Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Witam Serdecznie  (Przeczytany 16221 razy)

Offline KAZ

  • Pionier
  • Wiadomości: 565
  • Polubień: 150
  • Chrystus drogą, prawdą, życiem.
Odp: Witam Serdecznie
« Odpowiedź #30 dnia: 25 Sierpień, 2015, 21:08 »
Roszada ale ja zadałem pytanie a ty odbijasz mi czym innym piłeczkę.

Naprawdę interesuje mnie jak godzisz wiarę katolicką i bycie katolikiem z nie zachęcaniem do uczestnictwa wspólnot chrześcijańskich i kościoła katolickiego ?
Powstrzymuję się jedynie od pewnych odpowiedzi,
aby mnie nikt nie oceniał ponad to, co widzi we mnie
oraz co ode mnie usłyszy.


Offline Roszada

Odp: Witam Serdecznie
« Odpowiedź #31 dnia: 25 Sierpień, 2015, 22:31 »
Roszada ale ja zadałem pytanie a ty odbijasz mi czym innym piłeczkę.

Naprawdę interesuje mnie jak godzisz wiarę katolicką i bycie katolikiem z nie zachęcaniem do uczestnictwa wspólnot chrześcijańskich i kościoła katolickiego ?
Tak zadałeś pytanie że nie wiadomo o co chodzi.
A co to ja jestem w Polsce jedynym katolikiem, który ma coś godzić?
Poza tym popełniasz błąd. Ja wręcz odwrotnie zachęcam ludzi do poznania innych wyznań.
Masz mylne pojęcie o mnie.
Bardziej cenię przynależność wyznaniową niż prywaciarstwo religijne całymi latami i mądrkowanie, że ja sam najlepiej wiem co Biblia naucza.

Ja tu nie przyszedłem namawiać do KK tylko dzielić się tym co wiem.


Offline gedeon

Odp: Witam Serdecznie
« Odpowiedź #32 dnia: 25 Sierpień, 2015, 22:41 »
Tak zadałeś pytanie że nie wiadomo o co chodzi.
A co to ja jestem w Polsce jedynym katolikiem, który ma coś godzić?
Poza tym popełniasz błąd. Ja wręcz odwrotnie zachęcam ludzi do poznania innych wyznań.
Masz mylne pojęcie o mnie.
Bardziej cenię przynależność wyznaniową niż prywaciarstwo religijne całymi latami i mądrkowanie, że ja sam najlepiej wiem co Biblia naucza.

Ja tu nie przyszedłem namawiać do KK tylko dzielić się tym co wiem.

Dokładnie jest tak jak pisze Włodek. Osobiście bardzo cenie sobie jego przyjaźń, fachowość i rzetelność. Wyznanie Włodka nie stoi mi przeszkodzie. Wszystkich zachęcam do zapoznania sie z dorobkiem Włodka a nie ocenianie go przez pryzmat wyznania.
« Ostatnia zmiana: 26 Sierpień, 2015, 09:00 wysłana przez gedeon »


Offline Janosik

Odp: Witam Serdecznie
« Odpowiedź #33 dnia: 25 Sierpień, 2015, 22:50 »
P.S. Nawet mnie nie powitałeś jak inni tutaj. Wypadało by jak na autorytet tego forum. Ładnie to tak ? :)
A co ty Obama ze pokłony trzeba ci bić?
Jestem homofobem.


Offline KAZ

  • Pionier
  • Wiadomości: 565
  • Polubień: 150
  • Chrystus drogą, prawdą, życiem.
Odp: Witam Serdecznie
« Odpowiedź #34 dnia: 26 Sierpień, 2015, 08:22 »
A co ty Obama ze pokłony trzeba ci bić?

Reagujesz a nie odpowiadasz. Któż uczynił Cię adwokatem Roszady ?
Post nie był do Ciebie to raz. Dwa już mnie przywitał i sprawa wyjaśniona. Trzy, że to zwykły przejaw kultury a nie czci więc nie wiem po co ta złośliwa hiperbola stylistyczna w Twoim poście. Zdaje się zwykła emocjonalna reakcja jak napisałem wyżej.


P.S. A tak przy okazji to Ja Witam Ciebie :). (choć wolałbym odwrotnie i w lepszych okolicznościach)
« Ostatnia zmiana: 26 Sierpień, 2015, 08:58 wysłana przez KAZ »
Powstrzymuję się jedynie od pewnych odpowiedzi,
aby mnie nikt nie oceniał ponad to, co widzi we mnie
oraz co ode mnie usłyszy.


Offline KAZ

  • Pionier
  • Wiadomości: 565
  • Polubień: 150
  • Chrystus drogą, prawdą, życiem.
Odp: Witam Serdecznie
« Odpowiedź #35 dnia: 26 Sierpień, 2015, 08:39 »
Tak zadałeś pytanie że nie wiadomo o co chodzi.
A co to ja jestem w Polsce jedynym katolikiem, który ma coś godzić?
Poza tym popełniasz błąd. Ja wręcz odwrotnie zachęcam ludzi do poznania innych wyznań.
Masz mylne pojęcie o mnie.
Bardziej cenię przynależność wyznaniową niż prywaciarstwo religijne całymi latami i mądrkowanie, że ja sam najlepiej wiem co Biblia naucza.

Ja tu nie przyszedłem namawiać do KK tylko dzielić się tym co wiem.

Dziękuję za odpowiedź.

Roszada nie chcę mieć mylnego pojęcia o Tobie. Więc skoro nie maiłam do tej pory możliwości pisać do Ciebie to zadaję pytanie na które znowu nie odpowiedziałeś. Nie idzie o to czy jesteś jedynym Katolikiem, który ma czy nie ma z tym problem. Mędrkowania też nie lubię ale czy każdy z nas nie przechodził tego podobnie ? Nie mędrkowałeś zanim stałeś się tym kim jesteś obecnie ? Czy nie zdarza się Tobie to i obecnie czasem ? Czy zatem nie zasługuje każdy na wyrozumiałość i cierpliwość ?

Ale wracając do pytania próbuje zrozumieć więc zadam pytanie po raz trzeci i jeszcze inaczej, choć chodzi o to samo. Czy osoba taka jak Ty, zakładam od lat poświęcona naukom innych "sekciarskich" religii, ma jedynie cel obnażać ich podstępne i szkodliwe działania ? Czy też pisze o Chrystusie, wzroście w nim, nadziei zmartwychwstania umacniając w tej wierze braci, o odrodzeniu w duchu Chrystusowym i co ono oznacza ? Zastanawiałem się jak godzisz te działania z ewangelizacją z poziomu wierzącego w obrządku i teologii KRK pisząc w poście, że to forum nie ma służyć ewangelizacji. Zakładam że jesteś wierzącym katolikiem i oprócz wiedzy posiadasz także nadzieję zmartwychwstania i dzielisz się nią ?

Nie rozumiem dlaczego też piszesz "prywaciarstwo religijne" ? Spotkałem wielu ex SJ którzy odnaleźli się doskonale w wspólnotach chrześcijańskich także protestanckich, którymi nota bene w innym poście zdajesz się jakby pogardzać, ale i takich, którzy widząc pewne rzeczy nie mogli się z pogodzić z polityką czy teologią chorych zborów i woleli pozostać w mniejszym kręgu braci podobnych sobie. Przecież w świetle Biblii stanowią oni także kościół i wspólnotę dlaczego nazywać ich prywaciarzami religijnymi obrażając publicznie na forum, które z definicji przynajmniej i założenia ma pomagać a nie gorszyć czy ranić ?

Mogę prosić o wyjaśnienie ?
« Ostatnia zmiana: 26 Sierpień, 2015, 08:57 wysłana przez KAZ »
Powstrzymuję się jedynie od pewnych odpowiedzi,
aby mnie nikt nie oceniał ponad to, co widzi we mnie
oraz co ode mnie usłyszy.


Offline gedeon

Odp: Witam Serdecznie
« Odpowiedź #36 dnia: 26 Sierpień, 2015, 08:58 »
Proszę Ciebie abyś odstąpił i zaniechał zadawania Włodkowi dziwnych pytań, Nie widzę powody aby miał na nie odpowiadać. Robił to już setki razy, masz problem zadzwoń do niego Włodek chętnie z Tobą tak jak z każdym porozmawia.
Nazywając pewne posunięcia jako "prywaciarskie" Włodek nikogo nie obraża, bo nie można kształtować pewnych doktryn czy filozofii w sposób dowolny. Ja osobiście nie chcę aby ktoś rzucając hasło wyprowadził mnie na 40 letnia wędrówkę po pustyni w koło komina, każąc mi śpiewać stara pieśń.
Rozumie Twoje rozterki ale wyjaśniaj je tel lub pisz na PW.
Ja osobiście szanuje Włodka i jego wkład w to dzieło a kim jest dla mnie, jest przyjacielem, wspaniałym człowiekiem, więc szanujmy Go za to.


Offline KAZ

  • Pionier
  • Wiadomości: 565
  • Polubień: 150
  • Chrystus drogą, prawdą, życiem.
Odp: Witam Serdecznie
« Odpowiedź #37 dnia: 26 Sierpień, 2015, 09:01 »
Gedeon ale ja tego wszystkiego nie neguję. Jestem tu nowy i próbuje zrozumieć.


I czemu dziwnych pytań ? Które jest dziwne ?
 
Powstrzymuję się jedynie od pewnych odpowiedzi,
aby mnie nikt nie oceniał ponad to, co widzi we mnie
oraz co ode mnie usłyszy.


Offline gedeon

Odp: Witam Serdecznie
« Odpowiedź #38 dnia: 26 Sierpień, 2015, 09:03 »
Gedeon ale ja tego wszystkiego nie neguję. Jestem tu nowy i próbuje zrozumieć.

