Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 'Moja' Sala Królestwa  (Przeczytany 41866 razy)

Offline Roszada

Odp: 'Moja' Sala Królestwa
« Odpowiedź #135 dnia: 01 Styczeń, 2019, 11:15 »
Mam pocztówkę z salą ze Skarbimierza


Offline Salome

Odp: 'Moja' Sala Królestwa
« Odpowiedź #136 dnia: 01 Styczeń, 2019, 11:34 »
Listonoszu, ten film trochę wbija w fotel. Niby człowiek już od dawna wie, że to developerka świątynna, ale i tak przeżywa się zderzenie, że WTS ma po prostu wyrachowaną strategię biznesową. Kupić-wykorzystać ludzi-sprzedać. Zastanawia mnie taka duża ilość nieruchomości mieszkalnych, ładnie urządzonych domów jednorodzinnych, eleganckie salony (wszędzie TV), doposażone kuchnie... pytanie: kto tam mieszkał i co się z tymi ludźmi stało  ????
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: 'Moja' Sala Królestwa
« Odpowiedź #137 dnia: 01 Styczeń, 2019, 12:02 »
Listonoszu, ten film trochę wbija w fotel. Niby człowiek już od dawna wie, że to developerka świątynna, ale i tak przeżywa się zderzenie, że WTS ma po prostu wyrachowaną strategię biznesową. Kupić-wykorzystać ludzi-sprzedać. Zastanawia mnie taka duża ilość nieruchomości mieszkalnych, ładnie urządzonych domów jednorodzinnych, eleganckie salony (wszędzie TV), doposażone kuchnie... pytanie: kto tam mieszkał i co się z tymi ludźmi stało  ????

Przypuszczam , ze te  obiekty mieszkalne   byly wczesniej  wynajmowane  lub wykorzystywane  w celach tzw.teokratycznych  .   Przed  sprzedaza   zostaly na pewno  wyremontowane i wyposazone  aby  osiagnac  maksymalna cene .  Niektore to prawdziwe rezydencje  a ceny  nawet ponad  2 Mio. funtow .  Pokazane sa tez  nieruchomosci , ktore funkcjonowaly jako hotele .
Z biznesowego  punktu widzenia  , wszystko  top .   
Etycznie sa takie dzialania  mocno watpliwe  bo  wykorzystuja   religijna  ofiarnosc  ludzi aby  finansowali  te   przedwsiewziecia .


Offline Salome

Odp: 'Moja' Sala Królestwa
« Odpowiedź #138 dnia: 01 Styczeń, 2019, 12:22 »
Przypuszczam , ze te  obiekty mieszkalne   byly wczesniej  wynajmowane  lub wykorzystywane  w celach tzw.teokratycznych  .   Przed  sprzedaza   zostaly na pewno  wyremontowane i wyposazone  aby  osiagnac  maksymalna cene .  Niektore to prawdziwe rezydencje  a ceny  nawet ponad  2 Mio. funtow .  Pokazane sa tez  nieruchomosci , ktore funkcjonowaly jako hotele .
Z biznesowego  punktu widzenia  , wszystko  top .   
Etycznie sa takie dzialania  mocno watpliwe  bo  wykorzystuja   religijna  ofiarnosc  ludzi aby  finansowali  te   przedwsiewziecia .
I tu chwila na refleksję dla osób, które poświęciły swoje życie dla organizacji, jako pionierzy specjalni, misjonarze, obwodowi, a może pracownicy wysokiego szczebla..a potem „goodbye stary, Jehowa już cię na tę chwilę nie potrzebuje” . Trochę  dziwi mnie to, że wolontariusze teokratyczni mieliby mieszkać poza terytorium Betel. Czyżby te luksusowe domy były używane przez elitę WTS? To byłby normalny, jak w typowej korporacji  system motywacyjny. Może zostały pozyskane przez darowizny i obecnie odsprzedawane po odczekaniu odpowiedniej ilości czasu.  Ciekawi mnie czy w Polsce również organizacja dysponuje takimi willami na potrzeby uprzywilejowanych ????
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń, 2019, 12:23 wysłana przez Salome »
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 262
  • Polubień: 2165
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: 'Moja' Sala Królestwa
« Odpowiedź #139 dnia: 01 Styczeń, 2019, 13:20 »
Przypuszczam , ze te  obiekty mieszkalne   byly wczesniej  wynajmowane  lub wykorzystywane  w celach tzw.teokratycznych  .   Przed  sprzedaza   zostaly na pewno  wyremontowane i wyposazone  aby  osiagnac  maksymalna cene .  Niektore to prawdziwe rezydencje  a ceny  nawet ponad  2 Mio. funtow .  Pokazane sa tez  nieruchomosci , ktore funkcjonowaly jako hotele .
Z biznesowego  punktu widzenia  , wszystko  top .   
Etycznie sa takie dzialania  mocno watpliwe  bo  wykorzystuja   religijna  ofiarnosc  ludzi aby  finansowali  te   przedwsiewziecia .

