Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Organizacja właścicielem Biblii?  (Przeczytany 7056 razy)

Offline Robert Dworak (Berlin)

  • Nadzorca obwodu w pasie
  • Wiadomości: 205
  • Polubień: 999
  • MYŚLĘ, więc mnie NIE MA w JW.ORG
    • Międzynarodowa Mapka Ex Świadków Jehowy
Odp: Organizacja właścicielem Biblii?
« Odpowiedź #15 dnia: 20 Sierpień, 2016, 22:39 »
A tu najnowszy cytacik:

Niektórzy uważają, że mogą sami interpretować treść Biblii. Jednak w 1919 roku wyniesiony do chwały Jezus ustanowił wiernego niewolnika, żeby przekazywać pokarm duchowy wyłącznie za jego pośrednictwem. Posługuje się nim, by pomagać swoim naśladowcom zrozumieć Biblię i stosować się do zawartych w niej wskazówek” (Strażnica listopad 2016 s. 16).

   Tak mnie 'natchnęło' to napisać:

w12 15.9 s. 26 ak. 13 „Nie znacie ani dnia, ani godziny”
"To pokorne i pełne oddania nastawienie wciąż cechuje pomazańców Pana. NIE TWIERDZĄ ONI, ŻE SĄ NATCHNIENI."

 w11 1.12 ss. 11-12 Kto naprawdę potrafi objaśniać proroctwa?
"Źródło wiarygodnych proroctw
Skąd zatem pochodzą wiarygodne proroctwa i kto naprawdę potrafi je objaśniać? Apostoł Piotr napisał: „Żadne proroctwo Pisma nie wypływa z jakiejś osobistej interpretacji” (2 Piotra 1:20). Użyte tu greckie słowo oddane jako „interpretacja” oznacza „wyjaśnienie, ujawnienie” i kryje w sobie myśl o „rozwiązaniu czegoś, co wcześniej zostało związane”. W pewnym przekładzie przetłumaczono je nawet na „rozsupłanie”.
Wyobraź sobie zręcznego marynarza, który wiąże linę w skomplikowany węzeł. Laik widzi poszczególne odcinki liny tworzące splot, ale nie jest pewien, jak go rozsupłać. Podobnie ludzie potrafią śledzić bieżący rozwój wydarzeń, ale nie są pewni, jaki przybiorą one obrót.
W starożytności natchnieni prorocy, tacy jak Daniel, NIE OPIERALI SWYCH PRZEPOWIEDNI NA ANALIZIE WSPÓŁCZESNYCH IM WYDARZEŃ, ani nie próbowali sterować biegiem spraw. Gdyby tak robili, ich proroctwa byłyby jedynie wytworem wyobraźni albo zwykłą manipulacją. Byłyby to ludzkie, niedoskonałe przewidywania. Piotr oznajmił: „Proroctwo nigdy nie zostało przyniesione z woli człowieka, lecz ludzie mówili od Boga, uniesieni duchem świętym” (2 Piotra 1:21)."

"STRAZNICA STAWIA SOBIE ZA CEL uwydatnianie pozycji Boga Jehowy jako Władcy Wszechswiata.
Podobnie jak straznice, ktore w dawnych czasach pozwalały z daleka obserwowac wydarzenia,
czasopismo to UKAZUJE ZNACZENIE WYDARZEŃ ŚWIATOWYCH W ŚWIETLE PROROCTW BIBLIJNYCH."
SEPTEMBER 1, 2010 Vol. 131, No. 17.

Czyżby sami sobie nie zaprzeczali?
"Jakby ftosi myśloł, ze cosi <<wiy>>, to jesce nie wiy, jako wiedzieć trza" - 1 Kor.8:2 Biblia Góralska NT ;-)


Offline Roszada

Odp: Organizacja właścicielem Biblii?
« Odpowiedź #16 dnia: 20 Sierpień, 2016, 23:09 »
No właśnie zupełnie inaczej niż prorocy ST.
Tamci nie analizowali wydarzeń światowych a ci odwrotnie, analizują. :)


Offline Robert Dworak (Berlin)

  • Nadzorca obwodu w pasie
  • Wiadomości: 205
  • Polubień: 999
  • MYŚLĘ, więc mnie NIE MA w JW.ORG
    • Międzynarodowa Mapka Ex Świadków Jehowy
Odp: Organizacja właścicielem Biblii?
« Odpowiedź #17 dnia: 21 Sierpień, 2016, 00:47 »
Tego przez nieuwagę nie napisałem dużym drukiem, a tu kryje się sendo, które sam o sobie "niewolnik" 'proroczo' napisał:
 
"Gdyby tak robili, ich proroctwa byłyby jedynie wytworem wyobraźni albo zwykłą manipulacją. Byłyby to ludzkie, niedoskonałe przewidywania".
"Jakby ftosi myśloł, ze cosi <<wiy>>, to jesce nie wiy, jako wiedzieć trza" - 1 Kor.8:2 Biblia Góralska NT ;-)


Offline Roszada

Odp: Organizacja właścicielem Biblii?
« Odpowiedź #18 dnia: 21 Sierpień, 2016, 09:08 »
Tego przez nieuwagę nie napisałem dużym drukiem, a tu kryje się sendo, które sam o sobie "niewolnik" 'proroczo' napisał:
 
"Gdyby tak robili, ich proroctwa byłyby jedynie wytworem wyobraźni albo zwykłą manipulacją. Byłyby to ludzkie, niedoskonałe przewidywania".
No właśnie a ich całe komentarze do Daniela i Apokalipsy, takie jak Bądź wola Twoja, Wspaniały finał czy Narody mają poznać to komentowanie polityki, wojen itp.
Gdzie ktoś widział w Apokalipsie ONZ?
Symbolicznie można sobie coś interpretować, ale Jan pisał ogólnie o wydarzeniach na całe wieki a nie TYLKO na XX czy XXI wiek.
A w Towarzystwie ktoś sobie ubzdurał że Ap wypełnia się dopiero od 1914 roku.
To po co Jan ją pisał w I wieku? :-\
Dla kogo? Dla Towarzystwa Strażnica?


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Organizacja właścicielem Biblii?
« Odpowiedź #19 dnia: 22 Sierpień, 2016, 07:10 »
No właśnie a ich całe komentarze do Daniela i Apokalipsy, takie jak Bądź wola Twoja, Wspaniały finał czy Narody mają poznać to komentowanie polityki, wojen itp.
Gdzie ktoś widział w Apokalipsie ONZ?
Symbolicznie można sobie coś interpretować, ale Jan pisał ogólnie o wydarzeniach na całe wieki a nie TYLKO na XX czy XXI wiek.
A w Towarzystwie ktoś sobie ubzdurał że Ap wypełnia się dopiero od 1914 roku.
To po co Jan ją pisał w I wieku? :-\
Dla kogo? Dla Towarzystwa Strażnica?

Niebawem pewnie ukaże się artykuł z "nowym zrozumieniem" gdzie dobitnie zostanie wykazane, że jeśli weźmiemy słowo drugie z wersetu X rozdziały Y księgi Z i wstawimy je w miejsce słowa czwartego wersetu X' rozdziały Y' księgi Z' to WYRAŹNIE widzimy (jaśniejsze światło), że Jezus nakazał oddać wszystkie swoje majętności na rzecz WTS-u.

I "cała społeczność braci" zawyje z zachwytu nad mądrością Niewolnika z radością wyzbywając się wszystkiego na rzecz organizacji.
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline Roszada

Odp: Organizacja właścicielem Biblii?
« Odpowiedź #20 dnia: 22 Sierpień, 2016, 10:18 »
I "cała społeczność braci" zawyje z zachwytu nad mądrością Niewolnika z radością wyzbywając się wszystkiego na rzecz organizacji.
Swego czasu temu Rodzina Miłości wcześniej jako Dzieci Boże nakazała swoim wiernym, powołując się na Wj, przy opuszczaniu domu rodzinnego (jako niewoli) zabrać jak Izraelici co się da jako rekompensatę za wcześniejszą niewolę.
Pieniądze i majętności miały służyć sekcie i jej wiernym na życie.

Tylko tu inna sytuacja, bo to na ogół pojedynczy młodzi ludzie, a nie jak u ŚJ często całe rodziny.
Ale mechanizm interpretacji Biblii dostosowany do potrzeb sekty.


Offline Światus

Odp: Organizacja właścicielem Biblii?
« Odpowiedź #21 dnia: 22 Sierpień, 2016, 19:15 »
Może to i dobrze, że WTS przyznaje się do swojej "biblii". Zwłaszcza jeśli są tam takie kwiatki:
Ps 24:4 Ten,  kto  ma  ręce  niewinne
i  czyste  serce,
kto  nie  wciąga  Mojej  duszy  do  tego,  co  nic  niewarte,
ani  nie  składa  przysięgi podstępnie."

W każdym innym przekładzie "swojej".

A drugi dość dziwny;

Iz 14:9  „Nawet Szeol  w dole zadrżał
z  twego  powodu,  aby  się  z  tobą
spotkać, gdy przybędziesz. Z twe-
go  powodu  obudził  tych,  którzy
są  bezsilni  w  śmierci/  wszyst-
kich  kozłowatych  przywódców
ziemi.
Sprawił,  że  ze  swoich  tro-
nów  powstali  wszyscy  królowie
narodów/

BT Iz 14:9 Podziemny Szeol poruszył się przez ciebie,
na zapowiedź twego przybycia;
dla ciebie obudził cienie zmarłych,
wszystkich wielmożów ziemi;
kazał powstać z tronów
wszystkim królom narodów.

