Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Witam serdecznie!  (Przeczytany 10208 razy)

Offline veeleus

Witam serdecznie!
« dnia: 08 Wrzesień, 2015, 16:58 »
Witajcie! Ja jestem na tym forum dzięki preampusDistortus();. Jestem, a raczej byłam osobą zainteresowaną organizacją od końcówki 2012 roku. Gorliwie studiowałam Biblię, zwiedziłam mnóstwo zborów i poznawałam różne osoby. Już nawet miałam plany aby przystąpić do szkoły teokratycznej, jednak coś nie pozwalało mi iść dalej, a była to moja wnikliwość. Czułam, że są takie kwestie, o których pisano w Strażnicach, z którymi nie do końca się zgadzałam, a jedyną osobą, z którą mogłam podzielić się moimi wątpliwościami był właśnie preampusDistortus();. I tak zaczęliśmy wnikać do źródeł, natrafiliśmy najpierw na artykuł z gazety wyborczej, potem zaczęło się dalsze szukanie, słuchanie, czytanie, oglądanie i tak to właśnie natrafiłam na to forum i mam nadzieję, że poznam tu wielu ciekawych ludzi.
Pozdrawiam!


Offline M

Odp: Witam serdecznie!
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Wrzesień, 2015, 17:47 »
Witaj veeleus, cieszę się, że Twoja znajomość z organizacją okazała się być jedynie "przelotna" i w porę uciekłaś.
Bez wątpliwości poznasz tu wielu ciekawych ludzi, choć niekoniecznie ze wszystkimi będziesz się zgadzać, podobnie jak nie wszyscy z Tobą :). Jest tutaj prawdziwa mozaika osobowości i wierzeń i wszyscy uczymy się jakoś ze sobą egzystować ;).


Offline Roszada

Odp: Witam serdecznie!
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Wrzesień, 2015, 17:49 »
Witaj!
Cieszę się, że zatrzymałaś się w ostatniej chwili. :)


Offline KAZ

  • Pionier
  • Wiadomości: 565
  • Polubień: 150
  • Chrystus drogą, prawdą, życiem.
Odp: Witam serdecznie!
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Wrzesień, 2015, 18:00 »
Witamy Serdecznie :)

Jeśli można zapytać, co spowodowało Twoje zainteresowanie Świadkami Jehowy i ową gorliwość w studiowaniu Biblii ?
« Ostatnia zmiana: 08 Wrzesień, 2015, 18:02 wysłana przez KAZ »
Powstrzymuję się jedynie od pewnych odpowiedzi,
aby mnie nikt nie oceniał ponad to, co widzi we mnie
oraz co ode mnie usłyszy.


Offline nowa

Odp: Witam serdecznie!
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Wrzesień, 2015, 18:16 »
Cześć!
Cieszę się, że tu jesteś :)


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Witam serdecznie!
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Wrzesień, 2015, 18:57 »
Witajcie! Ja jestem na tym forum dzięki preampusDistortus();. Jestem, a raczej byłam osobą zainteresowaną organizacją od końcówki 2012 roku. Gorliwie studiowałam Biblię, zwiedziłam mnóstwo zborów i poznawałam różne osoby. Już nawet miałam plany aby przystąpić do szkoły teokratycznej, jednak coś nie pozwalało mi iść dalej, a była to moja wnikliwość. Czułam, że są takie kwestie, o których pisano w Strażnicach, z którymi nie do końca się zgadzałam, a jedyną osobą, z którą mogłam podzielić się moimi wątpliwościami był właśnie preampusDistortus();. I tak zaczęliśmy wnikać do źródeł, natrafiliśmy najpierw na artykuł z gazety wyborczej, potem zaczęło się dalsze szukanie, słuchanie, czytanie, oglądanie i tak to właśnie natrafiłam na to forum i mam nadzieję, że poznam tu wielu ciekawych ludzi.
Pozdrawiam!
To znaczy że jesteś mądrą osobą. To do czego Ty doszłaś będąc jeszcze zainteresowaną, mi zajęło znacznie więcej czasu. Witam Cię.  :)
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Witam serdecznie!
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Wrzesień, 2015, 19:01 »
Witajcie!

mam nadzieję, że poznam tu wielu ciekawych ludzi.
Pozdrawiam!

  Witaj, na pewno znajdziesz :)
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline veeleus

Odp: Witam serdecznie!
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Wrzesień, 2015, 20:23 »
Witamy Serdecznie :)

Jeśli można zapytać, co spowodowało Twoje zainteresowanie Świadkami Jehowy i ową gorliwość w studiowaniu Biblii ?

