Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy Świadkowie Jehowy są w pełni neutralni?  (Przeczytany 12551 razy)

Offline Roszada

Czy Świadkowie Jehowy są w pełni neutralni?
« dnia: 10 Sierpień, 2015, 20:39 »
Czy Świadkowie Jehowy nie głosując na nikogo są naprawdę neutralni?
Czy to niegłosowanie nie sprawia, że jakby przyczyniają się iż rządzi w kraju siła, której nie za bardzo akceptują, np. jakby wygrał PiS. Wtedy są jakby wtórną przyczyną, że on wygrał wybory.

Druga kwestia to ŚJ deklarują się, jako najbardziej lojalni w płaceniu podatków.
A rządy zupełnie szczerze podają jaki procent z tych podatków idzie na zbrojenia, armie, konflikty.
To więc są w pełni neutralni czy tylko częściowo?
Jeśli za niepójście do wojska byli skłonni iść do więzienia, to może w wypadku podatków powinni wysyłać przynajmniej swoje oświadczenia do władzy, że nie życzą sobie aby ich podatki poszły na armię?

Co o tym myślicie?
To takie luźne pogawędki bez cytatów strażnicowych.


Offline Technolog

Odp: Czy Świadkowie Jehowy są w pełni neutralni?
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Sierpień, 2015, 21:35 »
Podatki płacić musisz, bo takie prawo i obowiązek, ale nie masz wpływu na co idą. Abonament do sieci komórkowych płacisz, ale nie masz wpływu na to, że te wspierają Caritas z twojego abonamentu.
Jezus też zapłacił podatek Rzymianom, którzy utrzymywali wojsko i inne instytucje.
Więc pewnie z tą neutralnością jest tak, że jest się czynnie neutralnym, ale biernie już raczej nie, tyle że bez wpływu na to.


Offline Roszada

Odp: Czy Świadkowie Jehowy są w pełni neutralni?
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Sierpień, 2015, 22:23 »
Podatki płacić musisz, bo takie prawo i obowiązek, ale nie masz wpływu na co idą.
Nie masz racji. Każda partia ma inne metody ściągania podatków i przeznaczania na różne cele.
Masz prawo wyborcze i możesz decydować kogo wybierzesz.
Obowiązku płacenie podatku nie masz. Możesz płacić w innym kraju. Np. w takim które jest 'neutralne' i malutko przeznacza na broń. :)


Offline Roszada

Odp: Czy Świadkowie Jehowy są w pełni neutralni?
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Sierpień, 2015, 22:25 »
Abonament do sieci komórkowych płacisz, ale nie masz wpływu na to, że te wspierają Caritas z twojego abonamentu.
Nie wiem czy wszystkie Caritas wspierają. :-\
Można nie mieć komórki. ;)

Ja umiałbym bez niej żyć. :)


Offline Technolog

Odp: Czy Świadkowie Jehowy są w pełni neutralni?
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Sierpień, 2015, 22:50 »
Obowiązku płacenie podatku nie masz. Możesz płacić w innym kraju. Np. w takim które jest 'neutralne' i malutko przeznacza na broń. :)
Płacisz go mimo woli kupując różne rzeczy w sklepie.
Masz prawo wyborcze i możesz decydować kogo wybierzesz.
Czy zadecydowałeś, w momencie wyborów parlamentarnych, że rząd nie wyprowadzi kasy z OFE? Nie. Jak pamiętam w ogóle o tym mowy nie było. Wpadli na to później, wiadomo jaka jest nasza polska rzeczywistość.

Dla mnie temat trochę naciągany. Jak z wykrwawianiem mięsa do ostatniej kropli przez wyżymaczkę.


Offline Roszada

Odp: Czy Świadkowie Jehowy są w pełni neutralni?
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Sierpień, 2015, 12:20 »
Spłycasz sprawę od jednego kraju i do swojej jednostki. :-\
Tak się nie dyskutuje o globalnych sprawach.

