Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Wyższe wykształcenie  (Przeczytany 54038 razy)

Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 990
  • Polubień: 8481
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Wyższe wykształcenie
« Odpowiedź #180 dnia: 26 Kwiecień, 2019, 11:39 »
Miałem kiedyś kolegę, który gdy zrobił "MŁODSZEGO GÓRNIKA", na wizytówce napisał "mgr", jakiś problem? ;D
(mtg): skrót ''mgr'' tzn. mogę gówno robić -dlatego napisał przed nazwiskiem  ;D


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Wyższe wykształcenie
« Odpowiedź #181 dnia: 26 Kwiecień, 2019, 11:45 »
(mtg): skrót ''mgr'' tzn. mogę gówno robić -dlatego napisał przed nazwiskiem  ;D

Witaj

Zapewne wiesz, nie koniecznie złapałeś, że dużo napisałeś o sobie i swym podejściu do życia.

Tak całkiem na poważnie, nie wiesz, ale znam Cię.

Skąd, nieważne, wiesz że świat świadkowy, to hermetyczny świat.


Offline dziewiatka

Odp: Wyższe wykształcenie
« Odpowiedź #182 dnia: 26 Kwiecień, 2019, 12:02 »
Problem w tym że nie wykształceni i tęskniący za rozumem próbujący się dowartościować wymyślają różne głupoty.Niestety nie dostrzegają związku między swoją postawą a tym co mówią,z jednej strony wyższe wykształcenie jest niepotrzebne i nigdy nie przykładali się do nauki a z drugiej strony gotowi są na bardzo wiele by przytulić jakiś tytuł,który zaznaczyłby jego mądrość.W zborach jest to dość powszechne.


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Wyższe wykształcenie
« Odpowiedź #183 dnia: 26 Kwiecień, 2019, 12:30 »
Problem w tym że nie wykształceni i tęskniący za rozumem próbujący się dowartościować wymyślają różne głupoty.Niestety nie dostrzegają związku między swoją postawą a tym co mówią,z jednej strony wyższe wykształcenie jest niepotrzebne i nigdy nie przykładali się do nauki a z drugiej strony gotowi są na bardzo wiele by przytulić jakiś tytuł,który zaznaczyłby jego mądrość.W zborach jest to dość powszechne.
zaznaczenie dodałem

Witaj, strzeliłeś w tak zwaną dziesiątkę.

To nie tylko w zborach, ponieważ to samo dzieje się tu, na tym forum w zboże nie wypaliło, nawet po przeniesieniu do innego, bo szybko się na jego gierkach poznali, "by nic nie robić, tylko teoretyzować", więc działa ten czy ów tu.

Temat poważny, a taki "narcyz" jaja sobie robi z poważnego tematu.

Nie interesuje mnie, czy ktoś sobie pomyśli, "no tak, facet pisze o sobie".

Wiem co piszę i ten kogo kwestia tyczy, też wie.

Piszę o tym co widzę.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 26 Kwiecień, 2019, 12:32 wysłana przez WIDZĘ MROKI »


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 990
  • Polubień: 8481
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Wyższe wykształcenie
« Odpowiedź #184 dnia: 26 Kwiecień, 2019, 13:28 »
Witaj
Zapewne wiesz, nie koniecznie złapałeś, że dużo napisałeś o sobie i swym podejściu do życia.
Tak całkiem na poważnie, nie wiesz, ale znam Cię.
Skąd, nieważne, wiesz że świat świadkowy, to hermetyczny świat.

Witaj Widzę Mroki
Mam kompana, SUPER  :) :)- dobrze, że o tym wspominałeś bo ja również kojarzę Ciebie(...), wymieńmy wieści na priv. Myślę, że nastał odpowiedni czas- serdecznie pozdrawiam

mav: usunąłem fragment mogący zidentyfikować forumowicza
« Ostatnia zmiana: 02 Maj, 2019, 22:07 wysłana przez mav »


Offline ewa11

Odp: Wyższe wykształcenie
« Odpowiedź #185 dnia: 26 Kwiecień, 2019, 13:45 »
Miałem kiedyś kolegę, który gdy zrobił "MŁODSZEGO GÓRNIKA", na wizytówce napisał "mgr", jakiś problem? ;D
Serio?
PS. Mnie zawsze śmieszyło, jak w dawnych książkach telefonicznych ktoś kazał sobie wstawić przed nazwiskiem mgr albo jak rodzina na nagrobku zmarłego kazała pisać mgr przed jego nazwiskiem.


Offline LEOLDOTT

Odp: Wyższe wykształcenie
« Odpowiedź #186 dnia: 26 Kwiecień, 2019, 14:04 »
Witam . W jednym ze zborôw na ślasku, obwòd Czeladź do ktôrego należalem sporo lat usługuje brat, ktòry  choć bardzo zdolny nie  poszedł ma wyższe studia ,bo take były zalecenia organizacji . Jednak życie zweryfikowało pewne rzeczy i żeby utrzymać kierownicze stanowisko w jednym ze śląskich banków ,po kilkunastu latach jako starszy zboru ,ojciec ,mąż musiał kończyć studia zaoczne . Sam przyznał że dużo łatwiej by mu było je skończyć gdy był jeszcze młody i bez tulu obowiązków .


