Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: TV.JW Listopad  (Przeczytany 7210 razy)

Offline Fantom

TV.JW Listopad
« dnia: 06 Listopad, 2015, 23:23 »
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline M

Odp: TV.JW Listopad
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Listopad, 2015, 08:59 »
Zdecydowanie im ubywa (biorąc pod uwagę że na kongresie też poświęcili temu cały punkt i wydali w tym celu broszurę) skoro zdecydowali się większość odcinka z tego miesiąca poświęcić nieczynnym tj. tym którzy "oddalili się od Boga" bo nie chodzą na zebrania i do służby.  Są w sumie cztery wywiady/monologi od osób, które odeszły, ale wróciły i opowiadają jak to bardzo są szczęśliwe. Odcinek uderza nawet w osoby, którym nie podoba się to co robi organizacja i rozmawiają o tym z innymi - zostało to podane jako przyczyna "upadku" jednej z osób (od 49:30).


KaiserSoze

  • Gość
Odp: TV.JW Listopad
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Listopad, 2015, 09:07 »
Śmieszą mnie te paradokumentalne filmy. Ludzie je oglądają jak "M jak miłość" i myślą, że to dzieje się naprawdę. Nie dostrzegają też, że każde zdjęcie na stronie tytułowej strażnicy czy na jw.org jest po prostu reklamówką, porównywalną z tym co widzą co dzień na Polsacie.
Kiedy człowiek uświadomi sobie, że wszystko to są ustawki, świat JW zaczyna wyglądać zupełnie inaczej.

Na mnie osobiście do wyrzygu sprowadza się dokument o pomocy jakiej udzielał Sanderson na Filipinach. Zabrali 2 kamery, jedna się zepsuła, ale widzimy sceny z kręcenia filmu. Czyli była trzecia kamera. Ponadto sceny podejmowania decyzji o kręceniu - to dokument czy reklama? Podsumowanie całości to Mateusza 6:2

Kiedy więc dajesz dary miłosierdzia, nie dmij przed sobą w trąbę, jak to czynią obłudnicy w synagogach i na ulicach, żeby ludzie ich wychwalali. Zaprawdę wam mówię: W pełni odbierają swą nagrodę


Offline Iza

Odp: TV.JW Listopad
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Listopad, 2015, 11:26 »
KaiserSoze nie jesteś w swoich uczuciach osamotniony. Ale słyszałam o wypadku, ze siostra w zborze o tym powiedziała głośno i miała poważna ostrzegawcza rozmowę, ze "jak nie przestanie krytykować niewolnika, to ...  źle  sie to dla niej moze skończyć," cokolwiek to oznacza.
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: TV.JW Listopad
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Listopad, 2015, 19:06 »
A mnie "starszy" przy stojaku ostatnio mówił, że organizacja bardzo się rozrasta liczebnie. Publikacje tłumaczone są na "ileś tam set" języków. ŚJ są juz prawie wszędzie.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline M

Odp: TV.JW Listopad
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Listopad, 2015, 22:36 »
Co z tego że na "ileś set" języków, jak ostatnio znowu nakład zmniejszyli o ok. 55%, bo teraz czasopisma wychodzą co dwa miesiące zamiast co miesiąc. Jeszcze 10 lat temu co miesiąc drukowano 128 stron "pokarmu" w formie czasopism. Dziś drukuje się 48. Faktycznie - organizacja się rozrasta.
« Ostatnia zmiana: 07 Listopad, 2015, 22:40 wysłana przez M »


Offline Fantom

Odp: TV.JW Listopad
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Listopad, 2015, 23:26 »
M nie liczy sie ilosc ,ale jakość:)
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline M

Odp: TV.JW Listopad
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Listopad, 2015, 23:48 »
M nie liczy sie ilosc ,ale jakość:)

Akurat jakość jest wciąż na tym samym, niezmiennym, żenującym poziomie ;D.