Jedzenie możesz kupować bez podatku lub samemu hodować.
« Ostatnia zmiana: 11 Sierpień, 2015, 12:27 wysłana przez Roszada »


Offline Stanisław Klocek

Odp: Czy Świadkowie Jehowy są w pełni neutralni?
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Sierpień, 2015, 12:25 »
Czy Świadkowie Jehowy nie głosując na nikogo są naprawdę neutralni? (...) Co o tym myślicie?
Jeśli wziąć w całości pytanie (nie zawężając do strefy militarnej), to oczywiście wbrew temu co twierdzą o swej neutralności, tak nie jest. Dlaczego? Dlatego, iż biorąc definicje neutralność, dotyczy to wszystkich sfer jak podają punkty 1. <<nieopowiadający się za żadną ze stron>> i 6. <<niewyrażający ocen>>. Jednak ŚJ podczas chrztu opowiadają się (głosują) za stroną organizacji WTS-u. Następnie podczas głoszenia opowiadają się za naukami WTS-u, stając w opozycji do innych nauk niż ich.

Jednakże Twe argumenty posiadają znamiona manipulacji podobnej do ŚJ. Dlaczego? Dlatego, że jakieś niezamierzone działanie, gdy ulega wbrew przeznaczeniu podatnika, to ciężar odpowiedzialności spada na zarządzającego tym funduszem, a nie na płatnika. Były już podane przykłady, ale dorzucę jeszcze jeden. Ludzie idąc na wybory, rzucają do urny głosy na najróżniejsze osoby. W ostatecznym rozrachunku wybrana zostaje jedna osoba w stosunku głosów 51 do 49 %. Czy owe 49% przeciwnych mamy uznać, iż popierało ten wybór? Czy zrozumiałeś co chcesz wmówić ŚJ?

Mój wniosek jest taki, aby ujawniać ŚJ, że nie są neutralni w dziedzinach rzeczywiście zgodnych z definicją tego słowa, a nie naciągając coś, co należy przypisać dysponentom. Płacąc podatki ŚJ nie są dysponentami zarządzającym ich przeznaczaniem.
« Ostatnia zmiana: 11 Sierpień, 2015, 12:29 wysłana przez Stanisław Klocek »


Offline Roszada

Odp: Czy Świadkowie Jehowy są w pełni neutralni?
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Sierpień, 2015, 12:30 »
Ależ ja nie przedstawiałem żadnych argumentów.
Napisałem wszak:

Co o tym myślicie?
To takie luźne pogawędki...

Chodzi by różne koncepcje przedstawić, jak kto co widzi. ;)


Offline Roszada

Odp: Czy Świadkowie Jehowy są w pełni neutralni?
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Sierpień, 2015, 13:34 »
ŚJ jak chcą to potrafią się wymigiwać od podatków, jak wszyscy inni albo i lepiej :):

„Pod koniec 1929 roku zaczął się kryzys finansowy. (...) W 1933 roku w USA z powodu nieuregulowanych długów przejmowano dziennie nawet 1000 domów. Jak w takiej sytuacji poradzą sobie słudzy pełnoczasowi? Jednym z pomysłów był dom na kółkach. Samochód kempingowy nie wymagał płacenia czynszu ani podatku, dzięki czemu wielu pionierów mogło kontynuować służbę, ponosząc możliwie najmniejsze koszty*. A w czasie zgromadzeń taki mobilny dom służył za darmowy pokój hotelowy.
*W tamtym okresie większość pionierów nie pracowała zawodowo. Mogli się zaopatrywać w literaturę biblijną po niższych kosztach, a otrzymywane za nią datki wykorzystywać na pokrycie skromnych potrzeb życiowych” (Strażnica 15.11 2013 s. 31).

Od sprzedaży też podatków nie płacili. ;)
« Ostatnia zmiana: 11 Sierpień, 2015, 13:37 wysłana przez Roszada »


Offline ambasador

Odp: Czy Świadkowie Jehowy są w pełni neutralni?
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Sierpień, 2015, 14:46 »
Skoro są to luźne pogawędki, to myślę że prawdziwy chrześcijanin NIE  MOŻE być neutralny. Gdyż pojęcie to kojarzy się (przynajmniej dla mnie) z samowolą i niezależnością. Lecz dopóki jesteśmy na tym globie, to winniśmy LOJALNOŚĆ władzom.
Ale czy odmawianie służby wojskowej, jest wyrazem lojalności ?
Duch i Oblubienica mówią: Przyjdź!
*
opis przy nicku jest żartem z określeń pewnej religii


Offline Stanisław Klocek

Odp: Czy Świadkowie Jehowy są w pełni neutralni?
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Sierpień, 2015, 21:49 »
Skoro są to luźne pogawędki, to myślę że prawdziwy chrześcijanin NIE  MOŻE być neutralny.
Zgadza się, że w Biblii nie znajdzie się rady aby tkwić w apatii. Trzeba się opowiedzieć po którejś ze stron. Problem tylko po której?
Lecz dopóki jesteśmy na tym globie, to winniśmy LOJALNOŚĆ władzom.
Czyim? Załóżmy hipotetycznie, iż urodził byś się pod władzą Hitlera, to czy nakaz palenia ludzi w piecach, a szczególnie niewinnych dzieci jest usprawiedliwieniem podporządkowania się takiej władzy? Podałem przykład skrajny, ale czy nie jest to analogia do mniej szowinistycznych? A co z szeregiem zaleceń "nie należcie do świata", "trzeba być bardziej podporządkowany Bogu niż ludziom", "byli bici a nawet ponosili śmierć za niepodporządkowanie się władzy, a mimo to Biblia zalicza ich do obłoku prawowiernych Bogu". Widzimy zatem, że Biblia w pewnych sprawach dopuszcza podporządkowania się władzy, ale w innych nie. Mi już się naprzykrzyło uczestniczyć w takim targu, gdzie i jak przesuwać granice w jedną bądź w drugą stronę. Prawdą jest też, że mamy sobie ulepszać życie w sposób społeczny, a to wymaga opowiadanie się na odmienne propozycje.


Offline ambasador

Odp: Czy Świadkowie Jehowy są w pełni neutralni?
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Sierpień, 2015, 08:23 »
Zgadza się, że w Biblii nie znajdzie się rady aby tkwić w apatii. Trzeba się opowiedzieć po którejś ze stron. Problem tylko po której?Czyim? Załóżmy hipotetycznie, iż urodził byś się pod władzą Hitlera, to czy nakaz palenia ludzi w piecach, a szczególnie niewinnych dzieci jest usprawiedliwieniem podporządkowania się takiej władzy? Podałem przykład skrajny, ale czy nie jest to analogia do mniej szowinistycznych? A co z szeregiem zaleceń "nie należcie do świata", "trzeba być bardziej podporządkowany Bogu niż ludziom", "byli bici a nawet ponosili śmierć za niepodporządkowanie się władzy, a mimo to Biblia zalicza ich do obłoku prawowiernych Bogu". Widzimy zatem, że Biblia w pewnych sprawach dopuszcza podporządkowania się władzy, ale w innych nie. Mi już się naprzykrzyło uczestniczyć w takim targu, gdzie i jak przesuwać granice w jedną bądź w drugą stronę. Prawdą jest też, że mamy sobie ulepszać życie w sposób społeczny, a to wymaga opowiadanie się na odmienne propozycje.

Dla autentycznego naśladowcy Chrystusa, jest tylko jedna opcja.

Odnoście okoliczności życia pod  władzą dyktatorską.
Bogobojny i gorliwy chrześcijanin, NIE trafi na linię frontu w celu uczestniczenia w walce zbrojnej. Ani też nie zostanie oddelegowany do eksterminacji ludzi. Już na samym początku jeśli już służy w armii prowadzącej wojnę. Wyjawiając swój stosunek do wrogów i składając świadectwo jakie ma poglądy. Z mety taki żołnierz zostanie oddelegowany na zaplecze, przez swoich dowódców. Albo sam zgłosi taką chęć.
Tak więc taki żołnierz, nie stanie wobec wykonania takiego rozkazu, jak w Twoim hipotetycznym przykładzie.
Tym jedynym wyjątkiem kiedy możemy sprzeciwić się władzy, są okoliczności które jednoznacznie prowadzą do odwrócenia się od Boga.
Czy opowiadanie się za odmiennymi propozycjami, utożsamiasz z  kompromisem ? Jeśli tak to tutaj też jest wyjątek.
Duch i Oblubienica mówią: Przyjdź!
*
opis przy nicku jest żartem z określeń pewnej religii


Offline Liberal

Odp: Czy Świadkowie Jehowy są w pełni neutralni?
« Odpowiedź #12 dnia: 14 Sierpień, 2015, 03:11 »
Dla autentycznego naśladowcy Chrystusa, jest tylko jedna opcja.

Odnoście okoliczności życia pod  władzą dyktatorską.
Bogobojny i gorliwy chrześcijanin, NIE trafi na linię frontu w celu uczestniczenia w walce zbrojnej. Ani też nie zostanie oddelegowany do eksterminacji ludzi. Już na samym początku jeśli już służy w armii prowadzącej wojnę. Wyjawiając swój stosunek do wrogów i składając świadectwo jakie ma poglądy. Z mety taki żołnierz zostanie oddelegowany na zaplecze, przez swoich dowódców. Albo sam zgłosi taką chęć.

Jeśli taki "żołnierz-chrześcijanin" postąpi w myśl tej rady to trafi pod sąd wojskowy. A w trakcie trwania działań wojennych może za to zaliczyć kulkę w potylicę.
Też mi mądrości...
To chyba lepiej, żeby chrześcijanin w ogóle nie był żołnierzem.
Marek Boczkowski

Viva la Apostasía!


Offline ambasador

Odp: Czy Świadkowie Jehowy są w pełni neutralni?
« Odpowiedź #13 dnia: 27 Sierpień, 2015, 17:45 »
Jeśli taki "żołnierz-chrześcijanin" postąpi w myśl tej rady to trafi pod sąd wojskowy. A w trakcie trwania działań wojennych może za to zaliczyć kulkę w potylicę.
Też mi mądrości...
To chyba lepiej, żeby chrześcijanin w ogóle nie był żołnierzem.


Trochę żyję już w tym kraju i nie słyszałem żeby ktoś trafił pod sąd wojskowy z tego powodu. Mówisz jak Świadek Jehowy. Dziwne, gdyż znam Twój pogląd.
Duch i Oblubienica mówią: Przyjdź!
*
opis przy nicku jest żartem z określeń pewnej religii


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Czy Świadkowie Jehowy są w pełni neutralni?
« Odpowiedź #14 dnia: 02 Październik, 2015, 20:51 »
Czy Świadkowie Jehowy nie głosując na nikogo są naprawdę neutralni?
Czy to niegłosowanie nie sprawia, że jakby przyczyniają się iż rządzi w kraju siła, której nie za bardzo akceptują, np. jakby wygrał PiS. Wtedy są jakby wtórną przyczyną, że on wygrał wybory.

Druga kwestia to ŚJ deklarują się, jako najbardziej lojalni w płaceniu podatków.
A rządy zupełnie szczerze podają jaki procent z tych podatków idzie na zbrojenia, armie, konflikty.
To więc są w pełni neutralni czy tylko częściowo?
Jeśli za niepójście do wojska byli skłonni iść do więzienia, to może w wypadku podatków powinni wysyłać przynajmniej swoje oświadczenia do władzy, że nie życzą sobie aby ich podatki poszły na armię?

Co o tym myślicie?
To takie luźne pogawędki bez cytatów strażnicowych.


     Ale ogólnie czy są neutralni? W to wątpię, dla przykładu....
Wybory nie, polityka be, państwo nich sobie żyje samo sobie a my sobie.
Jak pracują na czarno albo część wynagrodzenia dostają do ręki, bardzo chętnie korzystają z wsparcia opieki społecznej. Pomijam to wsparcie, ale to oszukaństwo.

I moja ulubiona szpilka..... policja, straż, wojsko są na nie. Ale jak potrzebują pomocy bardzo chętnie korzystają.
Przykłady można mnożyć. Taka ta neutralność jak szczere  intencje ojca dyrektora :D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).