Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Tylko u nas -Nadzorca Strefy w Polsce- niedzielny wykład on-line ;  (Przeczytany 24919 razy)

Offline Janosik

Odp: Tylko u nas -Nadzorca Strefy w Polsce- niedzielny wykład on-line ;
« Odpowiedź #45 dnia: 22 Kwiecień, 2015, 11:39 »
Arianna niezła refleksja, ja tez lubialem Alternatywy 4.
Jestem homofobem.


Offline gedeon

Odp: Tylko u nas -Nadzorca Strefy w Polsce- niedzielny wykład on-line ;
« Odpowiedź #46 dnia: 26 Kwiecień, 2015, 12:01 »
Arianna niezła refleksja, ja tez lubialem Alternatywy 4.
Dokładnie, trafne porównanie.


Offline Ella

Odp: Tylko u nas -Nadzorca Strefy w Polsce- niedzielny wykład on-line ;
« Odpowiedź #47 dnia: 17 Czerwiec, 2015, 10:18 »
pięcioletnia  dziewczynka prowadzi  studia  biblijne  -   moje  dzieci  też były rogarnięte  i niegłupie  , ale  jestem pewna ,że  nikt  poważny  nie  dałby   sobie wmówić czegokolwiek  przez  pięcioletnie  dziecko  :o
Nowożytne „kosztowności”

Strażnica — 2000
w00 15.1 ss. 14-19 ak 11 Wygląda na to, że do roku 1935 zakończyło się zasadnicze kompletowanie chrześcijan namaszczonych duchem.* Ale Jehowa nie zaprzestał otaczania chwałą swego domu. Miały jeszcze do niego napłynąć „kosztowności”. Jak pamiętamy, arcykapłan w Izraelu składał na ofiarę dwoje zwierząt: byka za grzechy kapłanów oraz kozła za grzechy plemion niekapłańskich. Skoro kapłani wyobrażają pomazańców, którzy mają razem z Jezusem przebywać w niebiańskim Królestwie, to kto jest odpowiednikiem plemion niekapłańskich? Odpowiedzi dostarczają słowa Jezusa zanotowane w Ewangelii według Jana 10:16: „Mam drugie owce, które nie są z tej owczarni; te również muszę przyprowadzić i będą słuchać mego głosu, i będzie jedna trzoda, jeden pasterz”. A zatem z przelanej krwi Jezusa odnoszą pożytek dwie grupy: pierwszą są chrześcijanie mający nadzieję na panowanie z Jezusem w niebie, drugą — osoby spodziewające się żyć wiecznie w raju na ziemi. Najwidoczniej właśnie tę drugą grupę wyobrażają „kosztowności” z proroctwa Aggeusza (Micheasza 4:1, 2; 1 Jana 2:1, 2).

12 Owe „kosztowności” wciąż napełniają dom Jehowy. W ostatnich latach zniesiono ograniczenia w Europie Wschodniej, niektórych rejonach Afryki i w innych krajach, toteż dobra nowina o ustanowionym Królestwie Bożym może być z powodzeniem głoszona na terenach dotąd nietkniętych. Gdy osoby cenne niczym kosztowności znajdą się już w duchowej świątyni Bożej, same starają się zgodnie z nakazem Jezusa pozyskiwać następnych uczniów (Mateusza 28:19, 20). W swej działalności napotykają wielu ludzi młodych i starych, którzy też mogą się stać „kosztownościami”, napełniając chwałą dom Jehowy. Rozważmy choć kilka przykładów.

13 W Boliwii pięcioletnia dziewczynka, córka Świadków, poprosiła nauczycielkę o zwolnienie z zajęć szkolnych w tygodniu wizyty nadzorcy obwodu. Dlaczego? W ciągu całego tego specjalnego tygodnia chciała brać udział w służbie kaznodziejskiej. Zaskoczyła tym rodziców, ale zarazem sprawiła im radość swą piękną postawą. Dziewczynka ta prowadzi obecnie pięć domowych studiów biblijnych, a niektórzy z zainteresowanych uczęszczają już na chrześcijańskie zebrania. Do Sali Królestwa przyprowadziła nawet swą nauczycielkę. Być może część osób, z którymi studiuje Biblię, okaże się „kosztownościami” przysparzającymi chwały domowi Jehowy.
"Ateizm  jest  afirmacją  życia , pod  tym względem nie  dorównuje  mu żadna religia "


Offline Rosie

Odp: Tylko u nas -Nadzorca Strefy w Polsce- niedzielny wykład on-line ;
« Odpowiedź #48 dnia: 18 Czerwiec, 2015, 10:07 »
Znam zainteresowanych tej dziewczynki, to: lalka Barbie, myszka Mickey, Scooby Doo, smerf Ważniak i księżniczka Elsa. Zdaje się że roztropny mędrzec z Brooklinu który wydumał ten przykład nie ma pojęcia o rozwoju dzieci. 5-latek zwykle zna litery i jest w stanie przeczytać krótkie, proste słowa ale z pewnością nie potrafi samodzielnie czytać Biblii. Obrzydliwy przekaz ze strony niewolnika - zabierzcie dzieciom dzieciństwo i zabawki - zamiast tego służba kaznodziejska.


