Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Wyższe wykształcenie  (Przeczytany 53876 razy)

Offline Dietrich

Odp: Wyższe wykształcenie
« Odpowiedź #45 dnia: 03 Styczeń, 2016, 17:53 »
Wykonawcy instrukcji jak za czasów PZPR. a nie pasterze.  I atmosfera  taka sama. Równi i równiejsi.  Szkoda to komentować.


Offline Koniecpolski

Odp: Wyższe wykształcenie
« Odpowiedź #46 dnia: 03 Styczeń, 2016, 17:54 »
  Znam takie rodziny gdzie rodzice z tych samych powodów nie posłali dzieci do szkoły średniej. Tam też podobno zgorszenie, rozpusta i jedna wielka demolka czystej duszyczki. Teraz ci ludzie mają po 30 kilka lat i aby utrzymać swoje rodziny zasuwają byle gdzie. za byle co byle utrzymać rodzinę. Taką im zrobili niedźwiedzią przysługę.

Moja babcia mawiała, że łatwiej upilnować sto pcheł niż jedną dziewuchę. A więc jak ktoś chce odwijać numery, chce się uwolnić spod "skrzydeł" każdy pretekst jest dobry i każde miejsce temu sprzyja.

A to też racja! A babcia żyje jeszcze?


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Wyższe wykształcenie
« Odpowiedź #47 dnia: 03 Styczeń, 2016, 17:56 »
A to też racja! A babcia żyje jeszcze?

  Niestety już nie. Ale ja dzielnie powielam jej mądrości. :D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Dietrich

Odp: Wyższe wykształcenie
« Odpowiedź #48 dnia: 03 Styczeń, 2016, 18:04 »
Tazła. te czasy to nie tak odległa przeszłość. Ja to pamiętam z lat 90-tych kiedy źle się atrzono nawet na coś wyżej niż zawodówka.
Prawda jest taka że nie każdy na studia się nadaje. Ale jeśli ktoś ma  jakieś hobby. zamiłowanie zdolności - cokolwiek co go pasjonuje i chciałby to rozwijać powinien to robić. by potem z tego zyć.  Obojętnie czy chodzi o mechanika samochodowego. architekta lub tłumacza. Blokowanie rozwoju młodym ludziom jest jedną z najgorszych (o ile nie najgorszą) rzeczą jaką rodzice mogą im zgotować. To sie odbija przez całe późniejsze życie i czasem jest nie do odrobienia.


Offline Koniecpolski

Odp: Wyższe wykształcenie
« Odpowiedź #49 dnia: 03 Styczeń, 2016, 18:08 »
Tazła. te czasy to nie tak odległa przeszłość. Ja to pamiętam z lat 90-tych kiedy źle się atrzono nawet na coś wyżej niż zawodówka.
Prawda jest taka że nie każdy na studia się nadaje. Ale jeśli ktoś ma  jakieś hobby. zamiłowanie zdolności - cokolwiek co go pasjonuje i chciałby to rozwijać powinien to robić. by potem z tego zyć.  Obojętnie czy chodzi o mechanika samochodowego. architekta lub tłumacza. Blokowanie rozwoju młodym ludziom jest jedną z najgorszych (o ile nie najgorszą) rzeczą jaką rodzice mogą im zgotować. To sie odbija przez całe późniejsze życie i czasem jest nie do odrobienia.

Racja!!! Później tych mądrali co odwiedzają co pół roku zbory do pomocy zmarnowanym talentom najzwyczajniej w świecie nie ma


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Wyższe wykształcenie
« Odpowiedź #50 dnia: 03 Styczeń, 2016, 18:24 »
Tazła. te czasy to nie tak odległa przeszłość. Ja to pamiętam z lat 90-tych kiedy źle się atrzono nawet na coś wyżej niż zawodówka.
Prawda jest taka że nie każdy na studia się nadaje. Ale jeśli ktoś ma  jakieś hobby. zamiłowanie zdolności - cokolwiek co go pasjonuje i chciałby to rozwijać powinien to robić. by potem z tego zyć.  Obojętnie czy chodzi o mechanika samochodowego. architekta lub tłumacza. Blokowanie rozwoju młodym ludziom jest jedną z najgorszych (o ile nie najgorszą) rzeczą jaką rodzice mogą im zgotować. To sie odbija przez całe późniejsze życie i czasem jest nie do odrobienia.

   Masz rację, wcale nie trzeba mieć wyższego aby być spełnionym, zadowolonym i przy tym mieć na życie. Pasja, zainteresowania, hobby. Ale tam nie ma na to czasu, nie ma przyzwolenia. Ci ludzie rozwijają się tylko w jednym kierunku głosić, nauczać, pozyskiwać. Pasje źle widziane, jakieś dodatkowe zainteresowanie poza organizacją złe, wyższe złe .... Wychodzi na to, że oni wszędzie widzą zagrożenie. Choć nie ma co się dziwić, ciemnym ludem łatwiej sterować.
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Roszada

Odp: Wyższe wykształcenie
« Odpowiedź #51 dnia: 03 Styczeń, 2016, 18:32 »
   Choć nie ma co się dziwić, ciemnym ludem łatwiej sterować.
Jakim ciemnym toć piszą, że przykładają wagę do super wykształcenia ;):

„Istnieje opinia, że gdy ktoś przez kilka lat pilnie czyta czasopisma Strażnica i Przebudźcie się! oraz inną literaturę Świadków Jehowy, to zdobywa nieprzeciętne i szerokie wykształcenie. (...) Czy chciałbyś powiększyć swą wiedzę i zarazem zdobywać wykształcenie o wiele cenniejsze niż to, które może dać jakaś uczelnia? W takim razie czytaj regularnie niniejsze czasopismo oraz pokrewne mu Przebudźcie się!” (Strażnica Rok CV [1984] Nr 2 s. 7).


