Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Pamiątka - danie plamy lub zakłócenie jej  (Przeczytany 4753 razy)

Offline Roszada

Odp: Pamiątka - danie plamy lub zakłócenie jej
« Odpowiedź #15 dnia: 09 Luty, 2016, 19:41 »
No niezbyt apetyczne, a ja przypomnę przestrogę, która pewnie też miała pokrycie w faktach:

*** w82/4 s. 24 Pytania czytelników ***
Podczas podawania emblematów na Pamiątce niektórzy zachowują się tak, jak gdyby te symbole miały jakąś szczególną moc. Na przykład pewne osoby skłaniają głowy ku emblematom albo je wąchają. Jest to niestosowne. ;)


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Pamiątka - danie plamy lub zakłócenie jej
« Odpowiedź #16 dnia: 09 Luty, 2016, 20:21 »
To jesli nie mają żadnej mocy, to czemu nie spożyć? ;) Można by jakiś smakowy płaski chlebuś upiec, z oliwą, rozmarynem i czosnkiem do tego łyk wina i już jest namiastka sycylijskiej kolacji  ;)
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),



Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Pamiątka - danie plamy lub zakłócenie jej
« Odpowiedź #18 dnia: 10 Luty, 2016, 07:34 »
To jesli nie mają żadnej mocy, to czemu nie spożyć? ;) Można by jakiś smakowy płaski chlebuś upiec, z oliwą, rozmarynem i czosnkiem do tego łyk wina i już jest namiastka sycylijskiej kolacji  ;)

Pan Jezus mówił: "głodnych nakarmić!"
To dlaczego nie zjeść jak częstują...  ;D
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline Roszada

Odp: Pamiątka - danie plamy lub zakłócenie jej
« Odpowiedź #19 dnia: 10 Luty, 2016, 19:56 »
Przypomniał mi się pewien epizod związany z Pamiątką.
Otóż przychodził do mnie kiedyś do poradni pogadać o ŚJ i innych wyznaniach starszy ode mnie taksówkarz.
On zaczął brać studium w taksówce, jak pisałem chyba kiedyś.
Był to czas gdy długo stało się w kolejce na postoju i on jak zaczynał o 8 rano to para ŚJ przychodziła na postój. On musiał w kolejce odstać ponad pół godziny i brał studium z nudów by wyciągnąć książki Poradnik teokratycznej... itp.

No i przyszedł czas Pamiątki. Starszy od niego wiekiem ŚJ zapraszał go na Pamiątkę, ale oczywiście ostrzegał, że tam się nie je, jak w KK.
Taksówkarz wiedział ode mnie, że w Gdańsku jest jeden pomazaniec, który spożywał Ciało Pana, ale miał na nazwisko co ciekawe Jarosz. :)
Powołał się na niego i powiedział, że też spożyje.

Ale ten dziadek ŚJ dla dobra sprawy okłamał taksówkarza słowami:
tak spożywał, ale za drugim razem rzucił kielichem o ziemię.

Taksówkarz udawał, że rozumie i obiecał, że nie będzie wobec tego spożywał.
Dziwiliśmy się że dla dobra sprawy ten ŚJ posunął się do takiego kłamstwa.
Wiedział, że ten pomazaniec mieszka na drugim końcu Gdańska, ale wszystko można by sprawdzić.
Zresztą ten pomazaniec był introligatorem i wszyscy ŚJ do niego chodzili. Ja też tam byłem kiedyś wcześniej pod pozorem info o okładkach i go pytałem o spożywanie. Potwierdził, mówiąc że jest pomazańcem od 1945.


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Pamiątka - danie plamy lub zakłócenie jej
« Odpowiedź #20 dnia: 11 Luty, 2016, 06:24 »
Dla statystyk w sprawozdaniu nawet pakt z diabłem niestraszny... ;D
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline Roszada

Odp: Pamiątka - danie plamy lub zakłócenie jej
« Odpowiedź #21 dnia: 09 Wrzesień, 2020, 19:41 »
Taka hardcorowa pamiątka to w Bułgarii kiedyś była. 
https://www.youtube.com/watch?v=1Md77W5dMkk
Natrafiłem przypadkowo na komentarz chyba tego wydarzenia:

*** yb12 ss. 35-36 Ciekawe wydarzenia z minionego roku ***
Bułgaria 17 kwietnia 2011 roku w mieście Burgas ponad sto pokojowo usposobionych osób — w tym kobiety, dzieci i osoby starsze — zgromadziło się w Sali Królestwa na uroczystości Pamiątki śmierci Chrystusa. Na zewnątrz zebrał się agresywny tłum liczący około 60 mężczyzn, którzy zaczęli obrzucać dużymi kamieniami Świadków stojących w drzwiach. Następnie próbowali siłą wedrzeć się do Sali, ale bracia zagrodzili im drogę. Natychmiast wezwano policję, niestety funkcjonariusze nie kwapili się z interwencją. Część Świadków odniosła obrażenia, a pięciu zostało odwiezionych karetką do szpitala. Mimo całego zajścia uroczystość się odbyła. W Bułgarii nasza społeczność zwykle cieszy się szacunkiem, dlatego atak ten poruszył opinię publiczną i przyczynił się do wielu pozytywnych wypowiedzi pod naszym adresem. Ciało Kierownicze zleciło braciom z 13 biur oddziałów, by zwrócili uwagę na tę napaść bułgarskim ambasadom w swoich krajach. Władze Bułgarii potępiły ten incydent, a miejscowy prokurator wniósł oskarżenie przeciwko ośmiu napastnikom.


Offline Janna

Odp: Pamiątka - danie plamy lub zakłócenie jej
« Odpowiedź #22 dnia: 09 Wrzesień, 2020, 22:34 »
Ja pamiętam sytuację jak wykład pamiątkowy się już zaczął, cisza i skupienie na sali a tu nagle łubudu!!! Pulpit mównicy który był zbyt słabo przykręcony zjechał z hukiem na dół 😂 a żeby było śmieszniej to po poprawce porządkowych sytuacja się powtórzyła i wtedy już było widać zażenowanie mówcy oraz rozglądanie się ludzi po sali.... za drugim razem dokręcili już na maxa 😂😂😂
Miłość warunkowa to nie jest miłość - to manipulacja.