Offline Ella

Odp: Tylko u nas -Nadzorca Strefy w Polsce- niedzielny wykład on-line ;
« Odpowiedź #49 dnia: 18 Czerwiec, 2015, 11:16 »
Znam zainteresowanych tej dziewczynki, to: lalka Barbie, myszka Mickey, Scooby Doo, smerf Ważniak i księżniczka Elsa. Zdaje się że roztropny mędrzec z Brooklinu który wydumał ten przykład nie ma pojęcia o rozwoju dzieci. 5-latek zwykle zna litery i jest w stanie przeczytać krótkie, proste słowa ale z pewnością nie potrafi samodzielnie czytać Biblii. Obrzydliwy przekaz ze strony niewolnika - zabierzcie dzieciom dzieciństwo i zabawki - zamiast tego służba kaznodziejska.
pierwsze cztery  słowa  Twojego  postu wprowadziły   mnie  w  stan  niewypowiedziany  , a przy  kolejnych położyłam  się  i  rozpłakałam  ze  śmiechu - przez 20 lat  w organizacji  nie  widziałam  takich  geniuszy wśród  dzieci   , nawet  tych  najbardziej wytresowanych   a  tu  taka  perełka  ::) Masz  rację -  redaktor  albo nie  ma pojęcia o  czym  pisze  albo  ma  , bo  po  prostu jest  przekonany  ,że  ciemny lud   przyjmie  wszystko ;
p.s.  nie  wiem  kto  to  jest  księżniczka  Elsa , ech... starzeje  się  człowiek  :'(
"Ateizm  jest  afirmacją  życia , pod  tym względem nie  dorównuje  mu żadna religia "


Offline matus

Odp: Tylko u nas -Nadzorca Strefy w Polsce- niedzielny wykład on-line ;
« Odpowiedź #50 dnia: 18 Czerwiec, 2015, 11:28 »
p.s.  nie  wiem  kto  to  jest  księżniczka  Elsa
https://www.youtube.com/watch?v=moSFlvxnbgk
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


Offline Rosie

Odp: Tylko u nas -Nadzorca Strefy w Polsce- niedzielny wykład on-line ;
« Odpowiedź #51 dnia: 18 Czerwiec, 2015, 12:14 »
 
pierwsze cztery  słowa  Twojego  postu wprowadziły   mnie  w  stan  niewypowiedziany  , a przy  kolejnych położyłam  się  i  rozpłakałam  ze  śmiechu
Śmiech to zdrowie :)
Prawda jest taka że każda 5-latka chce być księżniczką Elsą a nie pionierką.
Gdyby podano przykład pięcioletniej dziewczynki która bawiła się lalkami i misiami w zebranie lub studium a potem je ochrzciła w misce z wodą to bym uwierzyła bo to by było typowe dla tego okresu rozwoju dziecka - naśladowanie czynności dorosłych ale przypisywanie 5-latce cech dorosłego, fanatycznie myślącego człowieka to już hardcore


Offline Weteran

Odp: Tylko u nas -Nadzorca Strefy w Polsce- niedzielny wykład on-line ;
« Odpowiedź #52 dnia: 04 Lipiec, 2015, 19:54 »
Wieje nudą, wieje - czyli przemówienie nadorcy strefy. Oczywiście nie obyło się bez fałszowania Biblii :P :P :P

http://rozpoznacieichpoichowocach.blogspot.com/2015/04/wieje-nuda-wieje-czyli-przemowienie.html
Weteran

Ignoruję posty: accurate, Ebed, Efektmotyla, Efezjan, Kamil. Przebudzony, sabekk, tomek_s, ZAMOS


Offline Robertus

Odp: Tylko u nas -Nadzorca Strefy w Polsce- niedzielny wykład on-line ;
« Odpowiedź #53 dnia: 08 Sierpień, 2015, 18:59 »
Wieje nudą, wieje - czyli przemówienie nadorcy strefy. Oczywiście nie obyło się bez fałszowania Biblii :P :P :P

http://rozpoznacieichpoichowocach.blogspot.com/2015/04/wieje-nuda-wieje-czyli-przemowienie.html

Mądryś, podaj wykład z 'nie z fałszowania Biblii'.
NIC ale to kompletnie NIC nie podasz, bo... się ośmieszysz.


Offline Roszada

Odp: Tylko u nas -Nadzorca Strefy w Polsce- niedzielny wykład on-line ;
« Odpowiedź #54 dnia: 08 Sierpień, 2015, 19:00 »
Mądryś, podaj wykład z 'nie z fałszowania Biblii'.
NIC ale to kompletnie NIC nie podasz, bo... się ośmieszysz.
Dla ciebie wszyscy się ośmieszają.
Znam cię z innych forów.
Ty chyba nie masz żadnych przyjaciół, skoro z wszystkich szydzisz, co?


Offline Robertus

Odp: Tylko u nas -Nadzorca Strefy w Polsce- niedzielny wykład on-line ;
« Odpowiedź #55 dnia: 08 Sierpień, 2015, 19:02 »
Dla ciebie wszyscy się ośmieszają.
Znam cię z innych forów.
Ty chyba nie masz żadnych przyjaciół, skoro z wszystkich szydzisz, co?

Na forach na ogół tak. Mam mnóstwo przyjaciół tylko nie 'porąbańców', dla których istnieje tylko NET.
Gdyby wyłączyć prąd, większość z tutejszych forumowiczów NIE ISTNIEJE :D
Ty też! ;)


Offline Roszada

Odp: Tylko u nas -Nadzorca Strefy w Polsce- niedzielny wykład on-line ;
« Odpowiedź #56 dnia: 08 Sierpień, 2015, 19:07 »
Na forach na ogół tak. Mam mnóstwo przyjaciół tylko nie 'porąbańców', dla których istnieje tylko NET.
Gdyby wyłączyć prąd, większość z tutejszych forumowiczów NIE ISTNIEJE :D
Ty też! ;)
Nie bój się chłopie mi prąd do netu niepotrzebny.
Nawet mi net niepotrzebny. Do 2011 wcale nie używałem.
Pierwsze książki swoje pisałem na maszynie. ;D


Offline Robertus

Odp: Tylko u nas -Nadzorca Strefy w Polsce- niedzielny wykład on-line ;
« Odpowiedź #57 dnia: 08 Sierpień, 2015, 19:13 »
I kogo to obchodzi, że mnożysz posty i książki, które są po trzykroć tym samym jak poprzednie? Coraz mniejsza podaż, więc MUSIAŁEŚ przejść na NET, aby zaistnieć. Dziś NIKT by papierowej wersji nie kupił oprócz kilku 'zapaleńców' :D
Bez NET'a nie istniejesz. Więc musiałeś się 'przekwalifikować'. Renty z tego mieć nie będziesz, spokojnie. Po jakimś czasie nawet najbardziej zagorzali antyŚJ będą mieli dość, bo... oni na ogół wszystkich ŚJ mają w nosie, a sprzeciw (w Twoim wydaniem) na ogół NIC nie daje  ;)


Offline Roszada

Odp: Tylko u nas -Nadzorca Strefy w Polsce- niedzielny wykład on-line ;
« Odpowiedź #58 dnia: 08 Sierpień, 2015, 19:18 »
I kogo to obchodzi, że mnożysz posty i książki, które są po trzykroć tym samym jak poprzednie? Coraz mniejsza podaż, więc MUSIAŁEŚ przejść na NET, aby zaistnieć. Dziś NIKT by papierowej wersji nie kupił oprócz kilku 'zapaleńców' :D
Bez NET'a nie istniejesz. Więc musiałeś się 'przekwalifikować'. Renty z tego mieć nie będziesz, spokojnie. Po jakimś czasie nawet najbardziej zagorzali antyŚJ będą mieli dość, bo... oni na ogół wszystkich ŚJ mają w nosie, a sprzeciw (w Twoim wydaniem) na ogół NIC nie daje  ;)
A po co zadajesz pytanie na początku skoro dajesz później odpowiedź. ;D
Jak wiesz lepiej to nie pytaj.
A jak wiesz dobrze to fajnie tylko nie wiem czy kogoś to akurat interesuje twoja prywatna wersja. :)
« Ostatnia zmiana: 08 Sierpień, 2015, 19:25 wysłana przez Roszada »


Offline Robertus

Odp: Tylko u nas -Nadzorca Strefy w Polsce- niedzielny wykład on-line ;
« Odpowiedź #59 dnia: 08 Sierpień, 2015, 19:22 »
A po co zadajesz pytanie na początku skoro dajesz później odpowiedź. ;D
Jak wiesz lepiej to nie pytaj.
A jak wiesz dobrze to fajnie tylko nie wiem czy kogoś to akurat interesuje twoja prywatna wersja. :)

Nie pamiętam, abym ZADAŁ jakieś pytanie w tym wątku.
Jakiś Weteran coś napisał, a ja coś 'bąknąłem'.
Nakręca cię to jakoś? Więc może faktycznie masz coś... (z ......) :D

gedeon: zostały usunięte słowa obraźliwe, proszę dostosować się do panujących tu zasad.
« Ostatnia zmiana: 08 Sierpień, 2015, 19:45 wysłana przez gedeon »