Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: List do starszych - dot. konserwacji Sal Królestwa  (Przeczytany 7713 razy)

KaiserSoze

  • Gość
Odp: List do starszych - dot. konserwacji Sal Królestwa
« Odpowiedź #15 dnia: 27 Grudzień, 2015, 14:28 »
Apropos tego zdania:

Hm... Coraz więcej zborów? W Polsce? Zobaczmy:

2013: 1 418 zborów
2014  1 350 zborów
2015: 1 327 zborów

Ładnie to tak kłamać? :o

No jak to, skoro liczba zborów się zmniejsza, a liczba sal pozostaje taka sama, to procentowo więcej zborów ma salę. Wszystko się zgadza ;-)


Offline Vilgefortz

Odp: List do starszych - dot. konserwacji Sal Królestwa
« Odpowiedź #16 dnia: 27 Grudzień, 2015, 19:43 »
Z tego co wiem, to dział projektowo-budowlany dotychczas leży i kwiczy. Podziękowali starej gwardii, nawet tym co zostali zarekomendowani przez stare rkb i teraz nie bardzo ich koncepty daje się zrealizować. Dodatkowo już teraz narzeka się na przerost biurokracji.

V.


Offline M

Odp: List do starszych - dot. konserwacji Sal Królestwa
« Odpowiedź #17 dnia: 27 Grudzień, 2015, 19:47 »
Czy zdarzają się w Polsce przypadki sprzedaży sal królestwa?

Zasięgnąłem informacji jednego z braci, który jest w temacie. Tylko w jednym z województw wie on o sprzedaży 8 różnych Sal Królestwa w ostatnich latach.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: List do starszych - dot. konserwacji Sal Królestwa
« Odpowiedź #18 dnia: 27 Grudzień, 2015, 20:42 »
Z tego co wiem, to dział projektowo-budowlany dotychczas leży i kwiczy. Podziękowali starej gwardii, nawet tym co zostali zarekomendowani przez stare rkb i teraz nie bardzo ich koncepty daje się zrealizować. Dodatkowo już teraz narzeka się na przerost biurokracji.

V.

Przerost biurokracji? To co się wyprawia w BO w tym względzie to koszmar. W każdej, najgorzej nawet zarządzanej korporacji, jest lepiej niż tam - jeżeli chodzi o papiery i komunikację z innymi.


Offline preampusDistortus();

Odp: List do starszych - dot. konserwacji Sal Królestwa
« Odpowiedź #19 dnia: 27 Grudzień, 2015, 21:58 »
Biurokracja? Jak najbardziej. A szczególnie wielkie ważniactwo. Tam jak komuś powierzy się jakieś odpowiedzialne funkcje - natychmiast jest ekspertem nawet w dziedzinach, o których nie ma bladego pojęcia. Weźmy na przykład sytuację którą znam z autopsji: brat który był za te rzeczy odpowiedzialny stwierdził, że internet 3g na sali wystarczy. Albo tylko dlatego, że sprzęt jest stary, chcieli wymieniać wszystko, z mikrofonami włącznie podczas, gdy zwyczajnie wystarczyłoby przeczyścić mikser. Tak porządnie plus wymiana może kilku suwakó. No ale, nie dało się przegadać pomimo nawet papierka w tej dziedzinie, który tamta osoba wtedy miała.


Offline M

Odp: List do starszych - dot. konserwacji Sal Królestwa
« Odpowiedź #20 dnia: 27 Grudzień, 2015, 22:29 »
Biurokracja? Jak najbardziej. A szczególnie wielkie ważniactwo. Tam jak komuś powierzy się jakieś odpowiedzialne funkcje - natychmiast jest ekspertem nawet w dziedzinach, o których nie ma bladego pojęcia.

Bo najważniejsze są kwalifikacje duchowe. Wtedy Jehowa takiego wykształci niczym Becalela żeby mógł wszystkiemu sprostać ;D.


Offline Vilgefortz

Odp: List do starszych - dot. konserwacji Sal Królestwa
« Odpowiedź #21 dnia: 27 Grudzień, 2015, 22:41 »
I właśnie te kwalifikacje 'duchowe' są ością w gardle. Nowi oficjele ze starymi się nie dogadują, często staży, którzy na budowlance się znają zostali poodsuwani lub sami usunęli się w cień.

Tak mi się czasami przypomina scena z "Królestwa Niebieskiego", gdzie stwierdzili że armia ze 'świętym krzyżem' jest niepokonana i wybrali się w zbrojach na pustynię.

V.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: List do starszych - dot. konserwacji Sal Królestwa
« Odpowiedź #22 dnia: 28 Grudzień, 2015, 08:09 »
I właśnie te kwalifikacje 'duchowe' są ością w gardle. Nowi oficjele ze starymi się nie dogadują, często staży, którzy na budowlance się znają zostali poodsuwani lub sami usunęli się w cień.

Prawda, pełna prawda!


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: List do starszych - dot. konserwacji Sal Królestwa
« Odpowiedź #23 dnia: 28 Grudzień, 2015, 08:19 »
Apropos tego zdania:

Hm... Coraz więcej zborów? W Polsce? Zobaczmy:

2013: 1 418 zborów
2014  1 350 zborów
2015: 1 327 zborów

Ładnie to tak kłamać? :o

  A TY myślisz, że ktoś się pofatyguje aby to sprawdzić? Gdzie tam, biorą w ślepo jako jedną jedyną niedważalną prawdę.
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline falafel

Odp: List do starszych - dot. konserwacji Sal Królestwa
« Odpowiedź #24 dnia: 28 Grudzień, 2015, 10:20 »
W okolicach Poznania ubyło chyba z 5 sal królestwa. Nie wiem ile z nich sprzedano, ale z niektórymi są problemy prawne :)