Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Estonia docenia „wielkie osiągnięcie”  (Przeczytany 2833 razy)

Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Estonia docenia „wielkie osiągnięcie”
« dnia: 13 Październik, 2015, 22:46 »
Pismo Święte w Przekładzie Nowego Świata po estońsku wytypowano do Nagrody Językowego Dokonania Roku 2014. Spośród 18 nominacji zajęło w finałowym głosowaniu trzecie miejsce.

http://www.jw.org/pl/%C5%9Bwiadkowie-jehowy/dzia%C5%82alno%C5%9B%C4%87/dzia%C5%82alno%C5%9B%C4%87-wydawnicza/estonski-przeklad-biblii-wytypowany-do-nagrody/
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Estonia docenia „wielkie osiągnięcie”
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Październik, 2015, 22:52 »
Czy Kościół Ewangelicko-Luterański to też Babilon?
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: Estonia docenia „wielkie osiągnięcie”
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Październik, 2015, 23:16 »
Czy Kościół Ewangelicko-Luterański to też Babilon?

Książka "Prowadzenie rozmów na podstawie Pism" (część wyposażenia każdego głosiciela SJ):

"Babilon Wielki Definicja: Światowe imperium religii fałszywej, składające się
 ze wszystkich religii, których nauki i zwyczaje nie są zgodne z prawdziwym wielbieniem
Jehowy, jedynego prawdziwego Boga. Po potopie z czasów Noego religia fałszywa
powstała w Babel (znanym później jako Babilon) (Rodz. 10:8-10; 11:4-9).
Z czasem babilońskie wierzenia i praktyki religijne rozpowszechniły się w wielu krajach.
A zatem Babilon Wielki to trafna nazwa religii fałszywej jako całości."


Nie trzeba chyba tłumaczyć, że domyślnie jest tylko jedna religia, której zwyczaje są
"zgodne z prawdziwym wielbieniem Jehowy", a praktykuje ją 8 mln głosicieli skupionych
wokół kilku mężczyzn w Brooklinie. Więc wiadomość jest przykra, jeśli cenisz Kościół
Ewangelicko- Luterański :(

« Ostatnia zmiana: 13 Październik, 2015, 23:20 wysłana przez Abba »


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Estonia docenia „wielkie osiągnięcie”
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Październik, 2015, 23:22 »
Jam katolik z dziada pradziada. :)

Moje pytanie było retoryczne. :)

Swiadkowie w tym artykule powołują się na Estoński Kościół Ewangelicko-Luterański, rzekomo wychwalający PNŚ.

„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Fantom

Odp: Estonia docenia „wielkie osiągnięcie”
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Październik, 2015, 08:12 »
 ''których nauki i zwyczaje nie są zgodne z prawdziwym wielbieniem'' czyli WTS zalicza sie do Babilonu.
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Puszek

Odp: Estonia docenia „wielkie osiągnięcie”
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Październik, 2015, 13:34 »
Cytuj
Wierność. Co godne uznania, w popularnym estońskim przekładzie Biblii wydanym w roku 1988 imię Boże w formie „Jehoova” (Jehowa) pojawia się w Pismach Hebrajskich (Starym Testamencie) przeszło 6800 razy *. Pod tym względem Przekład
Nowego Świata idzie jeszcze dalej. Imienia Bożego użyto w nim również w Chrześcijańskich Pismach Greckich (Nowym Testamencie) — wszędzie, gdzie było to uzasadnione.
Cytat pochodzi z: http://www.jw.org/pl/świadkowie-jehowy/działalność/działalność-wydawnicza/estonski-przeklad-biblii-wytypowany-do-nagrody/