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Wyższe wykształcenie
« Odpowiedź #52 dnia: 03 Styczeń, 2016, 18:37 »
Jakim ciemnym toć piszą, że przykładają wagę do super wykształcenia ;):

„Istnieje opinia, że gdy ktoś przez kilka lat pilnie czyta czasopisma Strażnica i Przebudźcie się! oraz inną literaturę Świadków Jehowy, to zdobywa nieprzeciętne i szerokie wykształcenie. (...) Czy chciałbyś powiększyć swą wiedzę i zarazem zdobywać wykształcenie o wiele cenniejsze niż to, które może dać jakaś uczelnia? W takim razie czytaj regularnie niniejsze czasopismo oraz pokrewne mu Przebudźcie się!” (Strażnica Rok CV [1984] Nr 2 s. 7).

   To jakby w kółko czytał Trylogię i Pana Tadeusza. Analizował i interpretował na różne sposoby, wiele mądrości na tym nie ugra. Zatrzyma się w jednym miejscu i będzie kręcił w kółko jak pies za swoim zapchlonym ogonem. :D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Roszada

Odp: Wyższe wykształcenie
« Odpowiedź #53 dnia: 03 Styczeń, 2016, 18:42 »
   To jakby w kółko czytał Trylogię i Pana Tadeusza. Analizował i interpretował na różne sposoby, wiele mądrości na tym nie ugra. Zatrzyma się w jednym miejscu i będzie kręcił w kółko jak pies za swoim zapchlonym ogonem. :D
No i krzyżówek już nie dają w Przebudź, więc im mózgi nie będą pracować, a więc skapcienieją. ;D

Ostatnie były w 2005:

*** dx86-13 Krzyżówki ***
biblijne: g05 8.2 21, 27; g05 8.4 12, 19; g05 8.6 11, 13; g05 8.8 14, 19; g05 8.10 13, 22; g05 8.12 19, 22;
« Ostatnia zmiana: 03 Styczeń, 2016, 18:43 wysłana przez Roszada »


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Wyższe wykształcenie
« Odpowiedź #54 dnia: 04 Styczeń, 2016, 00:05 »
Myślę, że badanie Pana Tadeusza przez całe życie ma więcej sensu i przyniesie więcej pożytku niż Strażnica...


Offline dziewiatka

Odp: Wyższe wykształcenie
« Odpowiedź #55 dnia: 04 Styczeń, 2016, 07:42 »
W latach osiemdziesiątych do Rybnika przeprowadziła się rodzina z Gdańska w prawdzie od lat czterdziestych .Opowiedzieli mi jak bracia patrzyli na osoby, które chodziły do liceum .Po porostu nie odbierali od takich osób owocu .Był to jakiś lokalny wymysł ale to postępowanie ujawniało pewien trend w organizacji .To my mamy monopol na kształcenie i tylko u nas można zdobyć prawdziwą wiedzę,'' nieprzeciętne i szerokie wykształcenie''.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Wyższe wykształcenie
« Odpowiedź #56 dnia: 04 Styczeń, 2016, 08:14 »
Dobrze, że chociaż podstawówke można kończyć. Bo jak tu strażnice czytać bez nauki czytania.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Wyższe wykształcenie
« Odpowiedź #57 dnia: 04 Styczeń, 2016, 09:30 »
Dobrze, że chociaż podstawówke można kończyć. Bo jak tu strażnice czytać bez nauki czytania.

  Nie można tylko trzeba, taki wymóg prawny, a oni słyną z tego że są bardzo "praworządni". :D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Wyższe wykształcenie
« Odpowiedź #58 dnia: 04 Styczeń, 2016, 09:57 »
Moje wyjaśnienie na to jest takie - rok lub dwa lata temu nadzorcy obwodu otrzymali osobne wytyczne w kwestii tego jak postępować ze starszymi, których dzieci idą na studia i dlatego dopiero teraz wprowadzają je w czyn. Pisaliście tutaj o dwóch takich przykładach, a ja znam jeszcze jeden. Objaw ten sam - przyjeżdża nagle obwodowy i ściąga cenionych starszych z przywileju tylko dlatego, że ich dzieci są na studiach. Nie jest dla niego istotny nawet fakt, że dzieci te są przykładne lub pełnią nawet służbę pionierską. Wynika stąd, że dostali odgórny rozkaz by takich odstrzelić i po prostu wprowadzają go w życie.

Niedawno było "szkolenie dla NO i ich żon", więc wszystko jasne :)


Offline Roszada

Odp: Wyższe wykształcenie
« Odpowiedź #59 dnia: 04 Styczeń, 2016, 10:21 »
Dobrze, że chociaż podstawówke można kończyć. Bo jak tu strażnice czytać bez nauki czytania.
Łoj był czas, że i średnie nie było mile widziane, bo i publikacje w latach 40. i 50. o tym pisały.