Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Lista absurdów Bruklińskich  (Przeczytany 18774 razy)

Boratyniak

  • Gość
Odp: Lista absurdów Bruklińskich
« Odpowiedź #45 dnia: 30 Październik, 2015, 16:22 »


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Lista absurdów Bruklińskich
« Odpowiedź #46 dnia: 31 Październik, 2015, 12:43 »
To może nie jest absurd Brukliński, ale absurd do jakiego człowiek może się posunąć po wypraniu mózgu przez tą korporację.
Mój szwagier,(obecnie fanatyczny starszy), kiedyś powiedział z dumą w towarzystwie innych świadków (a rozmowa była na temat książek) że świeckimi książkami to on w piecu pali, bo to jest największy pożytek z nich. Był już w historii ludzkości taki jeden. Hitler mu było.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Córka Weterana

Odp: Lista absurdów Bruklińskich
« Odpowiedź #47 dnia: 31 Październik, 2015, 12:59 »
To może nie jest absurd Brukliński, ale absurd do jakiego człowiek może się posunąć po wypraniu mózgu przez tą korporację.
Mój szwagier,(obecnie fanatyczny starszy), kiedyś powiedział z dumą w towarzystwie innych świadków (a rozmowa była na temat książek) że świeckimi książkami to on w piecu pali, bo to jest największy pożytek z nich. Był już w historii ludzkości taki jeden. Hitler mu było.

Niektórzy palą śmieciami, a skoro NT każe uznać "to wszystko" za stertę śmieci, to nawet logiczne - oczywiście wg "logiki" WTS.


Offline ExSJMario

Odp: Lista absurdów Bruklińskich
« Odpowiedź #48 dnia: 31 Październik, 2015, 15:43 »
To może nie jest absurd Brukliński, ale absurd do jakiego człowiek może się posunąć po wypraniu mózgu przez tą korporację.
Mój szwagier,(obecnie fanatyczny starszy), kiedyś powiedział z dumą w towarzystwie innych świadków (a rozmowa była na temat książek) że świeckimi książkami to on w piecu pali, bo to jest największy pożytek z nich. Był już w historii ludzkości taki jeden. Hitler mu było.
Ale CK też każe palić swoje publikacje. Nawet listy do zborów są wysyłane jakie publikacje spalić. ;) I taki z nich pożytek! W wytycznych było żeby Chrześcijańskie Pisma Greckie nawet spalić - to był dla mnie absurd - żeby palić Biblię NT.
« Ostatnia zmiana: 31 Październik, 2015, 15:46 wysłana przez ExSJMario »
"Człowiek zostaje przyjęty do kościoła za to w co wierzy, a wykluczony za to, co wie" - Mark Twain


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Lista absurdów Bruklińskich
« Odpowiedź #49 dnia: 31 Październik, 2015, 15:55 »
Ale CK też każe palić swoje publikacje. Nawet listy do zborów są wysyłane jakie publikacje spalić. ;) I taki z nich pożytek! W wytycznych było żeby Chrześcijańskie Pisma Greckie nawet spalić - to był dla mnie absurd - żeby palić Biblię NT.
I to można zaliczyć do absurdów WTS-u
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Lista absurdów Bruklińskich
« Odpowiedź #50 dnia: 31 Październik, 2015, 21:29 »
To może nie jest absurd Brukliński, ale absurd do jakiego człowiek może się posunąć po wypraniu mózgu przez tą korporację.
Mój szwagier,(obecnie fanatyczny starszy), kiedyś powiedział z dumą w towarzystwie innych świadków (a rozmowa była na temat książek) że świeckimi książkami to on w piecu pali, bo to jest największy pożytek z nich. Był już w historii ludzkości taki jeden. Hitler mu było.

Przecież te wypociny strażnicowe to nic innego jak przeredagowane świeckie źródła.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Lista absurdów Bruklińskich
« Odpowiedź #51 dnia: 31 Październik, 2015, 21:41 »
Czy spaliłbyś "Pana Tadeusza", "Potop"(a właściwie całą trylogię), Quo vadis" i inne dzieła literatury? Ale jak ktoś wbije sobie do głowy że "mądrość świata, jest dla boga głupstwem" to takie rzeczy robi
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline mariusz nowak

Odp: Lista absurdów Bruklińskich
« Odpowiedź #52 dnia: 31 Październik, 2015, 21:45 »
Czy spaliłbyś "Pana Tadeusza", "Potop"(a właściwie całą trylogię), Quo vadis" i inne dzieła literatury? Ale jak ktoś wbije sobie do głowy że "mądrość świata, jest dla boga głupstwem" to takie rzeczy robi

Wow, dobry argument.  Nemo jak Ciebie poznałem to już wtedy byłeś super gość. A teraz to z jakiejś innej galaktyki jesteś... 
Cieszę się z Twojej radości , którą widzę w każdym Twoim poście.
Mario


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Lista absurdów Bruklińskich
« Odpowiedź #53 dnia: 31 Październik, 2015, 21:57 »
Może to nie ten wątek.

