Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: List do zborów - popieranie przedsięwzięć budowlanych (biuro tłumaczeń w W-wie)  (Przeczytany 21194 razy)

Offline M

ŚWIADKOWIE JEHOWY W POLSCE
Biuro Oddziału

LD:LDA 14 września 2015

DO WSZYSTKICH ZBORÓW W POLSCE

Dotyczy: popierania planowanych przedsięwzięć budowlanych

Drodzy Bracia!

        Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, widząc, jak Jehowa błogosławi dziełu, które wykonujemy. Żywimy głębokie przekonanie, że nasz trud nie jest daremny. Wybiegając myślą w przyszłość, jesteśmy pewni, że nadal będziemy mieli „mnóstwo pracy w dziele Pańskim” (1 Kor. 15:58). Oprócz głoszenia i nauczania dobrej nowiny, dzieło to obejmuje również czekającą nas w nadchodzących latach budowę i modernizację obiektów służących wielbieniu Boga. Obecnie zachodzi potrzeba zbudowania około 200 nowych Sal Królestwa. Ponadto konieczna jest większa lub mniejsza modernizacja 150 istniejących Sal Królestwa, a przy 150 Salach Królestwa trzeba powiększyć parking. Na rok służbowy 2016 zaplanowano 60 inwestycji, które będą realizowane pod kierownictwem Lokalnego Działu Projektowo-Budowlanego w Betel.

        Poza wspomnianymi przedsięwzięciami związanymi z Salami Królestwa zaplanowano też modernizację Sali Zgromadzeń w Sosnowcu; przewidziano znaczne ulepszenia w obiekcie szkoleniowym, dzięki czemu będzie tam można prowadzić zajęcia Kursu dla Ewangelizatorów Królestwa. Prace związane z projektowaniem i planowaniem są już zaawansowane, dlatego spodziewamy się, że modernizacja Sali Zgromadzeń w Sosnowcu rozpocznie się wiosną 2016 roku. W przyszłości przekażemy Wam więcej szczegółów wraz z harmonogramem tej inwestycji.

        Oprócz wyżej wymienionych przedsięwzięć Komitet Wydawniczy Ciała Kierowniczego niedawno zatwierdził zakup trzykondygnacyjnego budynku biurowego o powierzchni 970 m2 mieszczącego się w warszawskiej dzielnicy Włochy. Biuro to jest położone w odległości około 20 minut jazdy od Biura Oddziału w Nadarzynie. Powstanie tam Biuro Tłumaczeń przygotowujące publikacje i nagrania w języku polskim. Tłumacze przeprowadzą się do tego nowego Biura wiosną 2016 roku, gdy tylko zakończą się prace wykończeniowe. Wszystkie prace będą wykonane z pomocą ochotników z różnych zborów. Jeszcze jedno przedsięwzięcie wymagające udziału zdolnych ochotników polega na niezbyt rozległych pracach modernizacyjnych w Biurze Oddziału, obejmujących kuchnię i pralnię. Rozpoczęcie tych prac również zaplanowano na przyszły rok kalendarzowy.

        Wszystkie te przedsięwzięcia będą wymagały mnóstwa pracy, ale jesteśmy przekonani, że z Waszą pomocą zdołamy je zrealizować. Jak każdy z nas może je wesprzeć? Możemy poświęcać swój czas i umiejętności, a także udzielać wsparcia materialnego, podobnie jak Izraelici w czasie budowy świątyni (1 Kron. 29:9). Zachęcamy Was też do rozważenia możliwości wzięcia udziału w samych pracach budowlanych. Jeżeli pozwalają Wam na to warunki, serdecznie prosimy, byście wypełnili „Wniosek dla ochotnika współpracującego z Lokalnym Działem Projektowo-Budowlanym” (DC-50), a jeśli moglibyście udzielać pomocy przez dłuższy czas — „Wniosku dla ochotnika budowlanego” (A-27). Osoby, które mają umiejętności związane z budownictwem lub projektowaniem, prosimy o wypełnienie „Kwestionariusza umiejętności” (A-2) w serwisie jw.org. Wszystkie te wnioski i formularze możecie otrzymać od miejscowych starszych. Pragniemy przy tej okazji przypomnieć, że jeśli upłynęło więcej niż 3 lata albo jeśli z jakichś innych powodów zmieniła się Wasza sytuacja od czasu wypełnienia poprzedniego wniosku (S-82) dla ochotników wspierających przedsięwzięcia budowlane pod nadzorem Regionalnych Komitetów Budowlanych, to należy wypełnić nowy wniosek DC-50.

Co prawda zadania te mogą się wydawać dużym obciążeniem, ale żywimy przekonanie, że im podołamy. Wszystkie te przedsięwzięcia: nowe Biuro Tłumaczeń oraz Sale Królestwa, które pragniemy zbudować, przyczynią się do postępu dzieła Królestwa na terenie naszego Oddziału i do dania pięknego świadectwa. Pragniemy nadal z całego serca wspierać dzieło Królestwa, szczodrze ofiarując na ten cel swój czas, siły i środki. Modlimy się, by Jehowa szczodrze błogosławił Wasz trud i lojalną służbę, jaką pełnicie, służąc „ramię przy ramieniu” na rzecz Królestwa (Sof. 3:9).


                                                                              Wasi bracia
                                                                       Biuro Oddziału,
                                           Świadkowie Jehowy w Polsce



Kopia dla: nadzorców obwodów


Strona: 2

PS do koordynatora grona starszych:

Prosimy o odczytanie tego listu w zborze na zebraniu służby w tygodniu rozpoczynającym się 21 września. Zechciejcie zamienić 10-minutowy punkt „Składanie dokładnego świadectwa przynosi rezultaty” z „Potrzebami zboru” przewidzianymi na tydzień od 5 października. Jeśli w Waszym zborze w punkcie „Potrzeby zboru” w tygodniu od 5 października należy wyświetlić film „Umiłowani” (zob. list z 24 lipca 2015 roku), punkt „Składanie dokładnego świadectwa przynosi rezultaty” nie będzie przedstawiany. W takiej sytuacji powinniście zachęcić wszystkich członków zboru, aby rozważyli ten materiał podczas wieczoru wielbienia Boga w gronie rodziny. Jeżeli macie w Sali Królestwa sprzęt wideo, zechciejcie wyświetlić krótką prezentację dotyczącą nowego Biura Tłumaczeń, załączoną do niniejszego listu (prezentacja ta, jest dostępna w dwóch rozdzielczościach: 720p i 1080p, trwa około 4 minut i zawiera komentarze do punktów poruszonych w tym liście). Później niniejszy list należy wywiesić na tablicy ogłoszeń. Jako grono starszych możecie też zachęcać braci i siostry mających odpowiednie umiejętności i doświadczenie oraz spełniają wymagania, by wypełnili niezbędne formularze. Zechciejcie pomóc braciom i siostrom, którzy chcieliby wypełnić aktualny „Wniosek dla ochotnika współpracującego z Lokalnym Działem Projektowo-Budowlanym” (DC-50). Wniosek ten zastępuje poprzedni druk S-82. Aktualny formularz DC-50 zawiera następującą wskazówkę: „Wnioski powinny być odnawiane co trzy lata lub gdy zaistnieją okoliczności mogące mieć wpływ na odpowiedzi podane w złożonym wniosku”.
« Ostatnia zmiana: 14 Listopad, 2015, 22:18 wysłana przez M »


Offline M

Odp: List do zborów - popierania planowanych przedsięwzięć budowlanych
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Wrzesień, 2015, 11:47 »
Film o którym mowa w liście można obejrzeć będzie można obejrzeć za tydzień na zebraniu służby, albo już dzisiaj u nas ;).
PS. Wygląda na to, że to produkcja lokalna Nadarzyna co niestety widać, bo zalatuje amatorszczyzną ;D.

Kliknij tutaj by obejrzeć lub pobrać
« Ostatnia zmiana: 14 Listopad, 2015, 23:57 wysłana przez M »


Offline M

Odp: List do zborów - popierania planowanych przedsięwzięć budowlanych
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Wrzesień, 2015, 11:57 »
Swoją drogą ciekawe ile musieli za to zapłacić. Patrząc na ceny ogłoszeń podobnych lokali w Warszawie, to przynajmniej 2 miliony złotych. No ale co tam, głosiciele zapłacą, jeszcze wyremontują za darmo i jeszcze będą się cieszyć że "mają" nowe biuro tłumaczeń i zachwalać CK ;D.


Offline Roszada

Odp: List do zborów - popierania planowanych przedsięwzięć budowlanych
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Wrzesień, 2015, 13:02 »
No ale co tam, głosiciele zapłacą, jeszcze wyremontują za darmo i jeszcze będą się cieszyć że "mają" nowe biuro tłumaczeń i zachwalać CK ;D.
Tak też, jak Ty, mówił swego czasu nieżyjący wiceprezes a później prezes.
Oto relacja M. Larsona z zakupu jednego z budynków Towarzystwa Strażnica w roku 1969:

„Ustaliliśmy z bratem Knorrem, ile moglibyśmy zapłacić. Nazajutrz na spotkaniu oświadczono nam, że cena już ustalona i nie podlega negocjacjom: ‘Chcemy trzy miliony dolarów gotówką’. Staraliśmy się ukryć zdziwienie, gdyż była to suma znacznie niższa od tej, którą byliśmy gotowi zapłacić. Nie trzeba dodawać, że szybko dokonaliśmy zakupu. W owym czasie dopiero co zakończyliśmy budowę drukarni, kosztującej nas cztery miliony dolarów, ale gdy lud Boży dowiedział się o dalszych potrzebach finansowych, szybko znalazły się fundusze” (Strażnica Nr 17, 1989 s. 29). ;)

Z relacji Larsona wynika, że Towarzystwo Strażnica dość ‘lekką ręką’ potrafi wydawać miliony dolarów, będąc na dodatek zawsze przygotowane na kwoty wyższe niż planowane, a i „szybko znajduje” ono u ‘braci’ kolejne miliony dolarów!


Offline falafel

Odp: List do zborów - popieranie przedsięwzięć budowlanych
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Wrzesień, 2015, 21:57 »
Dlaczego przenoszą dział tłumaczeń do osobnego budynku?

Czyżby Betel po remoncie i wzroście wartości miało być wystawione na sprzedaż?


Offline M

Odp: List do zborów - popieranie przedsięwzięć budowlanych
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Wrzesień, 2015, 23:06 »
Takie zmiany są obecnie praktykowane na całym świecie z tego co wiem. Dział Tłumaczeń to w zasadzie jedyny dział który jest im potrzebny w każdym kraju. Cała reszta może być skonsolidowana w jednym dużym biurze na kilka krajów. Nad Nadarzynem już dawno wisiało widmo sprzedaży (podobno tam jakaś autostrada ma iść przez ich działkę) więc być może właśnie dlatego to robią.
« Ostatnia zmiana: 16 Wrzesień, 2015, 23:08 wysłana przez M »


Offline Roszada

Odp: List do zborów - popieranie przedsięwzięć budowlanych
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Wrzesień, 2015, 08:57 »
Takie plotki dochodziły, że niezłą kasę dostaną od władzy za tą działkę, czyli za ten ich 'raj' obok budynków.
Jak władzy zależy na wykupie strategicznych ziem, to nawet daje 3 czy 5 razy tyle ile stanowi wartość.

Tak w Gdańsku było, gdy wykupywali ziemię pod ważną drogę.
Pierwszym dawali 3 razy tyle, a ten co się najdłużej opierał i nie chciał odpuścić dostał 5 razy tyle. No i sprzedał. :)


Offline preampusDistortus();

Odp: List do zborów - popieranie przedsięwzięć budowlanych
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Wrzesień, 2015, 21:13 »
Dokładnie. Nie wykluczone, że wejdzie służba ochotnicza na zasadzie telepracy. :D


Offline Halina

Odp: List do zborów - popieranie przedsięwzięć budowlanych
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Wrzesień, 2015, 21:12 »
Nie do wiary-970m kw i ok 30 osób???Armagedon wkrótce,słyszę od 50 lat,więc po co taki "luksus"?Kto jest w stanie utrzymać w W-wie 970m kw?jaki to koszt?
Nowe samochody dla nadzorców obwodu,102h w Warwick ,a od zawsze słyszałam że mamy poprzestawać na "małym",zbawienie nie zależy od posiadania a tutaj proszę jaki skromny maleńki budyneczek w stolicy i ten w Warwick.Nie wiem czy śmiać się czy płakać,jak można było ulegać takiej manipulacji.Korporacja "wypisz,wymaluj"


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: List do zborów - popieranie przedsięwzięć budowlanych
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Wrzesień, 2015, 08:30 »

   Tak, rozradowani dobroczyńcy teraz rzucą się z datkami a CK będzie miało biurowiec za półdarmo. 
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Weteran

Odp: List do zborów - popieranie przedsięwzięć budowlanych
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Wrzesień, 2015, 17:48 »
Nie do wiary-970m kw i ok 30 osób???Armagedon wkrótce,słyszę od 50 lat,więc po co taki "luksus"?Kto jest w stanie utrzymać w W-wie 970m kw?jaki to koszt?
Nowe samochody dla nadzorców obwodu,102h w Warwick ,a od zawsze słyszałam że mamy poprzestawać na "małym",zbawienie nie zależy od posiadania a tutaj proszę jaki skromny maleńki budyneczek w stolicy i ten w Warwick.Nie wiem czy śmiać się czy płakać,jak można było ulegać takiej manipulacji.Korporacja "wypisz,wymaluj"

Zanim zwiną ten cały majdan, najpierw muszą zgromadzić jak najwięcej dóbr, póki zmanipulowane „owieczki” chcą płacić „dobrowolne” datki. Coraz mniej osób w CK do podziału, już tylko „siedmiu wspaniałych”. Dawniej po śmierci członka CK, który „zakończył swój ziemski bieg”, uzupełniali go nowym, teraz nie. Czas oglosić wkrótce, że „Jehowa zakończył dzieło” i zniknąć. Tylko kiedy???
Weteran

Ignoruję posty: accurate, Ebed, Efektmotyla, Efezjan, Kamil. Przebudzony, sabekk, tomek_s, ZAMOS


Offline Dietrich

Odp: List do zborów - popieranie przedsięwzięć budowlanych
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Wrzesień, 2015, 19:13 »
Nie do wiary-970m kw i ok 30 osób???Armagedon wkrótce,słyszę od 50 lat,więc po co taki "luksus"?Kto jest w stanie utrzymać w W-wie 970m kw?jaki to koszt?
Nowe samochody dla nadzorców obwodu,102h w Warwick ,a od zawsze słyszałam że mamy poprzestawać na "małym",zbawienie nie zależy od posiadania a tutaj proszę jaki skromny maleńki budyneczek w stolicy i ten w Warwick.Nie wiem czy śmiać się czy płakać,jak można było ulegać takiej manipulacji.Korporacja "wypisz,wymaluj"

Na mnie to nie robi wrażenia. Tak samo służbowe samochody.  Ode mnie i mojej rodziny od wielu lat ani złotówki nie dostają. Teraz po ujawnieniu afer z pedofilią w tle coraz więcej ludzi zastanawia się, czy aby ich datki nie pójdą na jakieś odszkodowania


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: List do zborów - popieranie przedsięwzięć budowlanych
« Odpowiedź #12 dnia: 22 Wrzesień, 2015, 21:15 »
Wg mnie to oni juz chyba odpuścili że "armagedon tuż tuż"
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: List do zborów - popieranie przedsięwzięć budowlanych
« Odpowiedź #13 dnia: 23 Wrzesień, 2015, 08:14 »


        Zawsze mogą się podeprzeć tą samą śpiewką....nikt nie zna dnia ani godziny, do końca będą się żenić, rodzić, bawić  aż przyjdzie jak złodziej w nocy. :P
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline KAZ

  • Pionier
  • Wiadomości: 565
  • Polubień: 150
  • Chrystus drogą, prawdą, życiem.
Odp: List do zborów - popieranie przedsięwzięć budowlanych
« Odpowiedź #14 dnia: 23 Wrzesień, 2015, 09:51 »
Ale Was ten dzień nie ma zaskoczyć czytam :)

Pisząc poważniej na obecną chwilę poznania nie widzę w ewangeliach zapowiedzi eschatologicznych JCh jakie się zazwyczaj przypisuje o końcu świata
a jedynie te dotyczące końca świątyni i 70 r.n.e. oraz ucisku prześladowań jaki nastał przed i już po nim. 
« Ostatnia zmiana: 23 Wrzesień, 2015, 09:57 wysłana przez KAZ »
Powstrzymuję się jedynie od pewnych odpowiedzi,
aby mnie nikt nie oceniał ponad to, co widzi we mnie
oraz co ode mnie usłyszy.