Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Ogłoszenie: Dlaczego zmniejsza się liczba specjalnych sług pełnoczasowych?  (Przeczytany 9827 razy)

Offline M

Na tv.jw.org pojawiło się ogłoszenie przeczytane przez Samuela Herda, członka Ciała Kierowniczego. Tłumaczy on dlaczego zmniejszono liczbę pionierów specjalnych, chociaż podobno ostatnie cięcia były podejmowane aby "skupić się bardziej na działalności kaznodziejskiej".

Kliknij, by obejrzeć

« Ostatnia zmiana: 09 Grudzień, 2015, 14:04 wysłana przez M »


Offline Roszada

Tłumaczy on dlaczego zmniejszono liczbę pionierów specjalnych
Ja powiem dlaczego. ;)
Bo trzeba ich utrzymać. ;D
To kosztuje sporo:

„W roku służbowym 2013 Świadkowie Jehowy wydali prawie 200 milionów dolarów na zaspokojenie potrzeb pionierów specjalnych, misjonarzy i nadzorców podróżujących, pracujących na przydzielonych im terenach. Na całym świecie w Biurach Oddziałów pracuje 22719 ordynowanych sług Bożych. Wszyscy oni należą do Ogólnoświatowej Wspólnoty Specjalnych Sług Pełnoczasowych Świadków Jehowy” (Rocznik Świadków Jehowy 2014 s. 176 [w roku 2014 „ponad 224 miliony dolarów” – Rocznik Świadków Jehowy 2015 s. 176]).

No nie wszystko na tych pionierów wydano, ale od kogoś trza oszczędności zacząć. ;)
Oni najniżsi rangą z tych wymienionych. :-\
Na kogo przypadnie na tego bęc. 8-)


Offline falafel

A więc pierwsze ,zakamuflowane ale jednak, stwiedzenie, że cięcia wynikają z problemów finansowych


Offline Roszada

Wcześniej pisano:

*** w12 15.8 s. 19 ***
Na odległych, odizolowanych terenach dzieło ewangelizacji będą zapoczątkowywać dodatkowi pionierzy specjalni. Według stanu na 1 stycznia 2012 roku niektórzy absolwenci Kursu Biblijnego dla Braci i Kursu Biblijnego dla Małżeństw mają usługiwać jako okresowi pionierzy specjalni i inicjować oraz rozwijać działalność na takich dalekich terenach. Każdorazowo będą oni mianowani na rok, aż do trzech lat z rzędu. Ci, którzy okażą się efektywni, mogą otrzymać zamianowanie na stałe.

*** jl lekcja 13 Kto to jest pionier? ***
W każdym miesiącu spędzają w służbie co najmniej 130 godzin. Pionierzy zadowalają się skromnym życiem, ufając, że Jehowa zaspokoi ich podstawowe potrzeby


Jak zaspakaja Jehowa to chyba nie trzeba ich odwoływać. ;)


Offline falafel

Jak zaspakaja Jehowa to chyba nie trzeba ich odwoływać. ;)
Oj Roszada, nie znasz się, dzięki temu rozwiązaniu wielu braci będzie mogło 'wypróbować Jehowę' i na własnej skórze odczuć ogrom błogosławieństw!


Offline Roszada

A przed rokiem 1975 tak zachęcano:

„Zwróć uwagę na to, że służba pionierska jest zawodem rokującym dobrą przyszłość. Tego, czego się nauczysz teraz, możesz pilnie potrzebować po Armagedonie. Miliardy ludzi, którzy zmartwychwstaną, będą potrzebować dzielnych nauczycieli i wykładowców” (“Służba Królestwa” Nr 12, 1966 s. 2).

“Cudowne błogosławieństwa czekają tych, którzy jako świadkowie Jehowy wstępują do pełnoczasowej służby kaznodziejskiej. (...) otworem stoi także praca pioniera specjalnego albo misjonarza. A może udziałem twoim będą przywileje sługi obwodu, który odwiedza zbory i służy im pomocą? Do końca tego systemu rzeczy pozostało naprawdę niewiele lat; przywileje teraz dostępne nigdy się nie powtórzą. Teraz jest pora na skorzystanie z nich” (Strażnica Nr 17, 1967 s. 11);


Offline Puszek

Oczywiście zanim Samuel Rolex zaczął się tłumaczyć to wytarł sobie pysk Jehową i błogosławieństwem od niego - świetna manipulacja dla owieczek.
Jak dla mnie Jehowa chyba przeliczył koszty i teraz ukrócił sznurek z błogosławieństwem.
"I chodź ucieknijmy stąd, nie chcę już oddychać tym zatrutym powietrzem! Chodź ucieknijmy stąd, nikt nie będzie mówił nam co dla nas jest najlepsze..."


Offline dziewiatka

To ogłoszenie pokazuje ,że owieczki specjalnej troski CK są naprawdę zadowolone.


Offline Roszada

Przyjdzie czas że liczba tych pionierów się znów zwiększy. ;)
Bracia w Afryce dadzą przykład i będą za darmo, albo za miskę zupy od innych braci (nie od organizacji!), podejmować służbę pionierów specjalnych. :)

To jest moje lekarstwo dla Towarzystwa na kryzys. ;)
Niech ktoś poda Nadarzynowi, to może mi podziękują. ;D


Offline Fantom

 Maja kryzys,ale raczej z tego wyjdą.Sposób zorganizowania i szkoleń przypomina MLM(Multi-Level Marketing).
 USA była kolebką tego systemu.W MLM zazwyczaj słupki rosna w górę i bardzo rzadko zdarzaja sie bankructwa.
 To właśnie w MLM pozyskuje się nowe osoby przez bezpośredni kontakt i prezentację produktu.
Amerykanie sa naprawdę w tym dobrzy.Tak długo jak ŚJ będą blisko ludzi, ze stojakami czy podczas gloszenia tak długo bedzie przyrost.Kiedyś czytałem,że na ileś tam przeprowadzonych rozmów jakis procent zawsze zacznie kupować lub przyłączy się do takiej struktury.Potem te osoby powielają schemat,tzw.kopiowanie/duplikowanie.
 To jak CK zarządza,wprowadza zmiany nie jest przypadkowe.Maja doradców ,albo sami kopiują wzorce od takich firm-MLM.
Dlaczego Epifaniści,Badacze,Chrystiadelfianie są praktycznie na wymarciu?,a ŚJ pomimo kontrowersyjnych nauk i złej opinii cieszą sie względnie dobrym wzrostem?

 https://prezi.com/xdj59yzjlwil/sekty-religijne-a-mlm/
Ogladnijcie video w tym linku.
« Ostatnia zmiana: 10 Grudzień, 2015, 10:19 wysłana przez fantom »
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Fantom

 Słyszy sie często,że składanie ''owocu'' z godzinami,studiami Jehowie nie jest potrzebne.To prawda.
 To jest potrzebne,aby kontrolować,czy sposób przekazu przez literature ,kongresy,szkolenia odnosi zamierzony skutek.Jeżeli jest spadek,to podkręca sie glosicieli odpowiednimi przemówieniami,artykułami do studium itp..CK fizycznie sprawdza,czy to co podaje sie za ''pokarm'' rzeczywiście ma wpływ na współwyznawców.
 https://www.youtube.com/watch?v=P5WlGEmzK5A (kolejne porównanie MLM do religii.Religia w Rozwoju Osobistym).
 
« Ostatnia zmiana: 10 Grudzień, 2015, 10:46 wysłana przez fantom »
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Roszada

Tak długo jak ŚJ będą blisko ludzi, ze stojakami czy podczas gloszenia tak długo bedzie przyrost.
Zobaczymy, jak lada dzień opublikują Rocznik, czy jesteś fałszywym prorokiem.

O Polsce mówisz nieprawdę, a co na świecie to zobaczymy. ;)


Offline Fantom

 Co do Polski to masz rację.Miałem na mysli ogólnoświatowy wzrost.
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Tusia

  • Gość
...ŚJ pomimo kontrowersyjnych nauk i złej opinii cieszą sie względnie dobrym wzrostem?

A w Polsce?

http://piotrandryszczak.pl/statystyka_w_Polsce.html



Boratyniak

  • Gość
Liczba w Polsce spada. Dlatego sprzedają sale. Z tego co się orientuję w mojej okolicy (Ostróda) sala jest na sprzedaż.
« Ostatnia zmiana: 10 Grudzień, 2015, 19:18 wysłana przez Boratyniak »