Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Wyższe wykształcenie  (Przeczytany 53888 razy)

Offline Pi 3,14

Odp: Wyższe wykształcenie
« Odpowiedź #165 dnia: 25 Kwiecień, 2019, 17:58 »
ARTYKUŁ DO STUDIUM NR 23 - Czerwiec 2019
Tytuł jak na ironie: „Uważajcie, żeby nikt [OPRÓCZ NAS] nie wziął was w niewolę”!

Kolejna dawka nagonki na studia.



OPIS ILUSTRACJI: Młoda siostra zaczęła naukę na uniwersytecie. Ona i jej koledzy są zafascynowani przedstawianym przez wykładowcę poglądem, że nauka i technika są w stanie rozwiązać problemy ludzkości. Później w Sali Królestwa siostra ta jest krytycznie nastawiona i nie interesuje się programem zebrania.

No i pytanie do 'Parafian'
Czego się uczysz z przeżyć pewnej siostry?

Czy ktoś zechce skomentować ilustracje? Proszę brat Piotr.
"Na zebraniu siostra siedzi wyraźnie zniechęcona, ponieważ nie daje już rady słuchać wciąż tego samego bełkotu, nie opartego na Biblii lecz na ludzkiej wyobraźni"


Offline Terebint

Odp: Wyższe wykształcenie
« Odpowiedź #166 dnia: 25 Kwiecień, 2019, 18:54 »
A ja spróbuję włożyć kij w mrowisko. Nie wydaje się Wam, że wyższe wykształcenie jest przereklamowane?
"Dusza jest całym światłem... Ciemność jest spowodowana martwym sercem, które ożywić może ból". Hazrat Inayat Khan


Offline Adam_73

Odp: Wyższe wykształcenie
« Odpowiedź #167 dnia: 25 Kwiecień, 2019, 19:05 »
ale w CV musi byc :)
jesteśmy wszyscy zwierzętami.. no ok, skrzyżowaniem zwierzęcia z aniołem Bożym ...


Offline ewa11

Odp: Wyższe wykształcenie
« Odpowiedź #168 dnia: 25 Kwiecień, 2019, 20:13 »
A ja spróbuję włożyć kij w mrowisko. Nie wydaje się Wam, że wyższe wykształcenie jest przereklamowane?
To zależy, co studiujesz. Zawsze powtarzałam, że jeśli ktoś kończy byle jaki kierunek na byle jakiej uczelni, to jednak lepiej by było, gdyby miał porządny fach w ręku.
No i nie każdego marzeniem jest mieć mgr przed nazwiskiem. Ba, są nawet tacy, co mają mgr przed nazwiskiem, a prowadzą np. zakład fryzjerski (sama znam takiego po prawie na UJ-cie, który stwierdził, że to jednak nie dla niego).
Tak czy inaczej, wybierając zawód, dobrze jest się zastanowić, czy pozwoli on się utrzymać na jako tako przyzwoitym poziomie.


Offline UWAGA AWARIA

Odp: Wyższe wykształcenie
« Odpowiedź #169 dnia: 25 Kwiecień, 2019, 20:19 »
ja tez znam takiego mgr.Hydraulik ;D ;D ;D

i jest w ławie WTS sędzią ,i to jakim hoho
jak pamiętam to z 11 życiorysów wyciął jako magister JW, już za swojego zycia
« Ostatnia zmiana: 25 Kwiecień, 2019, 20:43 wysłana przez UWAGA AWARIA »


Offline Terebint

Odp: Wyższe wykształcenie
« Odpowiedź #170 dnia: 25 Kwiecień, 2019, 23:21 »
To zależy, co studiujesz. Zawsze powtarzałam, że jeśli ktoś kończy byle jaki kierunek na byle jakiej uczelni, to jednak lepiej by było, gdyby miał porządny fach w ręku.
No i nie każdego marzeniem jest mieć mgr przed nazwiskiem. Ba, są nawet tacy, co mają mgr przed nazwiskiem, a prowadzą np. zakład fryzjerski (sama znam takiego po prawie na UJ-cie, który stwierdził, że to jednak nie dla niego).
Tak czy inaczej, wybierając zawód, dobrze jest się zastanowić, czy pozwoli on się utrzymać na jako tako przyzwoitym poziomie.
Nie chodzi tylko o to, chociaż i też. W tym wypadku miałem na myśli to, że jak przyglądam się ludziom z wyższym wykształceniem, czasami nawet profesorom to na pierwszy rzut oka nie idzie odróżnić czy to gość po studiach, czy też oderwany od wideł z obory. Zresztą widać to, jak na dłoni przyglądając się światu polityki czy ekonomii. Często łudzimy się, że oni są "inni", ale tak naprawdę są przekrojem naszego społeczeństwa.
"Dusza jest całym światłem... Ciemność jest spowodowana martwym sercem, które ożywić może ból". Hazrat Inayat Khan


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Wyższe wykształcenie
« Odpowiedź #171 dnia: 26 Kwiecień, 2019, 00:23 »
mtg: Kilka tytułów przed nazwiskiem, nie świadczy jeszcze o człowieku   ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Offline Storczyk

Odp: Wyższe wykształcenie
« Odpowiedź #172 dnia: 26 Kwiecień, 2019, 09:27 »

W mom zborze jest dziewczyna siostra nieczynna  pamietam ,ze dostało mi sie od matki jak wzielam mloda w obrone.Matka za nic w świecie zadne studia sprzatac jak ja (Sluchalam i nie wierzyłam ).Rok dziewczynie zmarnowala Dzis juz do magistra podchodzi.ale nie będzie zwykłym  magistrem .Twarz okolczykowana policzki i broda .Całe rece w tatuarzach....


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Wyższe wykształcenie
« Odpowiedź #173 dnia: 26 Kwiecień, 2019, 09:46 »
W mom zborze jest dziewczyna siostra nieczynna  pamietam ,ze dostało mi sie od matki jak wzielam mloda w obrone.Matka za nic w świecie zadne studia sprzatac jak ja (Sluchalam i nie wierzyłam ).Rok dziewczynie zmarnowala Dzis juz do magistra podchodzi.ale nie będzie zwykłym  magistrem .Twarz okolczykowana policzki i broda .Całe rece w tatuarzach....

 :) Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale czy ta nieczynna siostra oprócz kolczyków i tatuaży nosi też brodę?  ;)


Offline ewa11

Odp: Wyższe wykształcenie
« Odpowiedź #174 dnia: 26 Kwiecień, 2019, 10:00 »
:) Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale czy ta nieczynna siostra oprócz kolczyków i tatuaży nosi też brodę?  ;)
Kolczyki w brodzie i na policzkach. Też kiedyś widziałam taką dziewczynę na Słowacji (ale nie mam pojęcia, jakiego była wyznania i z jakim wykształceniem). Takie kolczykowanie się moim zdaniem świadczy o wysokim poziomie autoagresji, tak jak cięcie się.


Offline Storczyk

Odp: Wyższe wykształcenie
« Odpowiedź #175 dnia: 26 Kwiecień, 2019, 10:02 »
DPT,Kolczyk w brodzie.Styl emo czy gotyk biala twarz.W naszym mieście tylko ona tak wygląda.Bunt....nic zlego nie robi no moze oprocz zakuwania.☺


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Wyższe wykształcenie
« Odpowiedź #176 dnia: 26 Kwiecień, 2019, 10:17 »
Nie do wiary???


Offline Storczyk

Odp: Wyższe wykształcenie
« Odpowiedź #177 dnia: 26 Kwiecień, 2019, 10:46 »
Nadaszyniak,Ze niewykluczona ?Czy kolczyk w brodzie?.Rozmawiałam z nia , figuruje aby skończyć studia widzi zakłamanie .Znam b dobrze sytuacje rodzinna,ale zawsze myslalam ze przebarwienia ze nie ma przemocy itd.Z opowieści z forum wierze ze to prawda.Powiem krótko .Biedne dziewcze.Kolczyk mozna wyciągnąć.Okaleczen psychicznych ...Tak to autodestrukcja.


Offline pies berneński

Odp: Wyższe wykształcenie
« Odpowiedź #178 dnia: 26 Kwiecień, 2019, 11:15 »
Zawsze powtarzałam, że jeśli ktoś kończy byle jaki kierunek na byle jakiej uczelni, to jednak lepiej by było, gdyby miał porządny fach w ręku.

Konkretna kobitka.Nie tylko wie co chce ale też wie jak chce.Z mojej strony kciuk w górę.
Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić.


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Wyższe wykształcenie
« Odpowiedź #179 dnia: 26 Kwiecień, 2019, 11:26 »
Miałem kiedyś kolegę, który gdy zrobił "MŁODSZEGO GÓRNIKA", na wizytówce napisał "mgr", jakiś problem? ;D