Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: List do nadzorców zgromadzeń - dot. kontroli sald konta obwodu  (Przeczytany 15653 razy)

Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: List do nadzorców zgromadzeń - dot. środków na kontach obwodu
« Odpowiedź #15 dnia: 06 Grudzień, 2015, 16:35 »
Nie bądź naiwny. Moja siostra, podobnie jak inni rolnicy ze wsi dzierżawi ziemię która należy do kościoła. Dzierżawę płaci na konto diecezji a nie parafii. A co potem dzieje się z tymi pieniędzmi...tego nie wie nikt z parafii.


Piszemu tu o datkach na parafie, a nie o dzierżawie co wpływa do kurii.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: List do nadzorców zgromadzeń - dot. środków na kontach obwodu
« Odpowiedź #16 dnia: 06 Grudzień, 2015, 16:43 »
Piszemu tu o datkach na parafie, a nie o dzierżawie co wpływa do kurii.
A Ty myślisz, że z "tacy", ślubów, pogrzebów, nie trzeba odpalać działki do diecezji. Kiedyś ksiądz podczas kolędy skarżył się mojemu ojcu ile to musi odprowadzać. Stąd to wiem. Bo osobiście żadnego kontaktu z KK nie mam. Chyba że ksiądz kłamał. To wtedy masz rację.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: List do nadzorców obwodu - dot. środków na kontach obwodu
« Odpowiedź #17 dnia: 06 Grudzień, 2015, 19:47 »
To jest chyba oczywiste że tak powinno być. Każdy kto daje datek na salę zgromadzeń czyni to w ramach wspierania ogólnoświatowej działalności. Więc nie ma się czego czepiać. A swoją drogą są sale zgromadzeń które mają nadwyżki finansowe bo ja nie znam. Choć osobiście byłem i jestem przeciwny istnieniu tych obiektów, to są "białe słonie".

   A czemu nie ma nadwyżek, po co ten cały list?
To bardzo proste....nadwyżek nie ma bo albo ludzie za mało dają, albo starsi się źle gospodarzą.
A list jest po to aby i jednym i drugim podkręcić śrubkę.

Co to jest ogólnoświatowa działalność? To jak wysłać kasę kominem do nieba. Dla mnie różnicy nie ma.

Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline M

Odp: List do nadzorców zgromadzeń - dot. środków na kontach obwodu
« Odpowiedź #18 dnia: 06 Grudzień, 2015, 19:52 »
Warto wspomnieć że list ten prawdopodobnie nie został jeszcze wysłany do Polski, otrzymały go na razie zbory w Anglii czy USA (stąd jest on tłumaczeniem z angielskiego). Ponieważ w nagłówku nie ma nic o konkretnym kraju (a często gdy list dotyczy konkretnego kraju to nagłówek zawiera taką informację) to można się spodziewać, że trafi również do nas, jednak nie mamy takiej pewności.

Inna sprawa, że oryginału po polsku możemy nigdy nie zobaczyć, bo nie mają do niego dostępu nawet starsi zboru, a nadzorcy obwódów i sal zgromadzeń, a tak głęboko nasze macki (jeszcze) nie sięgają ;D.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: List do nadzorców zgromadzeń - dot. środków na kontach obwodu
« Odpowiedź #19 dnia: 06 Grudzień, 2015, 19:55 »
Czy z tych składek na ogolnoswiatową dziłalność są budowane czy utrzymywane domy dla samotnych matek, jadłodajnie, szpitale w afryce, studnie w Sudanie, domy spokojnej starości itp?

„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline M

Odp: List do nadzorców zgromadzeń - dot. środków na kontach obwodu
« Odpowiedź #20 dnia: 06 Grudzień, 2015, 21:37 »
Czy z tych składek na ogolnoswiatową dziłalność są budowane czy utrzymywane domy dla samotnych matek, jadłodajnie, szpitale w afryce, studnie w Sudanie, domy spokojnej starości itp?

Nie. Są budowane drukarnie, biura Towarzystwa i Sale Królestwa ;). No i czasem jak jest klęska żywiołowa to z tych środków udziela się pomocy braciom na terenach dotkniętych kataklizmem.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: List do nadzorców zgromadzeń - dot. środków na kontach obwodu
« Odpowiedź #21 dnia: 06 Grudzień, 2015, 21:54 »
Nie. Są budowane drukarnie, biura Towarzystwa i Sale Królestwa ;). No i czasem jak jest klęska żywiołowa to z tych środków udziela się pomocy braciom na terenach dotkniętych kataklizmem.
No i jeszcze...fundusz reprezentacyjny ;)
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: List do nadzorców zgromadzeń - dot. środków na kontach obwodu
« Odpowiedź #22 dnia: 06 Grudzień, 2015, 22:15 »
To chociażby coś wykombinowali dla swoich braci starych i niedołężnych by im pomóc... By nie musieli umierać w hospicjach prowadzonych przez zakonnice czy inne babilońskie inicjatywy.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: List do nadzorców zgromadzeń - dot. środków na kontach obwodu
« Odpowiedź #23 dnia: 06 Grudzień, 2015, 22:22 »
To chociażby coś wykombinowali dla swoich braci starych i niedołężnych by im pomóc... By nie musieli umierać w hospicjach prowadzonych przez zakonnice czy inne babilońskie inicjatywy.
Tu się z Tobą zgadzam.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: List do nadzorców zgromadzeń - dot. środków na kontach obwodu
« Odpowiedź #24 dnia: 06 Grudzień, 2015, 22:31 »
To czemu nie poddacie takiego pomysłu na zebraniach?

Czemu dziadki i babcie, którzy pół swego życia napieprzali na kościół, dzis korzystają z Caritasu czy innych instytucji babilonu wielkiego? ;)

Własnie takie instytucje są finansowane ze srodków zbieranych co jakis czas w kosciele.
« Ostatnia zmiana: 06 Grudzień, 2015, 22:34 wysłana przez tomek_s »
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline M

Odp: List do nadzorców zgromadzeń - dot. środków na kontach obwodu
« Odpowiedź #25 dnia: 06 Grudzień, 2015, 22:43 »
To czemu nie poddacie takiego pomysłu na zebraniach?

Czemu dziadki i babcie, którzy pół swego życia napieprzali na kościół, dzis korzystają z Caritasu czy innych instytucji babilonu wielkiego? ;)

Własnie takie instytucje są finansowane ze srodków zbieranych co jakis czas w kosciele.

Bywały takie inicjatywy, ale oddolne. Słyszałem gdzieś o domu spokojnej starości prowadzonym przez ŚJ. Nie wiem czy nadal istnieje. Na pewno nie był "pobłogosławiony" przez Ciało Kierownicze.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: List do nadzorców zgromadzeń - dot. środków na kontach obwodu
« Odpowiedź #26 dnia: 06 Grudzień, 2015, 22:55 »
Jak to stwierdziłeś... oni wolą wydawać na drukarnie... teraz inwestycja w TV...

Stare pokolenie umiera, zamortyzowało się w firmie... Wartość praktycznie zerowa...

Strasznica i inne knigi - krótki czas życia produktu

Poprostu firma
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: List do nadzorców zgromadzeń - dot. środków na kontach obwodu
« Odpowiedź #27 dnia: 06 Grudzień, 2015, 23:03 »
W/g śJ to dzieci powinny się opiekować starymi rodzicami. Ale życie pokazuje inaczej.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: List do nadzorców zgromadzeń - dot. środków na kontach obwodu
« Odpowiedź #28 dnia: 06 Grudzień, 2015, 23:12 »
W/g śJ to dzieci powinny się opiekować starymi rodzicami. Ale życie pokazuje inaczej.

Pod warunkiem, że Ci fanatyczni rodzice nie wypier.... wczesniej dzieci (ostepców) ze swojego życia.

„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: List do nadzorców zgromadzeń - dot. środków na kontach obwodu
« Odpowiedź #29 dnia: 06 Grudzień, 2015, 23:26 »
Pod warunkiem, że Ci fanatyczni rodzice nie wypier.... wczesniej dzieci (ostepców) ze swojego życia.
Albo odwrotnie.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi