Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy  (Przeczytany 82960 razy)

Offline NNN

Odp: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy
« Odpowiedź #315 dnia: 27 Lipiec, 2020, 21:27 »
Z takimi koszulkami pracowaliśmy dotychczas:
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline Estera

Odp: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy
« Odpowiedź #316 dnia: 28 Lipiec, 2020, 14:16 »
   Witam wszystkich serdecznie czekających na wieści z tematu: "Co słychać w naszej działalności?"
   U mnie akcja z okazji ... 26 lipca 2020 roku ...:-*... przebiegła pomyślnie ... :-* :-*
   Plakaty z okazji ... Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Strażnicy ... zawisły w tym roku w wielu miejscach terenu mojego zboru.
   Nie tylko pod salą królestwa.

   Były starsze wydania, ale też zawisły plakaty najnowszej produkcji z memami, całkiem świeżutkie pomysły.
   Tu wstawiam zdjęcia tylko z bramy z pod sali królestwa.
   Zdjęcia były robione nocą, więc nie widać budynku sk.
   Ale to charakterystyczne ogrodzenie stosowane przez jw.org przy budowie takich obiektów, mówi samo za siebie :)) :))
   Pozdrawiam.
   
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Estera

Odp: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy
« Odpowiedź #317 dnia: 28 Lipiec, 2020, 15:27 »
                             
                                            Kilka słów o tej międzynarodowej inicjatywie, czyli o ...


          ... MIĘDZYNARODOWYM DNIU PAMIĘCI O OFIARACH STRAŻNICY ...
                                                                        :'( :'( :'( :'( :'(


  "Obchody Dnia Pamięci Ofiar Strażnicy zostały zainicjowane w 26 lipca 2014 w Stanach Zjednoczonych,
   by upamiętnić na całym świecie ofiary okrutnej polityki Towarzystwa Strażnica (obecnie związek wyznania "Świadkowie Jehowy w Polsce").
   W różnych częściach świata ludzie zostawiali przy Salach Królestwa kwiaty, maskotki czy własnoręcznie wykonane ulotki
   w hołdzie swoim najbliższym, których stracili.

   Warto wiedzieć:
   Dziesiątki tysięcy byłych i obecnych Świadków Jehowy straciło życie lub poświęciło swoje rodziny,
   zdrowie fizyczne i psychiczne z powodu krzywdzącej polityki, jaką prowadzi Towarzystwo Strażnica.
   Niektórzy odrzucili możliwość ratowania swojego życia czy życia swoich najbliższych, nie zgadzając się na transfuzję krwi czy przeszczep.     
   Inni zaś zostali całkowicie odrzuceni przez swoje rodziny, gdy postanowili opuścić tę grupę wyznaniową, zwłaszcza osoby młode.
   Jeszcze inni muszą znosić codzienną przemoc domową.
   Mam na myśli kobiety, które zachęcano do pozostania ze znęcającym się nad rodziną mężem w nadziei, że się zmieni.
   Dziecięce ofiary napaści seksualnej muszą przedstawić drugiego świadka tego czynu, aby zostać wysłuchane.
   Ofiary gwałtu mogą spotkać się z oskarżeniem o prowokowanie swojego oprawcy,
   zaś przemoc wobec dzieci będzie traktowana jako sposób egzekwowania posłuszeństwa.

   (...)

   Zachęcamy do utrwalenia swoich obchodów Dnia Pamięci (filmy, zdjęcia),
   byśmy mogli zamieścić je na naszym profilu na FB – Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy.
   Upewnijcie się też, że na pozostawionych przez Was kwiatach, kartce znajduje się adres naszej strony,
   by również inni mogli dowiedzieć się, dlaczego obchodzimy ten Dzień.
   Dla tych, którzy muszą pozostać anonimowi lub którzy nie chcą, czy nie mogą odwiedzić w tym Dniu Sali Królestwa,
   mogą taki hołd pamięci złożyć w dowolnym miejscu; może to być miejski park czy pobliski zagajnik.
   Każdy może to zrobić na swój sposób, może wystarczyć nawet żółta wstążka.
   To zdarzenie nie ogranicza się tylko do byłych czy obecnych Świadków Jehowy,
   ale może je obchodzić każdy, kto sprzeciwia się okrutnym zasadom tam panującym.
   W ten sposób możemy wszyscy pokazać wsparcie i solidarność z jej ofiarami.
   
   Organizator: Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy - Watchtower Victims Memorial Day clock"

   Informację zaczerpnięto z:
   https://www.facebook.com/events/świat/dzień-pamięci-ofiar-strażnicy/568368946636449/
« Ostatnia zmiana: 28 Lipiec, 2020, 15:36 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Estera

Odp: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy
« Odpowiedź #318 dnia: 28 Lipiec, 2020, 19:38 »
   Akcja zajęła mi trochę czasu.
   Ale to bardzo dobrze spędzony czas, pogoda dopisała, deszcz nie padał, wiatru nie było.
   Więc jakby co, mogę sobie zaliczyć ... ;D ;D ... conajmniej trochę godzinek służby odstępczej :)) :)) :))
   Triss :-*
   Jak Ci brakuje godzin pionierskich do sprawozdania, śmiało, mogę Ci je odstąpić :-* :-*
   Bo ja już tych sprawozdań korporacyjno - strażnicowych, na statystyki strażnicowe w zborze nie zdaję ... o cho, cho, już conajmniej kilka lat.


   A tu dalszy ciąg zdjęć z mojej nocnej akcji.
   Inne miejsca publiczne ...
   Nie wymieniam, żeby nie ułatwiać zadania szpiegom zborowym.
   Niech sobie te plakaty spokojnie powiszą tam, gdzie je zawiesiłam.
   Pozdrawiam :-* :-* :-*
   
 
« Ostatnia zmiana: 28 Lipiec, 2020, 19:40 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 546
  • Polubień: 4643
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy
« Odpowiedź #319 dnia: 29 Lipiec, 2020, 15:31 »
Brawo Estero. Jesteś dzielnym długodystansowcem  :)


Offline Estera

Odp: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy
« Odpowiedź #320 dnia: 29 Lipiec, 2020, 16:54 »
Brawo Estero. Jesteś dzielnym długodystansowcem  :)

   Efekciemotyla :-* :-*

   Dzięki za słowa uznania, miło mi.
   Myślę i jestem wręcz przekonana, że działamy w słusznej sprawie, inaczej nie angażowałabym się w to plakatowanie.
   Nawet jeśli tylko jedna osoba miałaby to zobaczyć i przeczytać, to każde jedne życie jest cenne, ocalone od tej religii - korporacji.
   Niech informacja biegnie do ludzi.
   Teraz będę czekała na to, że ktoś mnie o coś zapyta z tych ulotek.
   Napewno potwierdzę zawarte tam treści.


   Jak już pisałam wcześniej, plakaty rozwieszałam po terenie całego zboru.
   Tu dla przykładu zdjęcia z bramki jednego z obecnych starszych.
   Bardzo chciałabym się dowiedzieć, jakie emocje przez niego przeszły, gdy je zobaczył i ze swojej bramki i skrzynki na listy zdejmował.
   Może uda mi się coś dowiedzieć, to się napewno nimi z Wami podzielę.
   Pozdrawiam.

  "Estera"
      :-* :-*
   
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Takajaja

Odp: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy
« Odpowiedź #321 dnia: 29 Lipiec, 2020, 17:01 »
Estera,

Trzeba bylo jakims super glue mu na skrzynce przykleic 🤣. Ale by chlop miał skrobania...


Offline Technolog

Odp: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy
« Odpowiedź #322 dnia: 29 Lipiec, 2020, 17:37 »
 
   Jak już pisałam wcześniej, plakaty rozwieszałam po terenie całego zboru.
   Tu dla przykładu zdjęcia z bramki jednego z obecnych starszych.
   Bardzo chciałabym się dowiedzieć, jakie emocje przez niego przeszły, gdy je zobaczył i ze swojej bramki i skrzynki na listy zdejmował.
   Może uda mi się coś dowiedzieć, to się napewno nimi z Wami podzielę.
   Pozdrawiam.

  "Estera"
      :-* :-*
 
Nie sądzę że to takie wspaniałe.
Rozwieszanie na płocie instytucji ok rozumiem, ale na prywatnym płocie osoby którą wiekszosc w okolicy zna i kojarzy z SJ to już jest chyba moim zdaniem dyskryminacja pod paragrafy.
Ty walczysz z instytucją czy z osobna z jej członkami?

Wiele razy czytałem na forum że nikt nie ma nic przeciwko SJ jako pojedynczym osobom ale zasadom religii.
A tu proszę, całkiem co innego widzę.


Offline Estera

Odp: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy
« Odpowiedź #323 dnia: 29 Lipiec, 2020, 17:50 »
Rozwieszanie na płocie instytucji ok rozumiem, ale na prywatnym płocie osoby którą wiekszosc w okolicy zna i
kojarzy z SJ to już jest chyba moim zdaniem dyskryminacja pod paragrafy.
Ty walczysz z instytucją czy z osobna z jej członkami?
   Technologu.
   W zborze starszy, to śrubka korporacyjna i jest jak reprezentant instytucji, władza oddolna w zborze.
   To nie walka z członkiem, indywidualnie.
   To docieranie też z informacją do zaślepionych wskazówkami strażnicowymi, starszych.
   Nie sądzę, że to podlega pod paragrafy.
   Poza tym, plakaty i ulotki zawierają prawdę o świadkach Jehowy.
   Tam nie ma nic szkalującego.

Wiele razy czytałem na forum że nikt nie ma nic przeciwko SJ jako pojedynczym osobom ale zasadom religii.
A tu proszę, całkiem co innego widzę.
   To nie do końca jest prawdą.
   Oczywiście, jest wielu porządnych świadków, którzy są naprawdę w porządku.
   Ale są też tacy, co nie trzymają się żadnych norm i o takich też tu na forum można przeczytać.
   I przeciwko takim się ma wiele do zarzucenia i otwarcie się o tym mówi.
   Na przykład alkoholicy, przemocowcy, pedofile zborowi czy naciągacze podatkowi i inni krętacze i złodzieje podobnych nacji  :'( :'(


« Ostatnia zmiana: 29 Lipiec, 2020, 18:01 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Technolog

Odp: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy
« Odpowiedź #324 dnia: 29 Lipiec, 2020, 18:28 »
   Technologu.
   W zborze starszy, to śrubka korporacyjna i jest jak reprezentant instytucji, władza oddolna w zborze.
   To nie walka z członkiem, indywidualnie.
   To docieranie też z informacją do zaślepionych wskazówkami strażnicowymi, starszych.
Mam na myśli jawną publiczna dyskryminację religijną konkretnej osoby.
Jeśli wrzucilaś my to do skrzynki prywatnej to OK ale jak powieszone na połocie że pół osiedla to widzi treść to już nie jest w porządku.
Takie moje zdanie.

« Ostatnia zmiana: 29 Lipiec, 2020, 18:29 wysłana przez Technolog »


Offline NNN

Odp: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy
« Odpowiedź #325 dnia: 29 Lipiec, 2020, 23:22 »
   Panie technolog! Bycie tutaj na forum to nie tylko pisanie, ale i czytanie, uczenie się od mądrzejszych. Pan jest tutaj między nami od kwietnia 2015 roku, a brakuje Panu elementarnej wiedzy.  Trzeba przemyśleć także to, co się chce napisać, może lepiej by było porozmawiać z Esterą na priv, zanim się zacznie obrażać ludzi. Bo Pan mnie obraził swą niewiedzą.
  Wobec powyższego będę Pańskim tłumaczem z polskiego na nasze. Otóż tak jak Estera pisze, zamianowany starszy zboru jest osobą publiczną, a osoby publiczne można i należy krytykować, jeśli postępują źle, lub popierają opresyjny system, są jego obrońcą i wyrazicielem. Proszę mnie powiedzieć, czy jak starszy łazi po znajomych ze swego osiedla naraża się na śmieszność, kpiny i krytykę, czy nie? Czy ci z jego osiedla nie zdają sobie sprawy, że chce on zwerbować ich do ugrupowania, które ich zaprzęgnie do takiego samego werbowania i stania na ulicach ze stojakiem całymi godzinami? Czy kiedykolwiek ktoś tych krytykantów ukarał? Nie! bo im wolno to robić .

 To trochę dygresji. Teraz wracam do funkcji starszego, jest on aparatczykiem systemu zniewalania. Obowiązujący od 2014 roku statut Świadków Jehowy w Polsce stwierdza wyraźnie:
 "Ilekroć przepisy prawa państwowego mówią na temat osób duchownych oraz osób zakonnych, ustanowionych według przepisów prawa wewnętrznego kościołów i innych związków wyznaniowych, należy przez to rozumieć osoby sprawujące w Związku urzędy duchowe w rozumieniu niniejszego Statutu"(rozdz. 6 Art.51).

Starszy jest więc na urzędzie, jest duchowym przywódcą, inaczej duchownym, kapłanem, księdzem, biskupem; i właśnie tak go nazywają ludzie z jego najbliższego otoczenia, jego sąsiedzi: "o tutaj mieszka ich biskup".  Ale sekta destrukcyjna używa wytrychu w postaci "urzędów duchowych", a nie "duchownych sprawujących urząd". Wiemy dlaczego, nie będę się rozpisywał. Art.54 "Osoba sprawująca urząd duchowy  (...)   w związku z pełnieniem tego urzędu...". 