W Skorowidzu jest tylko Za 10:3 ale tam da się to jakoś uzasadnić.
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Tusia

  • Gość
Odp: Organizacja właścicielem Biblii?
« Odpowiedź #22 dnia: 22 Sierpień, 2016, 23:26 »
Gdzie ktoś widział w Apokalipsie ONZ?

Ja widziałem:



Offline Roszada

Odp: Organizacja właścicielem Biblii?
« Odpowiedź #23 dnia: 01 Listopad, 2016, 19:25 »
A tu taki ciekawy cytat:

"W Społeczeństwie Nowego Świata świadków Jehowy spotyka się ludzi z różnych warstw społecznych. Wiele z nich nie zdobyło wyższego wykształcenia. Lecz oni znają Biblię. Są nauczycielami" (Strażnica Nr 6, 1963 s. 6).

No, no śmiałe stwierdzenie. Nie zdobyli wykształcenia a są nauczycielami. :)
Każdy by tak chciał. ;)


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Organizacja właścicielem Biblii?
« Odpowiedź #24 dnia: 01 Listopad, 2016, 22:00 »
A tu taki ciekawy cytat:

"W Społeczeństwie Nowego Świata świadków Jehowy spotyka się ludzi z różnych warstw społecznych. Wiele z nich nie zdobyło wyższego wykształcenia. Lecz oni znają Biblię. Są nauczycielami" (Strażnica Nr 6, 1963 s. 6).

No, no śmiałe stwierdzenie. Nie zdobyli wykształcenia a są nauczycielami. :)
Każdy by tak chciał. ;)

I "STUDIUM Biblii" prowadzą :) nie w kij dmuchał

Zawsze słyszę od głosicieli: "A studiuje pan biblię?"...

Nigdy nie wiem jak odpowiedzieć, żeby było dobrze. :)
« Ostatnia zmiana: 01 Listopad, 2016, 22:05 wysłana przez tomek_s »
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Efezjan

  • Gość
Odp: Organizacja właścicielem Biblii?
« Odpowiedź #25 dnia: 01 Listopad, 2016, 23:12 »
I "STUDIUM Biblii" prowadzą :) nie w kij dmuchał

Zawsze słyszę od głosicieli: "A studiuje pan biblię?"...

Nigdy nie wiem jak odpowiedzieć, żeby było dobrze. :)
Jeśli czytasz regularnie, to odpowiedz: 'Pewnie, że studiuję'.


Offline bernard

Odp: Organizacja właścicielem Biblii?
« Odpowiedź #26 dnia: 02 Listopad, 2016, 07:36 »
Czeste jest tez pytanie ,,Ile razy pan przeczytał biblie, bo ja tyle i tyle  ? "
Zawsze odpowiadam ze biblie czytam zeby nią zyć a nie liczyć . Mina pytajacego bezcenna ;)
« Ostatnia zmiana: 02 Listopad, 2016, 07:38 wysłana przez bernard »


Efezjan

  • Gość
Odp: Organizacja właścicielem Biblii?
« Odpowiedź #27 dnia: 02 Listopad, 2016, 09:52 »
Czeste jest tez pytanie ,,Ile razy pan przeczytał biblie, bo ja tyle i tyle  ? "
Zawsze odpowiadam ze biblie czytam zeby nią zyć a nie liczyć . Mina pytajacego bezcenna ;)
Hmm, oni do końca żyć Biblią nie mogą, ponieważ są fragmenty dla nich nieprzeznaczone, atoli przeznaczone tylko dla pomazańców. Stąd to się chyba bierze.


Offline nowa

Odp: Organizacja właścicielem Biblii?
« Odpowiedź #28 dnia: 02 Listopad, 2016, 10:20 »
Niebawem pewnie ukaże się artykuł z "nowym zrozumieniem" gdzie dobitnie zostanie wykazane, że jeśli weźmiemy słowo drugie z wersetu X rozdziały Y księgi Z i wstawimy je w miejsce słowa czwartego wersetu X' rozdziały Y' księgi Z' to WYRAŹNIE widzimy (jaśniejsze światło), że Jezus nakazał oddać wszystkie swoje majętności na rzecz WTS-u.
Kiedyś mój mąż, rozmawiając nt. Biblii ze SJ, usłyszał:
może na pierwszy rzut oka tak to może wyglądać, ale jak się tak dobrze poszuka....