Na kanale "Cedars" wyjaśnia dla jakich potrzeb Strażnica posiada takie obiekty.
Przykładowo potrzebują posiadać w Betel lekarza w swoich zasobach ale nie ma bezdzietnego lekarza ŚJ który by chciał tam pracować. Jeśli gotów do poświęcenia lekarz ma rodzinę to oferują jemu dom w pobliżu Betel.


Offline Estera

Odp: 'Moja' Sala Królestwa
« Odpowiedź #140 dnia: 01 Styczeń, 2019, 20:31 »
Ciekawy filmik na  "Bruderinfo Aktuell".
IBSA  London Properties   jest  czescia   International  Bible and Student  Assosaciation  i oferuje do sprzedazy  objekty  w UK .
Normalnie  ,bida  az piszczy u tych  Swiadkow ... :o
   Filmik ciekawy.
   No tak, rzeczywiście.
  "Bieda aż piszczy", wyłazi z każdego kątka tych budowli.
   I bije z tych atłasowych nakryć na łóżkach.
   I całego wyposażenia i innych gadżetów tam się znajdujących.
   Z tej swojej chciwości, są aż niemoralni do granic.
   :'(
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Online Siedemtwarzy

Odp: 'Moja' Sala Królestwa
« Odpowiedź #141 dnia: 01 Styczeń, 2019, 22:46 »
I dla porównania, "sala królestwa" w Ugandzie, jak to przynajmniej glosi podpis pod tym zdjeciem.


Offline Roszada

Odp: 'Moja' Sala Królestwa
« Odpowiedź #142 dnia: 01 Styczeń, 2019, 22:48 »
Ławki to lepsze na działce miałem. :)


Offline paralipomena

Odp: 'Moja' Sala Królestwa
« Odpowiedź #143 dnia: 02 Styczeń, 2019, 07:13 »
I dla porównania, "sala królestwa" w Ugandzie, jak to przynajmniej glosi podpis pod tym zdjeciem.
Patrząc na to zdjęcie  widać skąd się biorą takie duże wzrosty liczby głosicieli w krajach afrykańskich .
Tyle młodego narybku.


Offline Bożydar

Odp: 'Moja' Sala Królestwa
« Odpowiedź #144 dnia: 17 Styczeń, 2019, 22:18 »


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 262
  • Polubień: 2165
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: 'Moja' Sala Królestwa
« Odpowiedź #145 dnia: 17 Lipiec, 2020, 10:58 »
Tu moja, bo sam budowałem

https://www.google.pl/maps/@53.3454727,15.04845,3a,75y,90t/data=!3m6!1e1!3m4!1s61wpkuDVwVkf8TvOuq61gQ!2e0!7i13312!8i6656

U góry dwa mieszkania, bo to jeszcze z czasów pół-konspiracji.

Ale jeszcze kilka tzw. moich mógł bym wrzucić.

Doszły mnie słuchy, że opchnęli.
Jakiś SJ kupił to na mieszkanie.

Za czasów pół-konspiracji sala była zarejestrowana jako warsztat i była zabezpieczona jako współwłasność kilku SJ, jednym z nich był mój ojciec.
Tata nigdy nie był starszym ale był traktowany jako pewniak. Później salę przepisano na Towarzystwo z Nadarzyna.
Niedawno sprzedano salę pod pretekstem małej ilości miejsc parkingowych.

Obecnie na 4 zbory Stargardzkie przypada 1 sala
https://www.google.com/maps/@53.3425318,15.0125602,3a,75y,180h,90t/data=!3m6!1e1!3m4!1sYU2bgUCILz0lXrUR49i0hw!2e0!7i13312!8i6656
Ciekawe czy tej też nie sprzedadzą pod tym samym pretekstem?



Offline Estera

Odp: 'Moja' Sala Królestwa
« Odpowiedź #146 dnia: 18 Lipiec, 2020, 07:13 »
   
   Dotarła do mnie sprawdzona informacja.
   Została spieniężona moja była sala królestwa, która od ponad siedmiu lat cierpliwie czekała na sprzedaż.
   Zwinięte banery ogłoszeniowe z nr telefonu do kontaktu w sprawie sprzedaży, również potwierdzają ten fakt.

   Kieszeń "namaszczonych królów" z Warwick wzbogaciła się o około 100 000 złotych :'(
   Bo zapewne zbór, który w tę salę inwestował grube tysiące i darmową robociznę, nie zobaczy ani złotówki  :'( :'(
   Ubili następny interes.
   A ile w skali świata?
   Tego nie dowie się nikt.
   Bo już tu skrupulatnych statystyk niestety, nie podają.
   
   
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Mahershalalhashbaz

Odp: 'Moja' Sala Królestwa
« Odpowiedź #147 dnia: 19 Lipiec, 2020, 14:43 »
100 000 PLN tylko wzięli? A gdzie ta sala jeśli można spytać? Dobra lokalizacja? Sam bym kupił fajny obiekt który można przerobić na coś sensownego, nawet od religijnego Amwaya.
nihilista


Offline Estera

Odp: 'Moja' Sala Królestwa
« Odpowiedź #148 dnia: 19 Lipiec, 2020, 14:54 »
100 000 PLN tylko wzięli? A gdzie ta sala jeśli można spytać?
Dobra lokalizacja? Sam bym kupił fajny obiekt który można przerobić na coś sensownego, nawet od religijnego Amwaya.
   Była w ogłoszeniach na portalu "Oto Dom".
   To czemu się nie zainteresowałeś?
   Na Mazurach.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 262
  • Polubień: 2165
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: 'Moja' Sala Królestwa
« Odpowiedź #149 dnia: 19 Lipiec, 2020, 19:02 »
   
   Dotarła do mnie sprawdzona informacja.
   Została spieniężona moja była sala królestwa, która od ponad siedmiu lat cierpliwie czekała na sprzedaż.
   Zwinięte banery ogłoszeniowe z nr telefonu do kontaktu w sprawie sprzedaży, również potwierdzają ten fakt.

   Kieszeń "namaszczonych królów" z Warwick wzbogaciła się o około 100 000 złotych :'(
   Bo zapewne zbór, który w tę salę inwestował grube tysiące i darmową robociznę, nie zobaczy ani złotówki  :'( :'(
   Ubili następny interes.
   A ile w skali świata?
   Tego nie dowie się nikt.
   Bo już tu skrupulatnych statystyk niestety, nie podają.
   
 

Tu znajdziesz trochę o skali świata.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UEgdZlZjpqmPRJUM_ozoIT0utrDvOwLqvP6JIE_-ZRk/edit#gid=411929281

a tu możesz ją zgłosić jak chcesz żeby też była na tej liście.  :)
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfpO-oSgqsEEcP91q4yAXETrlSGgcqMpXUS4f6JtT37MI6zOQ/viewform