Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Zapytania o "nowe światła"  (Przeczytany 135229 razy)

Offline Światus

Odp: Zapytania o "nowe światła"
« Odpowiedź #435 dnia: 29 Kwiecień, 2017, 15:03 »
Z poniższych cytatów można wyciągnąć wniosek, że KAŻDY przemawiający w imieniu Jehowy jest PROROKIEM.

"Prorokują oni gdyż występują w imieniu Boga" [Świadkowie Jehowy o sobie - przyp. C. P.] ("Strażnica" 1972, nr 8, s.24, wyd. pol.)

"Ten 'prorok' nie był jednym człowiekiem, lecz był grupą mężczyzn i kobiet. (...) Dzisiaj są oni znani jako chrześcijańscy Świadkowie Jehowy. (...) Oczywiście, łatwo jest powiedzieć, że ta grupa działa jako 'prorok' Boga. Inną rzeczą jest to udowodnić. (...). A dokładniej, czy była inna grupa, której Jehowa chciałby dać polecenie przemawiania jako 'prorok' w Jego imieniu." ("Strażnica" 1972, 1 kwietnia, s. 197, wyd. ang.)

Źródło: http://www.piotrandryszczak.pl/podolski_falszywi_prorocy_tlumacza_sie.html
« Ostatnia zmiana: 29 Kwiecień, 2017, 15:05 wysłana przez Światus »
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline robbo1

Odp: Zapytania o "nowe światła"
« Odpowiedź #436 dnia: 03 Maj, 2017, 12:44 »
Powtarzacie ,cytujecie nasze publikacje,żeby znaleźć poparcie do swoich przekonań,czy swoich wątpliwości?

Nie wiem,czy nie umiesz czytać,czy pomijasz to co napisałem,ale to,że występujemy jako prorocy,to w znaczeniu rzeczników ,nie "przepowiadaczy"piszących pod natchnieniem itp.
Zresztą daliśmy temu wyraz w podanej przez was ostatnio analizowanej na zebraniu publikacji.
Nie jesteśmy "nieomylni",tym bardziej natchnieni.

Nie wierzymy w to,że wtedy,gdy podczas nabożeństwa itp."jeżeli ktoś powiada",że przemawia w imieniu stwórcy,to tak jest w istocie.
"odważa się przemawiać do zgromadzonych w pierwszej osobie nawet wychodząc poza [natchnione słowo]",to czyni dobrze.
Nie uczymy,że jeżeli ktoś w społeczności ducha "wypowiada słowo prawdy,to nie wyraża ono jego własnych myśli i refleksji,ani nie jest wykładem tekstu [natchnionego słowa]. gdyż duch...wznosi się ponad zapisanym świadectwem przeszłości".-jak pisał charyzmatyk J.Rodman Williams

Wierzymy w to,że nasze dzieje to dzieło naszego ojca w niebie,który się nami posługuje.
Nie ,żebyśmy posiadali nieomylność i bywali natchnieni.
I nie wychodzimy w swoich proroctwach,prorokowaniu "ponad zapisane świadectwo przeszłości",tylko jest to "wykład tekstu" natchnionego.
Zresztą jak pisał Martyn Lloyd-Jones nawet wtedy,duch inspirował innych do zapisywania pod natchnieniem:
 "nie dyktuje im tego,co mają napisać...wykorzystuje ludzi,którzy mają własne zdolności i dary ,używa ich i wprzęga w swoje dzieło".
Wierzymy,że tak jest w naszym przypadku.





« Ostatnia zmiana: 03 Maj, 2017, 13:00 wysłana przez robbo1 »


Tusia

  • Gość
Odp: Zapytania o "nowe światła"
« Odpowiedź #437 dnia: 03 Maj, 2017, 13:18 »
cytujecie nasze publikacje,żeby znaleźć poparcie do swoich przekonań,czy swoich wątpliwości?

Cytuję, by pokazać fałsz i zakłamanie Towarzystwa Strażnica. Dlaczego? Odpowiedź jest arcyboleśnie prosta:



Offline robbo1

Odp: Zapytania o "nowe światła"
« Odpowiedź #438 dnia: 03 Maj, 2017, 13:39 »
Może posiadasz na zbyciu [zakupie]książki Josefa Franklina Rutherforda.
A zacytować można zawsze ,niemal każdego i znaleźć różnice w jego wierzeniach,postawach,przekonaniach,światopoglądzie,itp.
« Ostatnia zmiana: 03 Maj, 2017, 13:45 wysłana przez robbo1 »


Offline Światus

Odp: Zapytania o "nowe światła"
« Odpowiedź #439 dnia: 03 Maj, 2017, 13:55 »
Dziwi mnie twoja niechęć do cytowania gazetek. Przecież uczycie w nich Prawdy.
Chociaż jeśli niewolnik nie jest nieomylny, to kto wie czy jest w nich Prawda czy...

1. Podaj przykład kogoś kto mówił w imieniu Boga a nie był prorokiem.
a) czy można mówić nieprawdę będąc "rzecznikiem" Boga?

2. Jeżeli CK nie jest nieomylne (chociaż wskazówki daje mu Duch Św.), to dlaczego należy go słuchać? Dlaczego nie wolno mieć innego zdania niż CK?

3. Czy uważasz, że "wszystkie drogi prowadzą do Rzymu", tzn. nawet sprzeczne wyjaśnienia prowadzą do tej samej Prawdy?

4. Chciałeś rozmawiać o naukach, więc proszę. Udowodnij, że żyjemy w Wielkim Ucisku.
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Startek

Odp: Zapytania o "nowe światła"
« Odpowiedź #440 dnia: 03 Maj, 2017, 14:46 »
Robo jeżeli idziesz do ludzi i głosisz im nauki , to czyje to są nauki . Chrystusa czy Ciała Kierowniczego które jest nie natchnione przez Boga i myli się w swoich doktrynach . Nazywacie się Świadkami Jehowy,  do kogo Bóg wyrzekł te słowa i jakiego proroctwa dotyczyły ? Izaj 43:10-13 czy to do was rzekł to proroctwo ?  NIE ! Powiedział to do Izraela , w tym samym proroctwie zapowiedział że: Izaj 45:1  . Do Izraelitów Bóg powiedział : wy jesteście moimi świadkami .To ich wyzwolił przez Cyrusa Persa o którym czytamy Izaj 44:28 BT.  Zatem Babilon starożytny jest czym jako mocarstwo , a BABILON WIELKI który pojawia się w Obj 18:4 i dotyczy wszystkich ludzi, którzy odstąpią od Boga bez względu na wyznanie . Pan Jezus po zmartwychwstaniu powiedział : Ale gdy Duch Święty zstąpi na was ,otrzymacie Jego moc i będzie MOIMI ŚWIADKAMI w Jerozolimie i w całej Judei i Samarii , i aż po krańce ziemi Dz.Ap. 1:8 . Czy Pan Jezus chciał się wynieść ponad Ojca ? Nie . To sam Bóg Ojciec przekazał wszelką władzę Synowi , aż pokona ostatniego wroga jakim jest śmierć . 1Kor 15:24-28 . Zatem Żydzi byli świadkami Jahwe Izaj 43:10-14  . Bóg zapowiedział że imię to będzie zmienione , NAZWĄ CIĘ NOWYM IMIENIEM ,KTORE USTA PANA OZNACZĄ . Izaj 62:2 . Sługom moim nadadzą inne imię 65:15 . Wypełnienie proroctwa Izajasza  62:2 ,65:15 miało miejsce :  i właśnie w Antiochii uczniowie zostali nazwani po raz pierwszy Chrześcijanami .Dzieje 11:26 .  Pan Jezus mówi : Duch Święty którego Ojciec pośle w moim imieniu On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko co Ja wam powiedziałem .  Więc mój drogi Robo kogo masz słuchać  Dzieje 3: 22,23 .  Jezusa czy Ciała Kierowniczego i nie natchnionego przez Boga .  Jak nie natchnione przez Boga i nie jest kierowane Duchem Świętym  , TO CZYIM DUCHEM JEST KIEROWANE ?   W Biblii rozróżniamy dzieci Boga i dzieci diabelskie ,   Ducha Bożego i ducha szatana .  Strażnica wysyła Ciebie na stronę internetową na listę zmienionych wierzeń od początku strażnicy . Biblia powiada : Chrystus jest zawsze ten sam .  Więc zastanów się czyją naukę  głosisz i czyim masz być świadkiem . Jezus mówi masz być moim świadkiem , przeciwnik mówi odwrotnie .


Offline Światus

Odp: Zapytania o "nowe światła"
« Odpowiedź #441 dnia: 03 Maj, 2017, 15:25 »
Nazywacie się Świadkami Jehowy,  do kogo Bóg wyrzekł te słowa i jakiego proroctwa dotyczyły ? Izaj 43:10-13 czy to do was rzekł to proroctwo ?  NIE ! Powiedział to do Izraela , w tym samym proroctwie zapowiedział że: Izaj 45:1. Do Izraelitów Bóg powiedział : wy jesteście moimi świadkami .

Czyli logicznie rzecz biorąc, Świadkami Jehowy są tylko "Izraelici duchowi"...  ;)
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline robbo1

Odp: Zapytania o "nowe światła"
« Odpowiedź #442 dnia: 03 Maj, 2017, 15:33 »
Nie cytuję naszych publikacji ,nie dlatego,iż nie mam do nich szacunku.
Z tej przyczyny,że to wy im go nie okazujecie.
Nie darzycie ich szacunkiem.
Nie ma więc powodu do ich cytowania.
Poza tym zdecydowanie wybieram odwoływanie się do natchnionego słowa.

Jeszcze się odezwę.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Zapytania o "nowe światła"
« Odpowiedź #443 dnia: 03 Maj, 2017, 15:41 »
Nie cytuję naszych publikacji ,nie dlatego,iż nie mam do nich szacunku.
Z tej przyczyny,że to wy im go nie okazujecie.
Nie darzycie ich szacunkiem.
Nie ma więc powodu do ich cytowania.
Poza tym zdecydowanie wybieram odwoływanie się do natchnionego słowa.

Ludzie, jakim cudem wytrzymujecie rozmowę z tym człowiekiem? Nie odpowiada na wasze pytania, nie posługuje się swoimi publikacjami, cytuje z jakichś podejrzanych źródeł i jeszcze śmie twierdzić, że "odwołuje się do natchnionego słowa".

Przecież żaden jego wpis nie wniósł nic konstruktywnego do dyskusji. Facet was olewa albo trolluje a wy się dajecie podpuszczać.

Nie szkoda wam czasu na nienawracalny beton?

:D
:D
:D


Offline Startek

Odp: Zapytania o "nowe światła"
« Odpowiedź #444 dnia: 03 Maj, 2017, 15:45 »
Czyli logicznie rzecz biorąc, Świadkami Jehowy są tylko "Izraelici duchowi"...  ;)
Obj. 2:9  Wiem o twoim ucisku i ubóstwie - choć ty jesteś bogaty - i o bluźnierstwie że strony tych , którzy podają się za Żydów , lecz nimi nie są . Są raczej synagogą szatana . 


Offline Światus

Odp: Zapytania o "nowe światła"
« Odpowiedź #445 dnia: 03 Maj, 2017, 15:51 »
Nie cytuję naszych publikacji ,nie dlatego,iż nie mam do nich szacunku.
Z tej przyczyny,że to wy im go nie okazujecie.
Nie darzycie ich szacunkiem.

NA SZACUNEK TRZEBA SOBIE ZASŁUŻYĆ.

