Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Rejonizacja  (Przeczytany 14396 razy)

Offline M

Odp: Rejonizacja
« Odpowiedź #15 dnia: 03 Styczeń, 2016, 17:37 »
Dzięki uprzejmości jednego z uczestników forum otrzymałem list do starszych zboru w tej sprawie, do pobrania poniżej:

List z 25 sierpnia 2009 do starszych zboru w Sosnowcu


Offline Roszada

Odp: Rejonizacja
« Odpowiedź #16 dnia: 03 Styczeń, 2016, 17:54 »
Dzięki uprzejmości jednego z uczestników forum otrzymałem list do starszych zboru w tej sprawie, do pobrania poniżej:

List z 25 sierpnia 2009 do starszych zboru w Sosnowcu
Wszystko logiczne, tylko że przesiedleńcy z innych krajów też mają tylko jeden zbór w mieście i też dojeżdżają z różnych dzielnic i są bez opieki 'duszpasterskiej' w miejscach zamieszkania. ;)


Offline Koniecpolski

Odp: Rejonizacja
« Odpowiedź #17 dnia: 03 Styczeń, 2016, 17:57 »
Wszystko logiczne, tylko że przesiedleńcy z innych krajów też mają tylko jeden zbór w mieście i też dojeżdżają z różnych dzielnic i są bez opieki 'duszpasterskiej' w miejscach zamieszkania. ;)

Roszada Ty nie komplikuj bo Ci komitet zaoczny zrobię


Offline Koniecpolski

Odp: Rejonizacja
« Odpowiedź #18 dnia: 03 Styczeń, 2016, 18:02 »
Dzięki uprzejmości jednego z uczestników forum otrzymałem list do starszych zboru w tej sprawie, do pobrania poniżej:

List z 25 sierpnia 2009 do starszych zboru w Sosnowcu

Ulala widzę, że takich zbłąkanych Sosnowieckich starszych jest tu sporo. Ciekaw jestem co na to brat Bielecki???


Offline Roszada

Odp: Rejonizacja
« Odpowiedź #19 dnia: 03 Styczeń, 2016, 18:03 »
Roszada Ty nie komplikuj bo Ci komitet zaoczny zrobię
A właśnie u mnie na końcu ulicy jest taki zbór rosyjsko języczny, co opisałem tu:

https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php?topic=1848.msg16114#msg16114

Zjeżdżają się ŚJ z Rasiji furami. :)



Offline M

Odp: Rejonizacja
« Odpowiedź #20 dnia: 03 Styczeń, 2016, 18:19 »
Ulala widzę, że takich zbłąkanych Sosnowieckich starszych jest tu sporo. Ciekaw jestem co na to brat Bielecki???

Zdziwiłbyś się jak wielu starszych zboru łamie zasady poufności i publikują materiały Towarzystwa, ja osobiście znam kilku. I zdarza się, że nie są to tylko "zwykli" starsi. Robią tak nawet koordynatorzy, mówcy kongresowi, pracownicy działów przy zgromadzeniach, betelczycy czy nawet nadzorcy obwodu. Wszystko dlatego, że te osoby wreszcie zaczynają przeglądać na oczy, że ktoś całe życie ich oszukiwał i chcą w ten sposób przyczynić się do rozpowszechniania informacji, które mogą pomóc innym, by również mogli zobaczyć co tak naprawdę dzieje się w tej organizacji.


Offline Roszada

Odp: Rejonizacja
« Odpowiedź #21 dnia: 03 Styczeń, 2016, 18:29 »
Zdziwiłbyś się jak wielu starszych zboru łamie zasady poufności i publikują materiały Towarzystwa, ja osobiście znam kilku. I zdarza się, że nie są to tylko "zwykli" starsi. Robią tak nawet koordynatorzy, mówcy kongresowi, pracownicy działów przy zgromadzeniach, betelczycy czy nawet nadzorcy obwodu. Wszystko dlatego, że te osoby wreszcie zaczynają przeglądać na oczy, że ktoś całe życie ich oszukiwał i chcą w ten sposób przyczynić się do rozpowszechniania informacji, które mogą pomóc innym, by również mogli zobaczyć co tak naprawdę dzieje się w tej organizacji.
Ja myślę, że może przesadzasz.
To są pewnie jednostki, które są targane "kryzysem sumienia".
W Polsce jest 1327 zborów. Pewnie średnio 3 starszych na zbór co daje ok. 4000 starszych.
No a ilu może być tych 'słabej wiary'? :-\
100?
To takie tylko moje dywagacje. ;)


Offline M

Odp: Rejonizacja
« Odpowiedź #22 dnia: 03 Styczeń, 2016, 18:34 »
Ja myślę, że może przesadzasz.
To są pewnie jednostki, które są targane "kryzysem sumienia".
W Polsce jest 1327 zborów. Pewnie średnio 3 starszych na zbór co daje ok. 4000 starszych.
No a ilu może być tych 'słabej wiary'? :-\
100?
To takie tylko moje dywagacje. ;)

W Polsce jest około 6 tysięcy starszych, przynajmniej do niedawna tylu było. Nawet jeśli okazałoby się, że "niewiernych" jest 100 (a wydaje mi się, że może być więcej, bo jak mówię sam znam kilku z zaledwie 4 różnych zborów), to moim zdaniem to ogromna liczba. To by oznaczało że w co 15-tym zborze duch święty nie tylko się pomylił, ale strasznie wtopił podczas zamianowywania takiego starszego, który później okazał się przeciwnikiem organizacji, a co za tym idzie - samego Jehowy.


Offline Roszada

Odp: Rejonizacja
« Odpowiedź #23 dnia: 03 Styczeń, 2016, 18:38 »
Cytuj
duch święty nie tylko się pomylił
ale on się nie może pomylić bo nieosobowy. :)
a bezosobowy jest bezwiedzowy. :)


Offline Roszada

Odp: Rejonizacja
« Odpowiedź #24 dnia: 03 Styczeń, 2016, 18:40 »
W Polsce jest około 6 tysięcy starszych,
To cholernie dużo, czyli średnio ponad 4 na zbór.


Offline M

Odp: Rejonizacja
« Odpowiedź #25 dnia: 03 Styczeń, 2016, 19:44 »
To cholernie dużo, czyli średnio ponad 4 na zbór.

Przed restrukturyzacją było bliżej średnio 3 na zbór, teraz jak połączyli zbory to i starsi łączyli siły :). Ale to tylko średnia, a rzeczywistość jest taka, że są zbory gdzie jest ich nawet dziesięciu, a są takie w których jest dwóch.


Offline Roszada

Odp: Rejonizacja
« Odpowiedź #26 dnia: 03 Styczeń, 2016, 19:53 »
Przed restrukturyzacją było bliżej średnio 3 na zbór, teraz jak połączyli zbory to i starsi łączyli siły :). Ale to tylko średnia, a rzeczywistość jest taka, że są zbory gdzie jest ich nawet dziesięciu, a są takie w których jest dwóch.
U badaczy czy w epifanii czasem co drugi to starszy w zborze, bo tam wybory co roku i kto nie wybrany nadal jest starszym ale nieurzędującym. ;)
A wiekiem to już każdy starszy. ;)


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Rejonizacja
« Odpowiedź #27 dnia: 03 Styczeń, 2016, 20:08 »
To cholernie dużo, czyli średnio ponad 4 na zbór.

Moj kolega jest jednym z ośmiu zborze.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Roszada

Odp: Rejonizacja
« Odpowiedź #28 dnia: 03 Styczeń, 2016, 20:09 »
Moj kolega jest jednym z ośmiu zborze.
Jak im trochę owiec ucieknie, to sami starsi ostaną się. ;D


Offline M

Odp: Rejonizacja
« Odpowiedź #29 dnia: 03 Styczeń, 2016, 20:12 »
Jak im trochę owiec ucieknie, to sami starsi ostaną się. ;D

Tylko, że starsi też uciekają, więc się wyrównuje ;).