Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy Świadkowie Jehowy mają Ducha Św. (ducha św.)?  (Przeczytany 8111 razy)

Offline ufoludek

Odp: Czy Świadkowie Jehowy mają Ducha Św. (ducha św.)?
« Odpowiedź #30 dnia: 22 Grudzień, 2016, 10:32 »
Często spotykałem się z ironicznymi stwierdzeniami ŚJ na temat tego, że ktoś posiada Ducha Św.
A co dziś czytam w Strażnicy?

"Niekiedy spotykamy w służbie ludzi, którzy mówią: „Mamy
ducha świętego
”. Ale czy okazywana przez nas wytrwałość w tym dziele nie
świadczy, że to my go mamy? (Dzieje 1:8; 1 Piotra 4:14)" (Strażnica maj 2016 s. 12).

Pytanie do tego akapitu:

"Skąd wiadomo, że Świadkowie Jehowy mają ducha świętego?" (s. 12).


Nie wiem co o tym myśleć. Czyżby jakieś przebudzenie duchowe w organizacji? ;)
No i jak zwykle pytanie w stylu: Kto jest najładniejszy w klasie i dlaczego ja? ;D
"To nie tak, że boję się umrzeć. Po prostu nie chciałabym być w pobliżu kiedy to się stanie" ;-)


Offline Inka

Odp: Czy Świadkowie Jehowy mają Ducha Św. (ducha św.)?
« Odpowiedź #31 dnia: 22 Grudzień, 2016, 12:12 »
Ducha mają, ale tej ciemnej strony mocy, zwłaszcza Ci-odpowiedzialni za wymyślanie tych bajek.
Ja bym wyliczyła : ducha kłamstwa, ducha zwodzenia i manipulacji, ducha pychy /to te podstawowe/. Takiego ducha była Jezebel, manipulowała słabym Achabem.

To na prawdę błogosławieństwo Boże wyrwać się spod działania tak zwodniczej mocy.



Offline pies berneński

Odp: Czy Świadkowie Jehowy mają Ducha Św. (ducha św.)?
« Odpowiedź #32 dnia: 24 Grudzień, 2016, 08:09 »
Kiedyś miałem przyjemność rozmawiać z osobą,która jak twierdziła miała dar Ducha i potrafiła mówić językami.
 To dopiero była spektakularna jazda .Żaden językoznawca,by się pewnie nie połapał w jakim języku mówił gościu.
I bądź tu mądry,jak dzisiaj oddziałuje Duch.
Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić.


Offline Roszada

Odp: Czy Świadkowie Jehowy mają Ducha Św. (ducha św.)?
« Odpowiedź #33 dnia: 22 Sierpień, 2018, 20:45 »
Taki tekst był też:

   „Duch Boży spoczywa też na »drugich owcach«, nie tylko na pomazanym ostatku” (Strażnica Nr 22, 1952 s. 15 [ang. 15.01 1952 s. 63]).

Spoczywa, ale nie działa. ;D


Offline Roszada

Odp: Czy Świadkowie Jehowy mają Ducha Św. (ducha św.)?
« Odpowiedź #34 dnia: 29 Sierpień, 2018, 19:15 »
   Chciałoby się zapytać, a jakie ‘świadectwo ducha’ mają członkowie „wielkiej rzeszy”, iż „mają ducha”, że mają go „w jednakowej mierze”, jak pomazańcy? „Skąd oni o tym wiedzą”, że „duch na nich spoczywa”?  :-\


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 000
  • Polubień: 8491
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Czy Świadkowie Jehowy mają Ducha Św. (ducha św.)?
« Odpowiedź #35 dnia: 29 Sierpień, 2018, 22:11 »
moje trzy grosze:
Czy Świadkowie Jehowy mają Ducha Św. (ducha św.)?

Zastanawiam się z jakich czerpią źródeł wypowiedzi w takim głębokim temacie?- Czy na tajnych spotkaniach pomiędzy mafijnym zarządem(Ww) a instytucją niebiańską - samym BOGIEM.
Mogę powiedzieć, że również posiadam moc DŚ i każdy z Nas tak może przedstawiać swoją osobę, ale to szaleństwo na zdrowy rozsądek czy nie mówię istotnej rzeczy.
Aby odpowiedzieć na tak trudne pytanie, musiałaby osoba/y mięć jakiekolwiek niezaprzeczalne dowody, a nie wyssane z palca naiwne twierdzenia czy stwierdzenia.
Każdy możne być samozwańcem, jeżeli ma ku temu predyspozycje i oszołamiać świat a przede wszystkim podatną grupę zwolenników, która w to wierzy stwarzając szarlatanom możliwości do dalszego istnienia.
Ohydą jest, że wspaniali (Ww), posługują się Słowem Bożym i na jego podstawie tworzą urojone mity, nakazy i zakazy.
A rzeczą głupią, naiwną jest, wiara popleczników w ich demagogię.

Jednak co można spodziewać się po społeczeństwie, które zaślepione jest niewiedzą i mające inne priorytety życiowe.
Ciemna szara masa podda się wszystkim sztuczką umiejętnie po mistrzowsku spreparowanym i okaże wiarę, przykładów można mnożyć z otaczającego nas blichtru świata.
Jedną taką metodę wypracowała perfekcyjnie sekta (Ww) i mamy naoczny dowód ogłupiania ludzkości.
Jest to działanie super doskonałe, podziwiam ich za taką manipulację masami  (daję im sześć+) za ich diabelskie poczynania, gdybym posiadał tak wyrachowany spryt i możliwości nie byłbym szarym obywatelem lecz królem.
W tym wszystkim można tylko współczuć tym, którzy ślepo idą za tą ideologią (Ww), ale od czego są szare prostackie masy, właśnie do takich miedzy innymi celów.

« Ostatnia zmiana: 29 Sierpień, 2018, 22:14 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline sawaszi

Odp: Czy Świadkowie Jehowy mają Ducha Św. (ducha św.)?
« Odpowiedź #36 dnia: 29 Sierpień, 2018, 23:45 »
   Chciałoby się zapytać, a jakie ‘świadectwo ducha’ mają członkowie „wielkiej rzeszy”, iż „mają ducha”, że mają go „w jednakowej mierze”, jak pomazańcy? „Skąd oni o tym wiedzą”, że „duch na nich spoczywa”?  :-\
 
Bo takie mają "odczucia i nadzieje" - 'oni tak to myślą i czują' , "duchem" . Niepojęte ..
Zapytaj innych "guru" i przywódców plemiennych - dla czego chcą kierować innymi ..
Temat zostawiam Tobie samemu - bo wnikliwy jesteś  :) .
Pozdrawiam .