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: TV.JW Listopad
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Listopad, 2015, 23:52 »
"I ta dobra nowina będzie głoszona po całej zamieszkanej ziemi (...) a potem nadejdzie koniec..." Koniec organizacji ŚJ ;) Tak należy rozumieć "rozwój" organizacji  :P
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline Iza

Odp: TV.JW Listopad
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Listopad, 2015, 18:38 »
Akurat jakość jest wciąż na tym samym, niezmiennym, żenującym poziomie ;D.
Oj , rzekłabym nawet ze poziom żenady wzrasta, a czytelnicy sa traktowani jak osoby umysłowo ograniczone.
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: TV.JW Listopad
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Listopad, 2015, 19:17 »

    Ja bardzo przepraszam, ale zemdliło mnie gdy zobaczyłam tą ich "pomoc".
Pojechali tam i co....jeszcze im ludzie musieli agregatu użyczyć? Żenada....

Tak jak ta pomoc i to co mówi tej jegomość "służba ratunkowo - pomocnicza" tak wygląda wszytko w tej organizacji. Siedzi taki wypasiony, wyleżany jak pączek w maśle i mówi o pomocy. Jakiej pomocy?
Oni nie znają tego słowa, a słów znaczenia których się nie zna nie powinno się używać.

Jadą tacy wycackani w biedne regiony pokręcić sobie kamerą , aby później zmontować z tego materiał i podkręcać śrubkę tym z lepszych legionów, że mogą dać więcej.  Tak materialnie jaki i wydeptać w terenie.

PS Jeszcze coś odnośnie tych prowadzących. Pamiętam gdy byłam jeszcze w organizacji jak drwiono z księży, że....wyleżani, spasieni, że karki grube, a na gębie bielutki i delikatny. A ich celebryci jak wyglądają?
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Safari

Odp: TV.JW Listopad
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Listopad, 2015, 09:26 »
OMG.
Moja rodzina meczy mnie tym nagraniem.

Brat Sanderson jak dla mnie jest nieprzekonujący. Chociaż...
Jego gestykulacja gdy mówi, ze Jehovah przygarnie zaginione owieczki... doceniam. Na pewno dlugo ćwiczył przed lustrem.

Oczywiście dostalo sie tym, co mówią krytycznie. Bosze jakie to straszne. Siostra z powodu jakichś niewyjaśnionych (z dla nas oczywistych względów) krytycznych uwag oslabla duchowo. W międzyczasie wyszla za mąż za nieczynnego brata (zgroza). Urodziła dzieci (świeckie cele, nieładnie). No ale po 7 latach udalo jej sie powrócić na łono organizacji. Co za ulga! Oczywiście z mężem. Cudowna rodzina.

Mnie nurtuje jeszcze jedno. 94 -letnia babcia będąca pionierka (!)... Ja wiem. Wiem. Żyjemy coraz dluzej...Na ale...
Teraz siostry po 70tce nie będą miec wymówek. Sory lejdis jesteście jeszcze takie mlode! Macie jeszcze jakies 24 lata sluzby przed soba!...
Niedługo CK bedzie promować pionierki nie ze stojakiem a z kroplowka...

Facepalm.
« Ostatnia zmiana: 09 Listopad, 2015, 09:33 wysłana przez Safari »
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: TV.JW Listopad
« Odpowiedź #12 dnia: 09 Listopad, 2015, 12:09 »
Wytrzymałem wczoraj ok 20 min. tej nieprzerwanej reklamy JW.ORG-u i mnie lekko zemdliło. Dzisiaj potorturuję się dalej.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline awmala

Odp: TV.JW Listopad
« Odpowiedź #13 dnia: 09 Listopad, 2015, 13:18 »
Obejrzalam i wytrwałam nawet do końca. Niestety musiałam wyłączyć dźwięk bo ten "przemiły głos" brata aż mi się czkal. Stwierdzilam, ze te filmy są tak tandetne..... Zdecydowanie wolę reklamy  :P


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: TV.JW Listopad
« Odpowiedź #14 dnia: 09 Listopad, 2015, 13:43 »
Obejrzalam i wytrwałam nawet do końca. Niestety musiałam wyłączyć dźwięk bo ten "przemiły głos" brata aż mi się czkal. Stwierdzilam, ze te filmy są tak tandetne..... Zdecydowanie wolę reklamy  :P
Twarda jesteś. ;)
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi