Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Wita was gerontas.  (Przeczytany 4335 razy)

Offline gerontas

Wita was gerontas.
« dnia: 18 Styczeń, 2016, 08:09 »
Witam wszystkich.

Od jakiegoś czasu czytam posty na tym forum i w końcu zdecydowałem się zarejestrować.
Pozwólcie, że od czasu do czasu wrzucę coś od siebie.
Nie mam żadnego doświadczenia w pisaniu na forum więc na początku mogę popełnić jakieś błędy - wybaczcie.

Jeśli chodzi o mnie to jestem czynnym ŚJ już od wielu lat. Z biegiem czasu może napiszę coś więcej o sobie. Teraz z wiadomych względów nie mogę.

pozdrawiam,


Offline glindzior

Odp: Wita was gerontas.
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Styczeń, 2016, 08:55 »
witaj! :)


Offline M

Odp: Wita was gerontas.
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Styczeń, 2016, 09:00 »
Miło nam, że zdecydowałeś się do nas dołączyć. Czuj się u nas dobrze :).


od-nowa

  • Gość
Odp: Wita was gerontas.
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Styczeń, 2016, 10:02 »
Witam Cię serdecznie Gerontas :)


Offline Roszada

Odp: Wita was gerontas.
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Styczeń, 2016, 10:07 »
Witaj dziadku Gerontas. :)
Pisze dziadku, bo patrzę na Twą fotkę i wyciągam wnioski. ;)


Offline Szyszoonia

Odp: Wita was gerontas.
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Styczeń, 2016, 10:10 »
I ja witam Cie bardzo serdecznie  :D


Offline Stanisław Klocek

Odp: Wita was gerontas.
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Styczeń, 2016, 10:28 »
Pozwólcie, że od czasu do czasu wrzucę coś od siebie. (...) Teraz z wiadomych względów nie mogę.
Wiem. Organizacja odbiera prawo głosu z takimi jak ja, a skoro tak, to i Tobie odbierają prawo rozmawiania z takimi jak ja (my), który niema umocowania biblijnego. Najważniejsze, że przełamałeś ten nakaz:
pozdrawiam,
Również Cię 'gerontas' pozdrawiam.


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Wita was gerontas.
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Styczeń, 2016, 11:51 »

 Witaj :)

Wiedz, że jesteśmy wspaniałomyślni i już Ci wybaczamy zaocznie :D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Puszek

Odp: Wita was gerontas.
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Styczeń, 2016, 16:00 »
Witam Cię również!
Świetnie, że do nas trafiłeś bo jak widać myślących świadków nie brakuje i wciąż wybudzają się kolejne osoby.
Pozdrawiam!
"I chodź ucieknijmy stąd, nie chcę już oddychać tym zatrutym powietrzem! Chodź ucieknijmy stąd, nikt nie będzie mówił nam co dla nas jest najlepsze..."


Offline Fantom

Odp: Wita was gerontas.
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Styczeń, 2016, 18:29 »
WITAJ. Chetnie przeczytamy co Ciebie skłoniło do szukania odstępczych for:)
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline gerontas

Odp: Wita was gerontas.
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Styczeń, 2016, 19:42 »
Dziękuję wszystkim za ciepłe przyjęcie na forum.

WITAJ. Chetnie przeczytamy co Ciebie skłoniło do szukania odstępczych for:)

Pomniejszych przyczyn było wiele. Natomiast bezpośrednią przyczyną było nowe zrozumienie ("światło") w kwestii pokolenia. Oglądnąłem październikowy program na jw broadcasting, gdzie była wytłumaczona kwestia "pokolenia". Poczułem się wtedy tak jakby CK potraktowało mnie jak idiotę. Niedługo po tym na zgromadzeniu usłyszałem zachętę by badać nowe światła. Dokładnie tak zrobiłem ale nie tak jak chciało CK.
Wziąłem do reki Biblię a nie Strażnicę nie Przekład Nowego Świata a Biblię Warszawską i Tysiąclecia. Zbadałem kwestię "pokolenia" i "niewolnika wiernego i roztropnego".
Stąd moja obecność na forum.


Offline Safari

Odp: Wita was gerontas.
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Styczeń, 2016, 19:43 »
Cześć Gerontas :D

Miłego pobytu tutaj  :D Ciekawa jestem Twojej historii, ale pewnie, wszystko w swoim czasie :D
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline Iza

Odp: Wita was gerontas.
« Odpowiedź #12 dnia: 18 Styczeń, 2016, 19:57 »
Cieszę się, że kolejna osoba z otwartym umysłem przełamuje"
 strasznicowe" schematy myślowe. Witam serdecznie i mam nadzieję, ze  zTwoich przemyśleniami my skorzystamy a Ty z kolei znajdziesz tu coś wartościowego dla siebie .
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Offline M

Odp: Wita was gerontas.
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Styczeń, 2016, 20:11 »
Pomniejszych przyczyn było wiele. Natomiast bezpośrednią przyczyną było nowe zrozumienie ("światło") w kwestii pokolenia. Oglądnąłem październikowy program na jw broadcasting, gdzie była wytłumaczona kwestia "pokolenia". Poczułem się wtedy tak jakby CK potraktowało mnie jak idiotę.

Uff, czyli jednak to nie tylko ja tak się czułem jeśli chodzi o kwestię pokolenia, jeszcze będąc mentalnie wewnątrz :).


Offline gerontas

Odp: Wita was gerontas.
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Styczeń, 2016, 03:27 »
Tak jeszcze pod wpływem emocji związanych z rejestracją na tym forum, chciałbym Wam powiedzieć, że cieszę się z mojej obecności w tym miejscu, ponieważ mogę tu wyrazić swoje odczucia w nadziei, że ktoś mnie zrozumie bo przeżywa lub przeżywał to co ja teraz w życiu. Smutne jest to, że nikim z "przyjaciół" w zborze nie mogę szczerze porozmawiać. Natomiast tu będę mógł wyrazić swoje odczucia i opinie.

WITAJ. Chetnie przeczytamy co Ciebie skłoniło do szukania odstępczych for:)

Chciałbym się jeszcze krótko ustosunkować do tego co fantom napisał. Jakoś nie lubię słowa odstępca.
Dla mnie odstępca to ktoś kto odstępuje od wiary w Boga i Jezusa Chrystusa. Natomiast wielu, którzy są na tym forum nie odstąpiło od wiary, chyba ,że od wiary w ludzkie i omylne ciało kierownicze. To nawet należy ich pochwalić za powrót do wiary w Boga i Jezusa, którzy przemawiają do nas przez swoje Słowo i Ducha.
« Ostatnia zmiana: 19 Styczeń, 2016, 03:30 wysłana przez gerontas »