Swego czasu jeszcze będąc uczennicą szkoły muzycznej chodziłam do klasy z pewną siostrą, która potem mnie dwa razy odwiedziła i wzbudziła moje zainteresowanie. Później dzięki Preampusowi, z którym do tej pory gram w formacji muzycznej i jego rodzicom zaczęłam studiować Biblię i tak to jakoś wyszło. Zagorzałą katoliczką nigdy nie byłam, lecz zawsze chciałam mieć w swoim sercu Boga, za którego słowem mogłabym podążać, więc starałam się odnaleźć prawdę.


Offline Alek

Odp: Witam serdecznie!
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Wrzesień, 2015, 21:10 »
Chce sie przywitać i ja. Ciesze sie ze to forum znalazlem. Witam obudzonych  i tych co sie nigdy nie dali zmanipulowac, wiec budzic sie nie musieli.  Bylem starszym zboru wiele lat. A teraz mam swięty spokój.
Mój kanał na Youtube - Detektor Prawdy.


Offline Datsun

Odp: Witam serdecznie!
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Wrzesień, 2015, 21:20 »
Witajcie  :)

zawsze chciałam mieć w swoim sercu Boga, za którego słowem mogłabym podążać, więc starałam się odnaleźć prawdę.
Bardzo mi się podoba co napisałaś. W moim życiu było podobnie. Boga można znaleźć i podążać za Jego Słowem nie angażując się za wszelką cenę w żadną religię -zwłaszcza sekty. Życzę Tobie powodzenia na tej drodze.


Offline Iza

Odp: Witam serdecznie!
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Wrzesień, 2015, 21:49 »
Chce sie przywitać i ja. Ciesze sie ze to forum znalazlem. Witam obudzonych  i tych co sie nigdy nie dali zmanipulowac, wiec budzic sie nie musieli. 
Witaj i czuj sie tu dobrze.
Veeleus  -ciebie tez miło powitać, bo od razu widać ,ze rozsądna z Ciebie dziewczyna. Niech Cie Bóg nadal prowadzi .
« Ostatnia zmiana: 08 Wrzesień, 2015, 21:52 wysłana przez Iza »
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Offline Dietrich

Odp: Witam serdecznie!
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Wrzesień, 2015, 21:58 »
Chce sie przywitać i ja. Ciesze sie ze to forum znalazlem. Witam obudzonych  i tych co sie nigdy nie dali zmanipulowac, wiec budzic sie nie musieli.  Bylem starszym zboru wiele lat. A teraz mam swięty spokój.

Ja zatrzymałem się na "przywileju" sługi pomocniczego. Wyżej nie mierzyłem, zobaczywszy to i owo w swym zborze. Przebudzenie następuje u mnie powoli, etapami. WTS zrobiło jednak swoje i zasiało sporo zamętu w mojej głowie, co teraz staram się wyprowadzić na prostą z niezłym skutkiem jak na razie. Przede wszystkim zaczynam wyzbywać się poczucia winy. Przestałem też dużo wcześniej wierzyć w CK. Przesłuchanie Jacksona utwierdziło mnie tylko w tym przekonaniu. 


Offline Randori

Odp: Witam serdecznie!
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Wrzesień, 2015, 23:18 »
Cześć Veeleus! :) Na czym grasz?


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Witam serdecznie!
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Wrzesień, 2015, 23:46 »
Na czym polega "przywilej" sługi pomocniczego? Jakby ktoś mi wytłumaczył to będe wdzięczny.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline M

Odp: Witam serdecznie!
« Odpowiedź #14 dnia: 09 Wrzesień, 2015, 00:46 »
Na czym polega "przywilej" sługi pomocniczego? Jakby ktoś mi wytłumaczył to będe wdzięczny.

Sługa pomocniczy robi to do czego zobowiązuje nazwa tego "przywileju" - służy ;). To generalnie chłopcy na posyłki starszych, którzy odwalają za nich żmudną robotę typu zajmowanie się zamawianiem i rozdzielaniem literatury, mapkami i przydziałem terenów, nagłośnieniem, pisaniem rozpisek zebrań na tablicy. Otrzymują też mniej ważne (z reguły niedoktrynalne) punkty do przedstawienia podczas zebrań. Starsi będą takiego sługę "szkolić" dając mu coraz więcej zadań, a także np. zabierając ze sobą na "wizyty pasterskie" do braci. Z czasem jeśli sługa jest dość zdolny będzie otrzymywał do przedstawienia wykłady publiczne - 30 minutowe przemówienia wygłaszane przed zborem w niedzielne zebrania. To chyba najbardziej prestiżowa fucha, jaką taki sługa może otrzymać. Kiedyś, gdy wykłady te trwały 45 minut, często rozdzielano je na dwie części i sługa przedstawiał tylko jedną połowę, a jakiś starszy drugą. Teraz się raczej tego nie praktykuje.

No i najważniejsze - zostanie sługą pomocniczym to konieczny przystanek w karierze na starszego zboru ;D.
« Ostatnia zmiana: 09 Wrzesień, 2015, 00:48 wysłana przez M »