Ok, ja to rozumie, dlatego moja prośba i wskazanie jak możesz to osiągnąć.


Offline M

Odp: Witam Serdecznie
« Odpowiedź #39 dnia: 26 Sierpień, 2015, 09:08 »
W Twoich pytaniach KAZ kryje się twierdzenie, że Roszada tylko atakuje inne wyznania, a nic dobrego ich członkom nie oferuje, nie przekazuje im wiedzy o Chrystusie. To założenie jednak jest z góry błędne. Roszada napisał masę tekstów na temat błędnych interpretacji Biblii dotyczących m.in. boskości Chrystusa, bycia Jego bratem/siostrą i tym podobnych. Te teksty jak najbardziej można zaliczyć do ewangelizowania, ponieważ na podstawie Biblii udowadniają pewne sprawy i nakierowują czytelnika na dany sposób myślenia. Powiedz, czy wg Ciebie każdy chrześcijanin powinien głosić w taki sam sposób - tj. w jakiś sposób docierać do ludzi i przekonywać ich do Chrystusa? Ja tego w Biblii nie widzę.


Offline KAZ

  • Pionier
  • Wiadomości: 565
  • Polubień: 150
  • Chrystus drogą, prawdą, życiem.
Odp: Witam Serdecznie
« Odpowiedź #40 dnia: 26 Sierpień, 2015, 09:10 »
Ok. Ale Gedeon czemu dziwnie się czuję.

Zadaje pytanie a tu napotykam na adwokatów i jakąś prywatna ochronę czy kultu jednostki nie dający człowiekowi odpowiedzieć. Może jednak by zechciał ? Jest tak możliwość ?
Jak nie to choć jakiś link gdzie znajdę odpowiedź na poje pytanie ?
Powstrzymuję się jedynie od pewnych odpowiedzi,
aby mnie nikt nie oceniał ponad to, co widzi we mnie
oraz co ode mnie usłyszy.


Offline M

Odp: Witam Serdecznie
« Odpowiedź #41 dnia: 26 Sierpień, 2015, 09:15 »
Odpowiedziałem Ci na Twoje pytania. To nie jest forum o Roszadzie, ani o M, ani o KAZ-ie. Jeśli on nie chce na jakiś temat rozmawiać na forum publicznym to trzeba to uszanować. Jeśli naprawdę interesuje Cię jego podejście do sprawy, to tak jak Gedeon napisał - masz podany numer telefonu, dzwoń, pytaj. No chyba, że Twoim celem jest publiczne rozprawienie się z wierzeniami Roszady, ale w tym momencie musielibyśmy Cię zatrzymać, bo nie chcemy tutaj tego typu dyskusji, które nie prowadzą do niczego pożytecznego oprócz kłótni i nieuniknionych ad personam.


Offline KAZ

  • Pionier
  • Wiadomości: 565
  • Polubień: 150
  • Chrystus drogą, prawdą, życiem.
Odp: Witam Serdecznie
« Odpowiedź #42 dnia: 26 Sierpień, 2015, 09:15 »
W Twoich pytaniach KAZ kryje się twierdzenie, że Roszada tylko atakuje inne wyznania, a nic dobrego ich członkom nie oferuje, nie przekazuje im wiedzy o Chrystusie. To założenie jednak jest z góry błędne.

Nawet mi to przez myśl nie przeszło M.
Powstrzymuję się jedynie od pewnych odpowiedzi,
aby mnie nikt nie oceniał ponad to, co widzi we mnie
oraz co ode mnie usłyszy.


Offline KAZ

  • Pionier
  • Wiadomości: 565
  • Polubień: 150
  • Chrystus drogą, prawdą, życiem.
Odp: Witam Serdecznie
« Odpowiedź #43 dnia: 26 Sierpień, 2015, 09:17 »
Forum jak to forum jest publiczne i sądziłem że można zapytać i otrzymać odpowiedź. Skoro nie - trudno.
Traktujecie mnie zdecydowanie nazbyt szorstko i to w kilka osób na na jednego . Myślałem ze Roszada mi odpowie.

Dawno nie byłem na żadnym forum SJ, wolałem nie wspominać. Ale widzę, że nie wiele się zmienia :(
« Ostatnia zmiana: 26 Sierpień, 2015, 09:21 wysłana przez KAZ »
Powstrzymuję się jedynie od pewnych odpowiedzi,
aby mnie nikt nie oceniał ponad to, co widzi we mnie
oraz co ode mnie usłyszy.


Offline M

Odp: Witam Serdecznie
« Odpowiedź #44 dnia: 26 Sierpień, 2015, 09:20 »
Pytać możesz, ale to chyba nie znaczy, że każdy jest zobowiązany do odpowiedzi, prawda? :)

Sam na samym wstępie, gdy zostałeś spytany o siebie i swoją przeszłość/przekonania, napisałeś:

Cytuj
Krótko pisząc były SJ. Na obecną chwilę nie za bardzo chciałbym o tym pisać

I nikt Ci tego nie wypomniał chyba?