Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Globalny wzrost przebudzonych Świadków?  (Przeczytany 31592 razy)

Offline KAZ

  • Pionier
  • Wiadomości: 565
  • Polubień: 150
  • Chrystus drogą, prawdą, życiem.
Odp: Globalny wzrost przebudzonych Świadków?
« Odpowiedź #45 dnia: 19 Październik, 2015, 10:12 »
Nie utraciłem wiary w Boga i w Biblię. Przestałem jednak wierzyć w twory ludzkie jak ziemska organizacja Jehowy,

Podziwiam i podzielam sam tą postawę.
Powstrzymuję się jedynie od pewnych odpowiedzi,
aby mnie nikt nie oceniał ponad to, co widzi we mnie
oraz co ode mnie usłyszy.


Offline owcaJehowy

Odp: Globalny wzrost przebudzonych Świadków?
« Odpowiedź #46 dnia: 25 Październik, 2015, 08:57 »
Weteranie!

Dziękuję za życzenia.
Ja budziłam się bardzo długo. Po swoich bolesnych przejściach i doświadczeniach w organizacji nauczyłam się samodzielnie podejmować swoje decyzje, gdyż czuję się odpowiedzialna przed Bogiem. Odczuwam podobnie ja Ty Weteranie, że wielu posuwa się od złego ku gorszemu wyrządzając ogromne szkody innym. Ale tak jak tu wielu zauważyło, że pod wpływem przeżywania bólu, uczymy się podejmować mądre decyzje. Uczymy się wyciągać wnioski z doświadczeń własnych i innych. Pozwólmy innym rozwijać się i dojrzewać we własnym tempie i zrozumieniu.
Jestem szczęśliwa, że nie chodzę za radą niegodziwców, ani nie zasiadam tam, gdzie siedzą szydercy. ( Psalm 1:1-3) To bolesne, że będąc 'w prawdzie', nie możemy mówić prawdy, co myślimy i czujemy!!!
 
W 2010 roku  nagłówek do mojego listu do Biura Oddziału w Nadarzynie i Brooklynie brzmiał - "Przebudźcie się!".  Oni zdecydowali inaczej i mają do tego prawo. List do Hebrajczyków 17: 13 dotyczy  również ich. "Mający zdać sprawę".


Offline Alek

Odp: Globalny wzrost przebudzonych Świadków?
« Odpowiedź #47 dnia: 25 Październik, 2015, 11:06 »
Masz rację. Pozostaną parafianie, fanatyczny beton podobny do słuchaczy radia z Torunia. Patrząc dziś na facebookowe wypowiedzi całkiem młodych ludzi, którzy bez zastanowienia łykają wszystko, co im WTS podaje, włos się na głowie jeży. 
Oto przykład. (pisownia oryginalna)

(...) a niewolnik wierny i rozumny który daje pokarm na czas sloszny twoim zdaniem on nie posiada więc,y biblijnej absolutnej ?, gdyby taka wiedze nie posiadali , to z kont byś wiedział jak rozumieć wersety biblijne i zmiany jakie zachodzą ? , pomysł (...)

Dla mnie jest to szokujące.
Masakra i tragedia, gorzej jeśli takie spostrzezenia wygłasza starszy  i to bardzo podobnym stylem gramatycznym.
Mój kanał na Youtube - Detektor Prawdy.


Offline Dietrich

Odp: Globalny wzrost przebudzonych Świadków?
« Odpowiedź #48 dnia: 25 Październik, 2015, 16:34 »
Masakra i tragedia, gorzej jeśli takie spostrzezenia wygłasza starszy  i to bardzo podobnym stylem gramatycznym.

A zdarza się, zdarza :)


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Globalny wzrost przebudzonych Świadków?
« Odpowiedź #49 dnia: 25 Październik, 2015, 17:02 »
(...) a niewolnik wierny i rozumny który daje pokarm na czas sloszny twoim zdaniem on nie posiada więc,y biblijnej absolutnej ?, gdyby taka wiedze nie posiadali , to z kont byś wiedział jak rozumieć wersety biblijne i zmiany jakie zachodzą ? , pomysł (...)
Ta wypocina pochodzi chyba od kogoś z tych co w rubryce "wykształcenie" wpisują "TSSK"
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Dietrich

Odp: Globalny wzrost przebudzonych Świadków?
« Odpowiedź #50 dnia: 25 Październik, 2015, 17:08 »
Ta wypocina pochodzi chyba od kogoś z tych co w rubryce "wykształcenie" wpisują "TSSK"

Niestety tak. To był tylko przykład z jednego z forów "dyskusyjnych" na fb.
Teraz w rubryce wykształcenie będą pisać "ChŻiS" :D


Offline marek

Odp: Globalny wzrost przebudzonych Świadków?
« Odpowiedź #51 dnia: 26 Październik, 2015, 04:09 »
ExSJMario i Abba - bardzo trafne spostrzeżenia! Ten exodus nabiera temapa, ale zaczął się ok. 2006/2007 roku, kiedy to do Polski z opźnieniem dotarła informacja o stowarzyszeniu z „bestią szkarłatną” i to było szokiem dla wielu myślących śJ.

Właśnie u mnie zaczął się odjazd i przebudzenie w 2006r. od czytania forum Chrześcijańska Wolność prowadzonego przez Qustera - nie wiem czy tu znajdą się tacy weterani :)

Po drodze miałem nawet KS w wyniku którego było napomnienie i ograniczenie.
Ale oficjalnie jestem czynnym ŚJ, chodzącym na zebrania i zdającym owoc.


Offline Iza

Odp: Globalny wzrost przebudzonych Świadków?
« Odpowiedź #52 dnia: 17 Styczeń, 2016, 20:42 »
A ja myślę , ze  w Polsce wybudzanie  na dużą skale już stało się faktem i to na tyle widocznym, że spędza sen wujkom w zborach i w Nadarzynie. Podczas wizyt nadzorców temat odstępców jest już obowiązkowy, a ostatnio jeden nadzorca odwodu powiedział, ze w Polsce powstała sekta byłych braci, ktorzy cyt. " wielbią Chrystusa i mówią, ze nie trzeba chodzić na zebrania ani głosić" 
 Tego się juz nie zatrzyma. no  i super!!!
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Offline owcaJehowy

Odp: Globalny wzrost przebudzonych Świadków?
« Odpowiedź #53 dnia: 18 Styczeń, 2016, 01:19 »
Witaj Iza!

Sami doprowadzają do sytuacji, że nie traktują ludzi z szacunkiem, a później się dziwią, że ktoś przestaje chodzić na zebranie, by nie gorszyć się ich zachowaniem, gdzie autorytetem przestała być Biblia, a jako autorytetu posługują się wypowiedziami braci z Biura Oddziału. Zakaz myślenia i wyciągania wniosków.


od-nowa

  • Gość
Odp: Globalny wzrost przebudzonych Świadków?
« Odpowiedź #54 dnia: 18 Styczeń, 2016, 09:57 »
ŚJ sami kwalifikują się, jako sekta i to destrukcyjna.
Piotr Tomasz Nowakowski "Sekty - co każdy powinien wiedzieć" i tego samego autora "Sekty - oblicza werbunku". Oczywiście i  inna dostępna lektura na temat sekt.
« Ostatnia zmiana: 18 Styczeń, 2016, 09:59 wysłana przez od-nowa »


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Globalny wzrost przebudzonych Świadków?
« Odpowiedź #55 dnia: 18 Styczeń, 2016, 10:18 »
Czekamy na pierwszy zbór który w całości "przebudzi się" i wypowie posłuszeństwo Nadarzynowi.

Ciekawe czy gdzieś na świecie miało miejsce takie wydarzenie?
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline Stanisław Klocek

Odp: Globalny wzrost przebudzonych Świadków?
« Odpowiedź #56 dnia: 18 Styczeń, 2016, 11:30 »
Czekamy na pierwszy zbór który w całości "przebudzi się"(...) Ciekawe czy gdzieś na świecie miało miejsce takie wydarzenie?
1979 r. Zaczęło się od James Penton'a a zakończyło się odejściem całego zboru w Kanadzie - Także 1988 r. w Syrakuzach na Sycylii (niestety YT usunięto, pozostały choć komentarze). Również w Bonham USA ok. 1986 r. Jeśli chodzi o Polskę, to coś mi się obiło o uszy swego czasu o Sandomierzu. Jakoby przyczynili się Paweł z żona Ingą, którzy napisali list do Nadarzyna o odłączeniu się. Jeśli ktoś coś bliżej wie o tej sprawie, to proszę coś na ten temat, lub zdementować. Niestety Paweł  usunął stronkę z treścią listu do Nadarzyna, pozostał tylko przedruk na forum u Zabiełły.


Offline M

Odp: Globalny wzrost przebudzonych Świadków?
« Odpowiedź #57 dnia: 18 Styczeń, 2016, 11:37 »
Czekamy na pierwszy zbór który w całości "przebudzi się" i wypowie posłuszeństwo Nadarzynowi.

Ciekawe czy gdzieś na świecie miało miejsce takie wydarzenie?

Raczej trudno o to, żeby zbór w całości się odłączył, bo zawsze znajdą się jacyś "lojalni". Ale coraz więcej jest sytuacji, gdy ze zborów wychodzą całe rodziny, czasami po kilka rodzin na raz. Znam zbór, w którym na przestrzeni ostatniego roku przestało chodzić na zebrania ponad 20 osób.


Offline Iza

Odp: Globalny wzrost przebudzonych Świadków?
« Odpowiedź #58 dnia: 18 Styczeń, 2016, 14:59 »
Witaj Iza!

Sami doprowadzają do sytuacji, że nie traktują ludzi z szacunkiem, a później się dziwią, że ktoś przestaje chodzić na zebranie, by nie gorszyć się ich zachowaniem, gdzie autorytetem przestała być Biblia, a jako autorytetu posługują się wypowiedziami braci z Biura Oddziału. Zakaz myślenia i wyciągania wniosków.
Tak, dokładnie. I dostają po prostu szału, gdy ktoś ośmiela się zadawać im pytania. Miałam ostatnio parę próbek zachowań starszych , sporo mam na piśmie... List o odłączeniu juz gotowy, wiec wkrótce dowiecie się więcej. Ale to określenie , jakiego nadzorca użył: sekta wielbicieli Chrystusa... Jak by Dianne powiedziała: śmiechnąć  można! 

Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Offline falafel

Odp: Globalny wzrost przebudzonych Świadków?
« Odpowiedź #59 dnia: 18 Styczeń, 2016, 18:07 »
Dużo starszych widząc wieczne proszenie się o pieniądze w tv zaczyna sobie żartować z organizacji, Warwick i oczywiście braci-sygnetów