Zawsze mnie irytuje jak widzę "biblie" śj. Wymiętolone, sfatygowane, wypodkreślane, wysmarowane jak drelichy z trzecim szlifem mechanika samochodowego z lat 80.

Mój kolega "starszy" mi mówi: "zużyłem już kilka, cały czas sie korzysta".

Mieliby choć odrobinę szacunku do książki .... samej w sobie
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline mariusz nowak

Odp: Lista absurdów Bruklińskich
« Odpowiedź #54 dnia: 31 Październik, 2015, 22:08 »
Może to nie ten wątek.

Zawsze mnie irytuje jak widzę "biblie" śj. Wymiętolone, sfatygowane, wypodkreślane, wysmarowane jak drelichy z trzecim szlifem mechanika samochodowego z lat 80.

Mój kolega "starszy" mi mówi: "zużyłem już kilka, cały czas sie korzysta".

Mieliby choć odrobinę szacunku do książki .... samej w sobie


Biedne te Biblie...:)
Mario


Offline szczebiotka

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 70
  • Polubień: 49
  • Jestem jaka jestem! Ale da się mnie lubić ;)
Odp: Lista absurdów Bruklińskich
« Odpowiedź #55 dnia: 31 Październik, 2015, 22:14 »
To może nie jest absurd Brukliński, ale absurd do jakiego człowiek może się posunąć po wypraniu mózgu przez tą korporację.
Mój szwagier,(obecnie fanatyczny starszy), kiedyś powiedział z dumą w towarzystwie innych świadków (a rozmowa była na temat książek) że świeckimi książkami to on w piecu pali, bo to jest największy pożytek z nich. Był już w historii ludzkości taki jeden. Hitler mu było.

Nemo chyba go znam :P pamiętam jak kiedyś przyznałam się ze bardzo dużo czytam, to usłyszałam ze wszystkie te książki są nic nie warte i nie powinnam sobie nimi głowy zaśmiecać. Co ciekawe nie kojarzę aby gdzieś w literaturze było napisane by nie czytać niczego innego niż publikacji WTS.
Wolę być wredna, ale lojalna, niż przesadnie miła, zarazem fałszywa. 😈

Nadal ignoruje Roszade 😂


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Lista absurdów Bruklińskich
« Odpowiedź #56 dnia: 31 Październik, 2015, 22:19 »
Nemo chyba go znam
Na pewno go znasz.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline szczebiotka

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 70
  • Polubień: 49
  • Jestem jaka jestem! Ale da się mnie lubić ;)
Odp: Lista absurdów Bruklińskich
« Odpowiedź #57 dnia: 31 Październik, 2015, 22:24 »
Na pewno go znasz.
Taak właśnie myślałam że to o niego chodzi :P ale to jest fanatyk wiec nie ma co się dziwić.
Wolę być wredna, ale lojalna, niż przesadnie miła, zarazem fałszywa. 😈

Nadal ignoruje Roszade 😂


Offline ExSJMario

Odp: Lista absurdów Bruklińskich
« Odpowiedź #58 dnia: 31 Październik, 2015, 22:42 »
Czy spaliłbyś "Pana Tadeusza", "Potop"(a właściwie całą trylogię), Quo vadis" i inne dzieła literatury? Ale jak ktoś wbije sobie do głowy że "mądrość świata, jest dla boga głupstwem" to takie rzeczy robi
A pomyśl... Czy spaliłbyś te książki tylko dlatego, że ktoś współczesny napisał inne, nowe??? A WTS tak właśnie robi!! Palą stare bo są ponoć nieaktualne i jest nowe zrozumienie!! Co za głupota!! To trzeba spalić wszystkie dzieła Kochanowskiego, Mickiewicza, Sienkiewicza itp. bo wtedy jak pisali to nie było prądu, tv, kolei żelaznej, samochodów, a zostawić Szymborską, Lema czy Miłosza bo zupełnie inna epoka.
To jest brak szacunku do samych siebie!! Niszczyć coś co kiedyś wręcz z euforią sami przyjmowali.
"Człowiek zostaje przyjęty do kościoła za to w co wierzy, a wykluczony za to, co wie" - Mark Twain


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Lista absurdów Bruklińskich
« Odpowiedź #59 dnia: 31 Październik, 2015, 22:49 »
A pomyśl... Czy spaliłbyś te książki tylko dlatego, że ktoś współczesny napisał inne, nowe??? A WTS tak właśnie robi!! Palą stare bo są ponoć nieaktualne i jest nowe zrozumienie!! Co za głupota!! To trzeba spalić wszystkie dzieła Kochanowskiego, Mickiewicza, Sienkiewicza itp. bo wtedy jak pisali to nie było prądu, tv, kolei żelaznej, samochodów, a zostawić Szymborską, Lema czy Miłosza bo zupełnie inna epoka.
To jest brak szacunku do samych siebie!! Niszczyć coś co kiedyś wręcz z euforią sami przyjmowali.
I to jest następny absurd podyktowany przez WTS.
« Ostatnia zmiana: 31 Październik, 2015, 22:51 wysłana przez Nemo73 »
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi