Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Rocznik Świadków Jehowy 2016  (Przeczytany 32852 razy)

Offline Roszada

Odp: Rocznik Świadków Jehowy 2016
« Odpowiedź #75 dnia: 04 Styczeń, 2016, 20:48 »
Cholernie dużo jest w Roczniku o Polsce. ;)
Tylko tyle co w tabeli. Zero treści. :P
Pewnie nie ma czym się chwalić. :-\


Offline M

Odp: Rocznik Świadków Jehowy 2016
« Odpowiedź #76 dnia: 04 Styczeń, 2016, 21:24 »
Cholernie dużo jest w Roczniku o Polsce. ;)
Tylko tyle co w tabeli. Zero treści. :P
Pewnie nie ma czym się chwalić. :-\

I tak więcej, niż o przesłuchaniach przed Komisją Królewską w Australii ;).


Offline Roszada

Odp: Rocznik Świadków Jehowy 2016
« Odpowiedź #77 dnia: 05 Styczeń, 2016, 10:08 »
Polski Rocznik na jw.org opublikowany:

https://www.jw.org/pl/publikacje/ksi%C4%85%C5%BCki/


Offline Roszada

Odp: Rocznik Świadków Jehowy 2016
« Odpowiedź #78 dnia: 05 Styczeń, 2016, 13:31 »
Na s. 27 w Roczniku 2016 podano nowe światła z roku 2015.
Jest ich 5.

Tymczasem ang. skorowidz ŚJ wymienia ich 6:

2015,
Gog of Magog (Eze 38, 39)...
head covering for sister conducting Bible study...
illustration of talents (Mt 25)...
illustration of ten virgins (Mt 25)...
paradise Paul saw in vision (2Co 12:1-4)...
types and antitypes...

Zapomniał niewolnik o wizji Pawła.
I kto tu mówi, że niewolnik jest nieomylny? ;D

Raj z 2Kor 12:4 to raj „literalny, duchowy oraz niebiański”, a nie tylko "raj duchowy", jak uczono dotychczas:

„Swoją nadprzyrodzoną wizję Paweł opisał w Liście 2 do Koryntian 12:1-4  (odczytaj). To, co w niej zobaczył, nazwał objawieniem. Wizja ta odnosiła się do przyszłości, a nie do czegoś, co istniało w jego czasach. Czym był »raj«, który apostoł ujrzał, »porwany do trzeciego nieba«? Ma on wymiar literalny, duchowy oraz niebiański, przy czym wszystkie te aspekty urzeczywistnią się w przyszłości. Skąd taki wniosek? Otóż »raj« może dotyczyć literalnego, ziemskiego raju, który ma nadejść (Łuk. 23:43). Może też oznaczać raj duchowy, którego w pełni zaznamy w nowym świecie. Poza tym może się odnosić do »raju Bożego«, czyli wspaniałych warunków w dziedzinie niebiańskiej, w której przebywa Jehowa (Obj 2:7)” (Strażnica 15.07 2015 s. 8).

Czyli trzy w jednym, taka trójca. ;D


Offline Roszada

Odp: Rocznik Świadków Jehowy 2016
« Odpowiedź #79 dnia: 05 Styczeń, 2016, 13:40 »
Na s. 25 w Roczniku 2016 wymieniono 5 nowych świateł z roku 2012.

Tymczasem skorowidz ŚJ podaje ich 6:

2012:
kiedy pojawiła się siódma potęga światowa (...)
‛król o srogim obliczu przywodzi do zguby’ (Dn 8:23, 24) (...)
Mardocheusz i Estera ‛rozdzielają łup’, spełniając proroctwo z Rodzaju 49:27 (...)
palce u stóp posągu ze snu Nebukadneccara (Dn 2) (...)
stopy posągu ze snu Nebukadneccara (Dn 2) (...)
„wszystkie owe królestwa” (Dn 2:44).

zapomniano o "stopach posągu ze snu Nebukadneccara"?
Przecież to taka żywotna sprawa dla zbawienia. ;D


Offline Bystry1313

Odp: Rocznik Świadków Jehowy 2016
« Odpowiedź #80 dnia: 07 Styczeń, 2016, 16:28 »
Ja tam wolałem "wielbić" Członka CK w australijskim wystąpieniu publicznym przed komisja rządowa. Ciekawe dlaczego tego nie wstawili skoro tak lubia teraz ogladac swoich "big brothers"


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Rocznik Świadków Jehowy 2016
« Odpowiedź #81 dnia: 07 Styczeń, 2016, 19:16 »
Te stojaki to chyba dobrze nie dzialaja. Kiedys obserwowalem ich pod biblioteka. Ludzie omijaja ich szerokim lukiem. Mysle, ze nachodzenie ludzi lepiej dzialalo. Ludzie musieli z nimi pogadac.

   Ja ostatnio będąc na bazarze zauważyłam że szukają kontaktu wzrokowego i to bardzo usilnie. Wchodząc na bazar spojrzałam na stojak, a później na pana obok . Szłam dość wolno i nie zdążyłam go minąć, a ten już się uśmiecha i zagaduje.
Po zakupach postanowiłam wyjść drugą bramą i tam też stali, a więc zrobiłam test. Wolnym kokiem przeszłam obok, później spojrzałam na panie i się lekko uśmiechnęłam. To już im dało sygnał...do ataku!

Stoją jak za karę, nie zdziwiłabym się jakby nic nie rozdali.
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Puszek

Odp: Rocznik Świadków Jehowy 2016
« Odpowiedź #82 dnia: 07 Styczeń, 2016, 22:46 »
Hoho niezła kolekcja  :D Jedni zbierają znaczki...drudzy Strażnice. Serio podchodzisz z tym do stojakowych? Jakie reakcje ich są?
"I chodź ucieknijmy stąd, nie chcę już oddychać tym zatrutym powietrzem! Chodź ucieknijmy stąd, nikt nie będzie mówił nam co dla nas jest najlepsze..."


Tusia

  • Gość
Odp: Rocznik Świadków Jehowy 2016
« Odpowiedź #83 dnia: 08 Styczeń, 2016, 00:05 »
Hoho niezła kolekcja  :D Jedni zbierają znaczki...drudzy Strażnice. Serio podchodzisz z tym do stojakowych? Jakie reakcje ich są?

Najpierw biorę książkę "Czego naprawdę uczy Biblia", otwieram na stronie, gdzie jest Jezus przybity do pala. Pytam: czy tak uczy Biblia, pokazując na ilustrację. Odpowiadają, że tak. Następnie pytam: nad czym jest umieszczona tablica, odpowiadają, że nad rękami, potem pytam, ile jest gwoździ wbitych w ręce, odpowiadają, że jeden. Proszę by otworzyli Biblię i przeczytali Mt 27, 37 (a nad głową umieszczono napis) i J 20, 25 (nie zobaczę śladu gwoździ na rękach). Miny mają bezcenne. Pytam: czego naprawdę uczy Biblia, o tablicy nad rękami i śladach gwoździa? Zachowania są różne. Następnie pokazuję te dwie ilustracje i proszę o wybranie tej ilustracji, która naucza zgodnie z Biblią, tak jak jest napisane w tytule książki:



Potem, jeśli wybiorą sami jakiś temat, najpierw pytam jaka jest nauka Kościoła w tym temacie, oczywiście nie wiedzą. Wyciągam przygotowane zdjęcia z ich publikacji i pokazuję i pytam, dlaczego tak nauczacie w jednej publikacji, a inna temu przeczy. Udaje mi się nawet dłużej porozmawiać. Staram się tak dyskutować, by ich szybko nie spłoszyć. Zawsze podkreślam, że anonimowi redaktorzy publikując tego rodzaju teksty, po prostu traktują ich niepoważnie i oni się tym bawią. Mówię: przecież oni was oszukują i znowu pokazuję jakiś obrazek z ich publikacji. Staram się nie robić muru między nami, tylko stanąć po ich stronie. To działa.
Poruszam też temat PNŚ. Najpierw pokazuję na zdjęciach z ich publikacji o spirytyście Greberze, potem pokazuję zestaw J 1,1; Hbr 1,8 i pytam, dlaczego ich PNŚ jest zgodny z tłumaczeniem spirytysty Grebera. Mówię, że Greber został zdemaskowany jako spirytysta, ale pozostał inny autorytet Thompson, też spirytysta i pokazuję zdjęcia z ich publikacji. Na koniec zostawiam wizytówkę z podanie moje strony www, by mogli sobie zobaczyć te publikacje, które jeszcze nie widzieli na oczy.
Jak ktoś chce mieć już gotowe zdjęcia, to może sobie ściągnąć. Są spakowane zipem:

http://piotrandryszczak.pl/skany/zdjecia2.zip

Dać do fotografa i zrobić duże, by ŚJ dojrzeli, co na nich jest.
« Ostatnia zmiana: 08 Styczeń, 2016, 00:19 wysłana przez Tusia »


Offline Puszek

Odp: Rocznik Świadków Jehowy 2016
« Odpowiedź #84 dnia: 08 Styczeń, 2016, 01:30 »
Jak dla mnie wstęp pierwsza klasa! Dzięki za zdjęcia, przydadzą się.
"I chodź ucieknijmy stąd, nie chcę już oddychać tym zatrutym powietrzem! Chodź ucieknijmy stąd, nikt nie będzie mówił nam co dla nas jest najlepsze..."


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Rocznik Świadków Jehowy 2016
« Odpowiedź #85 dnia: 08 Styczeń, 2016, 09:08 »
Najpierw biorę książkę "Czego naprawdę uczy Biblia", otwieram na stronie, gdzie jest Jezus przybity do pala. Pytam: czy tak uczy Biblia, pokazując na ilustrację. Odpowiadają, że tak. Następnie pytam: nad czym jest umieszczona tablica, odpowiadają, że nad rękami, potem pytam, ile jest gwoździ wbitych w ręce, odpowiadają, że jeden.

Mnie zawsze zgodnie odpowiadają, że to nie ma znaczenia czy krzyż czy pal. Znaczenie ma że Jezusa zabili źli ludzie itd. I od razu podkreślją, że nie wolno czcić narzędzia zbrodni, przykład z rewolwerem i przyjacielem i taki inne dyrdymały.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Rocznik Świadków Jehowy 2016
« Odpowiedź #86 dnia: 08 Styczeń, 2016, 09:08 »
Jeszcze chwila, a Twoje wstępy Tusia będą ćwiczone w salach królestwa na zebraniach  ;D
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Rocznik Świadków Jehowy 2016
« Odpowiedź #87 dnia: 08 Styczeń, 2016, 09:14 »
Pytam czasem prosto z mostu na początku: "Czy czuje się pan/pani dzieckiem Bożym?"
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Rocznik Świadków Jehowy 2016
« Odpowiedź #88 dnia: 08 Styczeń, 2016, 10:01 »
A ja podchodzę "uzbrojony":



A te dwa obrazki Ostatniej Wieczerzy - jedno czarnobiałe, drugie kolorowe, to na jaki temat są? Poważnie pytam.


Offline Roszada

Odp: Rocznik Świadków Jehowy 2016
« Odpowiedź #89 dnia: 08 Styczeń, 2016, 10:45 »
Tam jest taki chleb w kształcie czegoś tam jeszcze. ;)
Oni to usunęli z czasem bo się źle kojarzyło zapewne. :)

http://www.piotrandryszczak.pl/prowokacja.html

« Ostatnia zmiana: 08 Styczeń, 2016, 10:49 wysłana przez Roszada »