Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: O Marii wypowiedzi Towarzystwa różne  (Przeczytany 11050 razy)

Offline Roszada

Odp: O Marii wypowiedzi Towarzystwa różne
« Odpowiedź #30 dnia: 27 Luty, 2017, 18:45 »
Ciekawe stwierdzenia o grzechach.

Grzechy Marii

„Zgodnie z prawem Mojżesza udała się Maria po czterdziestu dniach oczyszczenia do świątyni w Jeruzalemie, by pokutować za swoje grzechy (Łuk. 2:22-24; 3 Mojż. 12)” (Strażnica Nr 6, 1951 s. 15 [ang. 15.08 1950 s. 266]).

Grzech Marii

*** rs s. 169 ak. 1 Maria (matka Jezusa) ***
Czy dotyczy to także Marii? Biblia mówi, że zgodnie z Prawem Mojżeszowym 40 dni po narodzeniu Jezusa Maria złożyła w świątyni jerozolimskiej dar ofiarny za grzech, by dostąpić oczyszczenia.

Grzechy zmieniły się w grzech. ;)
Pokutowanie zmieniło się w dar ofiarny. :-\
A co było grzechem? ;)
Urodzenie Jezusa? :-\


Offline Roszada

Odp: O Marii wypowiedzi Towarzystwa różne
« Odpowiedź #31 dnia: 27 Luty, 2017, 19:23 »
Jak to różnie tych braci Jezusa Towarzystwo nazywało:

„Obdarzyła ona Jezusa naturalnymi braćmi i siostrami” (Strażnica Nr 6, 1951 s. 15 [ang. 15.08 1950 s. 266).

„Byli wśród nich wierni apostołowie Jezusa, jego matka Maria i jej pozostali synowie, jego młodsi bracia przyrodni. - Dzieje Apostolskie 1:14, 15” („Od raju utraconego do raju odzyskanego” 1960 s. 147).

„Kolejno przychodzą na świat: Jakub, Józef, Szymon oraz Juda, a oprócz nich Marii i Józefowi rodzą się córki. W końcu Jezus ma co najmniej sześcioro młodszych braci i sióstr” („Największy ze wszystkich ludzi” 1991 rozdz. 9).

Por. „bracia według ciała” („Wyposażony do wszelkiego dzieła dobrego” 1954 [ang. 1946] s. 395).

Zawsze o tych samych chodzi. :)
Czemu nie ustalą jednej nomenklatury? ;)


Offline Startek

Odp: O Marii wypowiedzi Towarzystwa różne
« Odpowiedź #32 dnia: 27 Luty, 2017, 19:40 »
Łuk 2 : 22  ,,upłynęły dni ich oczyszczenia " zgodnie z obrzędowością kobieta , która urodziła syna była nieczysta przez czterdzieści dni ( jeśli córkę dwa razy dłużej Kpł  12 : 2-5)  ofiara Marii świadczyła że byli biedni .  23 Po czterdziestu dniach przynieśli dziecko do świątyni  by przedstawić dziecko Panu 24 przyszli złożyć przewidzianą w prawie ofiarę . Była nieczysta przez okres połogu  dlatego musiała złożyć ofiarę oczyszczającą .Było to prawo chroniące kobiety . Nie wiem w czym , Roszada widzisz problem że tak napisali w strażnicy . Maria podlegała takim samym cyklom jak każda kobieta .  Miała męża , to też było normalne że urodziła inne dzieci . Kto powiedział że była bez grzechu . Kto powiedział też że mieszkając z ukochanym mężczyzną nie urodziła dla niego dzieci , 


Gorszyciel

  • Gość
Odp: O Marii wypowiedzi Towarzystwa różne
« Odpowiedź #33 dnia: 27 Luty, 2017, 19:50 »
Łuk 2 : 22  ,,upłynęły dni ich oczyszczenia " zgodnie z obrzędowością kobieta , która urodziła syna była nieczysta przez czterdzieści dni ( jeśli córkę dwa razy dłużej Kpł  12 : 2-5)  ofiara Marii świadczyła że byli biedni .  23 Po czterdziestu dniach przynieśli dziecko do świątyni  by przedstawić dziecko Panu 24 przyszli złożyć przewidzianą w prawie ofiarę . Była nieczysta przez okres połogu  dlatego musiała złożyć ofiarę oczyszczającą .Było to prawo chroniące kobiety . Nie wiem w czym , Roszada widzisz problem że tak napisali w strażnicy . Maria podlegała takim samym cyklom jak każda kobieta .  Miała męża , to też było normalne że urodziła inne dzieci . Kto powiedział że była bez grzechu . Kto powiedział też że mieszkając z ukochanym mężczyzną nie urodziła dla niego dzieci ,

Głupoty piszesz. Ofiara nie została złożona z powodu nieczystości po urodzeniu dziecka, bo w takich przypadkach wystarczyło odczekać i się umyć. Ofiara została złożona z zupełnie innego powodu - chodziło o wykup pierworodnego (rytuał tzw. pidijon haben), o którym czytamy w Łk 2,22-39, a jego geneza opisana jest w Wj 13,13-16 oraz Lb 3,45-47.


Offline Roszada

Odp: O Marii wypowiedzi Towarzystwa różne
« Odpowiedź #34 dnia: 27 Luty, 2017, 19:55 »
Startek Ty te pytania nie mi zadawaj tylko Towarzystwu Strażnica.
Ja widzę że Ty masz przymus pisać w KAŻDYM wątku, obojętnie czy coś wiesz czy nic nie wiesz. :( Ja dla odmiany w niewielu wątkach coś piszę. :-\
Jeśli nie wiesz. to po co piszesz?
Poza tym zgadzasz się z wieloma naukami Towarzystwa. Pępowina cię trzyma? ;D

Jak znasz jakieś grzechy Marii to wal śmiało.
Pytałem, czy urodzenie Syna Bożego to był grzech?
Czy tylko zwyczajowo złożyła ofiarę?
Tak samo czemu Jezus się chrzcił skoro nie miał grzechu?

Fajnie po ang. brzmią słowa Jezusa:

   „Na weselu powiedział Jezus do Marii: »Cóż ja mam z tobą, niewiasto?« (Jana 2:4) Dzisiaj powiedzielibyśmy: »Czy to jest twoja sprawa?«” (Strażnica Nr 6, 1951 s. 16 [ang. 15.08 1950 s. 267 – Today we might say, ‘What business is it of yours?’]).


Offline Startek

Odp: O Marii wypowiedzi Towarzystwa różne
« Odpowiedź #35 dnia: 27 Luty, 2017, 20:49 »
Ofiara została złożona z zupełnie innego powodu - chodziło o wykup pierworodnego (rytuał tzw. pidijon haben), o którym czytamy w Łk 2,22-39, a jego geneza opisana jest w Wj 13,13-16 oraz Lb 3,45-47.
. Tak zgadzam się z Tobą , Każdy pierworodny mężczyzna miał być przyniesiony do świątyni  aby przedstawić go Panu . Co do postępowania po porodzie , Kapłańska 12 :1-8  najlepiej to oddaje .


Gorszyciel

  • Gość
Odp: O Marii wypowiedzi Towarzystwa różne
« Odpowiedź #36 dnia: 27 Luty, 2017, 20:54 »
. Tak zgadzam się z Tobą , Każdy pierworodny mężczyzna miał być przyniesiony do świątyni  aby przedstawić go Panu . Co do postępowania po porodzie , Kapłańska 12 :1-8  najlepiej to oddaje .

No tak, ale pisałeś, że Maria poszła do Jerozolimy z powodu nieczystości po urodzeniu dziecka. A poszła z zupełnie innego powodu.


Offline Startek

Odp: O Marii wypowiedzi Towarzystwa różne
« Odpowiedź #37 dnia: 27 Luty, 2017, 21:22 »
Nie dopisałem tej myśli do końca , patrzyłem do komentarza i sam się zastanawiam , w jaki sposób nie dokończyłem tej myśli . Dzięki za uwagę .




Offline Roszada

Odp: O Marii wypowiedzi Towarzystwa różne
« Odpowiedź #38 dnia: 01 Marzec, 2017, 10:42 »
Oto wypowiedź Towarzystwa:

"On nigdzie nie jest nazwany "Synem kobiety", czyli Marii. Nigdzie nie odnotowano, by Jezusa nazywał Marię swoją "matką". Zawsze zwracał się do niej "Niewiasto", nawet gdy umierał na drzewie (Jana 2:4; 19:26)" (ang. Strażnica 01.02 1944 s. 37).

Widzę, że perfidne zagrania stosują. A słowa "Oto matka Twoja" (J 19:27), to gips? O czyjej matce mówił, jak nie o swojej?

Synem kobiety nie jest nazwany, ale synem Marii tak. A co nie padają słowa "matka Jego"?
„(...)Dlatego też to, co się narodzi, będzie nazwane świętym, Synem Bożym.” (Łk 1:35)



Offline Roszada

Odp: O Marii wypowiedzi Towarzystwa różne
« Odpowiedź #39 dnia: 01 Marzec, 2017, 11:31 »
Jak to różnie tych braci Jezusa Towarzystwo nazywało:

„Obdarzyła ona Jezusa naturalnymi braćmi i siostrami” (Strażnica Nr 6, 1951 s. 15 [ang. 15.08 1950 s. 266).

„Byli wśród nich wierni apostołowie Jezusa, jego matka Maria i jej pozostali synowie, jego młodsi bracia przyrodni. - Dzieje Apostolskie 1:14, 15” („Od raju utraconego do raju odzyskanego” 1960 s. 147).

„Kolejno przychodzą na świat: Jakub, Józef, Szymon oraz Juda, a oprócz nich Marii i Józefowi rodzą się córki. W końcu Jezus ma co najmniej sześcioro młodszych braci i sióstr” („Największy ze wszystkich ludzi” 1991 rozdz. 9).

Por. „bracia według ciała” („Wyposażony do wszelkiego dzieła dobrego” 1954 [ang. 1946] s. 395).

Zawsze o tych samych chodzi. :)
Czemu nie ustalą jednej nomenklatury? ;)
A tu piszą jeszcze o "braciach rodzonych":

"Wyraźnie rozróżnienie między rodzonymi i duchowymi braćmi Jezusa. Mat. 12:46-50, (...) Jana 2:12" („Upewniajcie się o wszystkich rzeczach” ok. 1957 [ang. 1953] t. 2, s. 118).

Mieszają 'nomenklaturowo' że hej, aby tylko nie uznać w nich kuzynów czy krewnych. ;)
« Ostatnia zmiana: 01 Marzec, 2017, 11:46 wysłana przez Roszada »


Offline Roszada

Odp: O Marii wypowiedzi Towarzystwa różne
« Odpowiedź #40 dnia: 01 Marzec, 2017, 12:07 »
Czy Jezus Syn Boży miał jakąś "duchową matkę"?

Owszem, Towarzystwo Strażnica nie przeczy temu, że Maryja jest „cielesną matką Jezusa”, ale podkreśla, iż ważniejszą jest dla Niego „duchowa matka”, czyli niebiańska organizacja:

Duchową matką Jezusa (niewiastą) jest niewidzialna organizacja Boża, matka jego braci duchowych” („Upewniajcie się o wszystkich rzeczach” ok. 1957 [ang. 1953] t. 2, s. 119).

*** w76/11 s. 12 ak. 13 ***
Według proroctwa Izajasza niebiańska organizacja Boża miała oprócz Mesjasza Jezusa, na którego długo czekała jakby w bezpłodności, wydać jeszcze znacznie więcej dzieci. Miała się stać matką duchową 144 000 współtowarzyszy Mesjasza Jezusa.