Okazywanie szacunku gazecie? Dobrze się czujesz? Może mam jej się kłaniać i mówić "Dzień dobry"?
Publikacji WTS nie szanuję z powodu zawartych w nich bzdur i kłamstw. Ale cytuję je, bo tam są zawarte twoje aktualne i przeszłe wierzenia.
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline sajmon

Odp: Zapytania o "nowe światła"
« Odpowiedź #446 dnia: 03 Maj, 2017, 19:25 »

Przecież żaden jego wpis nie wniósł nic konstruktywnego do dyskusji. Facet was olewa albo trolluje a wy się dajecie podpuszczać.

Nie szkoda wam czasu na nienawracalny beton?

:D
:D
:D

To oczywiste - robbo uprawia trollowanie , i nie chce merytorycznie rozmawiać z nikim na tym forum. Pisze wciąż to samo (
Cytuj
Tylko,że wy występujecie przeciw temu,że zmieniamy wyjaśnienia
)nie potwierdza swoich wypowiedzi Biblią i uprawia myslenie życzeniowe np.
Cytuj
Zrozumcie ,że wierzymy w to,że nami  posługuje się stwórca.
Co ty powiesz? Myślałem, że CK? Być może to nie jest ŚJ? Proponuję go bojkotować, a być może zablokować mu konto.  On nie chce zrozumieć waszych wypowiedzi lub nie może, bo ma jakieś braki intelektualne. Nie pojmuje prostych kwestii i nie potrafi udzielić odpowiedzi na elementarne pytanie: czy CK naucza   w pełni zgodnie z Biblią i jakie ma na to dowody, poza zapewnieniem, że tak jest. To, że nie nauczało, już wiemy, ale jak jest teraz?
« Ostatnia zmiana: 03 Maj, 2017, 19:38 wysłana przez sajmon »


Offline robbo1

Odp: Zapytania o "nowe światła"
« Odpowiedź #447 dnia: 04 Maj, 2017, 17:33 »
Wydaje mi się,że nie niektórzy z was nie czytają swoich komentarzy.
I tak "KaiserSoze" nigdzie nie argumentuje swoich wypowiedzi.
Pisze,żeby nie pisać ,samemu nic nie wnosząc do dyskusji.
Światus człowiek ,który posługuje się m.in przykładami.
Tematy nie pozostawia bez oddźwięku.
Warty zapamiętania,wspominania.
Sajmon cytuje mnie [mój zarzut],że nie prowadzę merytorycznej rozmowy.
Człowiek,który zamiast rozmawiać woli wykluczać.
Oczekuje,że odpowiem na wszystkie pytania,a ja na odpowiedź wszystkim nie mam niestety czasu.
Człowieka,który wolalby "zablokować mi konto" zamiast udowadniać,przekonywać itp.


I tak znam książkę ,którą napisał Hans-Jurgen Twiseelman "Od świadka...do świadka".
tł.A.Bień
Człowieka,który jednym z nas był pięć lat,i który szczyci się "wieloletnim rozprawianiem się z ich naukami".
Rozumiem zarzuty dotyczące "świadczenia na rzecz imienia".
Tutaj naszego zbawiciela.
Tylko,ze i n i c j a t o r e m zbawienia jest ojciec,syn jego wykonawcą.
Z tej przyczyny ojciec stoi przed swoim synem.
Temu oddajemy cześć.

A jeżeli idzie o udowodnienie,że żyjemy w wielkim ucisku,to jeżeli napiszę,że ten jest zagadnieniem przyszłości,nie teraźniejszości,to pewnie nie mam czego udowadniać.
Poza tym na temat ucisku [udręki] natchnione słowo [jęz,grecki] używa trzech określeń.
I zanim podyskutujemy na temat,czy jest,porozmawiajmy na temat,czym jest [ma być] wielki ucisk.
Mam nadzieję,że wiesz jakiego użyto tutaj gr, słowa na określenie ucisku [udręki] i co ono ze sobą niesie,i przez to czego nie.

I jeszcze jedno nie powtarzałbym tego samego [niemniej najczęściej nie tak samo],gdybym nie widział niezrozumienia tematu,ewentualnie powtarzania tych samych zarzutów itp.

I tak przypomnę,że niemal w całości w tym miejscu dostrzegam "pożywkę" tematów na naszych zmianach wyjaśnień itp.
A te stanowią istotę rozwoju,postępu.
O tym wielokrotnie pisałem.Zrozumcie,że książki typu "Powiedzieć prawdę o historii"  Joyce Applery...niedwuznacznie wykazują,że  istnialy przynajmniej trzy rodzaje intelektualnego absolutyzmu widocznego w analizie dziejów ludzkości.
Wszystkie wydawały się posiadać solidne podstawy.
Wszystkie.
"Pierwszy to "oświeceniowa wiara w model nauki [niezłomnej ] nauki,skłaniał historyków do postępowania wzorem uczonych...Drugi absolutyzm to koncepcja postępu zachęcająca do badania dziejów w celu rekonstruowania przeszłości w celu wykrywania ich praw...Poszukiwanie trwałych zasad...Wreszcie intelektualny absolutyzm wyrósł z potężnych uczuć narodowych..."Wszystkie pretendowały do uznawania ich za "intelektualny absolutyzm".

I co?

Począwszy oo lat sześćdziesiątych dwudziestego wieku,przystąpiono do detronizacji wszystkich absolutyzmów panujących w poprzednim wieku.Poszukiwanie prawdy i wymóg obiektywności zostały zakwestionowane z rozmaitych punktów widzenia".
cyt.książka str.251,254

Zrozumcie pewne wyjaśnienia uchodziły za "intelektualny absolutyzm" i zostały zakwestionowane.
Podobnie zakwestionowane zostały niektóre z naszych wyjaśnień.
Tak to się dzieje.




« Ostatnia zmiana: 04 Maj, 2017, 17:59 wysłana przez robbo1 »


yanco

  • Gość
Odp: Zapytania o "nowe światła"
« Odpowiedź #448 dnia: 04 Maj, 2017, 18:37 »

Zrozumcie pewne wyjaśnienia uchodziły za "intelektualny absolutyzm" i zostały zakwestionowane.
Podobnie zakwestionowane zostały niektóre z naszych wyjaśnień.
Tak to się dzieje.

Te absolutyzmy o których piszesz pochodzą od ludzi i są kwestionowane przez ludzi.

A u Was SJ, WTS to nieomylny Jehowa kwestionuje sory kwestionował nieomylnego Jehowę ( od 30 kwietnia wiadomo że Ciało Kierownicze nie jest nieomylne i natchnione tak wiec od 30 kwietnia też kwestionowane są ludzkie nauki przez ludzi. ) A To znaczy, że WTSie Boga niet.


Offline Startek

Odp: Zapytania o "nowe światła"
« Odpowiedź #449 dnia: 04 Maj, 2017, 18:50 »

Rozumiem zarzuty dotyczące "świadczenia na rzecz imienia".
Tutaj naszego zbawiciela.
Tylko,ze i n i c j a t o r e m zbawienia jest ojciec,syn jego wykonawcą.
Z tej przyczyny ojciec stoi przed swoim synem.
Temu oddajemy cześć.
  Robo proszę sprawdź : Filipian 2: 6-11 Dlatego Bóg wywyższył Go ponad wszystko i nadał Mu imię godniejsze od wszelkiego imienia , po to , aby na imię Jezus zginało się wszelkie  kolano : istot , które są w niebie , na ziemi i pod ziemią, i aby wszyscy wyznawali że Jezus Chrystus jest Panem, ku chwale Boga Ojca .  Jakie imię nam zostało dane i w jakim imieniu jest nasze zbawienie ? Jehowy ? Czytaj Dzieje Ap 4: 7-11   nasze zbawienie jest w imieniu Jezusa .