Offline Storczyk

Odp: Wyższe wykształcenie
« Odpowiedź #187 dnia: 26 Kwiecień, 2019, 14:11 »
Ewa11,kiedys taki tytuł to byla etykieta i dobry ton wyższe sfery☺Zresztą niewielka ilość mogla takim mgr sie pochwalić .Dzis cóż... chyba jest wiecej magistrów niż piekarzy.☺O czymś to świadczy.


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Wyższe wykształcenie
« Odpowiedź #188 dnia: 26 Kwiecień, 2019, 15:32 »

Witaj Widzę Mroki
Mam kompana, SUPER  :) :)- dobrze, że o tym wspominałeś bo ja również kojarzę Ciebie(...), wymieńmy wieści na priv. Myślę, że nastał odpowiedni czas- serdecznie pozdrawiam

mav: usunąłem fragment mogący zidentyfikować forumowicza

Dzięki żeś to napisał, mam pełny obraz Ciebie.
« Ostatnia zmiana: 02 Maj, 2019, 22:07 wysłana przez mav »


Offline Storczyk

Odp: Wyższe wykształcenie
« Odpowiedź #189 dnia: 26 Kwiecień, 2019, 15:39 »
Nie chce umiejszac ,ze ktoś lekko zdobyl tytul nie mam tego na myśli.Jednak dzis w dobie internetu ,kopiuj wklej itd.☺Wystarczy pogadac jakie elaboraty musieli na maszynach pisać co do przecinka w czasie okupacji pogubiono wiele.Studia byly płatne .Tylko nieliczni mogli sobie na nie pozwolić.Nie chce wkladac kija w mrowisko ale za chwile co drugi dzieciak bedzie mial magistra .Ci co prowadzaja dzieciaki do szkoly to wiedza o czym mówię.Aż brzuch mnie boli jak pomyślę co bedzie po tym strajku tak cisną w szkole.Moj  akurat daje sobie  rade, ale wiele razy mi mowil"nasza pani chce żebyśmy wszyscy mądrzy byli."Ok jesli dziecko zdolne i chce sie uczyć.Co z tymi którzy nie dobiegają do peletonu...


Offline HARNAŚ

Odp: Wyższe wykształcenie
« Odpowiedź #190 dnia: 26 Kwiecień, 2019, 16:52 »
Czasami dzieje się tak , że młody człowiek nie widzi się w fizycznej pracy , z różnych zresztą względów i nie chodzi tu o pogardę dla ludzi pracy . Takiemu nie powiesz , że lepszy jest jednak fach w ręku niż byle jakie studia.
Lepsze jednak byle jakie studia niż być byle jakim murarzem .


Offline matowa

Odp: Wyższe wykształcenie
« Odpowiedź #191 dnia: 26 Kwiecień, 2019, 16:59 »
To jest niesamowite, że w XXI wieku jeszcze rozmawia się w ogóle o tym, czy ktoś powinien podjąć się kształcenia czy nie w imię jakiejś idei.
Napis z butelki wina mówi:
"Koty nie chodzą na spacery, żeby gdzieś dojść, a żeby odkrywać."
Nie jestem niczyim krytykiem, ale do nikogo nie należę.


Offline ewa11

Odp: Wyższe wykształcenie
« Odpowiedź #192 dnia: 26 Kwiecień, 2019, 17:29 »
Aż brzuch mnie boli jak pomyślę co bedzie po tym strajku tak cisną w szkole.
Abstrahując od wyższego wykształcenia... ten strajk upewnia mnie o tym, że przy wyborze zawodu należy myśleć o tym, czy da on godziwy zarobek. A nie potem szarpać się o lepsze wynagrodzenie.

Harnasiu: najlepiej to być dobrym w swoim fachu. Ktoś nie zostanie kiepskim murarzem, ale zostanie kiepskim magistrem i będzie miał kłopot ze znalezieniem pracy (kiepski murarz też zresztą będzie go miał).


Offline HARNAŚ

Odp: Wyższe wykształcenie
« Odpowiedź #193 dnia: 26 Kwiecień, 2019, 17:34 »
Nie pisałem żeby być kiepskim magistrem , tylko , że lepsze są tzw. kiepskie studia niż praca na budowie , gdy nie ma się do niej predyspozycji .


Offline ewa11

Odp: Wyższe wykształcenie
« Odpowiedź #194 dnia: 26 Kwiecień, 2019, 17:43 »
Nie pisałem żeby być kiepskim magistrem , tylko , że lepsze są tzw. kiepskie studia niż praca na budowie , gdy nie ma się do niej predyspozycji .
Tak czy inaczej, niech się taki ktoś liczy też z kiepską pracą i kiepskimi zarobkami.