Materiały jakie Estera niewątpliwie Starszemu przekazała w taki sposób, służyły do zapoznania się z prawdziwą jego rolą w organizacji świadków, jak i prawdziwą, nie zakamuflowaną działalnością jego ugrupowania, krzywdzenia wiernych, odmawiania im praw (kobiety, komitety sadownicze, pedofilia, wykorzystywanie materialne i fizyczne) et cetera. W żaden sposób nie atakowały go personalnie, ani jego rodzinę. Mieściły się  więc w ramach obowiązującego prawa. Nikomu w ten sposób nie ubliżyła, ani nie rzucała kamieniami. Sama organizacja świadków uczy wszystkich, że maja być znani w najbliższym swoim otoczeniu. Zaznaczam, że starszy funkcją ma za to wieloletnie "sprawowanie urzędu" dodatek do emerytury, tak samo zresztą jak i pionier stały.
Ruch Obrony Rodziny i Jednostki, jedna z najstarszych fundacji obrony przed szkodliwymi sektami i informacji o nich pisała przed laty w artykule: "Sekty, a wolność religijna i prawa mniejszości":

"... Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu przypomniał, że wolność publicznego propagowania swoich poglądów religijnych wiąże się z koniecznością tolerowania ich krytyki. To bardzo ważne, ponieważ w Polsce "nietolerancja" polega najczęściej na publicznej krytyce, a przecież w imię religii dzieją się rzeczy dramatyczne.   Jakże często sekty w swojej walce o zmuszanie do milczenia krytyków powołują się na argument wolności religijnej, a przecież prawo do krytyki przekonań religijnych jest jej częścią. Stanowi ono jakby jeden z systemów "wczesnego ostrzegania" społeczeństwa."

Krytyka nie jest nietolerancją, a na pewno nie jest prześladowaniem. Wolność wyborów religii jest związana z wolnością do krytyki ich poczynań. Z tego zdania wynika więc, że Konstytucja  Rzeczypospolitej Polskiej dając nam wolność wyznawania lub przyjmowania religii według własnego wyboru, jednocześnie daje nam prawo do krytyki wypaczeń tego systemu.
Estera skorzystała ze swojego prawa i w ten sposób, niegroźny zresztą, wyraziła swoją krytykę. Ty natomiast wpisujesz się w sekciarski  lament, że to sektom dzieje się krzywda, albo ich przywódcom i ich pomagierom.
"Sekty czasami wręcz perfekcyjnie wykorzystują możliwości manipulacji opinią publiczną i organizacjami praw człowieka do... uniemożliwienia publicznej krytyki swojej działalności oraz aby żądać dla siebie wszelkich przywilejów należnym sprawdzonym przez wieki religiom. Wiele współczesnych sekt to niesłychanie potężne organizacje - dysponują milionami, jeśli nie miliardami dolarów, własnymi mediami, zespołami bezwzględnych i utalentowanych prawników, zorganizowanym lobbingiem, własnymi "uczonymi" i finansowym udziałem w walce ...z sektami!!!."   (A taka właśnie jest Organizacja świadków).

 "Publiczna krytyka takich kultów to bardzo ryzykowna działalność. Prawdziwą mniejszością w sporze z kultami są rodziny ofiar"(RORiJ).

Technolog, nie idź tą ścieżką. Nie pomagaj destrukcji. Ci starsi często gęsto nie są takimi bidokami. Umieją bronić systemu opresji rękami i zębami.

(Podkreślenia w tekście moje).

 
« Ostatnia zmiana: 29 Lipiec, 2020, 23:36 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline Vog

Odp: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy
« Odpowiedź #326 dnia: 30 Lipiec, 2020, 07:42 »
NNN, poniekąd w temacie. Napisałem Ci na priv.


Offline NNN

Odp: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy
« Odpowiedź #327 dnia: 30 Lipiec, 2020, 11:09 »
Na parę dni przed 26 lipca
« Ostatnia zmiana: 30 Lipiec, 2020, 11:14 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline Estera

Odp: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy
« Odpowiedź #328 dnia: 30 Lipiec, 2020, 11:34 »
   ... inne miejsca publiczne na terenie zboru ...
   
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Technolog

Odp: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy
« Odpowiedź #329 dnia: 30 Lipiec, 2020, 14:12 »
   Panie technolog! Bycie tutaj na forum to nie tylko pisanie, ale i czytanie, uczenie się od mądrzejszych. Pan jest tutaj między nami od kwietnia 2015 roku, a brakuje Panu elementarnej wiedzy.
...
Estera skorzystała ze swojego prawa i w ten sposób, niegroźny zresztą, wyraziła swoją krytykę. Ty natomiast wpisujesz się w sekciarski  lament, że to sektom dzieje się krzywda, albo ich przywódcom i ich pomagierom.

W odpowiedzi treści pełno, ale kompletny brak zrozumienia intencji moich postów. I jeszcze to sprawdzanie od kiedy jestem na forum jakby to miało jakieś znaczenie.
« Ostatnia zmiana: 30 Lipiec, 2020, 14:26 wysłana przez Technolog »