Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Wita was gerontas.  (Przeczytany 4334 razy)

Offline M

Odp: Wita was gerontas.
« Odpowiedź #15 dnia: 19 Styczeń, 2016, 07:34 »
Smutne jest to, że nikim z "przyjaciół" w zborze nie mogę szczerze porozmawiać. Natomiast tu będę mógł wyrazić swoje odczucia i opinie.

Nawet nie wiesz jak często to słyszymy. Zresztą, jeszcze do niedawna sam tak mówiłem gdy próbowałem z innymi w zborze rozmawiać o swoich wątpliwościach. Ta organizacja na całym świecie postępuje tak samo - piętnuje niezależne myślenie w taki sposób, że wszyscy jej członkowie pilnują się nawzajem czy czasem ktoś nie myśli "nie po Bożemu".

Chciałbym się jeszcze krótko ustosunkować do tego co fantom napisał. Jakoś nie lubię słowa odstępca.
Dla mnie odstępca to ktoś kto odstępuje od wiary w Boga i Jezusa Chrystusa. Natomiast wielu, którzy są na tym forum nie odstąpiło od wiary, chyba ,że od wiary w ludzkie i omylne ciało kierownicze. To nawet należy ich pochwalić za powrót do wiary w Boga i Jezusa, którzy przemawiają do nas przez swoje Słowo i Ducha.

Przywykniesz do niego :). Tak jak piszesz, każdy to słowo rozumie inaczej. Ja osobiście też go kiedyś nie lubiłem, ale z czasem, gdy całkowicie przestałem utożsamiać się z organizacją Świadków Jehowy zdałem sobie sprawę że tak - jestem odstępcą od destrukcyjnej sekty, która mną przez wiele lat manipulowała. I jestem dumny z tego, że udało mi się uciec z jej macek.


Offline Safari

Odp: Wita was gerontas.
« Odpowiedź #16 dnia: 19 Styczeń, 2016, 09:13 »

Chciałbym się jeszcze krótko ustosunkować do tego co fantom napisał. Jakoś nie lubię słowa odstępca.
Dla mnie odstępca to ktoś kto odstępuje od wiary w Boga i Jezusa Chrystusa. Natomiast wielu, którzy są na tym forum nie odstąpiło od wiary, chyba ,że od wiary w ludzkie i omylne ciało kierownicze. To nawet należy ich pochwalić za powrót do wiary w Boga i Jezusa, którzy przemawiają do nas przez swoje Słowo i Ducha.

;) to chyba jestem odstępcą wg Twojej definicji. :D mam do tego dystans bo to wszystko to tylko słowa - ja się nie nazywam ateistką, choć najbliżej mi do tego zestawu poglądów (pomijam,to że odstępcy/ateiści (spora ich część) nie odrzucają hipotezy istnienia Boga - ponieważ nie da się na dzis ani jej udowodnić ani calkowicie wykluczyć - po prostu uważają, że jest ona bardzo mało prawdopodobna :) no ale nie chcę tu tworzyć off topa ;) mam nadzieję, że pobyt na forum ukaże Ci cały przekrój osobowości i poglądów i to, że można różnić się pięknie i mocno ;)

Nie to, co w WTSie... jednomyślność, jednostajność, jedna prawda.
« Ostatnia zmiana: 19 Styczeń, 2016, 09:16 wysłana przez Safari »
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Wita was gerontas.
« Odpowiedź #17 dnia: 19 Styczeń, 2016, 11:09 »
Tak jeszcze pod wpływem emocji związanych z rejestracją na tym forum, chciałbym Wam powiedzieć, że cieszę się z mojej obecności w tym miejscu, ponieważ mogę tu wyrazić swoje odczucia w nadziei, że ktoś mnie zrozumie bo przeżywa lub przeżywał to co ja teraz w życiu. Smutne jest to, że nikim z "przyjaciół" w zborze nie mogę szczerze porozmawiać. Natomiast tu będę mógł wyrazić swoje odczucia i opinie.

  Doskonale Cię rozumiem. Sama gdy trafiłam na forum, poczytałam i nagle poczułam jakąś ulgę. To co mi wmawiali świadkowie, (że jestem słaba, gorsza, zła, nie zasługuję na nic dobrego, że diabeł teraz jest moim bogiem ) to jeden wielki chłam który wciskają wszystkim ludziom którzy odważyli się sprzeciwić lub odejść.
Trafiłam na forum i czułam że ktoś mnie rozumie. Pewnie, każdy jest inny, poglądy się ścierają. Jednak Ci ludzie byli mi o wiele bliżsi niż tamci "przyjaciele" z organizacji.

I właśnie dzięki takim miejscom niejedna osoba szybciej się pozbiera,uwierzy w siebie i niejednokrotnie nie wyląduje na kozetce u psychiatry.
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Dianne

Odp: Wita was gerontas.
« Odpowiedź #18 dnia: 19 Styczeń, 2016, 13:23 »
Uszanowanko! :D
Biegała dziewczynka po polu minowym i machała rączkami na pięć kilometrów.