnia: 11 Czerwiec, 2015, 17:12 »
Stowarzyszenie nie dysponuje środkami z których można opłacić coś innego, no i też trzeba pamiętać że należy uszanować prace innych.

Ja już pisałem jaki jest koszt takiej usługi (maks. 150 zł) i że mogę pokryć jego połowę jeśli znajdzie się drugi chętny ;)


Offline R2D2

  • Pionier
  • Wiadomości: 700
  • Polubień: 113
  • "Umiesz mówić prawdę? Naucz się też jej słuchać. "
Odp: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy
« Odpowiedź #39 dnia: 11 Czerwiec, 2015, 18:21 »
No i oczywiście musze wtrącić swoje 3 grosze :)

OCZKO!!!! DZIĘKUJEMY za przygotowanie wzoru ulotki na ten ROK 2015!  MEGA DOBRA ROBOTA!

Roberta naniosła  drobniutkie popraweczki...... to już mniejsze podziekowania haha :)

Najwazniejsze, że udało się zrobić wczesniej, że możemy podyskutować nad kształtem, co rok wychodzi lepiej aż będziemy perfekcyjni!


Kochani, jest akcja.
Mamy kilkanaście osób chętnych do stania z traktatami obok świadków przy wózkach!
Więc 1 prośba, wpisujcie w tym watku miejsca MIASTO ULICA NUMER, mmiejsca w których stoją świadkowie aby "nasi" wiedzieli gdzie mają się udac z "naszymi" ulotkami!
Ponieważ nie mamy na razie innych, będziemy drukowac te  zaprojektowane przez OCZKO!

Natomiast , moje zdanie jest takie, że traktat powinien jak najbardziej przypominac ich traktaty! Jest nas Dużo w tym wątku, duzo mówimy co jest źle , co można lepiej, KTO PODEJMIE SIĘ ZAPROJEKTOWANIA JESZCZE LEPSZEJ ULOTKI ? TRAKTATU???? Który będziemy rozpowszechniać stojąc obok świadków????
TO JEST NAPRAWDĘ WSPANIAŁA INICJATYWA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Miłość nigdy nie ustaje..., [nie jest] jak proroctwa, które się skończą 1 Kor 13:8


Offline matus

Odp: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy
« Odpowiedź #40 dnia: 11 Czerwiec, 2015, 18:53 »
Przecież napisałem, że pomogę.
Muszę się tylko uporać z jedną dość ważną sprawą - termin mam do jutra, więc jutro wieczorem będę mógł działać.
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


Offline gedeon

Odp: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy
« Odpowiedź #41 dnia: 11 Czerwiec, 2015, 18:59 »
Przecież napisałem, że pomogę.
Muszę się tylko uporać z jedną dość ważną sprawą - termin mam do jutra, więc jutro wieczorem będę mógł działać.

 ;D


Offline oczko3335

Odp: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy
« Odpowiedź #42 dnia: 11 Czerwiec, 2015, 21:16 »
Witam tak sobie czytam o tej ulotce i powiem tak. Tekst nie jest mój druga strona jest w planach tylko czekam na tekst. Do zrobienia jest dosłownie wszystko tylko potrzebny pomysł. Ja podoiłem się zrobienia ulotki takiej jaką chciało stowarzyszenie. Jeśli ktoś ma coś to niech napisze co ma być w danej rubryce jaki kolor wstążek jakie zdjęcia na dole ulotki jaki kolor tekstu i wszystko można zmieniać. Co do pomysłu zlecenia tego grafikowi który z tego żyje. On zrobi to po swojemu(najczęściej według szablonu) a i tak trzeba będzie mu dać tekst który ma wstawi (bo sam przecież nie będzie wymyślał) i wytyczne tylko jest taka różnica ze jak on to zrobi to weźmie pieniądze i już takie zostanie. A jak będzie robił to ktoś z forum to jest możliwość poprawy dodania czegoś itp.


Offline matus

Odp: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy
« Odpowiedź #43 dnia: 12 Czerwiec, 2015, 14:01 »
Taka propozycja, zrobiona na szybko, do rozważenia i poprawek (kierowałem się troszkę stylem "Gdzie szukać odpowiedzi...").

To co jest na środku to tył, prawa strona to przód, a to po lewej widać jak się otworzy przód.

Nie wiem, pod jaki druk ma to iść - drukarnia czy drukarki domowe, z rozpędu i przyzwyczajenia zrobiłem pod to pierwsze.
Jeśli to drugie, to będzie trzeba pobawić się marginesami i żółtym tłem, żeby po wydrukowaniu wyglądało i składało się dobrze.
Mogę zrobić wersję w pdf, z instrukcją jak drukować.

Wersja "wewnętrzna" to tekst-zapychacz, do uzupełnienia.


Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


Offline M

Odp: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy
« Odpowiedź #44 dnia: 12 Czerwiec, 2015, 14:12 »
No i to już bardziej rozumiem. Jeśli miałbym dodać kilka uwag:
- ten żółty dość mocno gryzie po oczach, mógłbyś dać trochę łagodniejszą wersję? Np. #ffef52. Samo przejście do białego też mogłoby być imo łagodniejsze
- wybór zdjęcia na pierwszej stronie to strzał w dziesiątkę, ale gdyby było lepiej wkomponowane to byłoby jeszcze lepiej. Gdyby np. kobieta z parasolem miała dużo mniejszą przezroczystość, a tło łagodniej przechodziło w pełną przezroczystość to było by super
- tekst z tyłu też powinien mieć kilka nagłówków, które od razu sugerowałyby o czym mowa
« Ostatnia zmiana: 12 Czerwiec, 2015, 14:17 wysłana przez M »