Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: List do starszych w Polsce - dot. nowego statutu i sytuacji prawnej starszych  (Przeczytany 22234 razy)

Efezjan

  • Gość
Odp: List do starszych w Polsce - dot. nowego statutu i sytuacji prawnej starszych
« Odpowiedź #45 dnia: 19 Październik, 2016, 22:36 »
Była jakaś akcja wśród śJ na FB w celu zbiórki pieniędzy na tę dziewczynę, ale szybko się zakończyła, bo ludki dostawały polecenie, żeby się w takie rzeczy nie mieszać.
Hmm. To ciekawe...

"41. Wtedy powie tym po lewej stronie: Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, zgotowany dla diabła i jego aniołów!
42
. Bo byłem głodny, a nie nakarmiliście Mnie. Byłem spragniony, a nie daliście Mi pić.
43. Byłem przychodniem, a nie przyjęliście Mnie. Byłem nagi, a nie przyodzialiście Mnie. Byłem chory i w więzieniu, a nie odwiedziliście Mnie.
44. Wtedy i oni powiedzą: Panie, kiedyż to widzieliśmy Cię głodnego albo spragnionego, albo przybysza, albo nagiego, albo chorego, albo w więzieniu, i nie usłużyliśmy Ci?
45. Wtedy im odpowie: Zaprawdę powiadam wam: Czegoście nie zrobili dla jednego z tych najmniejszych, nie zrobiliście dla Mnie.
46. I pójdą ci na mękę wieczną, a sprawiedliwi wejdą do życia wiecznego". Mt 25, 41-46. BP.


Organizacja Boża!? Serio!?
gedeon: to nie forum biblijne i proszę nie odpowiadać samymi wersetami.
« Ostatnia zmiana: 19 Październik, 2016, 22:46 wysłana przez gedeon »


Offline Estera

Odp: List do starszych w Polsce - dot. nowego statutu i sytuacji prawnej starszych
« Odpowiedź #46 dnia: 19 Październik, 2016, 22:55 »
    Ależ "Efezjan" ... nikt tu nie twierdzi, że Św.Jeh. to organizacja Boża!
    I raczej wersety, które przytoczyłeś, powiedziałabym, że są dodatkowym dowodem na to,
    że właśnie dokładnie tak nie jest.
    Prawdziwi chrześcijanie, dbają o siebie, WTS tego nie gloryfikuje, bo gdyby ludzie rzetelnie zajęli
    się pomaganiem sobie, a czasy naprawdę nie są łatwe, to kto dla WTS-u "orałby teren", żeby przyprowadzać
    nowych ludzi, którzy by ich finansowali?
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Efezjan

  • Gość
Odp: List do starszych w Polsce - dot. nowego statutu i sytuacji prawnej starszych
« Odpowiedź #47 dnia: 19 Październik, 2016, 23:28 »
    Ależ "Efezjan" ... nikt tu nie twierdzi, że Św.Jeh. to organizacja Boża!
    I raczej wersety, które przytoczyłeś, powiedziałabym, że są dodatkowym dowodem na to,
    że właśnie dokładnie tak nie jest.
    Prawdziwi chrześcijanie, dbają o siebie, WTS tego nie gloryfikuje, bo gdyby ludzie rzetelnie zajęli
    się pomaganiem sobie, a czasy naprawdę nie są łatwe, to kto dla WTS-u "orałby teren", żeby przyprowadzać
    nowych ludzi, którzy by ich finansowali?
Wiem, że nie, ale oni się za takowych uważają. Ta, ich zdaniem, wszetecznica Kościół katolicki i inne organizacje chrześcijańskie karmią ludzi biednych, prowadzą domy samotnych matek, okna życia, stołówki, noclegownie, szpitale itd. itp., a więc czynią dobro.

Jedynym 'dobrem'  śJ, i to jest komedia, jest roznoszenie gazetek dla głupców.
A oni jeszcze śmią wyzywać innych od Babilonów Wielkich...


