Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: List do starszych - dot. konserwacji Sal Królestwa  (Przeczytany 7700 razy)

Offline M

List do starszych - dot. konserwacji Sal Królestwa
« dnia: 26 Grudzień, 2015, 12:30 »
ŚWIADKOWIE JEHOWY W POLSCE
Biuro Oddziału
05-830 Nadarzyn, ul. Warszawska 14 • tel. +48 22 739 16 00 • fax +48 22 739 17 00

25 grudnia 2015

DO WSZYSTKICH GRON STARSZYCH W POLSCE

        Dotyczy: konserwacji Sal Królestwa

Drodzy Bracia!

        Z pewnością wszyscy podzielamy odczucia psalmisty Dawida, który wyznał: „Radowałem się, gdy mi mówiono: ‘Chodźmy do domu Jehowy’” (Ps. 122:1). Naszą radość potęguje fakt, że każdego roku coraz więcej zborów – również w Polsce – może korzystać z duchowego programu edukacyjnego w Salach Królestwa, które godnie reprezentują naszego Stwórcę i Jego organizację.

        W artykule „To jest nasze miejsce wielbienia Boga”, który ukazał się w Strażnicy z 15 lipca 2015 roku, mogliśmy przeczytać: „Ze sprawozdań Biur Oddziałów wynika, że w niektórych krajach ludzie z reguły nie przywiązują wagi do konserwacji budynków lub urządzeń. W takich miejscach być może tylko nieliczni mają niezbędną wiedzę na ten temat bądź potrzebne do tego środki. Gdyby jednak zaniedbywano konserwację Sali Królestwa, doprowadziłoby to do przedwczesnego pogorszenia stanu budynku i nie byłoby dobrym świadectwem dla okolicznych mieszkańców. Kiedy natomiast członkowie zboru robią, co mogą, by utrzymać Salę Królestwa w dobrym stanie, przysparza to chwały Jehowie i pozwala zaoszczędzić fundusze ofiarowywane przez współwyznawców”.

        W związku z tym przez kilka tygodni w Biurze Oddziału odbywało się specjalne szkolenie, prowadzone przez przedstawicieli Regionalnego Działu Projektowo-Budowlanego (RDPB). Jego celem było wdrożenie nowego postanowienia Ciała Kierowniczego, które dotyczy utrzymania i konserwacji istniejących Sal Królestwa oraz Sal Zgromadzeń.

        Jesteśmy przekonani, że to postanowienie pomoże w stworzeniu praktycznego programu konserwacji oraz zapewni szkolenie miejscowych ochotników, którzy w każdym obiekcie będą w stanie we własnym zakresie wykonać większość prac konserwacyjnych i napraw tak, by nie „zaniedbywać domu naszego Boga” (Nehem. 10:39b).

        W związku z tym w każdej Sali Królestwa w Polsce w ciągu najbliższego roku planowana jest wizyta instruktorów terenowych. W czasie jej trwania zostanie opracowany podręcznik konserwacji dostosowany do każdego obiektu, roczny harmonogram prac i karty zadań. Instruktorzy wyznaczeni przez Biuro Oddziału przeszkolą też miejscowych braci i dokonają oceny stanu technicznego obiektu, aby Lokalny Dział Projektowo-Budowlany (LDPB) mógł określić, kiedy będzie potrzebny większy remont. Celem tego programu będzie też wprowadzenie konserwacji prewencyjnej, aby wydłużyć czas użytkowania każdego obiektu i ograniczyć potrzebę większych napraw i remontów.

        Zbory będą wcześniej powiadomione o takiej wizycie, aby mogły przygotować niezbędną dokumentację i wyznaczyć braci, którzy w przyszłości będą dbali o wdrożenie tego programu. W przyszłości podamy dodatkowe wskazówki ułatwiające zorganizowanie takiego szkolenia w każdej Sali Królestwa.

        Bardzo się cieszymy, że możemy z Wami współpracować i modlimy się, by Jehowa obficie błogosławił temu nowemu postanowieniu.

        Przyjmijcie nasze szczere wyrazy chrześcijańskiej miłości.

                                              Wasi bracia
                                       Biuro Oddziału
                    Świadkowie Jehowy w Polsce



Kopia dla: nadzorców podróżujących


Offline M

Odp: List do starszych - dot. konserwacji Sal Królestwa
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Grudzień, 2015, 12:33 »
A więc w skrócie: 

Macie dbać o Sale Królestwa które nam pobudowaliście, bo pamiętajcie, że one są nasze, a nie wasze. W końcu będziemy chcieli je niedługo sprzedać, więc muszą się dobrze prezentować.

Aha, i żeby się upewnić, że należycie się nimi zajmujecie wyślemy do was specjalnie przygotowanych instruktorów terenowych, którzy będą sprawdzać czy wszystko gra. Że co, że tworzenie jakichś instruktorów nijak się ma do nakazu Jezusa by głosić? Drodzy bracia, kto tu ma monopol na interpretację Biblii, chyba nie uważacie, że jesteście mądrzejsi, niż Niewolnik?
« Ostatnia zmiana: 26 Grudzień, 2015, 14:26 wysłana przez M »


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: List do starszych - dot. konserwacji Sal Królestwa
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Grudzień, 2015, 12:44 »
        Jesteśmy przekonani, że to postanowienie pomoże w stworzeniu praktycznego programu konserwacji oraz zapewni szkolenie miejscowych ochotników, którzy w każdym obiekcie będą w stanie we własnym zakresie wykonać większość prac konserwacyjnych i napraw tak, by nie „zaniedbywać domu naszego Boga” (Nehem. 10:39b)

Czy ja dobrze widzę. Przecież bóg nie mieszka w świątyniach ręką ludzka zbudowanych. (Dz 17:24). Nowe światło jakieś. Zawsze powtarzano za mojej kariery śJ że sala królestwa jest tylko miejscem zebrań w celu wielbienia boga, a nie jego mieszkaniem.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline gedeon

Odp: List do starszych - dot. konserwacji Sal Królestwa
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Grudzień, 2015, 14:09 »
A więc w skrócie: 

Macie dbać o Sale Królestwa które nam pobudowaliście, bo pamiętajcie, że one są nasze, a nie wasze. W końcu będziemy chcieli je niedługo sprzedać, więc muszą się dobrze prezentować.

Aha, i żeby się upewnić, że należycie się nimi zajmujecie wyślemy do was specjalnie przygotowanych instruktorów terenowych, którzy będą sprawdzać czy wszystko gra. Że co, że tworzenie jakichś instruktorów nijak się ma do nakazu Jezusa by głosić? Drodzy bracia, kto tu ma monopol na interpretację Biblii, chyba nie uważacie, że jesteście mądrzejsi, niż Niewolnik?


Myślę że dosadniej tego ująć już nie można. Kasa, kasa, kasa, no i posłuszeństwo.


Offline Fantom

Odp: List do starszych - dot. konserwacji Sal Królestwa
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Grudzień, 2015, 14:22 »
 Ja do niedawna też myślałem ,że Sale nie są domem Jehowy,a tu...niespodzianka:
http://www.jw.org/pl/nauki-biblijne/rodzina/dzieci/zosta%C5%84-przyjacielem-jehowy/filmy/szanuj-dom-jehowy/
 
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline gedeon

Odp: List do starszych - dot. konserwacji Sal Królestwa
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Grudzień, 2015, 17:02 »
Ja do niedawna też myślałem ,że Sale nie są domem Jehowy,a tu...niespodzianka:
http://www.jw.org/pl/nauki-biblijne/rodzina/dzieci/zosta%C5%84-przyjacielem-jehowy/filmy/szanuj-dom-jehowy/

Przecież tak nie dawno krzyczeli, że: "Bóg nie mieszka w kościołach ręką ludzka uczynionych" no popatrzcie jaki lichy ten bóg, ze go jako lokatora przesadzają. Raz jest bezdomnym raz mieszka w pałacu to jest dopiero hipokryzja.
Włodku zapodaj parę cytatów jak to krzyczeli, że kościoły to be.


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: List do starszych - dot. konserwacji Sal Królestwa
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Grudzień, 2015, 19:49 »

 Taaa zakasać rękawy i do roboty, żeby później nie trzeba było wydawać pieniędzy ze "wspólnej" kasy na remonty.
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: List do starszych - dot. konserwacji Sal Królestwa
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Grudzień, 2015, 21:04 »
A więc w skrócie: 

Macie dbać o Sale Królestwa które nam pobudowaliście, bo pamiętajcie, że one są nasze, a nie wasze. W końcu będziemy chcieli je niedługo sprzedać, więc muszą się dobrze prezentować.

Czy zdarzają się w Polsce przypadki sprzedaży sal królestwa?
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline M

Odp: List do starszych - dot. konserwacji Sal Królestwa
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Grudzień, 2015, 21:13 »
Czy zdarzają się w Polsce przypadki sprzedaży sal królestwa?

Tak.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: List do starszych - dot. konserwacji Sal Królestwa
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Grudzień, 2015, 21:26 »
A jeśli sprzedadzą sale w przysłowiowej Koziej Wólce, którą wybudowali głosiciele w pocie czoła, własnymi "rencami", to gdzie się podzieją ci biedni świadkowie?
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline M

Odp: List do starszych - dot. konserwacji Sal Królestwa
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Grudzień, 2015, 21:37 »
A jeśli sprzedadzą sale w przysłowiowej Koziej Wólce, którą wybudowali głosiciele w pocie czoła, własnymi "rencami", to gdzie się podzieją ci biedni świadkowie?

Zbór zostanie rozwiązany a głosicieli roześlą po okolicznych zborach, każdego tam gdzie będzie miał najbliżej. Przy czym prawdopodobnie każdy z nich będzie miał od kilku do kilkudziesięciu kilometrów dalej na salę. Ale co to kogo w Nadarzynie obchodzi.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: List do starszych - dot. konserwacji Sal Królestwa
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Grudzień, 2015, 22:55 »
Czy zdarzają się w Polsce przypadki sprzedaży sal królestwa?

Rzekłbym, że w ostatnich 2-3 latach zdarzają się częściej niż budowy nowych sal :) :)


Offline dziewiatka

Odp: List do starszych - dot. konserwacji Sal Królestwa
« Odpowiedź #12 dnia: 27 Grudzień, 2015, 13:52 »
Moją uwagę zwrócił ,duchowy program edukacyjny. Prawdopodobnie chcą przenieść koszty na zbory.


Offline M

Odp: List do starszych - dot. konserwacji Sal Królestwa
« Odpowiedź #13 dnia: 27 Grudzień, 2015, 14:05 »
Apropos tego zdania:

Cytuj
Naszą radość potęguje fakt, że każdego roku coraz więcej zborów – również w Polsce – może korzystać z duchowego programu edukacyjnego w Salach Królestwa

Hm... Coraz więcej zborów? W Polsce? Zobaczmy:

2013: 1 418 zborów
2014  1 350 zborów
2015: 1 327 zborów

Ładnie to tak kłamać? :o


Offline gedeon

Odp: List do starszych - dot. konserwacji Sal Królestwa
« Odpowiedź #14 dnia: 27 Grudzień, 2015, 14:10 »
Apropos tego zdania:

Hm... Coraz więcej zborów? W Polsce? Zobaczmy:

2013: 1 418 zborów
2014  1 350 zborów
2015: 1 327 zborów

Ładnie to tak kłamać? :o

To sa te wymodlone obfitości........pan buczek im błogosławi w odwrocie.