Może Roszada mnie poprawi ale ten artykuł jest dla mnie bez precedensu. Jak ktoś czyta ze zrozumieniem to w tym artykule podają wprost, że ich poniosło i dodali sobie w Nowym Testamencie imię Jehowa tam gdzie to było uzasadnione (?)  :o Dlaczego nie wcisnęli kitu, że dodali tam imię idąc za przykładem oryginałów, w których tego imienia nie znajdziemy? Być może wiedzą, że świadomość ludzi jest już na o wiele wyższym poziomie. Do tej pory spotykałem się z tekstami, że PNŚ to najwierniejszy przekład Pisma, a tu jakby nieco zmiękli wykładnie.
"I chodź ucieknijmy stąd, nie chcę już oddychać tym zatrutym powietrzem! Chodź ucieknijmy stąd, nikt nie będzie mówił nam co dla nas jest najlepsze..."


Offline Weteran

Odp: Estonia docenia „wielkie osiągnięcie”
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Październik, 2015, 18:36 »
''których nauki i zwyczaje nie są zgodne z prawdziwym wielbieniem'' czyli WTS zalicza sie do Babilonu.

Tak jest! I dlatego „Wyjdźcie z niego, ludu mój”!
Weteran

Ignoruję posty: accurate, Ebed, Efektmotyla, Efezjan, Kamil. Przebudzony, sabekk, tomek_s, ZAMOS


Offline Weteran

Odp: Estonia docenia „wielkie osiągnięcie”
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Październik, 2015, 18:48 »
Cytat pochodzi z: http://www.jw.org/pl/świadkowie-jehowy/działalność/działalność-wydawnicza/estonski-przeklad-biblii-wytypowany-do-nagrody/

Może Roszada mnie poprawi ale ten artykuł jest dla mnie bez precedensu. Jak ktoś czyta ze zrozumieniem to w tym artykule podają wprost, że ich poniosło i dodali sobie w Nowym Testamencie imię Jehowa tam gdzie to było uzasadnione (?)  :o Dlaczego nie wcisnęli kitu, że dodali tam imię idąc za przykładem oryginałów, w których tego imienia nie znajdziemy? Być może wiedzą, że świadomość ludzi jest już na o wiele wyższym poziomie. Do tej pory spotykałem się z tekstami, że PNŚ to najwierniejszy przekład Pisma, a tu jakby nieco zmiękli wykładnie.

Masz rację, ale jeśli już w ogóle przyjąć to „uzasadnione” użycie imienia Jehowy w NT, to możnaby jedynie z biedą uznać istnienie JHWH w cytatach ze ST. Natomiast w innych miejscach jesty to robione celowo, aby uzasadnić doktrynę lub ukryć jej bezsens.

Przykłady: Rzymian 10:13, gdzie chodzi o Chrystusa.
2 Tesaloniczan 2:1,2 - włożenie imienia Jehowy do tego tekstu „uzasadnia” nieistniejące w Biblii rozróżnienie między „dniem Pańskim” (który rzekomo nastał w 1914) a „dniem Jehowy” (który jest kwestią przyszłości).
Omówiłem to szczegółowo tu:
http://rozpoznacieichpoichowocach.blogspot.com/2014/06/dzien-jehowy-dzien-panski.html
 
Weteran

Ignoruję posty: accurate, Ebed, Efektmotyla, Efezjan, Kamil. Przebudzony, sabekk, tomek_s, ZAMOS


Offline agent terenowy

Odp: Estonia docenia „wielkie osiągnięcie”
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Październik, 2015, 23:09 »
I wyszło im to, że w 2 Tes 2,1-2
Obecność Pana i zabranie świętych do Pana to Dzień Jehowy.
A ten jeszcze nie nastał.
Więc z obecności od 1914 nici,
więc z porwania świętych od 1919 nici.

A jeśli chodzi o(...)jakoby już nastał dzień Jehowy.
Czy to w wersji z "Panem, czy w wersji z Jehową,tekst jest niewygodny dla WTSu.
"Wszyscy, którymi kieruje duch Boży, naprawdę są synami Bożymi" (Rz 8:14 NŚ rew.)