Dziwię się, że śJ tego nie widzą.


Offline Estera

Odp: List do starszych w Polsce - dot. nowego statutu i sytuacji prawnej starszych
« Odpowiedź #48 dnia: 19 Październik, 2016, 23:45 »
   Na szczęście, tu, na forum, to raczej masz ludzi myślących i to nie są ci, których nazywasz św.jeh...
   Oni, nie zajmują się, rzeczywiście, takimi sprawami, o których powiedziałeś w swoim, komentarzu.
   I dla św.jeh. z tej linii WTS-u, KK, będzie nierządnicą ... Babilonem Wielkim ...
   No i trochę przesadziłeś, że roznoszenie gazetek, jest jedynym dobrem ich.
   Ja, np. pod wpływem właśnie św.jeh., przestałam być analfabetką biblijną,
   bo, niestety, jako katoliczka, "ani ten tego, ni hu, hu", jeśli chodzi o jej znajomość.
   Przynajmniej teraz, nie daję takich odpowiedzi, jak to się zdarza niektórym w programach konkursowych,
   że Noe napisał piątą ewangelię, a Mojżesz wszedł do arki.
   To piszę tu, tak z uczciwości, bo jakieś tam dobro, po tej sekcie mi zostało, to i jeszcze inne by się znalazło.
« Ostatnia zmiana: 19 Październik, 2016, 23:47 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Terek

Odp: List do starszych w Polsce - dot. nowego statutu i sytuacji prawnej starszych
« Odpowiedź #49 dnia: 20 Październik, 2016, 00:13 »
Wiem, że nie, ale oni się za takowych uważają. Ta, ich zdaniem, wszetecznica Kościół katolicki i inne organizacje chrześcijańskie karmią ludzi biednych, prowadzą domy samotnych matek, okna życia, stołówki, noclegownie, szpitale itd. itp., a więc czynią dobro.
Jedynym 'dobrem'  śJ, i to jest komedia, jest roznoszenie gazetek dla głupców.
A oni jeszcze śmią wyzywać innych od Babilonów Wielkich...
Dziwię się, że śJ tego nie widzą.

Tak,Kościół Katolicki pomaga...za pieniądze podatników.
Najpierw zabiera miliardy z budżetu państwa,a następnie rzuca część tych pieniędzy biednym i się chwali jaki to jest miłosierny.
Dziwię się,że tego nie widzisz.
A co do "gazetek dla głupców" to pycha od ciebie wyłazi.Z jednej strony piszesz jak to wszystkich nie miłujesz a z drugiej wyzywasz ludzi od głupców.
Ciekawe czy dostrzegłbyś w nich manipulację,gdyby nie dostęp do ogromnej ilości krytycznych artykułów.
I mogę napisać,ze podzielam zdanie Estery - chociaż już nie uważam ich za religię prawdziwą,to być może właśnie dzięki nim interesuję się tak bardzo Biblią,Bogiem i,ogólnie rzecz biorąc,sprawami duchowymi.


Offline Estera

Odp: List do starszych w Polsce - dot. nowego statutu i sytuacji prawnej starszych
« Odpowiedź #50 dnia: 20 Październik, 2016, 00:52 »
   Terek ...
   popieram Cie w całej rozciągłości, bo chociaż możemy napewno mieć pretensje, że ktoś nas mamił iluzją przez
   ileś tam lat, to jednak uczciwie trzeba też umieć dostrzec, to co jest pozytywne. A osoby postronne, powinny
   brać mocno pod uwagę, że to sekta wysokiej kontroli, używająca wszystkich taktyk psychomanipulacyjnych,
   łącznie z przekazem podprogowym i potrzeba nie lada pomocy również psychologów, żeby zrozumieć, w co
   ci ludzie zostali załadowani. Trzeba mieć wiedzę porządną, żeby zrozumieć również samego siebie. Św.Jeh.
   nie są w ogóle zorientowani, że są manipulowani. Ja tę wiedzę dopiero nabyłam, jak sięgnęłam po materiały
   z poza materiałów WTS. Tam mają mistrzów /mówię o WTS/ psychomanipulantów i dobrze wiedzą co robią, żeby
   trzymać ludzi w strachu i wiecznym lęku i wpędzać w choroby psychiczne. Wrażliwy człowiek tego nie wytrzymuje.
« Ostatnia zmiana: 20 Październik, 2016, 00:57 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: List do starszych w Polsce - dot. nowego statutu i sytuacji prawnej starszych
« Odpowiedź #51 dnia: 20 Październik, 2016, 08:19 »
Tak,Kościół Katolicki pomaga...za pieniądze podatników.
Najpierw zabiera miliardy z budżetu państwa,a następnie rzuca część tych pieniędzy biednym i się chwali jaki to jest miłosierny.
Dziwię się,że tego nie widzisz.


Tu akurat sie mylisz.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Tusia

  • Gość
Odp: List do starszych w Polsce - dot. nowego statutu i sytuacji prawnej starszych
« Odpowiedź #52 dnia: 20 Październik, 2016, 09:54 »
Tak,Kościół Katolicki pomaga...za pieniądze podatników.
Najpierw zabiera miliardy z budżetu państwa,a następnie rzuca część tych pieniędzy biednym i się chwali jaki to jest miłosierny.
Dziwię się,że tego nie widzisz.

"Dobry człowiek z dobrego skarbca wydobywa dobre rzeczy, zły człowiek ze złego skarbca wydobywa złe rzeczy. A powiadam wam: Z każdego bezużytecznego słowa, które wypowiedzą ludzie, zdadzą sprawę w dzień sądu. Bo na podstawie słów twoich będziesz uniewinniony i na podstawie słów twoich będziesz potępiony»." (Mt 12, 35-37)


Trzeba było napisać o bilionach złotych. Bardziej przemawiają do wyobraźni, niż jakieś tam miliardy.




Efezjan

  • Gość
Odp: List do starszych w Polsce - dot. nowego statutu i sytuacji prawnej starszych
« Odpowiedź #53 dnia: 20 Październik, 2016, 19:26 »
Cytuj
A co do "gazetek dla głupców" to pycha od ciebie wyłazi.Z jednej strony piszesz jak to wszystkich nie miłujesz a z drugiej wyzywasz ludzi od głupców.
Wyzywałbym, gdybym napisał: 'Efezjan jest głupi'.
Moja miłość obejmuje również głupców i właśnie z miłości ich tak nazywam - nie owijam niczego w bawełnę. Jeśli pragnę, by głupiec zmądrzał, to kocham go czy nie? Wg definicji św. Tomasza z Akwinu jak najbardziej, bo pragnę jego dobra
Nie nazywam nikogo głupcem personalnie - wtedy twój zarzut byłby w porządku - czynię tak, nazywając pewną grupę ludzi, a raczej by być bardziej precyzyjnym - ich postawy, zachowania itd. itp.
Cytuj
Ja, np. pod wpływem właśnie św.jeh., przestałam być analfabetką biblijną,
   bo, niestety, jako katoliczka, "ani ten tego, ni hu, hu", jeśli chodzi o jej znajomość.
Hmm... Czytania są zawsze w kościele. Poza tym ksiądz proboszcz w parafii nigdy nie zachęcał cię do czytania Biblii?
Z tego co wiem, to Kościół posoborowy tak robi, ale widać, że nie zawsze, co niestety jest smutne.
« Ostatnia zmiana: 20 Październik, 2016, 19:53 wysłana przez Efezjan »


Offline Estera

Odp: List do starszych w Polsce - dot. nowego statutu i sytuacji prawnej starszych
« Odpowiedź #54 dnia: 21 Październik, 2016, 00:54 »
Tu akurat sie mylisz.
    Powiedziałabym, że po części terek ma rację, tomku-s ...  ;)
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.