„Przebywająca w niebie symboliczna niewiasta (niebiańska organizacja Jehowy Boga) rodzi dziecko płci męskiej (Królestwo Boże z Chrystusem w roli Króla)” (Strażnica Nr 9, 1991 s. 22).

„W Biblii opisano to wydarzenie językiem symboli: »I [niebiańska organizacja Boża] urodziła syna, mężczyznę [Królestwo Boże pod wodzą Jezusa Chrystusa], który ma paść wszystkie narody rózgą żelazną« (Objawienie 12:5)” (Strażnica Nr 17, 2000 s. 17).

Czy to jest "Jednorodzony Syn Boży" czy syn duchowy jakiejś organizacji "duchowej matki"? :-\


Offline Roszada

Odp: O Marii wypowiedzi Towarzystwa różne
« Odpowiedź #41 dnia: 02 Marzec, 2017, 10:46 »
Nawet z tego, że Jan nie użył imienia „Maria” stawiali Świadkowie Jehowy zarzut wobec Niej:

„Jan wymienia imiennie inne niewiasty noszące imię Maria, lecz nie czyni tego w odniesieniu do matki Jezusa. Gdy o niej mówi, nigdy nie nazywa jej »Marią«, tylko zawsze »niewiastą«. (...) Nawet nie nazwał jej nigdy po imieniu!” („Słowo” – kogo miał na myśli apostoł Jan? 1965 [ang. 1962] s. 11).

Nie jest to cała prawda, bo Jan kilka razy nazywa Maryję „Matką Jego” (J 2:5, 19:25), czy „Matką Jezusa” (J 2:1), „Jezus ujrzał Matkę” (J 19:26).
Nie wiadomo czemu Towarzystwo tak wybiórczo traktuje Ewangelie i jak mu potrzeba to odrywa jedną od innych. :-\

A może Jan miał w tym jakiś cel, że nie użył imienia Maria, a użył kilka razy termin niewiasta?
Ale to już kwestia mariologii. ;)


Offline Roszada

Odp: O Marii wypowiedzi Towarzystwa różne
« Odpowiedź #42 dnia: 07 Wrzesień, 2018, 19:03 »
Pamiętam ŚJ zawsze mi powtarzali, że Jezus nigdy nie nazywał Marii swoją Matką.

A tu proszę teraz w ich Biblii z 2018 r. podają:

„Kiedy Jezus zobaczył, że jego matka i uczeń, którego szczególnie kochał, stoją w pobliżu, powiedział do niej: „Matko, to twój syn!”.” (Jn 19:26).


Offline Roszada

Odp: O Marii wypowiedzi Towarzystwa różne
« Odpowiedź #43 dnia: 08 Wrzesień, 2018, 11:01 »
Teksty o Niewieście

1997
J 2:4 - niewiasta
J 19:26 - niewiasta
Ap 12:1 - niewiasta

2018
J 2:4 - .... (pusto) [przypis: Dosł. „co mnie i tobie, kobieto?”] (w ang. jest woman)
J 19:26 - matka [przypis: dosł. kobieto] (w ang. jest woman)
Ap 12:1 - kobieta (w ang. jest woman)

Chyba jakiś mariolog z Nadarzyna koniecznie chciał ukryć zbieżność słowa niewiasta w pismach Janowych. :-\
W USA tego nie zrobiono co nasi ŚJ zrobili. :(

W Biblii z 1997 słowo "niewiasta" 227 razy w całości Biblii, w tym w 20 razy w skorowidzu i Biblijnych tematach...
8 razy dodatkowo w Biblii słowo "niewieści".

Uważali pewnie to słowo za staroświeckie.
Ale Biblia też staroświecka. :)


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: O Marii wypowiedzi Towarzystwa różne
« Odpowiedź #44 dnia: 10 Wrzesień, 2018, 19:42 »
Całą dyskusję odbiegającą od tematu usunąłem. Jest na forum wątek o innych wyznaniach i tam można dyskutować do woli. Oczywiście w granicach przyzwoitości.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi