Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Rejonizacja  (Przeczytany 14393 razy)

Offline Roszada

Odp: Rejonizacja
« Odpowiedź #30 dnia: 03 Styczeń, 2016, 20:20 »
Tylko, że starsi też uciekają, więc się wyrównuje ;).
Ja jednego znałem, co wykorzystał przeprowadzkę do pozbycia się balastu sądzenia ludzi i w nowym miejscu zamieszkania nie chciał być już starszym. ;)


Offline ExSJMario

Odp: Rejonizacja
« Odpowiedź #31 dnia: 03 Styczeń, 2016, 22:09 »
W Sosnowcu jest zbór gdzie jest dwunastu starszych!!
"Człowiek zostaje przyjęty do kościoła za to w co wierzy, a wykluczony za to, co wie" - Mark Twain


Offline Roszada

Odp: Rejonizacja
« Odpowiedź #32 dnia: 03 Styczeń, 2016, 22:26 »
W Sosnowcu jest zbór gdzie jest dwunastu starszych!!
A jeden z 12 był zdrajcą. ;D


Offline Koniecpolski

Odp: Rejonizacja
« Odpowiedź #33 dnia: 03 Styczeń, 2016, 23:57 »
W Sosnowcu jest zbór gdzie jest dwunastu starszych!!

Nie raczej takiego nie ma


Offline dziewiatka

Odp: Rejonizacja
« Odpowiedź #34 dnia: 04 Styczeń, 2016, 08:07 »
Tak z ciekawości co z tą salą co była remontowana .Nie pamiętam nazwy ulicy ale to było gdzieś na końcu Sosnowca


Offline dziewiatka

Odp: Rejonizacja
« Odpowiedź #35 dnia: 04 Styczeń, 2016, 09:15 »
Przypomniałem sobie ulicę,Lenartowicza.Duży budynek mieścił dwie sale było też mieszkanie.Na terenie znajdował się mały budynek z kuchnią .Na spisie sal niema tej sali jestem ciekawy co się stało.


Offline falafel

Odp: Rejonizacja
« Odpowiedź #36 dnia: 04 Styczeń, 2016, 16:41 »
Nie ma??? Oczywiście, że jest. Zapytaj jakiegokolwiek starszego ze zboru wielkomiejskiego to zobaczysz...

U nas, w Poznaniu, pierwszy etap rejonizacji już był. Było to za czasów gdy wielki mistrz brat Australijczyk zapowiedział łączenie zborów i wzrost. Zniknęło kilka zborów (o czym pisałem na forum obok), próbowano zachęcić do zmiany zboru na ten, na którym się mieszka (niewielu skorzystało z tej opcji). Pamiętam też, że niemalże każdy zbór, który miał być łączony/dzielony/likwidowany pisał niejedno odwołanie do Nadarzyna, ale niewiele to działało. A i starsi większości wieczory spędzali na dyskusje nad podziałem terenów.


Offline Koniecpolski

Odp: Rejonizacja
« Odpowiedź #37 dnia: 04 Styczeń, 2016, 17:35 »
Przypomniałem sobie ulicę,Lenartowicza.Duży budynek mieścił dwie sale było też mieszkanie.Na terenie znajdował się mały budynek z kuchnią .Na spisie sal niema tej sali jestem ciekawy co się stało.

Sala powstała i ma się dobrze. Korzysta z niej 3/4 Sosnowieckich zborów. Te które ją zbudowały ( a tak na prawdę zrobiły to dwa zbory bo tylko z tych dwóch starszyzna poczuwała sie do odpowiedzialności) i te które przyszły na gotowe ( czytaj na krzywy ryj) Najlepsi byli Ci co korzystali z Sali przy CK i na Środuli. Śmiali sie ze ta na Lenartowicza długo budowana, ze ducha na budowie nie ma, ze za droga inwestycja(roztrwonione dobra króla)... a jak przyszło co do czego to ogonki podkulili i po cichusiu się wkręcili. To na niej wielu miejscowych starszych wraz ze swoimi rodzinami ostatnie poty wylało, a potem przyjechał brat nieomylny ( Rysio B.) i ich na zbity pysk wywalił z przywileju, bo dzieci się kształciły albo żony zamiast 10 godzin to ledwie 9 robiły na niwie Pana. Patrzyłem na to i przecierałem oczy dumny że nigdy na bycie starszym się nie zgodziłem.
« Ostatnia zmiana: 04 Styczeń, 2016, 17:38 wysłana przez Koniecpolski »


Offline donadams

Odp: Rejonizacja
« Odpowiedź #38 dnia: 04 Styczeń, 2016, 21:51 »
Problem rejonizacji w niektórych miastach bierze się z chorej atmosfery w pewnych zborach. Niektóre zbory po prostu się omija ze względu choćby na starszych. Oczywiście te zbory narzekają, że to nie jest duchowe, że nie w zgodzie z porządkiem teokratycznym, ale z czegoś się bierze. Uważam, że nadzorcy obwodu powinni się tym zainteresować, dlaczego jeden zbór w jakimś mieście od kilku lat wciąż maleje na korzyść innych. Prawda jest taka, że porządki zawsze należy robić od góry, o czym już ktoś pisał, i w pierwszej kolejności to starsi powinni oberwać i szukać problemu w tym, jak organizują działalność zboru. Niemniej fakt, najłatwiej jest powiedzieć: "Przerzućcie wszystkich tam gdzie mają być i spoko, jakoś to będzie". Natomiast fakt, że "toksyczne grono starszych" się nie zmieni, to już żaden problem.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline ExSJMario

Odp: Rejonizacja
« Odpowiedź #39 dnia: 04 Styczeń, 2016, 22:30 »
Nie raczej takiego nie ma
Jest!! Sosnowiec-Niwka.
"Człowiek zostaje przyjęty do kościoła za to w co wierzy, a wykluczony za to, co wie" - Mark Twain


Offline Vanad

Odp: Rejonizacja
« Odpowiedź #40 dnia: 24 Czerwiec, 2016, 17:45 »
Rejonizacja trwa nadal? Z tego co wiem, w Warszawie była gdzieś ok. 2002-2003 roku, a w Łodzi  chyba w 2004. Nie było to tym samym co reorganizacja z 2012r. Tak jak we wspomnianych wyżej postach  podał Koniecpolski, zachęcano wszystkich, żeby działać w zborze, na terenie którego się mieszka. Wskutek sporych przemieszczeń dochodziło zarówno do rozwiązywania zborów, jak i tworzenia nowych. Nie wszędzie szło gładko, starsi odwoływali się do Biura Oddziału, a nawet do Biura Głównego. W jakiś czas później był list, żeby nie przeginać - to głowa rodziny decyduje, w którym zborze będzie wraz z rodziną.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Rejonizacja
« Odpowiedź #41 dnia: 24 Czerwiec, 2016, 19:17 »
Tak? To pokaż ten list.


Offline gorolik

Odp: Rejonizacja
« Odpowiedź #42 dnia: 24 Czerwiec, 2016, 21:21 »
Zdarzały się też zmiany zamieszkania z tego powodu


Offline Vanad

Odp: Rejonizacja
« Odpowiedź #43 dnia: 24 Czerwiec, 2016, 21:23 »
Nie mam  dostępu do tego listu. Nie wiem, czy w archiwach zborów które przeszły rejonizację on jest, bo info mam takie, że po tym jak w trakcie przeprowadzania rejonizacji bracia pisali i dzwonili do Nadarzyna, przy kolejnej wizycie w zborze nadzorca obwodu czytał taki list na spotkaniu ze starszymi. Tylko wtedy, zdaje się, że tej uwagi nie było w pierwotnym liście dotyczącym rejonizacji. W liście do zborów w Sosnowcu, zamieszczonym w tym wątku, taka uwaga jest w punkcie 6 - to pewnie efekt doświadczeń z wcześniejszych akcji.

Tak na marginesie, wyżej wspomniany list wskazuje, że bezpośrednim impulsem do takich porządków jest sprawozdanie nadzorcy obwodu z informacją o dużej liczbie głosicieli nie mieszkających na terenie danego zboru.
« Ostatnia zmiana: 24 Czerwiec, 2016, 22:01 wysłana przez Vanad »