Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: List do nadzorców zgromadzeń - dot. kontroli sald konta obwodu  (Przeczytany 15637 razy)

Offline gedeon

Odp: List do nadzorców zgromadzeń - dot. środków na kontach obwodu
« Odpowiedź #30 dnia: 07 Grudzień, 2015, 07:12 »
Bywały takie inicjatywy, ale oddolne. Słyszałem gdzieś o domu spokojnej starości prowadzonym przez ŚJ. Nie wiem czy nadal istnieje. Na pewno nie był "pobłogosławiony" przez Ciało Kierownicze.

Taki dom został otwarty w miejscowości Bystra Krakowska w czerwcu 2010 roku. Był przeznaczony dla SJ, na terenie placówki była sala królestwa z której korzystał miejscowy zbór.

w 2011 lub początek 2012 roku Nadarzyn po reprymendzie z Centrali wycofał się z tego projektu pozostawiając na lodzie miejscowy zbór który korzystał tam z sali królestwa.
 
Z tego powodu do wszystkich "gron starszych" rozesłano list z 29 sierpnia 2012 który zabrania prowadzenia przez zbory pomocy opiekuńczej nad starszymi i chorymi braćmi.....hipokryzja.

W tej chwili jest to dom pomocy społecznej prowadzony na powszechnych zasadach

W tym domu przebywa Sylwia która ucierpiała od ataku nożownika w Poznaniu.

http://bystra.sadyba.org/


Offline dziewiatka

Odp: List do nadzorców zgromadzeń - dot. środków na kontach obwodu
« Odpowiedź #31 dnia: 07 Grudzień, 2015, 08:01 »
Drugi dom pomocy prowadzony przez świadków jest  w Skwirzowie koło Sandomierza.Zawsze były prowadzone na ogólnych zasadach ale większość pensjonariuszy to zawsze byli świadkowie.Tam też była sala.


Offline M

Odp: List do nadzorców zgromadzeń - dot. środków na kontach obwodu
« Odpowiedź #32 dnia: 07 Grudzień, 2015, 09:16 »
Z tego powodu do wszystkich "gron starszych" rozesłano list z 29 sierpnia 2012 który zabrania prowadzenia przez zbory pomocy opiekuńczej nad starszymi i chorymi braćmi.....hipokryzja.

Do pobrania:
- rzeczony list z 29 sierpnia 2012 roku dot. domów opieki
- załącznik do ww. listu - materiały źródłowe z publikacji


Offline gedeon

Odp: List do nadzorców zgromadzeń - dot. środków na kontach obwodu
« Odpowiedź #33 dnia: 07 Grudzień, 2015, 10:51 »
Dzięki M.

To świadczy o jednym korporacja nigdy nie zadziwiła nikogo swoją szczodrością.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: List do nadzorców zgromadzeń - dot. środków na kontach obwodu
« Odpowiedź #34 dnia: 07 Grudzień, 2015, 10:51 »
Dzięki M
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Puszek

Odp: List do nadzorców zgromadzeń - dot. środków na kontach obwodu
« Odpowiedź #35 dnia: 07 Grudzień, 2015, 13:10 »
Do pobrania:
- rzeczony list z 29 sierpnia 2012 roku dot. domów opieki
- załącznik do ww. listu - materiały źródłowe z publikacji

Przeczytałem..jak dla mnie sku***synśtwo !!!! Nie mam słów na to. Im więcej takich materiałów trafia mi przed oczy to tym bardziej szlag mnie trafia i mam dość tej sekty.
Nic tylko głosić i wrzucać datki na "ogólnoświatową działalność".
"I chodź ucieknijmy stąd, nie chcę już oddychać tym zatrutym powietrzem! Chodź ucieknijmy stąd, nikt nie będzie mówił nam co dla nas jest najlepsze..."


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: List do nadzorców zgromadzeń - dot. środków na kontach obwodu
« Odpowiedź #36 dnia: 07 Grudzień, 2015, 15:02 »
Cały ten list obrazujący politykę WTS-u wskazuje jasno zasady w niej panujące: nic bez pozwolenia CK, żadnego tracenia pieniędzy na współwyznawców - wszystko na WTS, jeżeli jednak głosiciel jest tak tępy i nie rozumie tego to może oddać swoje, ale tylko swoje pieniądze na potrzebujących braci i nie wolno mu namawiać innych do tego.
Boże jakie to obrzydliwe!!!
Zwłaszcza w świetle biblii która nakazuje głodnego nakarmić, itd.
I oni mienią się przedstawicielstwem Boga?!?
Chyba raczej mamomy...
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: List do nadzorców zgromadzeń - dot. środków na kontach obwodu
« Odpowiedź #37 dnia: 07 Grudzień, 2015, 20:10 »

Boże jakie to obrzydliwe!!!
Zwłaszcza w świetle biblii która nakazuje głodnego nakarmić, itd.
I oni mienią się przedstawicielstwem Boga?!?
Chyba raczej mamomy...

  Tadeusz taka jest właśnie cała ta prawda.
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline owca

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 91
  • Polubień: 78
  • Wolna od 2015r.
Odp: List do nadzorców zgromadzeń - dot. środków na kontach obwodu
« Odpowiedź #38 dnia: 07 Grudzień, 2015, 20:17 »
Tylko to manipulawanie pieniędzmi jest widoczne dla nas , lecz nie dla innych w zborach , oni nie dopuszczają takiej myśli i dlatego my nic nie zwój jemy.


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: List do nadzorców zgromadzeń - dot. środków na kontach obwodu
« Odpowiedź #39 dnia: 07 Grudzień, 2015, 21:34 »
po przeczytaniu tego listu

  list z 29 sierpnia 2012 roku dot. domów opieki

Parę zdań, jakie zwróciły moją uwagę:



    No tak, nie ma listu bez propagandowej manipulacji pozorną logiką.
A czy może Jezus zlecił budowanie wystawnych kompleksów jak Warwick,
albo wypłacanie wysokich odszkodowań pedofilom, i to przy usilnych
staraniach, by czasem ten fakt nie dotarł do wiernych wrzucających datki
z niewinną intencją by - jak to pięknie napisano - "głosić dobrą nowinę
o Królestwie i czynić uczniów"?

Inna sprawa:



   Oj, nie byłbym tego taki pewien! Ale WTS zawsze grzeszy tym, że już wie do kogo Jezus
powie, albo do kogo czegoś nie powie Jezus. Ja widzę, że Jezus najwyraźniej bez WTS-u nie
poradzi sobie z sądzeniem i zbawieniem. No ale ma suflera, który już go z
osądzeniem wyręczył :) Krew normalnie mnie zalewa, gdy czytam podobne
stwierdzenia - jak ja mogłem tak długo popierać taką butę.
Podsumowując, przychodzi mi do głowy fragment, który, o ironio, zacytuję z Przekładu Nowego Świata:

"Forma oddawania czci, która jest czysta i nieskalana
z punktu widzenia naszego Boga i Ojca, polega na tym:
opiekować się sierotami i wdowami w ich ucisku oraz
zachowywać siebie niesplamionym przez świat" Jakuba 1:21


I inna wypowiedź tym razem z B.Tysiąclecia:

"Nie bój się, mała trzódko, gdyż spodobało się Ojcu waszemu
dać wam królestwo. Sprzedajcie wasze mienie i dajcie jałmużnę" (Łuk 12:32)


Więc, jeśli org sama stwierdza, że nie jest to jej celem, to można zrozumieć
wszystkie rzeczy, których się ostatnio dopuszcza. W lukrowanej tv.jw.org
większość CK nosi drogie, bijące po oczach sygnety, niektórzy  Rolexy.
Mają prawo, ale mogliby chociaż trochę skromności i pokory okazać.
Trochę jałmużny by z tych rzeczy się mogło uzbierać...

« Ostatnia zmiana: 07 Grudzień, 2015, 21:37 wysłana przez Abba »


od-nowa

  • Gość
Odp: List do nadzorców zgromadzeń - dot. środków na kontach obwodu
« Odpowiedź #40 dnia: 07 Grudzień, 2015, 22:47 »
To CK nie ma nic wspólnego z Bogiem i Jezusem Chrystusem.
Władza, pieniądz, wygodne, bogate życie, zdrowa żywność, dobra opieka lekarska, w razie potrzeby dobry szpital i spokojna dostatnia starość, to owszem może być dla CK.
Brzydzą mnie ich słowa, że Jezus 'nie zlecił nam budowania szkół, szpitali, domów opieki, schronisk dla bezdomnych jak to czynią różne  religie, nawet jeśli takie działania są pożyteczne i godne uznania'.
CK zaleca bycie aspołecznym.
Chwała i podziękowanie  za to 'różnym religiom', że właśnie  budują szkoły, pomagają potrzebującym i chorym itd.
'Głosić i czynić uczniów' taaaaa a w razie konieczności pobytu w szpitalu, gdyby go nie wybudowały 'różne religie' to wtedy co?
Jak to dobrze, że już nie muszę karmić swojego umysłu tak niestrawnym "pokarmem"!


Offline dziewiatka

Odp: List do nadzorców zgromadzeń - dot. środków na kontach obwodu
« Odpowiedź #41 dnia: 08 Grudzień, 2015, 05:12 »
Ciekawe co się dzieje dzisiaj z tymi co całe życie spędzili w domach betel.Kiedyś mieli dożywocie .


Offline Fantom

Odp: List do nadzorców zgromadzeń - dot. środków na kontach obwodu
« Odpowiedź #42 dnia: 08 Grudzień, 2015, 07:43 »
 A czy Jezus zlecił uczniom bodowanie centrów kongresowych,lokalnych biur oddziałów,tłumaczy papirusów?
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline M

Odp: List do nadzorców zgromadzeń - dot. środków na kontach obwodu
« Odpowiedź #43 dnia: 08 Grudzień, 2015, 09:36 »
Cytat: List do starszych
[Jezus] nie zlecił nam budowania szkół, szpitali, domów opieki, schronisk dla bezdomnych.

A polecił budować hotele, biura, studia telewizyjne i drukarnie? Argument z dupy. Mi się wydawało, że Jezus uczył swoim przykładem i nakazał by go naśladować. Zobaczmy zatem co robił, czego uczył i czego wymagał:
  • Mateusza 4:23: Potem obchodził całą Galileę, nauczając w ich synagogach i głosząc dobrą nowinę o królestwie, i lecząc wszelką dolegliwość i wszelką niemoc wśród ludu
  • Mateusza 10:7, 8: A idąc, głoście, mówiąc: ‚Przybliżyło się królestwo niebios’. Leczcie chorych, wskrzeszajcie umarłych, oczyszczajcie trędowatych, wypędzajcie demony. Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie.
  • Mateusza 14:14: A wyszedłszy, ujrzał wielki tłum; i ulitował się nad nimi, i uleczył ich chorych.
  • Mateusza 19:21: Jezus powiedział mu: „Jeśli chcesz być doskonały, idź, sprzedaj swoje mienie i daj biednym, a będziesz miał skarb w niebie, i chodź, bądź moim naśladowcą”.
  • Łukasza 14:13, 14: Ale gdy wydajesz ucztę, zaproś biednych, ułomnych, kulawych, ślepych, a będziesz szczęśliwy...
  • Strażnica z 15 maja 2010, s. 30, ak. 11: Jezus i apostołowie odkładali pieniądze na pomoc biednym, tymczasem Judasz Iskariot je podbierał (Jana 12:4-6).


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: List do nadzorców zgromadzeń - dot. środków na kontach obwodu
« Odpowiedź #44 dnia: 08 Grudzień, 2015, 09:40 »


    Tak, oni nie budują, nie przykładają swojej ręki do powstawania różnych miejsc tego świata, ale korzystać
później z nich to bardzo chętnie.

Byłam małym dzieckiem gdy u nas we wsi budowano sklep. Każdy musiał pomagać i w dzień wolny od pracy ojciec się wybierał właśnie na tą budowę. Pamiętam matkę jak go próbowała przekonać żeby nie szedł, że jest tylu innych, że to nie jest ich sprawa , że na pewno nie zdążą go nawet ukończyć itd.... bo będzie armagedon.

Od 30 lat robi codziennie zakupy w tym sklepie, czy to nie jest przejaw obłudy tych ludzi?
Podobnie było z przedszkolem i ośrodkiem zdrowia. Od siebie nic, bo to świeckie, ale własną d....iść władować to już jak najbardziej bo się należy.
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).